PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Test G-Maxx-a II


Vumi
27.08.2006, 20:14
Na molbu "banebeograda" preveo sam tekst sa sledece stranice u kojem je opisano testiranje XP G-Maxx-a na predmete zakopane u vecim dubinama
http://abenteuer-schatzsuche.de/test_gmaxx2_1.htm (http://abenteuer-schatzsuche.de/test_gmaxx2_1.htm)


Imao sam juce na dan 1-og Maja vremena da testiram XP G-Maxx i to na vece predmete na vecim dubinama. "Normalni" predmeti zakopani na mome test poligonu, nisu bili na dovoljnim dubinama da bi se ispitale max. mogucnosti ovoga detektora. Ovdje sam uzeo jednu bronzanu pepeljaru duzine 13 i sirine 9cm kao test objekat.

Iskopao sam u dosta teskoj zemlji rupu dubine 60cm. Na toj dubini moze se pretpostaviti da se pepeljara nalazi na granici moguceg otkrivanja, na jednoj dubini gdje standardna sonda nebi mogla otkriti predmet

Pepeljaru unutra, rupa opet zatrpana i dobro nabijena. Ustvari htio sam odmah isprobati 27cm DD sondu ali sam se predomislio i probao sam prvo sa 22,5cm sondom. Na moje veliko iznenadjenje, dobio sam jak, i u svim pravcima pokretanja sonde, signal. Dok su se drugi raskomotili pored TV-a poceo sam da produbljujem rupu na 75cm.

Zatrpao sam rupu i presao detektorom preko nje i dobio jasan signal na 75cm dubine, sa sondom od 22,5cm. Koji detektor sa dobrom diskriminacijom moze ovo uspjeti izuzev XP G-Maxx II? Meni ne pada na pamet ni jedan, ovo je jedinstven slucaj. Od danas cu ovaj detektor koristiti kao dopunu za XP GoldMaxx Power i Tesoro Germaniu. Iako proizvodjaci detektora kazu da kod istih detektora postoje varijacije u dubini trazenja do 5%, mogucnost ovoga detektora mi se ucinila neobicnom.
Previse dobar detektor da bi se prodao, od sada je on moje "blago"

banebeograd
28.08.2006, 01:23
hvala vumi...

banebeograd
28.08.2006, 09:33
da li mozda ima nekog da je na terenu isprobao bas ovaj model
XP GOLD MAXX II
i koji su utisci...

Vumi
28.08.2006, 19:57
ako ga nabavim ja cu ga testirati, trenutno mi je dobar i prethodni model XP Goldmaxx :)... kazu da ima modifikacija na razumljivosti tona, da ima manje problema na mineraliziranom terenu, "hvata" malo dublje od prethodnika (GoldMaxx-a) i mozda jos po neka sitnica koju nisam upamtio :)