PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Novi Minelab EXPLORER SE


nikorexia
06.09.2006, 12:42
Minelab je objavio lansiranje naslednika Explorer-a II. Novi model se zove EXPLORER SE i vec se moze kupiti.
Ako neko zeli da mu posaljem slike ili druge informacije neka pise na

sirmium
09.09.2006, 20:04
CAO
Hteo bih da pitam kakAv je to uopste Aparat. Ja sam do sada radio sa Fischerom i Spektrumom i uopste svi u mojoj okolini koriste te aparate ( valjda sto su najlaksi za rukovanje) i niko i nepomislja da proba nesto novo, ja sam zainteresovan da kupim neki drugi aparat ali ne vise fischer , pa moje konkretno pitanje je da li je Explorer tezak za rukovanje da li je dublji od ostalih I kolko? mislim ( Fischer, Wihtes Dipro 6000, Spektrum , Tesoro - to su aparati koji rade ovde kod mene u okolini)
uNAPRED hVALA

hunter
10.02.2008, 22:51
Meni je potreba pomoc oko SE-a. Skoro sam ga uzeo i jos nisam imao vremena da ga probam a svaka pomoc bi mi dobro dosla!

Pozdrav

agrippa
11.02.2008, 00:54
mislim da je o tom detektoru dosta pisano ovde
stekao sam utisak da je to dobar detektor ono jeste malo skup ali mislim da se isplati investicija. verovatno cu ga i ja uzeti kad se steknu uslovi :)

hunter
11.02.2008, 12:58
Znam da je dosta pisano i da je Vumi dao neke programe za njega, ali ja ne mogu da nadjem nista!

Vumi
11.02.2008, 15:22
Pa koristi pretrazivac u forumu...

agrippa
11.02.2008, 22:32
kad malo bolje razmislim dosta je detektora ovde testirano i medjusobno uporedjivano a niko se nije setio explorera !!!
mislim da bi mnoge ovde na forumu zanimalo iz prve ruke cuti test izmedju xp-ovih detektora toliko pominjanih ovde ili recimo fishera f-75 i recimo explorera se
to su relativno nove naprave na trzistu pa da vidimo koliko zapravo vrede
rado bih pomogao u testovima ali ne posedujem ni jedan od gore navedenih :(

Vumi
12.02.2008, 16:14
Bilo bi previse lijepo kada bi neko od nas posjedovao sve te detektore i imao dovoljno vremena da ih kompletno testira. Zato, nebi bilo lose kada bi svako od vas testirao one koje ima (naravno ne iz kucne radinosti :)) i rezultate postavio ovdje.

jeka 57
03.03.2008, 22:33
pitanje za HUNTER-a: jel nova masina, koliko evra, i gde si je kupio. Ja razmisljam u tom pravcu pa bi mi svaka pomoc dobro dosla.

drago
04.03.2008, 19:39
Ja sam ga kupio pre 3 meseca za tačno 1000€ novi naravno sa 2 godine garancije u Italiji.

zokioki
04.03.2008, 20:40
Ja sam ga kupio pre 3 meseca za tačno 1000€ novi naravno sa 2 godine garancije u Italiji.

I jesi zadovoljan snjim,ima li nalaza?

hunter
04.03.2008, 22:03
pitanje za HUNTER-a: jel nova masina, koliko evra, i gde si je kupio. Ja razmisljam u tom pravcu pa bi mi svaka pomoc dobro dosla.

Uzeo ga u Cacku! Cena 1450 evropljana. Mucim se sa njim, ali kad mu se hoce, cisti kao lud! Kazu da treba da se uci na njemu, ili jos bolje da ti neko pokaze koju caku! Ja licno jurim nekog da mi olaksa nauku!

jeka 57
05.03.2008, 23:02
Hvala HUNTER na detaljnom odgovoru. Pozdrav svima. Drago, cena je odlicna ali je meni Italija daleko. Zoki, koliko si platio TERU i koliko je EXPLORER SE , kod tebe na severu.

pdragan
05.03.2008, 23:18
Hvala HUNTER na detaljnom odgovoru. Pozdrav svima. Drago, cena je odlicna ali je meni Italija daleko. Zoki, koliko si platio TERU i koliko je EXPLORER SE , kod tebe na severu.jeko TERA****je su ti mnogo losije ****je od explorera,musketara i njima slicnim,i ako je mnogo jeftiniji,mislim da za profesionalno trazenje nije bas :)

banebeograd
05.03.2008, 23:49
Ja sam ga kupio pre 3 meseca za tačno 1000€ novi naravno sa 2 godine garancije u Italiji.

gde ga nadje po toj ceni, prilicno je povoljnije nego kod drugih...

zokioki
06.03.2008, 00:43
Hvala HUNTER na detaljnom odgovoru. Pozdrav svima. Drago, cena je odlicna ali je meni Italija daleko. Zoki, koliko si platio TERU i koliko je EXPLORER SE , kod tebe na severu.

Prijateljski bih ti preporucio da preskocis x-terra ****ju dok mislim da je Explore SE dobra masina samo su malo preterali sa cenom.Meni je terra sa dve sonde izasla oko 800 eura a Explorer SE kosta oko 1400 eura.
Pozdrav......

drago
06.03.2008, 19:21
Minelab je odličan, kad završi zima počnem ozbiljno sa njim.

jeka 57
06.03.2008, 23:02
Hvala na trudu i razumevanju.Moramo da "ubodemo" neku dobru cenu.

IvanS
14.05.2008, 23:46
Pozdrav od IvanaS,imam jednu molbu za "Drago".Molio bi da mi kaze dali je cena "Minelab explorer SE" u svim poslovnicama metal detektora u Italiji ista,a ako nije dali moze da mi kaze u kom gradu je kupio detektor (ne u kojoj prodavnici).I dali postoji mogucnost paypel ili online trgovine (slanje na kucnu adresu) u istim.Unapred hvala.

drago
15.05.2008, 16:09
Ja sam dao tačne informacije ali mi je Vumi promenio post, vidi gore, napiši email i imačeš sve informacije.
Posle nekoliko izlazka sa njim na teren svaki put mi se više dopada ali još treba puno iskustva.

IvanS
15.05.2008, 19:48
Ovo je moj mejl(stankovic81@hot mail.com).

IvanS
15.05.2008, 20:13
Hteo bi i ovo da te pitam.Kazes da si izlazio na teren par puta i da si zadovoljan to me raduje,nego reci mi dali si mozda pokusavao da vidis kako se ponasa kad mu povecavas osetljivost koliko gubi na dubini (kako se ton ponasa),odnosno ako je osetljivost aparata negde pri vrhu otprilike koliko procentualno gubi na dubini.

Vumi
15.05.2008, 21:34
Jos nisam cuo da neki aparat gubi na dubini ako mu se poveca osjetljivost...stvar je obrnuta :)

drago
15.05.2008, 21:41
Danas samo na kratko... imam 2 detektora Garrett GTI 1500 i Minelab eksplorer SE. Garrett ( ja tražim puno sa njim) ima 2-3 tona i nekad i pogreši, Minelab pa neznam koliko- previše- ako sam sa njim tražio samo par puta- znači tek se učim- ali ti mogu garantovati da ne greši i več sam naučio par tonova ali meni je više u pomoč digitalni displej jer za neke metale tu nema greške. Ja se bavim sa traženjem starog novca i lične opreme vojnika iz WW1 i zato mi dubina nije bitna nikad još nisam iskopao rupu dublju od nekih 30-40 cm i to je zame previše. Minelab ima isto tako pokazatelj dubine ali to još nisam skontao. Potraži na netu emulator za SE i videčeš kako radi, emulator nema svih tonova i funkcija ali je odličan da čovek vidi šta kupuje. Email dolazi.

IvanS
15.05.2008, 21:50
Moja greska hteo sam da pitam koliko % dobija na dubini

IvanS
15.05.2008, 21:59
Na nekoliko foruma sam pa i nevidim koliko gluposti izvalim :10_1_118v

IvanS
15.05.2008, 22:04
Ali da nebude skroz netacno neznam negde sam to procitao kod nekog aparata postoji fabricka greska pa na opciji Sensitivity kad je Min on pisti na sve i svasta i obrnuto.Ali ispravka stoji.

hunter
16.07.2008, 20:16
Minelab je objavio lansiranje naslednika Explorer-a II. Novi model se zove EXPLORER SE i vec se moze kupiti.
Ako neko zeli da mu posaljem slike ili druge informacije neka pise na

Nikorexia, posalji mi broj tvoje radnje jer ne mogu nigde da ga nadjem, imam problema sa masinom! Ili se javi na ekert@ptt.rs !

Pozdrav