PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : neko ako zna nesto o ovome


dragan gagi
22.10.2006, 16:26
mucimse vec danima da pitamnekog od vas kako da postavim neku sliku i niko mi ne odgovara ili ja ne umem da posaljem pa i sada ako je nema slika od nekih zlatnih dukata onda nisamumeo da je stavim

dragan gagi
22.10.2006, 16:31
izgleda da sam uspeo ja je vidim sliku kod mene neznam dali oce neko da mi javi dali mose da se vidi slika kod njega. a mislim da je to zato sto je bio na skener ceo povrsina pa je bilo veliko a sada je samo jedan molim vas neka mi neko javi ako vidi ovu sliku i ako zna nesto vise o ovome osim da se proda kod zlatara

gasser
22.10.2006, 17:59
U pitanju je Venecijanski dukat, dužda Alvizea Moceniga iz 16.st. Kad je odlično sačuvan vrijednost mu je oko 20% veća nego za zlato. U tvom slučaju, vrijednost zlata.

Vumi
23.10.2006, 09:30
a koja je vrijednost zlata uopste (1gr) ?

gasser
23.10.2006, 12:18
Ovisi o čistoći zlata. 14 kt se kod nas u Hrvatskoj plaća 40 - 50 kuna, ili 6 - 7 Eura. Kad su dukati u pitanju tada 10 - 12 Eura, opet ovisno o čistoći ( 20 ili 22 karata ). Naravno, to se odnosi na uobičajene komade koji nemaju neku numizmatičku vrijednost, a za takve komade mi koji smo sakupljači platimo 10 - 20% više od te cijene. Ako je komad numizmatički zanimljiv, tada ovisno o očuvanosti, ide 40 - 50% od kataloške procjene.

Vumi
23.10.2006, 16:13
ok, hvala

dragan gagi
05.11.2006, 01:12
Evo me nekih dva dana raspust, i dosao kuci. Pa hvala vam na vasoj proceni da budemo iskreni ja mislim da je prava njegova tezina 3,5gr Imam i neke srebrene novcice i neke postebrene, ja mislim da su rimski a imam ih isto raznih ali se nebih pekljao da ih cistim. Evo od po jedan od njih ali ne bas skroz ocisceni.
Unapred se zahvaljujem svima za odgovore, a i posebno vlasniku ovog saita i izvinjavam se jos jednom sa mojim dosadnim pitanjima.
HVALA

pdragan
05.11.2006, 01:31
mislim da si promasio mesto postavljanja,ovo verovatno ide u antiku:00000964: .a za cene:23: :sorry:

dragan gagi
05.11.2006, 11:36
Ja se izninjavam ako nesto nije u redu ja neznam gde sam to trebao postaviti ako neko hoce neka obrise ovo ja se ne mogu snaci oko brisanja. Izvinite jos jednom

gasser
06.11.2006, 18:42
Ne trebaš se ispričavat. Prvi primjerak je antonianus Trajana Deciusa, a drugi posrebreni antonianus Probusv.

terminus
11.11.2006, 17:08
Mislim da bi Vumi, ili neko od administratora, trebao intervenirati!

Miki
17.11.2006, 22:10
pozdrav @dragan gagi , nece nista biti brisano niti premestano u ovom slucaju sve je u najboljem redu zapoceo si postavljanjem novcica na pravome mestu i mi ti svi zelimo dobrodoslicu .
forum je podeljen sto se novcica tice a i svega ostalog po vremenskim etapama . samo ubuduce postavljaj predmete u delovima foruma za koje mislis da vremenski i pripadaju i bice jos bolje :)

dragan gagi
19.11.2006, 00:43
izvinite stvarno ako nesto nije u redu ja stvarno nemam pojma iz kog su vremena i gde sam ih trebao postavit obrisite ih sve slobodno jos jednom se svima izvinjavam ali puno se ne razumem u to i sada kada ste mi napisali iz kog su vremena ja opet neznam kako da ih prebacim tamo i opet neznam gde jer ja nisam puno lutao po ovoj stranici jer nemam puno vremena idem u skolu i samo sam tu od subote do ponedeljka. stvarno se necu ljutiti obrisite sve. Pozdrav svima