PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Pulsni iz silikonske doline


BOKI
21.12.2006, 22:12
http://www.had.com/pulse.html

Sta je ovo ljudi moji na tetris me podseca najvise ili na neki daljinski za tv.Sta sve nece da prodaju pa ovo nije normalno.Stvavis bateriju od 9V i hvatas na 6m sve zivo.

Kad sam vec kod pulsnih detektora voleo bih da cujem neku preporuku za neki dobar pulsni ali da je neko imao iskustva sa terena sa istim.

http://www.pulsdetektor.de/produkte/produkte_index.html

Cini mi se da od svih proizvodjaca PI detektora odnos cene-i onoga sto uredjaji podrzavaju ovi su najbolji.Ali daleko od toga da su cene niske a ni ja nisam imao iskustva sa njima.
Cene su sledece:
Digger-1600€
Klondike-1800€
Yukon-2200€
Prospektor-2600€
Perseus-2800€
Pegasus-3200€
Orion-2500€
Sirius-3800€

Sonde:
50x50cm-150€
1x1m-220€
2x1m-280€
Gotovo svi uredjaji podrzavaju novu PIU tehnologiju(Puls Isolation Unit) pete generacije koja pojacava"dubinu" i sa velikom tacnoscu graficki prikazuje vrednost detektovanog objekta.
I jos jednom da napomenem sa ovim uredjajima nisam imao prilike da radim ovo su informacije od proizvodjaca a sa doticnim gospodinom koji ih pravi telefonski sam stupio u kontakt pa mi je on dao cene i ispricao sve to...

Vumi
22.12.2006, 17:08
Problem sa tom stranicom je da je Pulsi obnavlja svako par godina. Dosta se korisnika vec naljutilo jer je iz pocetka stavljao sve i svasta i obecavao da ce svako moci napraviti sam te detektore jer ce on do kraja obezbijediti sve potrebne podatek i staviti ih njima na raspolaganje (ia ja sam medju njima). Na kraju od toga nije bilo nista. Ljudi su kupovali dijelove koji su stajali u listi, pravili stampane plocice gdje ce to sve da letuju (kao i sam sto sam uradio), da bi na kraju sve to palo u vodu. Sve u svemu dijelovi su ostali neupotrebljeni. Od svih tih ja sam recimo napravio , ako si malo pregledao stranicu, onaj Minipuls 3. Mogu ti reci da je dosta jak u vazduhu iako nisam napravio sondu togfa promjera koji je trebao, nego sam napravio manjega promjera.
Iskren da budem i mene jako zanimaju ti detektori ali na zalost previse su skupi tako da se ne isplati sve to (jedino ako se ima previse vremena za trazenje pa se nesto i nadje na kraju). Inace on sam ne prodaje sve te njegove detektore nego ima jedna njemacka stranica sa prodajom detektora i oni to rade za njega. Par njih se moze i kod njega direktno naruciti.
U svakom slucaju radi se o visokoj tehnologiji, ali bih ja ipak prije kupovine otisao kod njega i isprobao te modele na nekome poligonu.

BOKI
22.12.2006, 20:58
Ma video sam da postoje seme za pravljenje ali to bas i nisam puno razgledao.Vidis,proc itao sam detaljno ono uputstvo za upotrebu koje je gotovo slicno kod svih ovih modela.Prvi utisak mi je bio"al je ovo komplikovano" i kad sam procitao detaljno sve do kraja shvatio sam da tako i jeste.Do duse to i sam proizvodjac kaze u tekstu da nisu jednostavni za upotrebu i da je potrebno dosta vezbe na poligonu.Jesu skupi ali za cenu od 1600 ili 1800€ dobijas uredjaj sto bi se reklo sa full opremom.E sad naravno ona vecna misterija koliko je to sve dobro na terenu to stvarno ne znam.

Nego sta je sa drustvom na forumu pa hajde ljudi preporucite neki dobar pulsni koji se pokazao na terenu...

Evo jos jedan detektor,nisam stigo da pogledam detaljno ali mislim da nije pulsni,a ni engleski mi ne ide bas najbolje.A ni onakvu sondu nisam video nikad do sada,i sonda i uredjaj impresivno deluju.Barem sto se izgleda tice ovo je nesto extra medju detektorima.Medjutim sto se cene tice ako sam je lepo video a to je 2500funti odnosno oko 3750€ to definitivno nije normalno.Ali sam siguran da nema coveka koji ovako nesto ne bih voleo da ima...
Pogledajte i sami
http://www.nexusdetectors.c om/NexusProducts.html

kratki
22.12.2006, 21:45
Pozdrav!
Licno posedujem Pi detektor Nemacke firme Lorenz Deep Maxx3. Sve sto ti o njemu mogu reci da je savrsene izrade, na teren sam sa njim izlazio dva puta do sada a imam ga vec nekoliko meseci.Moj zakljucak iz testiranja samog detektora je da je mocan i da treba dosta vremena dok se ne steknu iskustva za rad sa njim. Preporucuje se za trazenje vecih objekata na vecim dubinama na mineralizacionim terenima i po sumi, za mesta koja su previse zaprljana se ne preporucuje posto ne poseduje diskriminaciju kao i svi pi detektori. Moguce je takodje traziti i sitne predmete sa manjim sondama. Poseduje mogucnos odvajanja metala (plemeniti-ne plemeniti) i ima skalu od 0-99 na kojoj pokazuje provodljivost.
Pisao sam na forumu o testu sa njim, pogledaj link: http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=116 4
Inace cena mu je oko 4,600€ za aparat, dve sonde od 35cm i 45cm, stanga za okruglu sondu (sa kojom aparat postaje klasicni motion detektor), ram 1x1m za dubinsko trazenje, pojas za nosenje aparata i akumulator sa punjacem. Sve je lepo upakovano u jos lepsi kofer za nosenje. Licno nemam puno vremena da ga vise isprobam sto je velika steta!!!

laki
22.12.2006, 21:57
Ajde neka se pohvali neko da je sa tim pulsnim detektorima nesto nasao ,osim naravno gvozdja i to na nekim smesnim dubinama .

perun
22.12.2006, 22:35
Kako to lijepo izgleda ali samo za ljubitelje detektora, manje vise jedan u njihovoj kolekciji. Treba traziti detektor koji je gabaritom mali i dosta mocan, ipak se nekad isti drzi i po citav dan u ruci. Znajte mora se cuvati i kicma.

BOKI
22.12.2006, 23:11
Ajde neka se pohvali neko da je sa tim pulsnim detektorima nesto nasao ,osim naravno gvozdja i to na nekim smesnim dubinama .

Po cemu tvrdis ovo sto si napisao bas me zanima?
Jel to znaci da je bolje koristiti VLF?
Ili da se ja ipak opredelim za visak i raslje hehe

laki
22.12.2006, 23:37
Po cemu tvrdis ovo sto si napisao bas me zanima?
Jel to znaci da je bolje koristiti VLF?
Ili da se ja ipak opredelim za visak i raslje hehe
Bolje je da se opredelis za visak i za raslje Boki ,jeftinije su a i ne moras da kopas nista pa ni gvozdje.
Inace bolje je u svakom slucaju koristiti VLF aparate , to pricam iz mog kraceg iskustva sa PUL STAR i sa nesto duzeg iskustva sa PULS AR ,koji je cista prevara kao i mnogi drugi(predpostavljam ) puls aparati .To kazem iz mog iskustva a ne po tome sto sam procitao neke neistine i gluposti o njihovim dubinama ovamo ili onamo.

BOKI
23.12.2006, 02:04
Zasto si brate kupovao PULS STAR ako se ovaj prvi pokazao kao los,ne shvati me pogresno ali mi nije jasno?
Ma ne znam,ovo je prava konfuzija kad se covek treba odluciti sta da kupi.Kod svih drugih uredjaja se odprilike zna sta je dobro,kvalitetno i sta funkcionise samo kod detektora ne.Dobro,nije mi bas neko poredjenje ali me razumete svi sta zelim da kazem.Do 20-30-40cm svi detektuju po nesto zavisno od velicine ali ja jos nigde nisam ni cuo ni procitao da neko kaze"evo ja sam sa tim i tim aparatom nasao to i to(nebitno sta samo da nije velicine bojlera)na dubini 70-80cm ili 1m.
Ili takvi postoje a ne zele iz nekog razloga da kazu koji su uredjaji dokazani na terenu.
Mesecima se vec spremam da kupim nesto ali kako da se odlucim?

laki
23.12.2006, 09:29
Boki,imao sam srece da nisam kupio ni jedan puls aparat,vec su njih kupili moji poznanici u okruzenju pa sam i ja radio sa istim (a nameravao sam da kupim neki).Na kraju su te iste aparate jedva prodali, a moj ti je savet da si kupis neki VLF det.

BOKI
23.12.2006, 21:28
Pa verovatno ce tako i biti uzecu neki VLF.
Evo jednog detektora mislim da je nov na trzistu,samo mi nikako nije jasno ko ga proizvodi i gde.Jer na ovom sajtu prodaju razlicite uredjaje mislim da nisu proizvodjaci.
Detektor se zove Scannermax GTX 9055,ako sam dobro razumeo ima mogucnost da se parametre koje ti podesis isti i memorisu tako da to i nije lose.Samo nigde ne pise da li postoji mogucnost ugradnje vecih sondi.Ako neko zna nesto vise o ovome neka javi unapred sam zahvalan.
http://www.gigao.de/index.htm?d_GC_1023_ Metalldetektor_GC_10 2343897.htm

rammstein
25.12.2006, 23:48
pozdrav
ne pise nista o mogucnosti menjanja sonde.
ipak sam malo skeptican da moze slem naci na dubini od 1,5m u funkciji AllMetal Modus.
Sta znam mozda gresim,ali mislim da je to ipak nemoguce za tako jeftin detektor

Vumi
26.12.2006, 11:44
ljudi, ili uzmite normalan detektor ili uzmite ovo sto je na slici pokazano i odmah se na pocetku rezocarajte u ovaj hobi

BOKI
26.12.2006, 17:05
ljudi, ili uzmite normalan detektor ili uzmite ovo sto je na slici pokazano i odmah se na pocetku rezocarajte u ovaj hobi

E ovo si vrlo lepo rekao,bravo slazem se sa tobom.

A sta mislite o ovome P520?
http://www.elcometer.com/international%20inde x%20pages/germany/metal%20detectors/index.htm

kratki
27.12.2006, 20:48
Normalno je da su VLF detektori jednostavniji ali imju svoje granice. Ako vecito zelimo da sakupljamo novcice i neke malo krupnije stvari do 1m dubine trebalo bi i ostati pri tom detektoru.Ako nas zanima nesto vece i dublje onda se trazi alternativa a to je Pi detektor. I jos nesto ko trazi i ko je uporan taj i nadje, ja ne mogu naci kad nemam vremena za sve, a trazenje sa Pi uredjeajem trazi vreme.

BOKI
27.12.2006, 20:58
Koki,neki ljudi ovde bas i nemaju neko lepo misljenje o PI detektorima cak sta vise kazu da je to uzalud bacanje novca???

Weber
27.12.2006, 23:03
Evo citajuci sve ove komentare , ovakve onakve detektore pomislih "Ljudi dal je moguce da jos ima onih sto vjeruju u DJEDA MRAZA ::::::::::::::
Toliko od mene Pozdrav............

kratki
28.12.2006, 10:59
Svako ima pravo na svoje misljenje i svi smo mi na neki nacin stekli neka iskustva na terenima sa razlicitim aparatima, zato ce uvek biti ne suglasice bez obzira o kojem aparatu je rec. Licno mogu pozdraviti svako misljenje i pisanje o iskustvima sa detektorima zato i jesmo clanovi ovog foruma, da zajedno sve to i podelimo. Ako neko zeli nesto malo vise da isproba (sto je normalno u ovom hobiju), ako dlanovi sve vise svrbe i ako se moze odvojiti koja para na stranu za jos neki aparat onda treba investirati. Samo treba i izbegavati jeftine aparate bez obzira dali su to VFL ili PI Skeneri ili tome slicno.

Vumi
28.12.2006, 16:06
Mozda je potrebno napomenuti da su detektori o kojima je tema zapoceta PI detektori SA diskriminacijom, ne obicni PI bez diskriminacije!

MAKSIMUS_MAX
04.05.2007, 01:11
Ako neko kaze da je Puls Star los to onda znaci da nije imao iskustva sa njime,da li neko zna na kojoj dubini moze da pronade figuru

Enigma
04.05.2007, 01:40
Zavisi, koliko veliku?
Sa XLT-om sam pronašao avionsku bombu iz II. svjetskog rata u vlažnom terenu na dubini od 1200 mm. Znači da ne postoji konstanta, već da sve ovisi o terenu na kojem se traži i o podešenosti aparata. :)

MAKSIMUS_MAX
04.05.2007, 02:10
Od 15 tak cm

Vumi
04.05.2007, 14:50
Opet zavisi i koja sonda se na njemu nalazi, obicna ili neka druga, ali vjerujem da obicna moze da pronadje 15 cm veliku figuru na nekih 60cm...samo je moja pretpostavka, ne poznajem aparat...

MAKSIMUS_MAX
07.05.2007, 00:08
Sonda 1x1m

MAKSIMUS_MAX
07.05.2007, 00:10
Vumi dobra ti je pretpostavka

ddundjer
23.08.2007, 22:16
Pozdrav svima ako hoče neko šemu jednostavnog a dobrog detektora neka mi se javi da mu pošaljem na email jer neznam ovdje postaviti sliku meni je neke veče stvari nalazio i na 80 cm a manje na 20 pa kome je to dovoljno lemilicu u ruke....Pozdrav

grca976
16.06.2008, 11:08
Posalji mi semu molim te da probam sa tim detektorom kako stoje stvari na mom terenu. tvoja iskustva sa ovim aparatom su zadovoljavajuca i mislim da svi koji traze nesto bolje od ovakvog aparata zapravo neznaju sta zele. dali imas sve parametre (podatke za sondu , pois svih delova i sl ) i koji je detektor VLF ili PI
grca976@bitsyu.net
hvala

eclipse4
16.06.2008, 14:53
Pozdrav svima ako hoče neko šemu jednostavnog a dobrog detektora neka mi se javi da mu pošaljem na email jer neznam ovdje postaviti sliku meni je neke veče stvari nalazio i na 80 cm a manje na 20 pa kome je to dovoljno lemilicu u ruke....Pozdrav

sta je po tebi vece a sta manje stvari i stvarcice?

Ljuba
17.06.2008, 20:27
Jedna stvar me jako zanima. Da li detektori bolje rade ako je tlo vlažno. Nisam stručnjak ali sam neke stvari primjetio napr. u mulju sam pronalazio i sitnice a u potpuno suhoj zemlji su signali znali biti dosta slabi.
Moje misljenje iz iskustva je da detektor dublje prodire ako je tlo vlazno i obrnuto.Slabije prodire u zemlju ako je tlo suvo.

eclipse4
17.06.2008, 20:48
Moje misljenje iz iskustva je da detektor dublje prodire ako je tlo vlazno i obrnuto.Slabije prodire u zemlju ako je tlo suvo.



apsolutno si u pravu...slazem se sa tobom.....

Deki
21.06.2008, 11:53
Jedno pitanje za Moderatora Kratki

Zeleo sam samo da te pitam dali jos uvek imas Lorenz deep 3, i kakva sut voja iskustva sa njim, piso si pre skoro dve godine o njemo ali tada jos ga nisi poznavao bas kako treba.

Pozdrav Deki

Vumi
21.06.2008, 12:51
Da odgovorim umjesto njega...nema vise taj detektor a za iskustva sa njim sacekaj da se doticni pojavi :)

Deki
21.06.2008, 13:09
Hvala Vumi na odgovoru, a cim ga nema vise verovatno netrebam ni da pitam o rezvultatima i iskustvima na terenu.

Vumi
21.06.2008, 13:13
Ne mora da znaci, sacekaj, javice se on vec.

kratki
22.06.2008, 22:40
Detektor sam prodao ubrzo posle prvog testiranja, nije mi odgovarao za teren na kojem trazim a to su 99% njive, bivsa naselja. Taj aparat je konstruisan za terene sa jakom mineralizacijom i gde nema puno kojekakvog odpada, i iskljucivo za vece predmete. Malo je komplikovan za rad ako se naglo menja karakteristika terena, mora se stalno podesavati G.balans sto po malo ide na zivce i oduzima vreme, a i nema diskriminaciju sto znaci da pisti na sve sto mu prodje ispod sonde.
Inace je savrseno uradjen nisu stedeli na materjalu.

Deki
23.06.2008, 13:04
Hvala Kratki na odgovoru, ja sam za sad kupio XP G-Maxx II za trazenje sitnih predmeta, ali imam zelju da kupim nesto malo jace, mislim nesto sto snima malo dublje ko neki Boden Radar. Prvo sam mislio nesto od Firme OKM ali su me na mnogim Forumima odvracali od toga. Lutajuci danima po internetu naiso sam na ova dva modela: Emfad UG12 i nesto novo je Profiler EMP-400. Hteo sam da cujem vasa misljenja o ovim da ih nazovem radarima. Inace cene su velike ovaj prvi je nesto vise od 10.000 Evra a ovaj drugi oko 18.000 Evra nisam jos bas siguran u cene jer tek juce sam naso jedan sajt na Nemackom a oni imaju istaknute i cene.

Pozdrav Deki

I.Dzon
23.06.2008, 14:56
Druze Deki moj savet ti je da ne ulazes lovu u skupe detektore .UG 12 imas na hobidetektoi forumu rasklopljen gde se vidi komplet elektronika koju poseduje i opisan rad sa njim pa pogledaj.Ako ces dublje trazenje imas masinu koja ide dovoljno duboko stavi sondu 45cm po zvuku ces videti koliki je predmet i relativnu dubinu.Ako zelis jos vecu dubinu kupi Pul Star 2 sa sondama 1x1 i 2x2 metra,poseduje diskriminaciju i ide veoma duboko sa velikom sondom 2x2 m ali tada moras imati na raspolaganju bager ili 4-5 oruk momaka.Polovan moze da se nadje u kompletu sa sve tri sonde do 1300e.Ne moj samo da pomesas Pul Star 2 i Puls Ar 2 nije isto.Ovaj drugi je ocajan.Evo jos jedne adrese za metal detektore ja ne znam koliko su pouzdani i kako se ponasaju na terenu ovdje se nalazio link prema komercijalnoj stranici sto nije dozvoljeno proizvode se u Bugarskoj .

I.Dzon
23.06.2008, 15:26
Od 15 tak cm

Sa sondom 45cm sigurno ide kao sto Vumi kaze 60cm moze malo i dublje sto zavisi od tipa zemljista.Ali zato sonda 2x2 m povecava drasticno dubinu i zahteva cist teren sa dva posluzioca.Tu istu figuru od 15 cm sa sondom 2x2 m sigurno nalazi na dva metra dubine moze malo i vise ali da ne preterujem ovo je provereno.Dobra masina za trazenje ostava i slicnih stvari na vecoj dubini ali zahteva puno kopanja.Ko je raspolozen i ima veliku zelju i volju za fizickim radom,rekreacijom,i trazenjem cupova,kazana,alu kanti i vecih predmeta preporucujem ovaj aparat.Pozdrav drustvo.

banebeograd
23.06.2008, 20:09
Lutajuci danima po internetu naiso sam na ova dva modela: Emfad UG12 i nesto novo je Profiler EMP-400. Hteo sam da cujem vasa misljenja o ovim da ih nazovem radarima.

pozdrav deki,
ove sprave su pominjane vise puta na forumu,
neka od iskustava ili misljenja mozes da procitas ovde
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=872
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=840
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=289 3&highlight=ug12

Deki
23.06.2008, 22:54
Bane. Kao prvo tebi zelim da kazem a naravno i I.Dzon a i svima ostalima koji su aktivni na ovom Forumu HVALA VAM jer vi se stvarno mucite da mi ostavite neku paru u djepu a ja bas resio da ih bacim kroz prozor. Tek sad sam procitao detaljno sve sto pise na Forumu i doneo zakljucak da najsrecniji su oni koji uzmu svoj aparic od 300 do 1000evra u ruci svoje kucence ili nekog dobrog prijatelja i proseta poljem ili jos bolje po RIMU, a nesrecnici su oni koji jure neke price nekih poblesavelih deda u nadi da otkopaju neke cupove, kazane ili kocije pune zlata. U svakom slucaju nadu u sve to netreba izgubiti ali sve to mozes da nadjes i slucajno sa XP naprimer ili ilo koji drugi Metalldetektor. Znaci zakljucak je, ako imas srecu nacices nesto iako nterazis ako nemas mozes da potrosis i 100.000 evara za aparate a onda ces biti sigurno nesrecan. Hvala puno na savetima.

Pozdrav

Enigma
23.06.2008, 23:06
Bravo rođo, brzo učiš i neka ti je sretno. :)
Malo nas je, al nas ima koji čvrsto gazimo. :26:

kratki
24.06.2008, 22:27
Hvala Kratki na odgovoru, ja sam za sad kupio XP G-Maxx II za trazenje sitnih predmeta, ali imam zelju da kupim nesto malo jace, mislim nesto sto snima malo dublje ko neki Boden Radar. Prvo sam mislio nesto od Firme OKM ali su me na mnogim Forumima odvracali od toga. Lutajuci danima po internetu naiso sam na ova dva modela: Emfad UG12 i nesto novo je Profiler EMP-400. Hteo sam da cujem vasa misljenja o ovim da ih nazovem radarima. Inace cene su velike ovaj prvi je nesto vise od 10.000 Evra a ovaj drugi oko 18.000 Evra nisam jos bas siguran u cene jer tek juce sam naso jedan sajt na Nemackom a oni imaju istaknute i cene.

Pozdrav Deki

Deki imas izvrstan aparat koji je uz to i dovoljno dubok, ako hoces mozes ga jos opremiti sondom od 27cm i 45x38cm i uzivaj u hobiju. Sa tim sondama ces vaditi SESTERE u povoljnim uslovima i na 40cm dubine sto je sasvim dovoljno. Sve ove gluposti koje se reklamiraju i koje kostaju brdo para su prica za malu decu i zanesenjake. Ostavi se pulsnih i radara drugarski ti savetujem i samo radi sto vise sa masinom koju imas, svaki trud ce biti nagradjen!

Deki
27.06.2008, 16:12
Hvala Kratki, evo pre neki dan dobio sam sondu 38x45 tako da sad mogu sa njom i nesto dublje da trazim, naravno jasno mije da onda gubim sitnije predmete gore, ali posto ja imam dosta vremena prvo cu proci sa standardnom sondom a onda sa vecom na neka mesta.

Pozdrav