PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Meteorit


Enigma
15.01.2007, 18:18
Prije osamnaest stoljeća na zviježđem okićenom nebu, pojavi se ogroman meteor, glasnik zle sudbe. Meteoroid u ruke uze močni Jupiter i strovali ga na nevjernike.
Strašni udar uzdrma drevni grad koji zauvijek izgubi Božju milost, koju
dotad imaše.
Da krivo ne shvatite, ovdje se ne radi o mitu, radi se o mojoj hipotezi, koja iz godine u godinu mučnog rada poprima oblik lako održive teze.
Prikazani meteorit je dio velikog meteoroida koji je pao šest kilometara od drevnog grada, a potpisao se velikim kraterom, koji trenutno istražujem. :1545:

Lijepi pozdrav.

Weber
15.01.2007, 19:31
kako zvuci ona stara"U laži su noge kratke)?!.

Vumi
15.01.2007, 19:58
:frosch: nije valjda i ova kratkonoga :frosch:

Enigma
15.01.2007, 20:09
kako zvuci ona stara"U laži su noge kratke)?!.

Što to motivira čovjeka na ovako dosadno i vijekovima bolesno stanje , možda ću razumjeti tek kada spoznam taj kamen spoticanja unutar jedne pojavnosti, pojedincima neumitno ponestaje elementarnih spoznaja da izraze svoju misao, odnosno vrlinu.

Weber lijepi pozdrav!

Weber
15.01.2007, 22:22
Što to motivira čovjeka na ovako dosadno i vijekovima bolesno stanje , možda ću razumjeti tek kada spoznam taj kamen spoticanja unutar jedne pojavnosti, pojedincima neumitno ponestaje elementarnih spoznaja da izraze svoju misao, odnosno vrlinu.

Weber lijepi pozdrav!

...jeli mozda netko vidio citat. ..." taj kamen spoticanja "...zavrsen citat ...duhovito ili dosadno bolesno stanje :):):)
.....jos lijepsi pozdrav Enigma !!!

Enigma
15.01.2007, 22:43
Ovaj jezik ne razumijem bas najbolje, ako vec koristis te fraze onda napisi i prevod pored njih...najbolje je ipak da ih ne koristis!

rammstein
16.01.2007, 00:08
.
Prikazani meteorit je dio velikog meteoroida koji je pao šest kilometara od drevnog grada, a potpisao se velikim kraterom, koji trenutno istražujem. :1545:

Lijepi pozdrav.
smije li se znati koji je to drevni grad,gde je taj meteorit pao......

Enigma
16.01.2007, 00:38
Ramo, žao mi je, ne želim piramidu iz Visokog. Lijepo sam naveo da se radi o hipotezi, koja poprima oblik teze, rezultati postoje. Na žalost imam puno posla da pribavim održive dokaze.
Kada ustanovim i ako ustanovim da hipoteza" drži vodu", skinut ću veo tajne.
Hvala na razumijevanju.

Budi pozdravljen!

rammstein
16.01.2007, 02:13
Znaci jos uvjek je sve pod velom tajne,nisam toliko specijalizovan za takve stvari,ali mislim da ce ti trebati puno rada,vremena i truda da bi svoje teze i argumente odbranio i potvrdio.
Tj da hipoteza predje u tezu,a teza da prodje u teoriju,teorija u argumente.a sve to celokupno u dokaz.
E sada posto je tema vec postavljena ovde na forumu mislim da bismo malo trebali da popricamo o samoj temi,posto kao sto sam rekao ne bavim se takvim stvarima,ali uvek imam zelju da nesto novo naucim i saznam,licno mislim da je steta da se tema zavrsi na samo nekoliko gore napisanih komentara,jer tema koju si napisao ja napisana u nekom obliku misterije,pa bas zbog toga posetiocu i ne daje neke velike mogucnosti za dalju diskusiju i rad medjutim ako se malo po temi promrda levo i desno,ako se pocnu postavljati pitanja i dati misljenja ostalih clanova,e onda ces imati pune ruke posla za pisat.
Bas kao sto si pomenuo slucaj Piramide u Bosni
pozzdrav

ЛазарС
16.01.2007, 10:10
Enigma, a šta misliš o ovoj "legendi":

"Pre 22 veka, putnik namernik hodao je umoran predelom stranim i čudnim, jer svugde oko njega bilo je crvenog kamena. U selu gde je sinoć prenoćio su mu pričali o ovom ukletom mestu gde je davno vatra sa neba padala jer su se bogovi naljutili. Nemajući kud, morao je da zanoći upravo na tom mestu. Uzeo je par većih crvenih kamenica i njima ogradio krug na zemlji u koji je nabacao suvog drveta. Uz mnogo truda je uspeo zapaliti vatru, razbuktati je, nebi li njenom svetlošću oterao strah. San ga je osvojio...
Kada su ga prvi zraci sunca probudili, ugledao je u ognjištu nešto već poznato! Na jednoj od kamenica je ugledao nešto što je ličilo na veliku suzu... Gvoždje! Iz kamena je poteklo par "suza" gvoždja! Mora nazad u selo da im kaže šta je saznao!..."

Nastavak predpostavljaš? :)

Weber
16.01.2007, 17:35
Zamolio bih vas da koristite jezik i izraze koje svi mi ovdje razumijemo...

Enigma
16.01.2007, 18:11
Weber, živimo pod istim nebom, na žalost nemamo isti horizont.
Ako se osjećaš uvrijeđenim, lijepo te molim za oprost.
Ali moraš znati , "samo će ti pravi prijatelj reći kada ti je lice prljavo".
Toplo se nadam da ćeš razumjeti, jer ovo više nema smisla.
Budi pozdravljen.

Enigma
16.01.2007, 20:00
Lazar, ti si jedan osebujan, jako nadaren i prije svega skroman čovjek.
Jako dobro znamo da je skromnost vrlina Velikih.
Po mojoj skromnoj procjeni, ti si definitivno veliki Čovjek, a veliki se ljudi bave velikim stvarima.
Želio bih da i nadalje gaziš velikim koracima u sveopću opstojnost.

"Zatvoriš li vrata svim pogreškama, zatvorit ćeš ih istini."
Citat - TAGORE.

Veliki pozdrav pravom gospodinu!

Enigma
16.01.2007, 20:09
Vumi, u potpunosti podržavam tvoju intervenciju i zahvaljujem ti se.
Lijepi pozdrav!

rammstein
16.01.2007, 23:08
Postovani clanovi foruma,zamolio bih vas da se drzite postavljene teme.
Unapred se zahvaljujem svima na razumevanju.

Stef74
17.01.2007, 13:07
Postovani clanovi foruma,zamolio bih vas da se drzite postavljene teme.
Unapred se zahvaljujem svima na razumevanju.

Ljudi ja ipak mislim da ste promasili forum :00000964:

ЛазарС
17.01.2007, 13:59
Šta se sad ovde izdešavalo??? Nije mi jasno šta se dešava???
Prvo: Koliko sam razumeo Enigmu, koji se u uvodu poigrao sa izlaganjem u stilu antičkih legendi da bi zagolicao našu znatiželju, izneo je svoju zanimljivu teoriju o mestu koje je nastradalo padom meteora ili meteorske kiše, što morate priznati i nije nemoguće. U novijoj istoriji možete pročitati o onome što se desilo u Čikagu...
Drugo: Ja sam u sličnom stilu izneo svoju "teoriju":
Naselja su nastajala blizu ili na mestima sa prirodnim resursima. Taj meteor ili meteorska kiša su mogli pasti pre nego što je grad nikao na tom terenu, a sam grad je mogao biti uništen od ko zna čega posle nekog kraćeg vremena. To bi moglo dovesti u zabunu onoga koji istražuje, pa ko velim...
Treće: Svojom "legendom" nisam hteo da uvredim ili ismejem Enigmu, niti bilo koga ovde. Ovaj forum nisam shvatio kao strogo "detektoraški" ili striktno arheološki, jer postoje teme gde se može pisati i na ovakav način. Zašto bi to onda nekome smetalo? Mislite da ni jedan meteor u dalekoj prošlosti nije mogao da padne na ovaj deo Evrope? Mislite da je za to verovatnoća manja od verovatnoće da su u bosni živeli faraoni ili narod Maje?

Enigma
17.01.2007, 14:32
Ne mogu vjerovati da ste razumjeli da je meteorit srušio grad?!.
Da mi LazarS ne otvori oči, to mi nikad ne bi palo na pamet.

Vumi
17.01.2007, 16:20
Nije forum samo, kako ti kazes, detektoraski...samo objasnjenje foruma "ZANIMLJIVOSTI" kaze da nije tako...doslo je do malih "nesporazuma" i to je sve...

terminus
17.01.2007, 19:58
Nemam namijeru "ispravljati krivu Drinu", niti "bacati bi**** pred svinje"! No, ipak me iznenađuje to što se neki s ovoga Foromu čude pričama bez pokrića, a ne čude uistinu zadivljujućim artefaktima, koji izazivaju divljenje i strahopoštovanje! Čini mi se, nažalost, da je kod nekih "spiritus movens" na niskoj razini!

Enigma
17.01.2007, 20:57
"Spiritus movens".

rammstein
18.01.2007, 00:36
vidim ja da se ovde o svemu prica,ali samo o famoznom meteoritu ne.

Vumi
18.01.2007, 17:47
@enigma
Nisam imao prilike da drzim meteorit u ruci ali moram nesto da te pitam...
Koliko svi znamo da oni usijani dolijecu do zemljine povrsine (ako to i uspiju uopste). Usijavaju se, kako je svima poznato zbog trenja prolazeci kroz atmosferu. Ako je tako onda je logicno da je jedna strana bar pravilnijega oblika tj trebala bi po meni da bude nekako glatka od topljenja. Mozda ovo i nije neko pravilo jer udarom u zemlju moze doci do deformacije. Sta mene zanima kod tvoga meteorita...on ima jednolicnu boju citavom povrsinom, cak mi izgleda kao da je u grudvicama...postoji li mogucnost da se radi mozda o obicnoj zeljeznoj sljaci?

Enigma
18.01.2007, 21:43
Meteoroid ulazi u atmosferu nadzvučnom brzinom. Usljed djelovanja siline pritiska zraka koji stvara predsobom i nikakve aerodinamičnosti,
počinje se površinski topiti, odnosno isparavati i poprimati još nepravilniji oblik. Znači meteorit koji smo pronašli završno je oblikovan u atmosferi, osim ako ne udari u nešto tvrđe odsebe. Napominjem da samo površinski dobiva spužvastu odnosno sačastu strukturu.
Prerezavši jedan od inih, vidio sam da je iznutra kompaktan, dok je željezna šljaka jako porozna. Na tlo padaju relativno hladni.
Moje je pronalaske majka zemljica prinjedrila prije mnogo stoljeća pa
kemija učini svoje a željezo ko željezo.

terminus
18.01.2007, 23:19
Željezo ko željezo, a troska ko troska, osobito ako je s područja nekog antičkog metalurškog središta!

Enigma
19.01.2007, 01:48
Meteorit ko meteorit = željezo + nikal + silicijeve soli.
Meteorit + topioničar + kovač = oružje vrhunske kakvoće.
Samo meteorit ima strukturu kao meteorit pa kaže, meteorit ko meteorit
ajoooj.

Miki
09.02.2007, 04:54
Meteorit ko meteorit = željezo + nikal + silicijeve soli.
Meteorit + topioničar + kovač = oružje vrhunske kakvoće.
Samo meteorit ima strukturu kao meteorit pa kaže, meteorit ko meteorit
ajoooj.

.. sto jednostavno - kad moze i komplikovano :) !

Enigma
09.02.2007, 10:15
.. sto jednostavno - kad moze i komplikovano :) !

Miki pozdrav! :confused: :super:

terminus
09.02.2007, 23:07
Enigma, vjerojatno si vidio kada je taj grumen željeza pao s neba, s obzirom na to da tako gorljivo tvrdiš kako je riječ baš o meteoritu!?

Enigma
10.02.2007, 01:38
Terminus, netvrdim ja već struka, godinama sam se pobacivao s tim hrđavim grumenjem jer nisam znao o čemu se radi. :)
Lijepi pozdrav!

Weber
10.02.2007, 14:42
ENIGMA ,
bez ljutnje ali mislim da je struka (Terminus) PROGOVORILA , te da nebih trebalo sumljati u njegovo znanje ...................

Enigma
10.02.2007, 15:04
Weber, meteoriti nemaju nikakvu direktnu vezu s arheologijom,
takve stvari se uče npr. na rudarskom fakultetu itd. :)
Pozdrav !

terminus
10.02.2007, 18:13
Terminus, netvrdim ja već struka, godinama sam se pobacivao s tim hrđavim grumenjem jer nisam znao o čemu se radi. :)
Lijepi pozdrav!


Opaaaaaaaa, pa ti imaš cijelu kolekciju meteorita, jer rabiš pluralni oblik u izrjeci, cit.: "... godinama sam se pobacivao s tim hrđavim grumenjem...". Baš si pravi nestaško! Slično sam se i ja bio zaljubio u arheologiju. Meni su slučajno pronađeni novčići, fibule, brončane i keramičke figurice te slične čudesne i nadasve zadivljujuće prastare rukotvorine zapravo bile prve igračke s kojima sam se još u ranoj mladosti, dakle prije nego što sam naučio čitati i pisati, samo nestašno igrao. "Artes minores" mi je i danas strast, tj. pokretač duha u traganju za istinom o davno isčezlim ljudima. No, ja sam bio, jesam i bit ću čvrsto vezan uz nalaze (otjelotvorenja ljudskog duha, ruku i uma) sa Zemlje i iz zemlje.
Čestitam na tako brojnoj i zanimljivoj zbirci svemiskih artefakata od željeza.
_____________
P. S.
Mislim da se upravo rodila nova arheološka grana, odnosno SVEMIRSKA arheologija! Prema tomu vrlo je moguće da Enigmini artefakti, koji su pali s neba, zapravo potječu od neke izvanzemaljske civilizacije! Tko su, kakvi su, odakle su - samo su neka od pitanja na koja bi valjalo odgovoriti.
Osobno bih volio da su pristigli s "Venerinog brežuljka". U svakom slučaju nebi bilo dobro da pripadaju nekima poput onoga iz "Osmoga putnika"! Što vi mislite o svemu tome?

Weber
10.02.2007, 20:25
Weber, meteoriti nemaju nikakvu direktnu vezu s arheologijom,
takve stvari se uče npr. na rudarskom fakultetu itd. :)
Pozdrav !


......stvarno Enigma , zar nas stvarni smatras toliko g...... po nam objasnjavas da meteoridi i sl. nemaju veze sa Arheologijom .?. .
No neznam sto si onda prilozio tako nesto na ovom Forumu , ozbiljno bez ljutnje ta rudaca nema nikakve veze sa meteoridom , svi ti tvoji strucnjaci koji su skolovani na tim Fakultetima ??? su vjerovatno nesto pobrkali . Vjeruj mi ovdije kod mene se ljudi smiju na tako nesto kada cuju odnosno vide tvoju sliku sa doticnim objektom te se pitaju kakvi su to strucnjaci ...........

Pozdrav...........

Enigma
10.02.2007, 21:39
Meteoridi padaju na zemlju svakodnevno, dnevno povećavaju masu Zemlje 1000 - 10 000 tona (statistički podatak).
Svake godine u prosjeku desetak kuća je oštećeno udarom meteorita,
prosječne mase od 1 kg. (statistički podatak).
Stvarno neznam što je tu mistično jer se radi o čestoj pojavi.
Najlakše se pronalaze po šumama, jer drveće amortizira prvotni udar.
Pronalazio sam ih do 40 cm pod zemljom, različitih težina od 100g do 3kg.
Za usporedbu postavljam sliku s interneta i mog zadnjeg nalaza, masa mu je 2.5kg.
Postavio sam ovu temu stoga jer smatram da je meteorit prvi oblik željeza skojim se čovijek susreo itd.
Znači radise samo o mojem mišljenju.
Zahvaljujem se na Vašem strpljenju. :)
Lijepi pozdrav!

rammstein
10.02.2007, 22:26
Nemojte se puno igrati sa meteoritima,jer oni znaju biti i radioaktivni....

rammstein
11.02.2007, 01:07
vise o meteoritima mozete naci ovde
http://astro.fdst.hr/index.php?p=http://astro.fdst.hr/SuncevSustav/meteoriti.php (http://astro.fdst.hr/index.php?p=http://astro.fdst.hr/SuncevSustav/meteoriti.php)

zeljketa
23.05.2007, 15:22
Pronadjeno u Bosni u maju

Enigma
23.05.2007, 15:34
Krasan kozmički glasnik. :)
Bravo! :26:

Pretorijanac
13.07.2007, 00:21
Kad smo kod meteorita...
Danas sam kupio tektit. Zanimljivo i novo za mene.
Nisam siguran da li je tektit, ostatak meteora ili se javlja pri udaru o majčicu zemlju, kao mixtura materijala sa zemlje i meteora.
Sastav:
Silicium, Sauerstoff, Aluminium, Calcium, Eisen, Kalium, Magnesium, Mangan, Natrium, Titanium, Barium, Strontium
SiO2 + Al2O3 + Ca, Fe, K + Mg, Mn, Na, Ti + Ba, Sr (Oxid)
Iz Moldavije je, tzv. Moldavit.

Nego (na netu) niko ne pominje da li je radioaktivan. Vidim neke egzotične metale ovde.
Da ne prodjem kao Marija Kiri :)!?
Ono što se ne vidi na sličici je da je na preseku tamno maslinasto zeleni kristal.
Otprilike ovako izgleda:

Enigma
13.07.2007, 01:40
Bravo Pretorijanče, to je to, mala doza radijacije je poželjna, slobodno ga noću stavi pod jastuk i spoji se sa njegovim velčanstvom, Kozmosom.

Ja to godinama upražnjavam i jako se dobro osjećam, o vizijama ne želim pričati, sam ćeš doći do spoznaje, u svakom slučaju biti ćeš puno bolji i prosvjetljeniji, jasno, samo onda ako želiš ići tim trnovitim putem. :26:

banebeograd
13.07.2007, 01:55
eh samo da ta radijacija pored prosvetljenja ne dovede i do toga da pocne da svetli u mraku ili mu ne daj boze izrate jos jedna ruka da ne kazem nesto drugo hahah

Stalker
13.07.2007, 10:09
O vezi meteora i arheologije govori se u znanstvenim krugovimana zapadu već duže vrijeme . Ima jedna zgodna Njemačka reportaža koja govori da je xxx godine(nebi htio lagati tri su broja cca 230t e.) na današnji predio između Minhena i Beča pao veliki meteor koji je dobrano spalio cijelu oblast. O udaru tog kometa postoje zapisi Kineskih astrologa. Znanstvenici i danas skupljaju komadiće metala po potocima. Taj metal nema svojstva danas nama poznatih metala.
Znanstvenik koji se bavi kovinama pokazuje iskopane Keltske tj. Rimske mačeve i noževe, pa govori da je kvaliteta i tehnika kovanja koju je uočio po strukturi materijala ista kao ona koju su Japanci imali u 16 st. za kovanje sablji. To je kovanje na način da se željezo preklapalo kao tijesto za salenjake.
Poznato je da su Rimljani imali kratke mačeve, zašto? Zato što su bili krti i rado su pucali.
Predpostavka - Kelti su kao vrsni kovači prilikom taljenja željeza u peći ubacivali komadiće meteora čime su dobili ne samo elastičnost nego i nama nepoznatu strukturu te legure željeza, ugljika i ostalih materijala.
U glavnom poboljšanjem vrste čelika mačevi su postali elastičniji i duži. Oklopi i štitovi tanji i lakši što je opet rezultiralo revolucijom u ratovanju. Pretpostavlja se da je to donjelo dominaciju kod Rimljana. Nadalje oni koji čitaju između redova nači će u mnogim knjigama legende u kojima su neki metalni predmeti kovani od zvijezda ili kamena koji je pao sa neba (vatreni kotač na novcu - vuzem).
Ako se dokaže da su Kelti miješali komadiće meteora onda će se dokazati da su bili prvi narod koji je koristio međuplanetarne materijale.

Što se tiče ovog foruma tema nije promašena i bilo bi mi drago da se razina komunikacije podigne na jedan viši nivo. Onaj kome smeta tema može se držati svog područja.

Enigma
13.07.2007, 15:56
eh samo da ta radijacija pored prosvetljenja ne dovede i do toga da pocne da svetli u mraku ili mu ne daj boze izrate jos jedna ruka da ne kazem nesto drugo hahah

Bane da ne povjeruješ kako dobro djeluju na treću ruku i na treće oko. :totlach:
:26:

Enigma
13.07.2007, 16:13
Ako se dokaže da su Kelti miješali komadiće meteora onda će se dokazati da su bili prvi narod koji je koristio međuplanetarne materijale.

Dokaz je ovdje: http://www.vumidet.net/forum/attachment.php?attac hmentid=4794&d=1166975002
Egipćani i ini su prvi topili kozmičko "kamenje", a u našim krajevima stari Segestoy-i, par stotina godina prije Kelta.

kratki
18.07.2007, 11:41
Sto se detektora i meteorita tice Gold Maxx se pokazao kao idealan za trazenje takvih. Zato mislim da tema nije skroz promasena, znaci da se moze ukonbinovati. Sto se tice obrade i izrade metala metalnog oruzja i orudja kao sto rece Enigma, kelti su jedini bili ti koji su koristili rudu u kojoj je se nalazila i ruda koja nije imala poreklo sa zemlje. Sto znaci meteorit ili slicno.To pleme je zivelo negde u sadasnjoj Nemackoj, i izradjivali su maceve i ostalo oruzje izuzetne tvrdoce i kvaliteta. Rimljani saznavsi za to, primorali su ih da izradjuju oruzje samo za njih. Sto je kasnije doprinelo mnogim pobedama.Posle mnogih analiza i proucavanja naucnici nisu uspeli da saznaju na koji nacin su Kelti uspeli da naprave takav materjal u to vreme kad ga dan danas nemogu takvog napraviti. Postoje par primeraka maceva od tog materjala, izgledaju kao da su samo par godina bili u zemlji a ne vise hiljada.

Enigma
18.07.2007, 14:43
Kratki, to ti je taj ebeni kamen spoticanja u znanstvenoj jednoobraznosti,
takav put nikuda ne vodi, možda u nekakav ćorsokak, ili kako se već kaže. :26:

10000
11.08.2007, 03:51
To o kovanju i preklapanju metala narochito metala razlicitih svojstava danas se zove Damaskus chelik. Danas se za dekoraciju koristi zica od nikla koja se obmota oko paketa sastavljenog od razlicitog metala i tako se prekiva najvishe 5-6 puta. Mozda su u anticko vreme umesto nikla koristili "vanzemaljske" metale sa neba. Inace pocetak takvog nacina kovanja javio se prvo u Siriji ali od rude iz Indije...

IVLIANVS
16.08.2007, 14:36
Kako kazu kod nas; "..ebes coeka koji u kuci meteorit nema"
Moj je pao u Angoli a dobio sam ga na poklon od prijatelja iz Amerike.
Izgleda kao kamen,ali detektor ga javi... mozda cu da iskujem sebi neki escajg za 6 osoba.

Lep pozdrau :bier:

Enigma
16.08.2007, 19:21
Ebeš escajg, stavi ga pod jastuk. :totlach: :26:

IVLIANVS
16.08.2007, 21:24
Ma neko vreme sam ga drzao i u gacama,ali nista ne vredi :smoke18:

Enigma
16.08.2007, 23:00
Pogledaj da mu nije prošao rok trajanja. :totlach: :26:

IVLIANVS
16.08.2007, 23:40
Kome?Meteoritu ili ... :26:

Enigma
17.08.2007, 00:15
Brate mili, meteoritu! :26:

IVLIANVS
17.08.2007, 00:21
Joj Enigma,slabo kopcam u zadnje vreme.Znas onu:"mala moja Ruski meteoritu (zapravo-satelitu) skini gace da ti stavim ...."
Ej bas smo skrenuli s teme...kako i ne bi kad 3 dana hodam po Keltskim terenima i nistaaaaaaaaaaaaaaaa
A vi kako te,majke mi.Cu da izadjem na televiziju...

ELECTRO
18.08.2007, 18:01
Mislim da bi trebalo da probas to sto ti je Enigma rekao da stavis meteor pod jastuk, nekoliko noci mozda se i iznenadis kad se probudis, pozdrav!

bokiii
18.09.2007, 12:25
Mon Sep 17, 11:23 PM ET

LIMA (AFP) - Villagers in southern Peru were struck by a mysterious illness after a meteorite made a fiery crash to Earth in their area, regional authorities said Monday.
ADVERTISEMENT

Around midday Saturday, villagers were startled by an explosion and a fireball that many were convinced was an airplane crashing near their remote village, located in the high Andes department of Puno in the Desaguadero region, near the border with Bolivia.

Residents complained of headaches and vomiting brought on by a "strange odor," local health department official Jorge Lopez told Peruvian radio RPP.

Seven policemen who went to check on the reports also became ill and had to be given oxygen before being hospitalized, Lopez said.

Rescue teams and experts were dispatched to the scene, where the meteorite left a 100-foot-wide (30-meter-wide) and 20-foot-deep (six-meter-deep) crater, said local official Marco Limache.

"Boiling water started coming out of the crater and particles of rock and cinders were found nearby. Residents are very concerned," he said.

kratki
18.09.2007, 14:10
Ovo sam otkrio detektorom u sumi, zanima me dali se mozda radi o meteoritu? Inace ove crne tacke u kamenu su magneticne. Ovaj drugi je isto magnetican i ovako sjajan je bio kad sam ga izvadio iz zemlje, ni malo rdje.