PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Kako to neki rade


Beli
03.02.2007, 22:42
I kao sto rekoh isao ja tako malo po terenu, obilazio razne lokalitete, kad natrcim na ovo :416:
Crkva je (prema nekim podacima do kojih sam dosao) iz XI veka tj. jedna od najstarijih u Srbiji. "Snalazljivi" ljudi su ocigledno u saradnji sa zvanicnim institucijama krenuli u "rekonstrukciju i restauraciju" crkvice.
Inace postojala je legenda da ispod oltara u crkvi postoji kazan sa zlatom.
Rezultate rekonstrukcije i restauracije mozete videti na slikama, a posto su (naravno) bili u dilu sa arheolozima iz lokalnog muzeja, sve je proslo bez ikakve galame i pompe.
Pitanje za sve: ko je sada ovde stetocina?

E, niko mi nije odgovorio za poklopac onog sarkofaga :)

rammstein
03.02.2007, 23:14
Bas su je lepo rekonstruirali..Svak a cast zadivljen sam.
Izgleda mi na prvi pogled kao da su varvari obavljali rekonstrukciju. http://smileys.smileycentra l.com/cat/36/36_19_4.gif (http://www.smileycentral.co m/?partner=ZSzeb001_ZN xdm119YYCH)

ЛазарС
03.02.2007, 23:17
Jeste, rekonstruisali su joj izgled koji je imala posle turske najezde... Banda! :motz:

Enigma
03.02.2007, 23:38
Nažalost, puno će vode proteć a veliko je pitanje što će ostat. :401:

skituljko
03.02.2007, 23:42
Koliko sam ja slušao priče od pojedinih ljudi, svako kada bi se zapričao o nekoj staroj crkvi priča bi se završila o oltaru i kazanu zlata. Imam neke zanimljive slike da pokažem. Samo da ih sredim i šaljem ih.

Enigma
03.02.2007, 23:45
Opa, još jedan čvarak!
Hvala Vumi! :)

skituljko
04.02.2007, 00:08
Ako zelite i priču o ovom mestu pre ove gradjevine, rado ću vam ukratko ispričati (ispisati). A mišljenje me svakako interesuje. Čitao sam juče neku staru temu gde je bilo rasprave da li je moguće da čovek sanja gde je skriveno zlato pa ga zatim i iskopa , i da li je ova ekipa to isto radila obzirom da se to mesto zove CRKVIŠTE.

Enigma
04.02.2007, 00:19
Skituljko, zašilji plajbu i piši.
Lijepi pozdrav!

skituljko
04.02.2007, 00:36
Kada sam bio mali pamtim priču o avetima koji su se pojavljivali u tom potoku na tom mestu. Mesto se zvalo crkvište a od crkve ni govora. Sve što se tu nalazilo su nekoliko velikih kamena i sitni novčići iz ko zna kog vremena koje su ljudi bacali za zdravlje. Po pričama tu je postojalo i zlato u okolini niko nije tačno znao gde , ali svi su pričali da je prokleto jer je crkveno. U tom mestu to jest selu moga oca nisam bio čitavih 10 god. I tako odemo ja i drug koji je imao veliku želju da vidi to mesto sa ostalom ekipom i sa instrumentima od duvačkih do udaračkih, kad zateknemo to što se i može videti na slikama. Iznenadjeni stanjem koje smo zatekli spakujemo prnje i zapalimo kući. Eto to je najkraća verzija priče koju sam mogao utipkati u ove kasne sate.
Pozdrav....

rammstein
04.02.2007, 00:50
Čitao sam juče neku staru temu gde je bilo rasprave da li je moguće da čovek sanja gde je skriveno zlato pa ga zatim i iskopa ,
Naravno da je moguce zasto ne bi bilo moguce skituljko.Kada sam bio mali moj pra deka mi je slicnu pricu ispricao o jednom mestaninu kome se u snu javila bogorodica i rekla gde se nalazi zlato.Taj mestanin je otisao i stvarno je nasao bio zlato,ali se nije pridrzavao svega cega mu je bilo receno u snu i nikada od tog zlata nije ni imao koristi.Umro je u dubokoj starosti i pri samrti je priznao svojim ukucanima,a bas pri njegovoj smrti moj pra deka je bio prisutan (jer su bili veliki drugari u mladosti),tako da je i on cuo poslednju ispovest.
Prema tome sanjati o zlatu je moguce,da budem iskren sanjam i ja sve i svasta,ali ne obracam paznju na sve to.

rajan
04.02.2007, 01:08
Opa, još jedan čvarak!
Hvala Vumi! :)
o kakvom se cvarku radi?

skituljko
04.02.2007, 01:13
Rammstein nisam ja rekao da ne verujem u te priče već samo da sam čitao da se pojedinci prepiru oko toga. A i tema je bila stara. Pošto sam ovde upao od skoro kasnim za vama dosta. Danas sam takodje saznao da je jackdetect umro, a ja naručio njegovu knjigu pre dva meseca koju sam pročitao i mislim da nije loša. Čak je i on učestvovao na tu temu pa sam ga spomenuo čisto da znaš od kada otprilike datira ta tema. Priča koju si mi ispričao postoji i u familiji moje bake. Samo što je on podelio i svojoj najbližoj rodbini i svi su bili zadovoljni. Baka pamti kada je u to vreme bila mala. Pre II svetskog rata. Sve što je učinio je to da je pustio krv ovnu na mesto koje je sanjao.
I sve se završilo u najboljem redu. Bez detektora lasera i ostalih uredjaja.

Stef74
04.02.2007, 01:42
:00000960: Hteo bih samo da dodam nesto u vezi proklestva koje se vezuje za pronadjeno ukleto zlato.
U mom kraju se veruje da kad neko pronadje zlato u koje sumnja da je prokleto, na tom mestu treba da posoli brasno ili pepeo i da dodje sutra dan da vidi koja zivotinja je tu prosla i ostavila trag. Onda se zrtvuje ta zivotinja na tom mestu da ne bi proslo prokletstvo na onog sto je uzeo to zlato.
Jes malo glupo al' je tako. :00000960:

ЛазарС
04.02.2007, 01:49
Vidim ja da se ovde i etnolozi mogu snabdeti informacijama... A i plemenski vračevi :) :1764: ;)

Enigma
04.02.2007, 03:01
o kakvom se cvarku radi?

Radi se o zvjezdici. ;)

perun
04.02.2007, 19:33
Nemogu da vjerujem u ove slike, koja je to hrabrost uciniti tako nesto.
To je bogohuljenje nema te zrtve koja bi mogla da iskupi ovake grijehe. Nesto sto je staro jedan citav milenij prevrnuti i raskopati. UZAS !!!!!

Vumi
04.02.2007, 20:26
Mozda vec ima spremna prica kako su to uradili "divlji tragaci" za blagom :)

rajan
05.02.2007, 00:24
:00000960: Hteo bih samo da dodam nesto u vezi proklestva koje se vezuje za pronadjeno ukleto zlato.
U mom kraju se veruje da kad neko pronadje zlato u koje sumnja da je prokleto, na tom mestu treba da posoli brasno ili pepeo i da dodje sutra dan da vidi koja zivotinja je tu prosla i ostavila trag. Onda se zrtvuje ta zivotinja na tom mestu da ne bi proslo prokletstvo na onog sto je uzeo to zlato.
Jes malo glupo al' je tako. :00000960:
a ako prodje covek?

Stef74
05.02.2007, 13:11
Ako prodje covek secu mu se mu.. :23: :00000720:

Kameleon
13.02.2007, 02:41
DA REZIMIRAMO - ako vidite brasno posipano u sumi ili u polju zaobilaziti ga u velikom krugu -. Ili mozete da uzmete lopatu i iskopate necije zlato, a kasnije upitati "vlasnika" za uputstvo pri trosenju istog, koje mu je saopsteno u snu. :smashfrea