PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : garett........


rammstein
05.03.2005, 23:32
evo posto vec nekoliko dana pricamo o garett-u,pogedajte ovaj sajt.........www.gar rett.com

DINIC Z
07.03.2005, 15:07
Neznam dali je neko vec radio sa garetom 2500 GTI, Ja sam imao prilike da radim sa tim aparatom kada sam bio u svom rodnom kraju,jedan moj prijatelj poseduje takav aparat.Tacno je to da on ima puno svojih programa i da mozete ga vi sami programirate ali mislim da je sam proizvodjac malo vise naduvao svoju pricu na primer sa sondom imagin on ne moze pronaci jednu paricu preko 25cm, a sa velikom sondom sto je proizvodjac napomenuo da ide do 4-5m to je cista laz,moze on ici do 4-5m ali ako su zakopana neka kola ili neki tenk.Na primer kutiju od 35x30cm ne moze pronaci na dubini od 3m sto znaci da moze samo da trazi zakopane tenkove,a i nisam napomenuo velika sonda samo moze raditi na vunkciju svi metali.
Ja se izvinjavam ako sam nekome ubio malo volju za ovim detektorom ali ipak ne vredi toliko para.i jos nesto malo je vise komlikovan meni je trebalo 10 dana da udjem u stos.

Vumi
07.03.2005, 16:14
Nadam se da Rammstein ovo nece procitati... :)

rammstein
07.03.2005, 18:07
:1850: kasno je vec sam procitao........... :1850: :1850: :shocked1:

rammstein
08.03.2005, 00:01
:475: dinic-z kao prvo pozdrav za tebe,i zelim ti dobrodoslicu na forumu........Koliko vidim ovo ti je prvi prilog a nadam se da nije i poslednji.Iskreno se nadam da cemo uspesno razmeniti misljenja i iskustva sto se tice ovog hobija,mislim prvenstveno na sebe kao i na ostale skusnije clanove foruma i sajta :475: Drago nam je sto si se kao novi clan sajta ukljucio u forumu jer kao sto vidis i sam iz unosenih priloga da samo jedni te isti clanovi unose priloge i bore se da na taj nacin prosire svoje znanje i iskustvo sto se tice ovog hobija.Dok ostali clanovi nece da pisu iz kojih razloga verovatno samo oni znaju........necu da ih nabrajam jer su nama koji redovno posecujemo sajt vec poznati.U potpunosti se slazem sa tobom sto se tice nabrojanih stvari u vezi Garretta.Normalno je da svaki proizvodjac svojih proizvoda gleda da na neki nacin napravi sto bolju reklamu za svoj proizvod.Reklama je majka biznisaAli moje misljenje je da ipak ne bi trebali da preteruju u reklami jer to kasnije negativno moze da utice na proizvod.Sto se tice samog Garretta odlucio sam se da ga kupim samo iz jednog razloga.Zato sto ima snagu da duboko trazi u zemlji.Sto se tice pojedinacnih novcica oni me ne zanimaju toliko mada bice mi drago ako i njih nadjem.Mislim kod mene se radi o tome sto ja na neki nacin znam koliku kolicinu necega trazim i sta trazim.E bas zbog toga sam se i odlucio za njega.Sto se tice dubinske sonde TreasureHoundEagleEy e(za koju nisam znao da ne moze da radi sa diskriminatorom)ona mi ne predstavlja nikakav problem sto radi u "All metal modus".Zbog toga sto mesta na kome cu traziti su apsolutno cista sto se tice zagadjenosti drugim metalima.Pr:livada koja je tu vec 1000g,ja pustim detektor,trazim dobijam signal ali bez diskriminatora ja neznam o cemu se radi,ali posto znam da je livada cista onda znaci da necega ima............ :shocked1:.Isto tako sam dosao i do zakljucka da mi je Garrett dobar za trazenje po pecinama.Na kraju krajeva nije mi potrebna njegova max. dubina do 4.5 ili 5m meni je dovoljno do 2-2,5m jer su pecine isto tako sto se tice zagadjenosti drugim metalima ciste.Pr:udjem u pecinu 2km dubine dobijem signal,mislim da nije ni potrebno da razmisljam da li je to neki zatvarac od piva ili nesto drugo neki drugi metal ili otpad. :shocked1: Kazem opet bas zbog toga sto znam gde cu traziti i sta cu traziti nesmeta mi sto antena za dubinsko trazenje ne radi sa diskriminatorom.Post o vidim da si radio sa Garrettom i imas iskustava bilo bi mi drago kada bi mi objasnio kako se pokazao sistem za odredjivanje dubine,i kako se pokazao sistem za diskriminaciju tj za utvrdjivanje ID pronalazenog predmeta mislim na zlato srebro bakar...........itd "target ID,Target Imaging..........Dis crimination modes with Visual Target ID and Target Imaging............. ............ Unapred hvala ..........pozdrav... ...... :475:Nemoj misliti da si mi ubio volju zbog teksta o Garrettu,meni je drago sto mogu od tebe koji si iskusniji da naucim neko iskustvo vise....Pozdrav..... ..I hvala....

DINIC Z
08.03.2005, 01:30
Ja se ponovo izvinjavam mozda se neko i uvredio,hteo sam reci da ja nisam novi clan i ne javljam se po prvi put, ranije sam se vodio u forumu samo kao "DINIC"pitao si za sistem za odredjivanje dubine taj sistem se meri po incima i radi samo sa imagin sondom ne prelazi vece merenje to jest dublje merenje od 25cm sa velikom sondom taj sistem ne funkcionise,sto se tice odvajanje plemenitih metala ima lepo odvajanje samo je ipak to plitko.
posto vidim da trazis odredjenu metu kao sto sam je i ja trazio ja sam ipak za explorer ll to je provereno vece predmete moze naci i do 160cm a mozda i jace izvaredna masina.

rammstein
08.03.2005, 01:42
ma nije se niko naljutio.........shv atam sad.......Drago mi je sto si se pojavio bas sada jer sam vec na putu da kupim Garretta.Cekaj sad ispada da na displeju moze da prikazuje dubinu do 25 cm,a sta pokazuje kada dobijes signal koji je dublji od 25cm.jesi li sanjim ipak nasao nesto vredno i dublje........

rammstein
08.03.2005, 01:53
na kraju krajeva to za odredjivanje dubine nije mi ni toliko vazno......Vazno mi je da ima dobro odvajanje metala.Kakav je sistem sto se tice programiranja kada zelimo samo jednu vrstu metala da trazimo pr zlato.Da li je moguce da sa sondom za dubinsko trazenje nema veliku moc prodiranja u zemljiste tj do nekih 2.5m dubine :shocked1:

Vumi
08.03.2005, 07:38
ranije sam se vodio u forumu samo kao "DINIC"
Jel ovo treba da znaci da korisnicko ime DINIC vise nije aktuelno i da moze da se izbrise iz foruma ???

rammstein
08.03.2005, 09:35
garrett 2500 :00000659: :00000659: :00000659: :00000659: :00000659: :00000659:e sad stvarno neznam sta da radim..........

DINIC Z
08.03.2005, 17:46
ne da nije aktuelno nego i ja sam neznam kako sam izmuvao da nisam mogao da se prikljucim kao DINIC,pa sam se onda upisao kao novi korisnik DINIC Z.

DINIC Z
08.03.2005, 17:55
Ne nazaost sa garetom nisam pronasao nista vredno,vec sam spomenuo na vecoj dubini sam pronasao sa explorerom ll one zlatnike i rimski slem za koji sam obecao Milanu da cu prikazati slike,slike nisam prikazao jer se nisam cuo sa mojim prijateljima iz Srbije jer stvarno nemam puno vremena imam dosta obaveza ovde u Parizu.

rammstein
08.03.2005, 23:31
znaci sve u svemu garrett se pokazao kao los...

rammstein
08.03.2005, 23:42
na kraju krajeva to za odredjivanje dubine nije mi ni toliko vazno......Vazno mi je da ima dobro odvajanje metala.Kakav je sistem sto se tice programiranja kada zelimo samo jednu vrstu metala da trazimo pr zlato.Da li je moguce da sa sondom za dubinsko trazenje nema veliku moc prodiranja u zemljiste tj do nekih 2.5m dubine :shocked1:[B]znaci onda i sto se tice dubine nije dobar....[B]

DINIC Z
09.03.2005, 01:19
Ne nisam ja rekao da se garet pokazao kao los aparat svaki aparat je dobar na svoj nacin moje licno misljenje je da ne vredi toliko para,jos nesto sam hteo da dodam uz garet 2500 gti ide i video kaseta na toj kaseti sva njihova testiranja ne prelaze dublje vadjenje novcica od 7-10cm i sve je prikazano sa malom njegovom sondom imagin a da jos nesto sva ta testiranja se izvode u americi na njihovoj zemlji a njihova zemlja je skoro sva od peska.
Moje misljenje je ako si vec odlucio da kupis garet uzmi ga ali nemoj nov nadji polovnu masinu,taj moj prijatelj u Srbiji je platio polovnog gareta 2500 gti sa sondom imagin i velikom sondom 630 evra

x_lav
09.03.2005, 01:35
Pozdrav DinicuZ ako nije tajna na kojoj si dubini nasao taj slem??
Vidim da si spomenuo dubinu od 160cm sa explorerom 2,sta si konkretno nasao na toj dubini(mislim na velicinu i vrstu metala/nemetala)?
Pozdrav od x_lava!!!

DINIC Z
09.03.2005, 01:51
Reci cu ti iskreno rimski slem koji sam pronasao je sa obrazninama ali je u dosta losem stanju on je od gvozdja nadjen je izmedju 60-80cm a zlatnike sam pronasao na 140cm na toj iskopini sam onda testirao moj aparat produbio sam je do 160cm

Vumi
09.03.2005, 02:52
Nemoj samo reci da si nasao jedan zlatnik na dubini od nekih 80cm sa explorerom....

x_lav
09.03.2005, 06:50
I mene zivo interesuje isto pitanje,nije valjda domet tog aparata"Nebu pod oblake" :700: :700: :700: :700: :700: :700: :700: :700: :700: :700:

Volio bih kada bih to malo poblize razjasnio,naravno ako ti nije tesko?
Pozdrav DinicuZ!!!

DINIC Z
09.03.2005, 13:41
ha ha pa naravno da nije bio samo jedan zlatnik,takav aparat koji bi pronasao jedan zlatnik na toj dubini postoji najverovatnije ali samo u americkim filmovima,bilo je malo vise tih zlatnika.a da nisam spomenuo sve sto sam pronasao je sa velikom sondom od 40cm

rammstein
09.03.2005, 13:52
Ne nisam ja rekao da se garet pokazao kao los aparat svaki aparat je dobar na svoj nacin moje licno misljenje je da ne vredi toliko para,jos nesto sam hteo da dodam uz garet 2500 gti ide i video kaseta na toj kaseti sva njihova testiranja ne prelaze dublje vadjenje novcica od 7-10cm i sve je prikazano sa malom njegovom sondom imagin a da jos nesto sva ta testiranja se izvode u americi na njihovoj zemlji a njihova zemlja je skoro sva od peska.
Moje misljenje je ako si vec odlucio da kupis garet uzmi ga ali nemoj nov nadji polovnu masinu,taj moj prijatelj u Srbiji je platio polovnog gareta 2500 gti sa sondom imagin i velikom sondom 630 evrama ok nisu problem pare,ja cu za dobar aparat da dam i vise nego sto kosta garrett........samo mo je bitno da ima dubinu prodiranja u zemlji....e sada neznam posto je zemlja u americi peskovita,mozda postoji neka razlika u proizvodnji,sto se tice evropskog trzista........inter esuje me sonda za dubinsko trazenje jel se i ona negativno pokazala na terenu prilikom trazenja :shocked1:

Vumi
09.03.2005, 13:54
Cestitam ti u svakom slucaju. Interesuje me otkuda ti ideja da trazis jos dublje (mada je to normalno kada se radi o nalazu novcica), nisi valjda mislio da ces pronaci jos jedan sljem ispod tog prvoga:700: . Smije li se znati koliko je ukupno bilo novcica i jesu li svi bili isti ili je bilo razlicitih ?

rammstein
09.03.2005, 13:56
vumi za zakopano zlato je karakteristicno to da se nalazi i mora traziti na vecim dubinama :shocked1:

Vumi
09.03.2005, 13:57
@Rammstein

Dosta puta sam citao kako su neki detektori optimirani za evropsko a neki za americko zemljiste tako da postoji mogucnost da je garett napravljen samo za americko zemljiste i onda postoji mogucnost da se slabo pokazuje ovdje kod nas...samo jedna pretpostavka, nista vise :)

rammstein
09.03.2005, 13:57
u svakom slucaju Dinicu i ja se prikljucujem cestitkama.....za pronalazak.....bravo :475: :475: :475: :475:

Vumi
09.03.2005, 13:58
vumi za zakopano zlato je karakteristicno to da se nalazi i mora traziti na vecim dubinama :shocked1:
Sve je to ok, ali on je kopao na signal koji mu je dao sljem a ne zlato (ili se mozda varam?). Mislim da se ipak ne varam jer ne vjerujem da je mogao da uhvati novcice na 150 ili vise cm (osim ako je bilo nekoliko kg u pitanju :) )

rammstein
09.03.2005, 14:00
@Rammstein

Dosta puta sam citao kako su neki detektori optimirani za evropsko a neki za americko zemljiste tako da postoji mogucnost da je garett napravljen samo za americko zemljiste i onda postoji mogucnost da se slabo pokazuje ovdje kod nas...samo jedna pretpostavka, nista vise :)Pretpostavka je dobra vumi.....imas pravo.....ali iz razgovora sa onim mojim prijateljem prodavcem garretta......saznao sam da je ta serija koju on prodaje napravljena za evropsko trziste.....

Vumi
09.03.2005, 14:31
Nemam namjeru nekoga da odvracam od kupovine, vidim da si rijesio da si ga kupis i nema tu sta vise da se prica oko toga...mogu ti samo zazeljeti mnogo srece i uspjeha u radu sa njime ;)

rammstein
09.03.2005, 17:02
vazi druze kako ti kazes...........hval a ti puno na zeljama......nadam se da cu imati uspeha.............. tj nadam se da cu naleteti na to sto budem trazio :shocked1: :shocked1: :shocked1: ali ipak pocinjem da razmisljam za neki drugi detektor kao sto je onaj minelabov SD 2200V2........... :schwitz: :schwitz: :schwitz: :schwitz:

DINIC Z
09.03.2005, 17:09
Slem i zlatnici nisu bili na istom mestu a vec sam rekao da je bilo vise zlatnika,nisu bili svi isti ali su vecinom 85% bili kao sto sam prikazao ovaj jedan primerak.

Vumi
09.03.2005, 17:13
@Rammstein
Ako si odlucio da ga kupis onda nemoj da mijenjas misljenje inace neces nikada kupiti detektor :)

@DINIC Z
Jel ne zelis da nam kazes koliko je bilo ukupno novcica? Ako ti nije problem mogao si poslati sliku od nekog drugog novcica takodje...da li si uspio da pronadjes o kojim se novcicima radi. Nadam se da sam pogodio onaj link na kome je bio ovaj zlatnik koji si nam pokazao ovdje na forumu ;)

rammstein
09.03.2005, 17:46
vumi znas sada koji se problem javlja kod mene.......javlja se taj problem sto se bojim da Garrett 2500 nema toliku moc prodiranja u zemlju kao sto je proizvodjac naveo,a to sdruge strane stvara nesigurnost kod mene,sto cu posle morati da razmisljam o mestima na kojima budem prolazio.......da li je ostalo nesto,da li je to mozda dublje........i jos puno pitanja.......Znas onda kada covek nije siguran,onda ga to dovodi do nekog stanja nesigurnosti i ponovog razmisljanja o svemu.Najbolje je kada je covek siguran u aparat i u samoga sebe........dodjes,p rodjes,nadjes nesto OK,ne nadjes nista opet OK.ali si jednom siguran za sva vremena sto se tice tog mesta...........i ides dalje..... :shocked1:

rammstein
09.03.2005, 17:48
Slem i zlatnici nisu bili na istom mestu a vec sam rekao da je bilo vise zlatnika,nisu bili svi isti ali su vecinom 85% bili kao sto sam prikazao ovaj jedan primerak.znaci onda da je minelab reagovao na 1.40cm gde su bili samo zlatnici......

jeka
14.01.2006, 13:22
Gareett! To je mnogo komplikovan aparat,treba mnogo da se radi sa njim da se vezba takoreci da se spava sa njim i onda se tek nauci kako on stvarno radi.Ja ga posedujem vec godinu dana.o dubini od 4,5m nema nista tu samo moze da trazi ogromne predmete(aute,tenkov e). diskriminator mu je dobar,zvukom raspoznaje 90% metal. sto se tice novcica naci ce ih sigurno i prvi put kad ti javi signal znaces da se tu nalazi novcic,ali novcice na vesoj dubini od 40cm zaboravi jako tasko da ce ih registrovati aparat. nevredi koliko kosta ali sto se tice trazenja do 40cm(novcica) po mom misljenju je dobar.pricam o novcicma zato sto su oni jedni od najmanjih predmeta.Ustedece ti vreme i snagu jer sa njim sigurno nema izvadjenih eksera i ostalog ´smeca´. sve u svemu treba ti puno vremena za taj detektor,ako ga kupis obavezno uzmi vecu sondu i ovakvu kao sto je na mojoj korisnickoj slici.

pdragan
15.01.2006, 01:09
pozdrav.Svaki aparat ove klase je dobar aparat,ali kao sto jeka kaze mora sa njim da se radi redovno iz dana u dan moras da slusas sta ti kaze kako on prica pa ti za njim itd.mozes kupiti aparat od 10.000 evra i da ne nadjes ni jedan novcic,znaci rad i samo rad,ako sedis mesec dana u stanu i izadjes na dva sata malo da istegnes noge nema nista od toga.pricam iz iskustva, kad sam kupio minelab explorer isao sam tri nedelje uzastopno svaki dan i svakim danom sam sve bolje i bolje prosao, i svaki aparat je drugacaji , i drugacije reaguje na gvozdje a uglavnom svi reaguju na zlato veoma slabo,moras da ga upoznas dobro i za to ti treba bar godinu dana (zbog razlicitih terena i vremenskih uslova) pozdrav dragan

morsiani
28.01.2009, 16:29
Neznam dali je neko vec radio sa garetom 2500 GTI, Ja sam imao prilike da radim sa tim aparatom kada sam bio u svom rodnom kraju,jedan moj prijatelj poseduje takav aparat.Tacno je to da on ima puno svojih programa i da mozete ga vi sami programirate ali mislim da je sam proizvodjac malo vise naduvao svoju pricu na primer sa sondom imagin on ne moze pronaci jednu paricu preko 25cm, a sa velikom sondom sto je proizvodjac napomenuo da ide do 4-5m to je cista laz,moze on ici do 4-5m ali ako su zakopana neka kola ili neki tenk.Na primer kutiju od 35x30cm ne moze pronaci na dubini od 3m sto znaci da moze samo da trazi zakopane tenkove,a i nisam napomenuo velika sonda samo moze raditi na vunkciju svi metali.
Ja se izvinjavam ako sam nekome ubio malo volju za ovim detektorom ali ipak ne vredi toliko para.i jos nesto malo je vise komlikovan meni je trebalo 10 dana da udjem u stos.

Ja imam taj detektor.Imam sve tri sonde 9.5 inca,12.5 inca, i Eagle Eye dubinsku.Dali si ti radio sa njim, ili šta ? Ovo što pišeš su budalaštine.O testiranju tog detektora ću napisati prilog, kada budem testirao još ovu dubinsku sondu.

Stalker
28.01.2009, 19:12
Poznam skoro sve Garrette, a radio sam i sa nekim drugim detektorima. Što se tiče Garretta 2500 nisam radio sa njim, ali oni koji jesu prodaju ga. Garretti obično imaju istu stabilnu cjenu, ali modelu 2500 pada cjena iz dana u dan. Kao što smo rekli sve je to negdje tu, a metri dubine su san. Ono na što se svi žale kod 2500 je brzo pražnjeneje baterija, skoro da mu je to mana. Nije stvar samo u detektoru nego u iskustvu. Kao što je neko gore rekao, trebaš se ti dobro naznojiti da bi shvatio šta on tebi priča.
Pozdrav svima koliko Vas ima od Stalkera.:)

morsiani
28.01.2009, 21:41
Poznam skoro sve Garrette, a radio sam i sa nekim drugim detektorima. Što se tiče Garretta 2500 nisam radio sa njim, ali oni koji jesu prodaju ga. Garretti obično imaju istu stabilnu cjenu, ali modelu 2500 pada cjena iz dana u dan. Kao što smo rekli sve je to negdje tu, a metri dubine su san. Ono na što se svi žale kod 2500 je brzo pražnjeneje baterija, skoro da mu je to mana. Nije stvar samo u detektoru nego u iskustvu. Kao što je neko gore rekao, trebaš se ti dobro naznojiti da bi shvatio šta on tebi priča.
Pozdrav svima koliko Vas ima od Stalkera.:)

Poštovanje Stalker !
Ne bi htio ići u polemiku sa Vama o tom detektoru,ali moram odgovoriti,da ljudi ne misle da je to slab proizvod.Prvo,to je Garrettov naj bolji proizvod za traženje metalnih novčića i predmeta pod zemljom,po karekteristikama i samim funkcijama koje ima.Ovo sa baterijama,upotreblj ava Alkaline 8x1,5V ca. 20 sati,a sa NiCd akomulatorima ca. 7 sati.Mislim, da to i nije tako kratko. Jako je važno prije bilo kakovog pisanja o njemu,shvatiti 100 % bit njegovog rada.I sam sam bio razočaran u početku,nisam razumio kako on radi.Vremenom i svakodnevnim isprobavanjem ,on sam pokazuje pravu vrijednost.Sada ga nebi mijenjao niti sa jednim.Oni koji ga imaju ga prodaju ? To je stvar svakog pojedinačno,svatko ima neki razlog,financiska situacija,a ja bi prije rekao da ga nisu shvatili.Cijena je različita, gdje se kupuje.Kod nas ovdje u Sloveniji je nov 890 evra,sa dvije godine garancije.U komplet spadaju torba, manja sonda 9.5 inca(2.5cm),veća sonda 12.5 inca,slušalice,8 kom. baterija,CD video,aparat.Dubinsk a sonda Eagle Eye ne spada u taj komplet i košta dodatnih 240 evra.Za sada toliko i bez zamjere.

Stalker
30.01.2009, 19:13
Poštovani kolega Morsiani, nema ljutnje ovo je forum, zato smo se i našli, da svatko kaže što misli. Drago mi je da si se saživio sa strojem, inače to zahtijeva dosta vremena. Inače dobro je uzeti duple baterije i prilikom montaže dobro omotati vod sonde oko cijevi. Dešava se da usljed udaraca u tlo, travu ili grmlje daje lažne signale. Pogotovo kad je teren mokar ili ima je zrak naelektriziran, prije kiše. Zanima me Eagle eye, da li si radio sa tim dodatkom i ako jesi kakva su tvoja iskustva?

morsiani
30.01.2009, 22:49
Poštovani kolega Morsiani, nema ljutnje ovo je forum, zato smo se i našli, da svatko kaže što misli. Drago mi je da si se saživio sa strojem, inače to zahtijeva dosta vremena. Inače dobro je uzeti duple baterije i prilikom montaže dobro omotati vod sonde oko cijevi. Dešava se da usljed udaraca u tlo, travu ili grmlje daje lažne signale. Pogotovo kad je teren mokar ili ima je zrak naelektriziran, prije kiše. Zanima me Eagle eye, da li si radio sa tim dodatkom i ako jesi kakva su tvoja iskustva?

Poštovani kolega Stalker,hvala za savjet ovo u vezi baterija i omotavanja voda sonde.Lijepo je kada ti netko koji ima iskustva savjetuje.Eagle eye sondu sam nabavio prije odprilike dva tjedna.Dugo sam je čekao,skoro dva mjeseca.Nisam još bio na terenu sa njom,čim ju testiram napisati ću to na forumu.

kratki
31.01.2009, 12:36
.[/QUOTE]Eagle eye sondu sam nabavio prije odprilike dva tjedna.Dugo sam je čekao,skoro dva mjeseca.Nisam još bio na terenu sa njom,čim ju testiram napisati ću to na forumu.[/QUOTE]

I ja vec duze vreme trazim nekog ko bi mogao napisati neko iskostvo sa ovom masinerijom, dosta je se kupovao u zadnje vreme ali niko nista nije rekao kakav je na terenu. Od testova u vazduhu ne drzim puno, mislim da nisu ni malo realni. Pozdrav!

tmi004
09.02.2009, 18:42
Meni kolega ima Garetta, ma kakvi metri . Nije los ali sto reklama radi nije moguce.
Naravno da sve ovisi o mineralizaciji zemlje. Ovdje na jugu Francuske testiran i pronadje novcic na 35 cm nastelan do pakla. Tu negdje mu je i domet sa standardnom sondom. Nije lose, za sadasnju cijenu ovdje oko 860 eura sa torbom slusalicama i dvije sonde.
Na cistom terenu bez puno otpada nije nista jaci od moga CZ-70 pro.
Sve u svemu dobar aparat za ovu danasnju cijenu.
U tome rangu sve su masine podjednake vise manje.
Samo rutina, iskustvo i motika donosi rezultate.
Gusti su gusti u tome nema price.