PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Novi detektor


kratki
13.08.2007, 20:51
Novi detektor na trzistu rucne izrade Red Heat XD17, pravi se u Engleskoj, kosta oko 500 funti. Pogledajte video na pocetnoj stranici. Preuzeto sa Nemackog foruma.

http://www.xxxxxxxxxx/forum/viewtopic.php?t=4686

baki022
13.08.2007, 22:27
Nista ne verujem dok ne isprobam na terenu.

baki022
13.08.2007, 22:36
Evo malo realnosti;http://video.google.com/videoplay?docid=7025 896986368639359 http://video.google.com/videoplay?docid=5324 605405667770115

baki022
19.08.2007, 20:57
Novi detektor na trzistu rucne izrade Red Heat XD17, pravi se u Engleskoj, kosta oko 500 funti. Pogledajte video na pocetnoj stranici. Preuzeto sa Nemackog foruma.

http://www.xxxxxxxxxxxxx/forum/viewtopic.php?t=4686

Kada smo vec kod toga kolika je razlika izmedju dometa u vazduhu i dometa u zemlji koju ste videli ili isprobali?

kratki
20.08.2007, 12:19
Domet u vazduhu nije bitan toliko. Neki detektori su u vazduhu losi zato su u zemlji mnogo jaci kad se uporede sa ostalima koji si bibli jaki u vazduhu.

banebeograd
20.08.2007, 12:27
Domet u vazduhu nije bitan toliko. Neki detektori su u vazduhu losi zato su u zemlji mnogo jaci kad se uporede sa ostalima koji si bibli jaki u vazduhu.

pozdrav
hoces da kazes da si vidjao detektore koji su reagovali dublje u zemlji nego u vazduhu?
pozzz

baki022
20.08.2007, 18:54
Imam kuci primer na white's 3900/D ProPlus
U sobi malu bronzu vidi na 20cm a na terenu je to 10cm.Sester sa 40 smanjuje na 20-30.Jedino velike stvari ne lazira

zoxi
20.08.2007, 20:20
Pozdrav svima, imam minelabov detektor koji mnogo bolje vidi predmete u zemlji nego u vazduhu.Sitne predmete koje je registrovao u zemlji na tridesetak cm. u sobi nemoze ni na 20cm.Mislim da je isti slucaj i sa fiserom.

kratki
21.08.2007, 10:52
Ne Bane! Hocu da kazem da se kod testa u vazduhu detektor pokazao kao veoma slab u odnosu na druge detektore, dok se na testu u zemlji pokazalo suprotno. Bio je jedan od naj jacih. Mislim isto na Minelabov detektor.

banebeograd
21.08.2007, 19:55
Ne Bane! Hocu da kazem da se kod testa u vazduhu detektor pokazao kao veoma slab u odnosu na druge detektore, dok se na testu u zemlji pokazalo suprotno. Bio je jedan od naj jacih. Mislim isto na Minelabov detektor.

pozdrav koki kratki
iz mog skromnog iskustva rekao bih da je to sto si sad napisao mnogo logicnije,
malo mi izgleda ne logicno da aparat u zemlji bude bolji nego u vazduhu, sad vidim da ima i takvih....

zoxi "Pozdrav svima, imam minelabov detektor koji mnogo bolje vidi predmete u zemlji nego u vazduhu.Sitne predmete koje je registrovao u zemlji na tridesetak cm. u sobi nemoze ni na 20cm.Mislim da je isti slucaj i sa fiserom "

rajan
21.08.2007, 20:33
metalni predmeti u zemlji oksidiraju tako da detektor sa sslabijim stepenom diskriminacije detektuju oksidaciju koja je desetak puta veca od predmeta tj. oko novcica se napravi kao pesnica od oksidacije

kratki
22.08.2007, 11:03
Tacno tako rajane! Zato su neki detektori bolji na tvrdom i nabivenom terenu dok su drugi u prednosti na rastresitom terenu, kao na premer sveze obradjeno zemljiste gde se predmeti stalno prevrcu i ne mogu da naprave oksidaciju.

miligor
22.08.2007, 11:49
Dobro je kad se zemlja ugari i kada padne kisa,tj nabijena i mokra zemlja.Fisher je jaci u zemlji nego u vazduhu a to isto vazi za xp goldmaxx power.

laki
23.08.2007, 08:17
Dobro je kad se zemlja ugari i kada padne kisa,tj nabijena i mokra zemlja.Fisher je jaci u zemlji nego u vazduhu a to isto vazi za xp goldmaxx power.
miligore koji je taj fiser?

banebeograd
23.08.2007, 09:31
metalni predmeti u zemlji oksidiraju tako da detektor sa sslabijim stepenom diskriminacije detektuju oksidaciju koja je desetak puta veca od predmeta tj. oko novcica se napravi kao pesnica od oksidacije

meni je malo ne verovatno da isti detektor isti novcic vidi bolje u zemlji nego u vazduhu , zakoni fizike i prostiranja el.mag. talasa sigurno bi govorili da prepreka u vidu zemlje otezava prenos talasa pa samim tim i rezultati tvog testa padaju u vodu...
ako vec testiras aparat onda moras da test izvedes pod istim uslovima, a ne da u vazduhu md. testiras novcicem a onda u zemlji sa novcicem i nekim "grumenom" oksidisane zemlje, to nisu isti uslovi ni teoretski ni prakticno, ako hoces da test bude ispravan zakopaj taj isti novcic kojim si merio daljinu u vazduhu na neku dubinu pa onda proveri da li je kako ti kazes detektor dublje hvata u zemlji nego sto dalje hvata u vazduhu...

kratki
23.08.2007, 17:53
Novcic treba da provede izvesno vreme u zemlji da bi stvorio oksidaciju. Zato sve sto je sveze zakopano ili na zemljistu koje se redovno obradjuje ti rezultati su slabiji. U vazduhu je detektor sigurno jaci nego isti novcic sveze zakopan u zemlji.

miligor
24.08.2007, 07:02
1236 fisher,zbog oksidacionog polja koje se stvara oko novcica koji je duze u zemlji.