PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Testiranje G-maxxa Goldmaxxa i Tesoro Tejona


kratki
04.09.2007, 12:05
Test GoldMaxx-Power, GMaxx-II i Tesoro Tejon

GoldMaxx-Power sa sondom od 22,5cm
Radna frekvencija18kHz
Multi ton (tri tona)
Ugradjen odasiljac za slusalice bez kabla

G-Maxx II sa sondom od 22,5cm
Radna frekvencija 4,6kHz
Multi ton (tri tona)
Ugradjen odasiljac za slusalice bez kabla

Tesoro Tejon sa 21x25 spider sondom
Radna frekvencija 17,5kHz
Jedan ton
Dva diskriminatora


Posle tri sata testiranja razlicitih predmeta obojenih metala dobio sam sledece rezultate:

Zlato:
Naj osetljiviji na tanke i suplje zlatne predmete je bio Tejon, za njim Goldmaxx-Power
pa G-Maxx II.
G-MaxxII malo zaostaje kod ovakvih predmeta zbog svoje niske frekvencije, na primer kod tanke zlatne mindjuse od 2grama je razlika u odnosu na Tejon 4cm, razlika Goldmaxxa i Tejona je 2cm.
Prednost u ovom testu dajem Tejonu!

Sitni predmeti od bronze ( folis 6mm, folis 12mm, fibulica 2,5cm i minjusa 3cm):
Ovde su se Goldmaxx i Tejon pokazali skoro identicni, G-Maxx je imao zaostatak na folis od 6mm I na malu fibulicu 1-2cm, dok je rezultat sa ostalim predmeta kod sva tri detektora bio skoro isti.
Prednos ovde dajem Goldmaxxu!

Krupni delovi od bronze i bakra (bakarni list 10cm, kljuc 8cm, kopca kaisa 5cm, itd.):
Ovo je oblast za G-Maxxa, posebno kod predmeta od sestercija pa na gore. Kod ovih sitnijih predmeta kao sto su fibula, veliki folis, denar, prstenje itd. G-Maxx i Goldmaxx su bili potpuno isti dok je Tejon zaostajao. Kod vecih predmeta se G-Maxx pokazao izuzetno dobar, davao je jasne i ciste tonove i na vecoj dubini (na primer bakarni tanjir precnika 15cm je davao savrsen signal na 55cm).
Kod tegle (koja bi trebala da bude imitacija ostave) napunjenom razlicitim bakarnim, bronzanim i srebrnim novcicima je se opet kao najbolji pokazao G-Maxx. Razlika u dubini je bila 12cm u odnosu na Goldmaxx na Tejon 22cm. Teglu sa novcicima je G-Maxx sa lakocom otkrio na 70cm.

Zakljucak:
Sva tri detektora su klasa za sebe, sto se mirnoce rada tice Tesoro je tu imao malu prednost, za njim dolazi Goldmaxx pa G-maxx. Najverovatnije da tu ima razlike zbog radne frekvencije. Iako je Tejon na izgled dosta laksi od Xp-eovih detektora u praksi se pokazalo drugacije. Xp-eovi detektori su bolje izbalansirani, bolje im je podeljena tezina zato nije problem sa njima raditi celi dan. Hocu napomenuti jos da je pre kupovine detektora mnogo bitno znati na kojim ternima zelimo raditi, koje predmete treba ocekivati na tim terenima.
Kao najbitniji faktor je iskustvo sa detektorima. Xp-eovi detektori su na primer pogodni za pocetnike, dok kod Tesora treba malo vece prakse zbog stelovanja Groundbalansa.
Goldmaxxa-Power i G-Maxx II se veoma malo razlikuju sto se tice dubine. Kao sto sam vec rekao G-MaxxII ima prednost tek od velicine sestercija pa na gore. Goldmaxx je malo mirniji ispod dalekovoda i u blizini radio stanica kao i odasiljaca za mobilnu telefoniju.
G-Maxx II se moze preporuciti za trazenje svih predmeta posebno vecih na vecim dubinama. Veoma dobru sliku je pokazao sa sondom od 27cm i 38x45cm na velike predmete, sa tim sondama mu se snaga moze povecati i do 40%: Za oko 1000€ dobijemo pravi dubinac. Goldmaxx je isto pogodan za trazenje na svim terenima, sa sondom od 27cm mu se snaga pojacava za oko20%, ovde bi dodao da je dobar za nesto finije predmete kao i krupne. Sto se multi tona tice kod Xp-eovih detektora, mislim das u tu napravili mnogo dobar posao. Detektori veoma dobro odvajaju i razlikuju metale sto dalje intepretira kroz tonove. Nakon malog iskustva sa lakocom i sa velikom sigurnoscu se moze precizno odrediti o kojoj vrsti i velicini metala se radi. Kod tonova od ova dva aparata sam zapazio da G-maxx ima malo bolju i precizniju intepretaciju od Goldmaxxa zbog niske frekvencije, bolje cita metale.
Tesoro bi preporucio na terenima gde se nalaze pretezno fini sitni predmeti od zlata i srebra, kao na primer keltska naselja itd. Tesorov rad je veoma miran, kao aparat je dosta senzibilan. Kod njega treba obratiti paznju na stelovanje diska, najbolje je aparat testirati kod koce u vazduhu sa sto vise razlicictih predmeta i razlicitim stelovanjima. To bi preporucio kod svih aparata posebno pocetnicima.
Test je napravljen sa standardnim sondama, stelovanja diska je bilo tako da se izbaci staro kovani zardjali ekser velicine 6cm i debljine oko 4mm.

Toliko za sada, sledeci test ce biti G-Maxx II protiv Goldmaxx-Power sa sondama od 27cm i 38x45cm

Ovo su fotografije testiranih predmeta:

miligor
04.09.2007, 12:15
Svaka cast za podatke o aparatima.

imperator16
04.09.2007, 13:24
sve na sve moj zakljucak je da je G-MAXX ispao najbolji

kratki
04.09.2007, 17:15
Kad se sve sabere i oduzme tesko mi je da odlucim G-Maxx ili Goldmaxx! Razlika izmedju ova dva aparata je tako mala, to bi odlucio kad bi razmislio gde i sta trazim. Zato imam oba! U svakom slucaju ova dva aparat su klasa za sebe i po mom misljenju najbolji u toj klasi. Isprobao sam stvarno puno detektora ali se uvek vratim na njih.

Enigma
04.09.2007, 21:34
Bravo Kratki, test je uvjerljiv i jako poučan. :26:

laki
04.09.2007, 22:01
bravo koki,dobro si uradio ovaj test ,zanimljiv je ...predpostavljao sam da ce rezultati biti otprilike ovakvi,deluju realno samo ovo povecanje dubine od 40% sa vecom sondom mi bas ne deluje realno,jeli to sve u zemlji...ispade da nam vise nece trebati lorenci ,puls stari itd...

IVLIANVS
05.09.2007, 00:11
White`s DFX
Danas Arpad 0,20 gr 13 mm na 15 cm,juce antoninian Probusov na 22 cm.
Radi na 3 kHz i 15 kHz,zato ime D(ual) F(frequency).
Sester Iulia Mamaea nedavno 45 cm.
Pre par dana na terenu:drugar sa Tesorom 5 komada,ja 25 komada.Tesoro je dobar za srednji vek,tj za sitan srebrni novac,ali opet ni blizu nije DFX-u.
Ja ne znam dali ovde neko prodaje XP detectore pa ih zbog toga toliko hvali,ali za oranje ne postoji bolji detektor od Fishera,a za ravne njive zakon je White`s,i o: Di pro 6 000 sl,Eagle Spectrum,XLT i naravno DFX.
Ovo ne govorim napamet vec iz dugogodisnjeg iskustva.Takodje Minelab Explorer II je odlican aparat.
Takodje sam trazio sa drugom koji ima XP Goldmaxx Power +,i koji je zestoko platio,mislim oko 1 000 e.Nasao sam 30 komada,on 8.Sledeci dan ja 41 kom,on 11.Radili smo istu njivu,jedan pored drugog.
Pozdrav

Stef74
05.09.2007, 00:21
ti si neki sreckovic znaci
dali ste probali da zamenite detectore, da ti trazis njegovim a on tvojim da vidite ko ce vise pronaci :totlach: :26:

IVLIANVS
05.09.2007, 01:13
ti si neki sreckovic znaci
dali ste probali da zamenite detectore, da ti trazis njegovim a on tvojim da vidite ko ce vise pronaci :totlach: :26:

Na protiv,ja sam teski baksuz.Rodjen u godini vatrenog konja :)
Znaci ti i kratki valjate XP detektore.Moracu da uzmem jedan za sina.On ima dve godine,ili da mu uzmem Fisher.Ne Fisher ima 3 potenciometra,bice mu previse komplikovano :26:

laki
05.09.2007, 07:32
White`s DFX
Danas Arpad 0,20 gr 13 mm na 15 cm,juce antoninian Probusov na 22 cm.
Radi na 3 kHz i 15 kHz,zato ime D(ual) F(frequency).
Sester Iulia Mamaea nedavno 45 cm.
Pre par dana na terenu:drugar sa Tesorom 5 komada,ja 25 komada.Tesoro je dobar za srednji vek,tj za sitan srebrni novac,ali opet ni blizu nije DFX-u.
Ja ne znam dali ovde neko prodaje XP detectore pa ih zbog toga toliko hvali,ali za oranje ne postoji bolji detektor od Fishera,a za ravne njive zakon je White`s,i o: Di pro 6 000 sl,Eagle Spectrum,XLT i naravno DFX.
Ovo ne govorim napamet vec iz dugogodisnjeg iskustva.Takodje Minelab Explorer II je odlican aparat.
Takodje sam trazio sa drugom koji ima XP Goldmaxx Power +,i koji je zestoko platio,mislim oko 1 000 e.Nasao sam 30 komada,on 8.Sledeci dan ja 41 kom,on 11.Radili smo istu njivu,jedan pored drugog.
Pozdrav

julianus koji model tesora je u pitanju?
pozdrav!

kratki
05.09.2007, 08:50
Kad smo vec kod DFX-sa neki kazu da je dobar neki kazu suprotno. Moje licno iskustvo sa njim je malo, probao sam ga par puta i nisam bio zadovoljan posebno zbog toga sto je komplikovan i potrebno je puno vremena upoznati ga i naci pravo stelovanje. Uostalom kad odem na teren idem da trazim a ne da stelujem detektor dva sata. Kao drugo proslog meseca sam trazio sa drugom koji poseduje DFX i trazio je na dva metra od mene, ja sam imao XP G-Maxxa. Kod jednog signala koji je bio dubok (kod XP-ea je moguce odrediti dubinu po signalu) probali smo oba detektora, DFX je bio mrtav dok je G-maxx davao dobar signal, iskopali smo rimsku bronzanu alku precnika oko 3 cm na oko 30cm dubine. Pitanje je dali je DFX bio lose nastelovan ili slab?
Kao drugo svi testovi sto su napravljeni su realni i bez ikakvih interesa!
To sto ti dobro nalazis DFX-om je mozda dobro stelovanje i poznvanje detektora a mozda je i sreca. Sreca je najveci faktor!
Sman sa G-maxx-om je moguce pojacati ga do 40% sa velikom sondom. Sto znaci sto je veca sonda to veci predmet detektovanja, to pravilo ne vazi za sitne novcice, ako je novcic davao signal na 10cm nece ga pojacati do 40%. Ako je predmet neka ostava ili figura onda mozemo ocekivati taj rezultat od 40%.
Imao sam Lorenza DeepMaxx 3 sa sondom od 35cm i 45cm, mogu ti reci da nije nista puno jaci od G-maxxa u dubini ali je zato komplikovan toliko da se to pokazalo kao minus a ne plus.
Sledeci test ce biti izmedju DFX-sa i Gmaxxa sa standardnim stelovanjem i sondama, posto sam slucajno zastupnik Whajtovih detektora u Austriji !
Pozdrav!!!

Vumi
06.09.2007, 11:30
Znaci ti i kratki valjate XP detektore.Niko ovdje ne "valja" nista, nije droga u pitanju niti je kakav drugi ilegalan posao. Ni jedan od njih nema veze sa time, uostalom, kako je i sam rekao, "kratki" zastupa Whitesove detektore u Austriji.
Za tvoju informaciju, XP detektori se prodaju u Bosni i Hercegovini (http://www.vumidet.net/shop), sasvim legalno (cak se i racun dobija...cisto radi garancije :)), kao carinjena roba i kao direktno uvezena roba od proizvodjaca...sta to znaci, vjerovatno mozes i sam zakljuciti :)

IVLIANVS
06.09.2007, 14:37
Kad smo vec kod DFX-sa neki kazu da je dobar neki kazu suprotno. Moje licno iskustvo sa njim je malo, probao sam ga par puta i nisam bio zadovoljan posebno zbog toga sto je komplikovan i potrebno je puno vremena upoznati ga i naci pravo stelovanje. Uostalom kad odem na teren idem da trazim a ne da stelujem detektor dva sata. Kao drugo proslog meseca sam trazio sa drugom koji poseduje DFX i trazio je na dva metra od mene, ja sam imao XP G-Maxxa. Kod jednog signala koji je bio dubok (kod XP-ea je moguce odrediti dubinu po signalu) probali smo oba detektora, DFX je bio mrtav dok je G-maxx davao dobar signal, iskopali smo rimsku bronzanu alku precnika oko 3 cm na oko 30cm dubine. Pitanje je dali je DFX bio lose nastelovan ili slab?


Kao drugo svi testovi sto su napravljeni su realni i bez ikakvih interesa!
To sto ti dobro nalazis DFX-om je mozda dobro stelovanje i poznvanje detektora a mozda je i sreca. Sreca je najveci faktor!
Sman sa G-maxx-om je moguce pojacati ga do 40% sa velikom sondom. Sto znaci sto je veca sonda to veci predmet detektovanja, to pravilo ne vazi za sitne novcice, ako je novcic davao signal na 10cm nece ga pojacati do 40%. Ako je predmet neka ostava ili figura onda mozemo ocekivati taj rezultat od 40%.
Imao sam Lorenza DeepMaxx 3 sa sondom od 35cm i 45cm, mogu ti reci da nije nista puno jaci od G-maxxa u dubini ali je zato komplikovan toliko da se to pokazalo kao minus a ne plus.
Sledeci test ce biti izmedju DFX-sa i Gmaxxa sa standardnim stelovanjem i sondama, posto sam slucajno zastupnik Whajtovih detektora u Austriji . Pozdrav!!!

Kratki za stelovanje DFX na terenu ti je potrebno oko 2 minuta,ne 2 sata.Drugo kako mozes da testiras aparat kad nemas iskustva s njim.Sta ce ti onda taj test pokazati?Naravno nista.
Realno bi bilo da ja idem sa mojim DFX-om a ti sa tvojim XP.Onda bi se mogli uporediti.
Fabricki programi u DFX-u su za indijanske strele i sta ti ja znam...za Kasterovu dugmad :)
Rimsku alku precnika 3 cm ce DFX da javi kao od sale.
Inace slazem se sa tobom da je sreca najveci faktor :26:

kratki
06.09.2007, 18:44
To je problem sto sa standardnim programom ne mozes poceti puno. DFX mi nikada nije bio simpatican i nece ni biti zbog toga sto je sve digitalno i ne prakticno. Zato se nisam ni trudio da naucim raditi sa njim. Za pravljenje testa sa DFX-om je tu moj kolega holandjanin (inace vlasnik firme) koji ima i vise nego dovoljno iskustva sa ovim detektorima i za takvu vrstu testa. On licno isto ne voli DFX i trazi sa MXT-eom. Meni je u interesu uporediti sto vise detektora i sto realnije radi nas samih na ovom forumu, najvise zbog pocetnika koji su neodlucni sta da kupe. Samo poznavanje aparata i iskustva drugih ce sigurno isto puno pomoci.Uostalom DFX po ceni ne zaostaje za Goldmaxx-om, zavisi od paketa, 899€ ili 999€. Novo je jos da sada dobijas uz aparat i dodatnu opremu u vrednosti od 170€, uz aparate koji kostaju od 700€ pa na gore.
U dodatnu opremu spada: Pinpointer Bullseye II, Whajtove slusalice i Wkajtov ranac.

fabijanus
06.09.2007, 20:39
[QUOTE=kratki;16840]To je problem sto sa standardnim programom ne mozes poceti puno. DFX mi nikada nije bio simpatican i nece ni biti zbog toga sto je sve digitalno i ne prakticno. Zato se nisam ni trudio da naucim raditi sa njim. Za pravljenje testa sa DFX-om je tu moj kolega holandjanin (inace vlasnik firme) koji ima i vise nego dovoljno iskustva sa ovim detektorima i za takvu vrstu testa. On licno isto ne voli DFX i trazi sa MXT-eom. Meni je u interesu uporediti sto vise detektora i sto realnije radi nas samih na ovom forumu, najvise zbog pocetnika koji su neodlucni sta da kupe. Samo poznavanje aparata i iskustva drugih ce sigurno isto puno pomoci.Uostalom DFX po ceni ne zaostaje za Goldmaxx-om, zavisi od paketa, 899€ ili 999€. Novo je jos da sada dobijas uz aparat i dodatnu opremu u vrednosti od 170€, uz aparate koji kostaju od 700€ pa na gore.
U dodatnu opremu spada: Pinpointer Bullseye II, Whajtove slusalice i Wkajtov ranac.


koliko se meni cini ovde svako svoga konja hvali , samo ste nesto zaboravili i pored tih testova broji se samo ono sto je pronadeno , samo nesto slabo vidim te vase pronalaske ...

Vumi
06.09.2007, 21:27
Koliko se meni cini i ti si pobrkao neke stvari...ne znaci da je neki od detektora los ili dobar na osnovu onoga sto pojedini vlasnici njime pronadju, nego zavisi od terena na kojima se tim istim detektorima trazi. Nisu svi tereni bogati nalazima. U austriji su recimo sretni kada pronadju poneki folis, dok se u srbiji vjerovatno zgrazavaju na folise jer im samo smetaju pri trazenju krupnijih stvari.
Recimo ja sam ti mogao takodje pokazati hrpu novcica koje sam pronasao sa minelabovim ili fisherovim detektorima a od te hrpe mozda imaju samo njih 20-ak koji se mogu ostaviti u kolekciji, ostali se mogu baciti na smece.
Sto se tice toga da svako hvali svoga konja, to je uvijek bilo i bice, tu nema nikakve sumnje, jer svako pricanje o detektorima koje covjek nije (duze vremena) koristio je besmisleno jer ga ne poznaje.
Ovdje postoji takodje i problem oko toga da se oni koji imaju sta prikazati, boje toga ili jednostavno ne zele prikazivati pronadjene stvari, cisto da te iste nebi neko nekada prepoznao na nekoj aukciji :)

IVLIANVS
06.09.2007, 22:36
Jos nesto bih dodao u vezi detektora.A to je da dubina nije toliko bitna koliko pouzdanost.Bitno je ne promasiti neki novcic,recimo ako stoji "na kant".Fisher aparati ne javljaju novac u tom polozaju,dok ga White`s Eagle Spectrum,a pogotovo DFX javljaju bez problema.Neki dan dva tragaca na njivi sa Fisherima pitaju koliko si nasao.Ja izvadim 30-ak komada i pokazem.Oni zajedno nisu imali ni 10,a dosli su par sati pre mene.Meni je odlican pokazatelj.Jos oni meni kazu kako su culi da Spectrum aparati najvise promasuju.
Dalje,zgrozim se kad cujem da neko trazi da kupi aparat koji trazi na metar dubine.Ja licno ne bih voleo da imam takav aparat.Zamisli da kopas samo dve tri rupe metar dubine i da vadis olovo i gluposti.I ovako mi je dosta kopanja...Njive se kod nas oru 30-ak cm (ne racunajuci tragace sa traktorima) i meni je u cilju da predjem preko tih 30-ak cm i da nadjem sto vise novcica.Da ne promasujem mali sitan novac.Neki dan nadjem Arpada i dva obola od 0,02 gr na prebijenom terenu...
Trazio sam i sa drugarom koji ima Minelab Eskalibur II(za koji kazu da je najdublji) i bilo je smesno.Nasao je jedan novcic,a ja 15-ak.Pa ljudi moji nije valjda da ja imam toliko srece:)
Za mene su ovo dobri i pouzdani aparati:White`s Di Pro 6000 Sl,White`s Eagle Spectrum,White`s XLT,White`s DFX.
Ne kazem da su savrseni aparati.Nisu bas za duboko oranje i neravne terene,ali koji detektor jeste?Na grubom oranju je sreca presudni faktor.Tu nema znanja.A na ravnoj njivi kad pocnem da pretrazujem sistematski-zaboravite trazenje posle mene-koliko god dubok aparat imali.
I na kraju cete me isprovocirati pa cu morati da vam pokazem sta sam sve do sada nasao sa Eagle Spectrumom :)
Jos malo pa krece sezona secerne repe pa se vidimo na njivama.
I jos nesto.Na onom testu dubine koji je postavio baki022 (mislim da je on,nisam siguran) pise da su Eagle Spectrum i XLT dublji od DFX.Ja sam imao sva 3 aparata u isto vreme i mogu vam reci da je to obicna glupost sto su napisali.Najdublji je DFX (ali neznatno) i zbog toga sam i prodao Eagle Spectruma i XLT-a.A i mnogo bolje javlja sitniji novac!
Pozdrav

Enigma
06.09.2007, 22:56
XLT sam kupio čim je došao u prodaju, ima tu dosta godina, nikada me nije iznevjerio, nikada se nije pokvario, i danas s dosta dobrim rezultatima radim s tim "prastarim" aparatom. :26:

kratki
07.09.2007, 09:12
Fabijanus ne mislis valjda da treba postaviti svaki novcic ili fibulu i tome slicno sto pronadjemo?
Sto se nasih pronalazaka tice veoma su dobri i uspesni za zemlju u kojoj se trazi od kada su izasli metal detektori i za terene koji su pretrazeni stotine puta.

fabijanus
07.09.2007, 15:55
Fabijanus ne mislis valjda da treba postaviti svaki novcic ili fibulu i tome slicno sto pronadjemo?
Sto se nasih pronalazaka tice veoma su dobri i uspesni za zemlju u kojoj se trazi od kada su izasli metal detektori i za terene koji su pretrazeni stotine puta.

dakako , nebih imao nista protiv .......

Vumi
07.09.2007, 16:41
Fabijanus, sta cekas onda sa svojim pronalascima...kratk i je ovdje vec dugo vremena i dosta toga je pokazao, kao i ostali koji su ovdje godinama...uvijek nam je drago kada neko nov pokaze svoje pronalaske :)...zato, samo naprijed...

fabijanus
07.09.2007, 21:39
Fabijanus, sta cekas onda sa svojim pronalascima...kratk i je ovdje vec dugo vremena i dosta toga je pokazao, kao i ostali koji su ovdje godinama...uvijek nam je drago kada neko nov pokaze svoje pronalaske :)...zato, samo naprijed...

..........itd.....

Vumi
08.09.2007, 20:07
Nemojte postavljati vise nikakve priloge sa raznoraznim fibulama i sl stvarima u ovu temu- bice izbrisani.

zokioki
09.09.2007, 12:10
Jel neko ima iskustva sa ovim detektorom?

kratki
09.09.2007, 12:43
Nov je na trzistu i cuo sam sve najbolje o njemu. Cena mu je isto pristupacna za tu klasu 799€ u Austriji.

zokioki
09.09.2007, 13:06
I ja sam citao o njemu na raznim forumima da je dobar,neznam kako se pokazao na terenu,inace zanimljivo ovde kod mene u Norveskoj kosta oko 670 eura,2 god.garancija(imaju svoj servis)......Hmmmmm. Nadam se da necu da se razocaram u njega jer cu najverovatnije da ga kupim...

kratki
09.09.2007, 17:16
Mislim da je dobar, kako kazu jednostavan je za rad i za pocetnike, miran je na terenu, senzibilan, radi na tri frekvencije i dobro je izradjen. Mislim da neces pogresiti.

zokioki
09.09.2007, 18:25
Hvala Kratki,puno si mi pomogao u odluci,za koji bice moj!Kad se malo bolje upoznam snjim probacu da napravim i neki test slican tvome-pozdrav

zokioki
09.09.2007, 18:26
za koji dan-greska u pisanju.....

laki
09.09.2007, 18:42
Hvala Kratki,puno si mi pomogao u odluci,za koji bice moj!Kad se malo bolje upoznam snjim probacu da napravim i neki test slican tvome-pozdrav

e ja cu malo da te razocaram ,ja imam neko iskustvo sa terom 50 a predpostavljam da je i tera 70 slicna njoj i mogu da ti kazem da ovaj aparat nije za anticke stvari vise je za novije novcice...ja bi ti predlozio da izaberes neki drugi model minelaba ...e sad zavisi sta bi ti trazio aparatom ...

zokioki
09.09.2007, 19:56
e ja cu malo da te razocaram ,ja imam neko iskustvo sa terom 50 a predpostavljam da je i tera 70 slicna njoj i mogu da ti kazem da ovaj aparat nije za anticke stvari vise je za novije novcice...ja bi ti predlozio da izaberes neki drugi model minelaba ...e sad zavisi sta bi ti trazio aparatom ...

:red_eyes: sman ja ga vec narucio,sad je kasno,hvala u svakom slucaju....uz njega ide i osnovna sonda (10,5 " 7,5 kHz).Videcemo--:26:

laki
09.09.2007, 22:28
:red_eyes: sman ja ga vec narucio,sad je kasno,hvala u svakom slucaju....uz njega ide i osnovna sonda (10,5 " 7,5 kHz).Videcemo--:26:
pa dobro ,sa srecom,nadajmo se da je mnogo bolji od tere 50 (nemoj da bacas pare na ove dodatne sonde )

zokioki
09.09.2007, 23:30
pa dobro ,sa srecom,nadajmo se da je mnogo bolji od tere 50 (nemoj da bacas pare na ove dodatne sonde )

Hvala,i ja se nadam da je bolji od tere 50......:1967:

kratki
10.09.2007, 08:21
U ovom prilogu je opisan X-Tera 70, test je napravio moderator sa Nemackog foruma, i tvrdi da je se pokazao veoma dobro u Coin & Treasure Modi sa standardnom spulom. Sto znaci da je osetljiv na vece kao i manje predmete podjednako.
Evo linka:http://translate.google.com/translate?langpair=d e%7Cen&hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.t esoro-metalldetektoren.at% 2Fshop%2Findex.php%3 Foption%3Dcom_conten t%26task%3Dview%26id %3D10%26Itemid%3D1%2 6page%3D0
http://xxxxxxxxxxxxxxxx/shop/index.php?option=com _content&task=view&id=10&Itemid=1

zokioki
10.09.2007, 21:33
U ovom prilogu je opisan X-Tera 70, test je napravio moderator sa Nemackog foruma, i tvrdi da je se pokazao veoma dobro u Coin & Treasure Modi sa standardnom spulom. Sto znaci da je osetljiv na vece kao i manje predmete podjednako.
Evo linka:http://translate.google.com/translate?langpair=d e%7Cen&hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.t esoro-metalldetektoren.at% 2Fshop%2Findex.php%3 Foption%3Dcom_conten t%26task%3Dview%26id %3D10%26Itemid%3D1%2 6page%3D0
http://xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/shop/index.php?option=com _content&task=view&id=10&Itemid=1

Hvala Kratki,engleski mi nije na zavidnom nivou ali sam u glavnom razumeo-pozdrav

imperator16
12.09.2007, 00:21
Zoki dali znas mozda koko kosta Explorer SE u Norveskoj ili ako moze postavi link sa neke firme koja prodeje detektore,ovde u svedsku su mnogo skuplji,recimo Explorer SE kosta 1600 eura

Vumi
12.09.2007, 00:27
Pa zasto ga ne kupis u ebayu?

zokioki
12.09.2007, 00:52
Zoki dali znas mozda koko kosta Explorer SE u Norveskoj ili ako moze postavi link sa neke firme koja prodeje detektore,ovde u svedsku su mnogo skuplji,recimo Explorer SE kosta 1600 eura

Oko 1460 eura sa komplet opremom,evo i linka:
http://xxxxxx
Pozdrav......

baki022
12.09.2007, 16:30
http://www.xxxxxxxxxxxminel ab/explorerSE-buy.htm oko 1200e sa sve troskovima

imperator16
12.09.2007, 19:56
Hvala svima !!!

kratki
13.09.2007, 17:31
Ima ga u Austriji samo se nezna cena, mora se nazvati i pitati. Ako te zanima mogu to uraditi!

imperator16
13.09.2007, 20:30
Pa moze zasto da ne ako ti nije tesko...!

kratki
14.09.2007, 15:16
Cena je 1199€ za standardni paket, . Za pro paket je cena 1369€, sa slusalicama, akumulatorom i punjacem.

eclipse4
22.12.2009, 01:39
Kad smo vec kod DFX-sa neki kazu da je dobar neki kazu suprotno. Moje licno iskustvo sa njim je malo, probao sam ga par puta i nisam bio zadovoljan posebno zbog toga sto je komplikovan i potrebno je puno vremena upoznati ga i naci pravo stelovanje. Uostalom kad odem na teren idem da trazim a ne da stelujem detektor dva sata. Kao drugo proslog meseca sam trazio sa drugom koji poseduje DFX i trazio je na dva metra od mene, ja sam imao XP G-Maxxa. Kod jednog signala koji je bio dubok (kod XP-ea je moguce odrediti dubinu po signalu) probali smo oba detektora, DFX je bio mrtav dok je G-maxx davao dobar signal, iskopali smo rimsku bronzanu alku precnika oko 3 cm na oko 30cm dubine. Pitanje je dali je DFX bio lose nastelovan ili slab?
Kao drugo svi testovi sto su napravljeni su realni i bez ikakvih interesa!
To sto ti dobro nalazis DFX-om je mozda dobro stelovanje i poznvanje detektora a mozda je i sreca. Sreca je najveci faktor!
Sman sa G-maxx-om je moguce pojacati ga do 40% sa velikom sondom. Sto znaci sto je veca sonda to veci predmet detektovanja, to pravilo ne vazi za sitne novcice, ako je novcic davao signal na 10cm nece ga pojacati do 40%. Ako je predmet neka ostava ili figura onda mozemo ocekivati taj rezultat od 40%.
Imao sam Lorenza DeepMaxx 3 sa sondom od 35cm i 45cm, mogu ti reci da nije nista puno jaci od G-maxxa u dubini ali je zato komplikovan toliko da se to pokazalo kao minus a ne plus.
Sledeci test ce biti izmedju DFX-sa i Gmaxxa sa standardnim stelovanjem i sondama, posto sam slucajno zastupnik Whajtovih detektora u Austriji !
Pozdrav!!!

hoce li biti testa ili sam ga ja negde propustio?