PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : PITANJE ZA SVE!


sirmium
12.12.2007, 17:03
Ovo pitanje se najvise odnosi na Moderatora ali da bi nesto bilo ostvareno morala bi i vecina da me podrzi!

Hteo sam samo da predlozim da nas Vumi otvori jos jednu rubriku a ta rubrika bi se trebala odnositi na sledece:
Ima dosta ovde i tragaca i kolekcionara, svi Kolekcionari mozda nemaju sve pa bi putem ovoga foruma mogli da recimo razmenjuju novcice ili ako nesto neko ima za prodati da to i ponudi ali preko PP, ili kome sta fali u kolekciji, neznam kako bih to mogao da definisem ali nadam se da cete svi to razumeti ! Gledao sam razne forume u na vecini postoji tako nesto! Ovo je samo predlog! Da cujem sta Vi kazete?

Fallen Angel
12.12.2007, 17:54
To Bi Bilo Extra, Sto Se Mene Tice... :)

IVLIANVS
12.12.2007, 19:00
To bi zaista bilo super,ali od toga nema nista.Osim aki neko od njih ne bude imao neke koristi od toga.
Meni su skinuli oglas za prodaju detektora ,obrisali neke postove,ispljuvali su moje nalaze-proglasili falsevima,moj detekor White`s DFX proglasili losim,mikroslop koji sam stavio na oglas da se prodaje takodje da ne valja...Salju mi opomene na PP,zasta me zabole qrac.
Par ljudi ima ovde monopol i to je to.Jedan drugom se uvlace u d..e.
Mozda ce neko ovo protumaciti kao nekulturno i nevaspitano,ali kod mene nema ono:ko tebe kamenom ti njega hlebom.
Na prostakluk odgovaram prostaklukom,da bi me bolje razumeli.
Znaci njihov je prostakluk pritajen i primitivan a moj otvoren i direktan.
:26:

kratki
12.12.2007, 19:23
Ivlianus ovaj tvoj post mogu samo da razumem kao novu provokaciju!Vidim da uvek trcis pred rudu zato i ispadne tako kako si napisao gore. Bolje malo postuj ono sta drugi misle pa ce se i tvoje postovati i nemo blatiti druge bez razloga!!! Ovim tvojim izrazima ovde nije mesto.

kele 78
12.12.2007, 19:56
Ovo pitanje se najvise odnosi na Moderatora ali da bi nesto bilo ostvareno morala bi i vecina da me podrzi!

Hteo sam samo da predlozim da nas Vumi otvori jos jednu rubriku a ta rubrika bi se trebala odnositi na sledece:
Ima dosta ovde i tragaca i kolekcionara, svi Kolekcionari mozda nemaju sve pa bi putem ovoga foruma mogli da recimo razmenjuju novcice ili ako nesto neko ima za prodati da to i ponudi ali preko PP, ili kome sta fali u kolekciji, neznam kako bih to mogao da definisem ali nadam se da cete svi to razumeti ! Gledao sam razne forume u na vecini postoji tako nesto! Ovo je samo predlog! Da cujem sta Vi kazete?


JA sam da se podrzi ova inicijativa.

sirmium
12.12.2007, 21:04
Valjda ce se i moj imenjak javiti da cujem sta on kaze!

Vumi
12.12.2007, 21:54
@Sirmium, najmanji je problem otvoriti takav podforum. Objave o prodaji nisu i nece dolaziti u obzir, bar dok sam ja vlasnik foruma (koliko cu jos biti to ne znam jer se troskovi lagano nagomilavaju).
Sta mislis na sta ce da izgleda na kraju taj podforum. Svi ce poceti da ga zatrpavaju raznoraznim stvarima, tako da ce ostatak foruma brzo zamrijeti. Kada bih ja znao da ce se taj forum razvijati, kao sto ti rece neki strani sto to rade, nebi bilo nikakavih problema.
Evo, ja cu odmah to da uradim ali budi siguran da ce najmanje za mjesec dana biti zatvoren, zbog gore navedenih razloga:

@Ivlianus
Sta reci na ovaj tvoj "prilog"?
Ja nemam namjeru da ti se pravdam zbog necega, ali nacin kojim pises nije ni malo lijep. Kratko ti je vec napisao o tome.
Sto se tice brisanja tvojih postova...sam si mi napisao u PP da ti izbrisem sve postove, sto ja ipak nisam ucinio.
Sto su ti izbrisani postovi o prodaji detektora i o mikroskopu to ne znam (ako i jesu uopste)...mozda se radi o tome da je kompletan podforum "BAZAR" iskljucen za priloge.

Zamolio bih te da mi sada objasnis sta si mislio sledecom recenicom:
"Osim aki neko od njih ne bude imao neke koristi od toga".
Jedno cu ti reci u vezi ovoga...ja, kao vlasnik foruma nisam nikada imao nekakve koristi od ovoga foruma...imam i te kakve troskove, a to ti nije palo na pamet. Vjeruj mi da mi je dosta puta doslo da ga zatvorim, sto i nije iskljuceno da se desi, nastavi li se ovako kao sada. Ne treba mi u zivotu da citam takve postove kao sto si ti gore napisao.
Nauci vec jednom da je forum mjesto gdje se svako moze oglasiti sa svojim misljenjem, nije bitno da li se ono tebi dopalo ili ne.

Eto, i ovaj put sam ti poklonio prilicno vremena i zamolio bih te da prestanes pisati svasta o (meni) nama.

sirmium
12.12.2007, 22:06
Sto se tice troskova to ti najbolje znas sta ,gde i koliko, sto se tice prodaje ja sam napomenuo da to ide preko PP ; e sad ako ti otvoris podforum i ja napisem da skupljam lepe antoninijane , da ih kupujem i recimo da mi fali .. taj..taj..i taj svako na PP moze da mi ponudi to! Ili javi se neko drugi kome nesto u kolekciji fali ..itd itd.
Naravno nebih da se ljudi opuste pa pocnu da nude sve i svasta za to isto nisam, sta znam razmisli pa ako zelis i probaj, to je bio samo predlog!

Vumi
12.12.2007, 22:11
Evo, podforum ti je otvoren ali bih zamolio sve da ne pominju nikakvu kupovinu ili prodaju, posebno ne praistorijskih i antickih predmeta.
Nemojte takodje shvatiti da ce ovo biti mjesto za postavljanje oglasa o kupovini. Znaci, ako neko ima nesto za zamjenu neka to postavi na taj nacin i bice sve ok, inace ce biti izbrisano.
Nadam se da vam je poznato da je prodaja ovakvih stvari zabranjena i da ne zelim imati sa time problema.

kele 78
12.12.2007, 22:16
@Sirmium, najmanji je problem otvoriti takav podforum. Objave o prodaji nisu i nece dolaziti u obzir, bar dok sam ja vlasnik foruma (koliko cu jos biti to ne znam jer se troskovi lagano nagomilavaju).
Sta mislis na sta ce da izgleda na kraju taj podforum. Svi ce poceti da ga zatrpavaju raznoraznim stvarima, tako da ce ostatak foruma brzo zamrijeti. Kada bih ja znao da ce se taj forum razvijati, kao sto ti rece neki strani sto to rade, nebi bilo nikakavih problema.
Evo, ja cu odmah to da uradim ali budi siguran da ce najmanje za mjesec dana biti zatvoren, zbog gore navedenih razloga:

@Ivlianus
Sta reci na ovaj tvoj "prilog"?
Ja nemam namjeru da ti se pravdam zbog necega, ali nacin kojim pises nije ni malo lijep. Kratko ti je vec napisao o tome.
Sto se tice brisanja tvojih postova...sam si mi napisao u PP da ti izbrisem sve postove, sto ja ipak nisam ucinio.
Sto su ti izbrisani postovi o prodaji detektora i o mikroskopu to ne znam (ako i jesu uopste)...mozda se radi o tome da je kompletan podforum "BAZAR" iskljucen za priloge.

Zamolio bih te da mi sada objasnis sta si mislio sledecom recenicom:
"Osim aki neko od njih ne bude imao neke koristi od toga".
Jedno cu ti reci u vezi ovoga...ja, kao vlasnik foruma nisam nikada imao nekakve koristi od ovoga foruma...imam i te kakve troskove, a to ti nije palo na pamet. Vjeruj mi da mi je dosta puta doslo da ga zatvorim, sto i nije iskljuceno da se desi, nastavi li se ovako kao sada. Ne treba mi u zivotu da citam takve postove kao sto si ti gore napisao.
Nauci vec jednom da je forum mjesto gdje se svako moze oglasiti sa svojim misljenjem, nije bitno da li se ono tebi dopalo ili ne.

Eto, i ovaj put sam ti poklonio prilicno vremena i zamolio bih te da prestanes pisati svasta o (meni) nama.

Ja ti verujem da nemas nikakve koristi (mislim novcane pre svega)I Predpostavljam da sve ovo sam finansiras iz svojih izvora ,ja sam novi korisnik i mogu ti reci da sam odusevljen od prvog dana od kako sam postao clan i sve bih dao da ovaj forum nastavi da radi pa ako treba da se osnuje neki klub iz cijeg bi se budzeta finansirao jedan deo ovog foruma ili bilo koja druga varijanta koja bi doprinela da ovaj forum opstane .

Ideja koju je nas prijatelj SIRMIUM predlozio nije losa samo bi trebalo da se saslusaju predlozi svih ucesnika foruma i da se na kraju odluci .Sta +kako+zbog radi cega= ODLUKA

Ja licno predlazem dobrim ljudima i prijateljima foruma da svako da po jedan 1evro mesecno a evo ja cu dati dva 2e.U Korist ovog foruma jer ovo je stvarno mesto gde iskusni ljubitelji ovog hobija mogu da imaju svoju razonodu i svoju ljubav prema hobiju mogu da podele sa neiskusnim radoznalim pocetnicima.Sve u svemu mislim da je ovaj forum ne visa skola neko Zavrsni ispit na fakultetu i vise od toga.


Pozdrav svim ucenicima ,,Molim izjasnite se za moj predlog ,,ZIVEO VUMI,,

Vumi
12.12.2007, 22:24
Kele, hvala ti na prijedlogu, ali ne vjerujem da bi od toga bilo nesto, jer sve je ok dok je besplatno, cim nije postaje nezanimljivo :26:

kele 78
12.12.2007, 22:30
Kele, hvala ti na prijedlogu, ali ne vjerujem da bi od toga bilo nesto, jer sve je ok dok je besplatno, cim nije postaje nezanimljivo :26:

Mislis da ovi sto jure smukove jame i misije rupe zaista imaju smuka u dzepu.he he

kratki
12.12.2007, 22:42
Predlog je interesantsn, i ako se svi pridrzavamo pravila sigurno da ce funkcionisati. Vumiju sam zahvalan sto je osnovao ovaj forum pored kojeg sam dosta naucio i nadam se da ce opstati jos dugo da svi clanovi mogu uzivati u istom. Zbog toga pokusavam da dam svoj doprinos na forumu i na taj nacin se oduzim.Ne svidjaju mi se (pogresni) licni zakljuci, misljenja i komentari na racun nas moderatora koji se trudimo da jos ulepsamo ovaj i te kako lep forum. Bilo bi mi draze kad bi takvi pojedinci (psiholozi) isto dali neki doprinos i podelili svoje znanje i iskustva sa svima na forumu. Bilo bi interesantnije citati tako nesto. Pozdrav!!!

Pretorijanac
12.12.2007, 22:44
Keletova ideja nije loša. Možda bi mogao Vumi da izvedeš jednu od onih "Donations" varijanti pa ko ima Visa karticu i dobru volju neka priloži koji €. :)

IVLIANVS nema zavere na ovom forumu. :)
Kada sam se ja učlanio i napisao prvi prilog... Terminus je jedva čekao da novajliju obaspe svojim znanjem, a Vumi mi je korigovao prilog. Reagovao sam slično kao ti. U stvari, u pravu su i jedan i drugi. Vumi nam je dao mesto na kome možemo da se mi nadri-arheolozi družimo (pod uslovom da ga ne kompromitujemo), a Terminus je izneo svoje mišljenje (relativno pogrešno :)).
Poenta priče: Detektor konsultuj se sa Vumijem da li može da udje u sekciju "Polovni detektori" na Detektori.com i pod kojim uslovima, nije čovek ni svoje proizvode nudio na forumu. Što se tiče proglašavanja tvojih komada falš komadima, to je nečije mišljenje, šta ćeš!? Na žalost ima toliko falš komada u opticaju zbog blizine Bugarske i Italije te su ljudi sa razlogom sumnjičavi.

Fallen Angel
12.12.2007, 23:01
E Moze I To.....Kao Neki Podforum Za Donacije :) ....Pa Ko Koliko Moze Sjajna Ideja Kele :)

sirmium
12.12.2007, 23:16
e tu cu biti MODERATOR . Sta ces brate kad volim sa LOVOM da radim.

Vumi
12.12.2007, 23:24
Sto se tice nekakvih donacija...mogu ja otvoriti i temu na to pitanje (moze i neko drugi, ne moram ja), pa cemo vidjeti rezultate :).
Evo da budem iskren i da vam kazem koliko me kosta godisnje ovaj forum.....racunajuci , sam domen, licencu za forum (skriptu), koja se placa godisnje jednom, moji troskovi izlaze na nekih 400€.

kele 78
12.12.2007, 23:25
e tu cu biti MODERATOR . Sta ces brate kad volim sa LOVOM da radim.

Pa nemoj tako, ti si vec dobio titulu.

Vumi
12.12.2007, 23:26
Kada sam se ja učlanio i napisao prvi prilog... Terminus je jedva čekao da novajliju obaspe svojim znanjem, a Vumi mi je korigovao prilog. Reagovao sam slično kao ti.Poznata je stvar da se ne moze svakome uciniti po njegovoj volji. Ako se dvojica "zakace" tesko da treci moze smiriti strasti a da obe "zaracene" strane budu zadovoljne.

sirmium
12.12.2007, 23:28
Samo, ja mislio tu neka zesca lova pa da i ja se ogrebem za nesto!:huepfer01

Sala na stranu,ako treba da nesto pomognemo tu smo,moja krvna grupa je ( 0+) ili je -.........e sad neznam!

Vumi
12.12.2007, 23:29
Krvi me ne treba, kada je imam viska odmah se pojavi moja supruga i popije :)

sirmium
12.12.2007, 23:32
Pa da se menjamo ,moja trosi pare, zato i nemogu nista da ponudim osim krvi!

kele 78
12.12.2007, 23:37
Sto se tice nekakvih donacija...mogu ja otvoriti i temu na to pitanje (moze i neko drugi, ne moram ja), pa cemo vidjeti rezultate :).
Evo da budem iskren i da vam kazem koliko me kosta godisnje ovaj forum.....racunajuci , sam domen, licencu za forum (skriptu), koja se placa godisnje jednom, moji troskovi izlaze na nekih 400€.

Mislim da to i nije neka lova kada bi se podelila na nas vise desetina prijatelja foruma .A ako bi se sakupilo vise mogli bi da organizujemo i neka druzenja i skupove. A mozda dobijemo i koga poslanika u skupstini i ozbiljno predstavimo svoju ljubav prema ovom hobiju .I mozda jednog dana budemo velika konkurencija ministarstvima kulture u zemljama bivse Juge.Hocu da kazem da mozemo da ostvarimo neka prava.?

sirmium
12.12.2007, 23:39
Pa da zavrisimo u Hagu! Ti si lud!

Stef74
12.12.2007, 23:46
Ljudi budimo srecni sto imamo ovaj forum, na kome je lepo okupiti se i razmeniti misljenje i dosta sta nauciti o ovom nasem hobiju.
Da se Vumi kao pravi administrator drzi pravila ( kao recimo ovde u fr. gde nesmes pomenuti gde si sta nasao, osim ako nije u sumi ili njivi , jer ako pomenes keramiku na tom mestu gde si to pronasao, dobijas prvo kritike od svih mogucih majmuna kako si upao na neki arheoloski lokalitet,tretiraju te pljackasem, brisu ti -postove gde prikazes vise od 7-8 novcica i kazes da si ih nasao na jednom mestu jer je to za njih neprijavljeni lokalitet, ili kao meni sto sam rekao da sam to nasao u srbiji, kako sam ja pljackao neki lokalitet i sve to prokrijumcario u fr, prvo reakcije i svadja a onda brisanje to sa njihovog foruma jer su oni u skladu sa zakonom ...) nebi smeli pricati to sto pricamo i kazivati i pokazivati jedni drugima nalaze koji vecinom dolaze sa nekog lokaliteta koji je najverovatnije uveden i na neku ruku zasticen.
Svaka tebi cast Vumi na toleranciji, a i ako izbrises ili promenis neki post mislim da nije zato sto ti se moze vec zato sto nije u skladu sa tvojim forumom i to je tvoje pravo kao sto bi bilo pravo svakog od nas da ima svoj sajt. A sem toga pravilo foruma postoji http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2 pa je red kao i na svakim forumima da se pridrzavamo istog.
Pozz Stef...

Enigma
13.12.2007, 00:00
Vumi, postavi kasicu prasicu da ju natrpamo, nije pošteno da sam snosiš ove troškove koji baš i nisu zanemarivi. :) :26:

kele 78
13.12.2007, 00:08
Vumi, postavi kasicu prasicu da ju natrpamo, nije pošteno da sam snosiš ove troškove koji baš i nisu zanemarivi. :) :26:

Pa ko hoce dobrovoljno hoce ,ko nece nemora niko ne primorava.

IVLIANVS
13.12.2007, 01:11
@Ivlianus

Sto se tice brisanja tvojih postova...sam si mi napisao u PP da ti izbrisem sve postove, sto ja ipak nisam ucinio.
Sto su ti izbrisani postovi o prodaji detektora i o mikroskopu to ne znam (ako i jesu uopste)...mozda se radi o tome da je kompletan podforum "BAZAR" iskljucen za priloge.


Nauci vec jednom da je forum mjesto gdje se svako moze oglasiti sa svojim misljenjem, nije bitno da li se ono tebi dopalo ili ne.

Eto, i ovaj put sam ti poklonio prilicno vremena i zamolio bih te da prestanes pisati svasta o (meni) nama.


Tacno je da sam ti poslao PP u kojoj sam te zamolio da me obrises sa Foruma i da obrises sve moje postove.Razloge sam vec naveo...

Dalje..moj oglas je bio u bazaru.Obrisan je i meni vise nije dozvoljeno postavljati priloge u njemu?!U redu,preci cu preko toga
Preci cu i preko Enigminog komentara u vezi mog pronalaska:
"pronadjoh na internetu isti takav komad-samo original"
to nije iznosenje misljenja-to je prepotentan i zloban komentar nekoga ko misli da je popio svu pamet ovog sveta u vezi arheologije.
Ja sam u zivotu samo jednom drzao fals u ruci i nikad vise...Imam 41 godinu i ponosno mogu da kazem kako trazim novcice od svoje 7 godine.Tada sam sa ocevim vojnim asovom iskopao prvi novcic u Licinijusovim termama-koji i dan danas stoji u albumu.
Mnogi se pitaju-zasto sam i dalje na ovom forumu kad sam tako ogorcen na moderatore.
Zbog toga sto je moja ljubav prema arheologiji veca od bilo kakve sujete.
I zaista cemu sva ta prepucavanja oko gluposti.
Ja cu istog trenutka da prestanem ali zelim minimum postovanja i izvinjenje od nekih ljudi.
Evo ja se prvi izvinjavam svima koje sam uvredio nekim svojim postovima-vrlo sam impulsivan i ivek kazem ono sto mislim-zato bas u zivotu nisam najbolje prolazio...samo sto se tice posla i novca.
Ja sam svoje teske miliarense i zlatnike odavo pronasao-to su moja zena i dvoje dece.
Sve ostalo je p..... dim :26:

bokiii
13.12.2007, 10:29
Julianus u kom gardu su se nalazile te terme?
Dobio sam na poklon knjigu tlo Srbije zavicaj rimskih careva i licinije je uvrscenj u nju al pise da bas nije pouzdano odaklen je.Na mapi pokazuju istocni dio Srbije jer je valjda s Galerijem odrastao pa se pretpostavlja da je tu odnekle...

galbin
13.12.2007, 13:50
ljudi potpuno se slazem sa stef74 i njegovim komentarom,a stose tice toga dalismo mi pljackasi ili nismo to zavisi od karaktera samog coveka.nemoga reci da je neko lopov ako je naso nesto na nekoj njivi a dali je ta parela vec registrovana negde kao lokilitet ili ne to nemozemo znati. zato nemojte nikoga suditi po tome.nazalost kada bi zakon bio bilje regulisan nebismo imali takvih problema

ЛазарС
13.12.2007, 15:28
Vumi, postavi kasicu prasicu da ju natrpamo, nije pošteno da sam snosiš ove troškove koji baš i nisu zanemarivi. :) :26:

Ma, bio bi sigurno od pomoći i Guglov "Ad sens"... Vumi, verovatno znaš da sa tim Guglovim servisom većina vlasnika internet stranica smanjuje svoje troškove. Zašto ga do sada nisi inplementirao?

fabijanus
13.12.2007, 15:54
Mislim da to i nije neka lova kada bi se podelila na nas vise desetina prijatelja foruma .A ako bi se sakupilo vise mogli bi da organizujemo i neka druzenja i skupove. A mozda dobijemo i koga poslanika u skupstini i ozbiljno predstavimo svoju ljubav prema ovom hobiju .I mozda jednog dana budemo velika konkurencija ministarstvima kulture u zemljama bivse Juge.Hocu da kazem da mozemo da ostvarimo neka prava.?


.....na ,,, dobro da nisi rekao da budemo konkurencija Europskoj uniji ........

fabijanus
13.12.2007, 16:03
.......korisnici ovoga foruma smirite malo strasti , ne treba se uvek osvrcati na sve komentare bili oni pozitivni ili negativni .........

Vumi
13.12.2007, 16:41
Ma, bio bi sigurno od pomoći i Guglov "Ad sens"... Vumi, verovatno znaš da sa tim Guglovim servisom većina vlasnika internet stranica smanjuje svoje troškove. Zašto ga do sada nisi inplementirao?Ko kaze da nisam probao...odgovor je bio da ne mogu primiti "nedovrsenu stranicu"...sta im to znaci ne znam, mozda se tako zove stranica na koju nemaju pristupa neregistrirani korisnici...u svakom slucaju ne moze :)

Vumi
13.12.2007, 16:44
Vumi, postavi kasicu prasicu da ju natrpamo, nije pošteno da sam snosiš ove troškove koji baš i nisu zanemarivi. :) :26:Na koji nacin to mislis da se izvede. Da bi neko prebacio nekoliko € na austrijski bankovni racun, vjerovatno ce trebati platiti vise od te sume same troskove prenacivanja?

fabijanus
13.12.2007, 16:47
Na koji nacin to mislis da se izvede. Da bi neko prebacio nekoliko € na austrijski bankovni racun, vjerovatno ce trebati platiti vise od te sume same troskove prenacivanja?

.....ne Vumi postoi IBAn ......

Vumi
13.12.2007, 16:53
Da, ali je besplatno prebacivanje za koje se koriste IBAN i Swift kodovi, samo za podrucje EU

ЛазарС
14.12.2007, 09:51
Ko kaze da nisam probao...odgovor je bio da ne mogu primiti "nedovrsenu stranicu"...sta im to znaci ne znam, mozda se tako zove stranica na koju nemaju pristupa neregistrirani korisnici...u svakom slucaju ne moze :)

Da li si im ponudio link www.vumidet.net ili www.vumidet.net/forum ?

Pretorijanac
14.12.2007, 14:47
Pregledao sam malo kako su donacije uredjene na drugim sajtovima.
Pretežno idu preko PayPala. Ako bi postavio tako nešto ne bi imao donacije iz Srbije.
Bosna, Hrvatska i Slovenija su obuhvaćene njihovim sistemom. link1 (https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_donate-intro-outside) link2 (http://wikimediafoundation. org/wiki/Fundraising/EUR/onetime)

Vumi
14.12.2007, 19:52
Postoji opcija u samoj forumskoj skripti, da se odredjeni dijelovi foruma zatvore za pristup onima koji, recimo nisu uplatili svoje sponzorstvo a koji jesu, prerbacuju se u grupu "Sponzori" sa automatskom dozvolom ucesca u tom odredjenom forumu. Uplate se mogu vrsiti putem PayPala, pa ako treba i na bankovni racun.
Sta mislite, sta bi se desilo kada bi podforum "Antika" bila pristupacna samo "sponzorima"...da li bi se ovaj forum brzo ugasio? :)

baki022
14.12.2007, 20:15
pozdravljam inicijativu
iako zbog vremena vec drugi mesec zujim kuci bice valda nesto za taj podforum:)

Vumi
14.12.2007, 20:23
baki022
Ne bi se otvarao novi podforum, samo bi se jedan ili nekoliko zatvorili. Mada bi se recimo mogao, kao i u drugim stranim forumima, otvoriti jedan podforum, u koji bi se moglo stavljati sve zajedno a bio bi dostupan samo sponzorima.

kele 78
14.12.2007, 20:56
baki022
Ne bi se otvarao novi podforum, samo bi se jedan ili nekoliko zatvorili. Mada bi se recimo mogao, kao i u drugim stranim forumima, otvoriti jedan podforum, u koji bi se moglo stavljati sve zajedno a bio bi dostupan samo sponzorima.

zanimljiv predlog!

Nigrianvs
14.12.2007, 21:57
Ideja vam je super:00000441: Podrzavam predlog:26:

Vumi
14.12.2007, 22:07
Evo ja cu postaviti ako treba i ispitivanje "javnoga mijenja" :), da vidim koliko ce vas da se prijavi za tako nesto :)

Pretorijanac
14.12.2007, 22:08
Mislim da bi ideja naišla na lošu reakciju.
Ove ostale teme nisu preterano popularne.
Tehnički bi onemugućio sve one gde PayPal ne funkcioniše da pristupe temi.
Izmedju ostalih nas Serbuse. A Serbusi su ti najčešće gosti.
Ljudi mnogo više vole da doniraju nego da im bude naplaćeno.
Siguran sam da bi ti se donacija isplatila više kroz vreme.
Ako uvedeš plaćanje na Antiku računaj na opadanje posete sajtu bar 30%.

laki
14.12.2007, 22:12
Postoji opcija u samoj forumskoj skripti, da se odredjeni dijelovi foruma zatvore za pristup onima koji, recimo nisu uplatili svoje sponzorstvo a koji jesu, prerbacuju se u grupu "Sponzori" sa automatskom dozvolom ucesca u tom odredjenom forumu. Uplate se mogu vrsiti putem PayPala, pa ako treba i na bankovni racun.
Sta mislite, sta bi se desilo kada bi podforum "Antika" bila pristupacna samo "sponzorima"...da li bi se ovaj forum brzo ugasio? :)
100 %

Vumi
14.12.2007, 22:17
Koliko se sjecam, jedno vrijeme je bilo jedno polje tj nesto kao baner, na forumu, koji je sluzio za donacije....nisam primjetio da se neko zeznuo i donirao (ili se kaze dotirao :) ?) nesto...zasto bi to sada bio drugi slucaj?

Pretorijanac
14.12.2007, 22:22
Ne sećam se toga.
Možda je to bilo pre mog otkrivanja ovog foruma.
Ako uvedeš obavezno plaćanje gubiš nas koji tehnički nismo u mogućnosti da platimo. Kao što rekoh sve nas iz Srbije a i Crnogorce i Makedonce ako ih ima. Koliko sam video kada si pomenuo koliko te košta sajt, ljudi su pozitivno reagovali i rekli da su spremni da prilože neki €.

sirmium
14.12.2007, 22:28
E jebas ga ja predlozio da se otvori neki podforum i od toga ce ispasti da cemo se na kraju posvadjati i zatvoriti ovo sve!
Vumi otvori nesto pa da se svi malo uclanimo ko kolko moze ali nemoj brate ako neko nema da nemoze ili nije mu dozvojeno da udje vise na sajt!To bi bila nepravda!

Vumi
14.12.2007, 22:37
Ma nisam ni mislio da ovo radim, samo me interesuje koliko vas je spremno pomoci, nista vise. Ako dosta vas bude za ovako nesto, svako ko uplati dobio bi ekstra titulu a mozda i neka druga, veca, prava na forumu. U svakom slucaju PayPal ostaje kao mogucnost placanja a za one druge, naravno ko zeli, ostaje putem racuna na banci (u ovome slucaju bi se doticne osobe morati obratiti direktno meni da im dam broj racuna). Naravno, donacije nebi bile odredjene, nego bi svako mogao dati koliko moze.
Mozda bi u ovome slucaju moglo da se otvori i nesto drugo, sto vjerujem da bi mnogi od vas jedva docekali :)...ali o tome necemo na javnome forumu :)

Vumi
14.12.2007, 22:39
Izbacio sam gore navedenu sumu od 10€ iz ispitivanja :)

Pretorijanac
14.12.2007, 22:52
Zaobidji PayPal ako možeš i imaš i nas južnjake.
Ne naplaćuju svi sajtovi usluge preko njega.

sirmium
14.12.2007, 23:11
PIROCANAC a ?:00000441:

Pretorijanac
14.12.2007, 23:17
Ma jok mori, Belograđanin. :)

galbin
14.12.2007, 23:37
onaj hoj hoce da ostane na sajtu bio on iz srbije ili makedonije nacice nacina da na neki nacin to odradi pa makar zamolio komsiju ili rodjaka da plati umesto njeg u evropi a ovad da refundira u srbiji. to je mije misljenje neznam mozda se nece svideti nekome a i bas me briga. samo napred vumi

acervonec
14.12.2007, 23:58
Moj komentar na diskusije i pitanja posljednjih dana:
Svakako nije fer, da Vumi sam nosi troškove. Ako nam se forum toliko sviđa, zajedničko financiranje ne sme da bude problem, samo treba ponuditi razne mogućnosti.
Na listi koristnika nas ima nekih 50. Realno to znači 40 x 10 eura. Najbolje bi bilo pokušati sa čistim dobrovoljstvom, da vidimo, kakva je stvarna podrška forumu.
Ja ne bi zatvarao antike, jaka strana ovog foruma je baš otvorenost za sve, koji žele nešto da nauče, pokažu, pitaju.
Ako bi željeli nešto ekskluzivno za donatore, onda predlažem kao takvo stavljanje ponuda-postova (ne odgovora) na podforumu „razmjena“.
Sigurno bi izbjegavao prodaju arheologije u bilo kojem obliku. Probleme može imati Vumi, prodavači i kupci, a i svi ostali. Ako je forum nekome trn u oku (ili ako to zbog ugleda i ozbiljnosti postane;)), bi bilo glupo, da mu nudite priliku, da ga zatvori... Bojim se da bi i u najboljem slučaju dobili na forum preprodavače, sumljive ponudnike i slične. Mislim, da nam/vam to ne treba.
I na kraju - prodaja bi bila ozbilna mrlja na naši kredibilnosti, ako bi ikad željeli nastupiti kao organizirana (mada neformalna) grupa u diskusiji o statusu detektoraštva...
pozdrav!

Pretorijanac
15.12.2007, 00:55
Za nove ljude koji neće moći da vide šta je antika... ovaj forum biće mačka u džaku. Sigurno neće zbog njega cimati prijatelje i rodjake u inostranstvu. Siguran sam da će doći do osipanja članstva medju nama redovnima, kao što je i dosad bio slučaj. Odu stari, dodju novi, ali ovaj put novi će doći u jako malom broju. Mislim da će nametanje plaćanja biti korak unazad za forum. Pogotovo ako bude išlo preko PayPala. Plaćanje Visa karticom bi još nekako i prošlo.

Sa druge strane razumem i Vumija. Pola decenije pravi, doradjuje i održava ovaj forum, vreme je da uloženo počne da mu se vraća.

Što se tiče prodavanja ili zamene, mislim da su nas arheologe amatere, kao i kolekcionare toliko puta nazivali kojekakvim imenima da smo i sami počeli da verujemo da smo kriminalci i da nam je mesto u ilegali. Zar se na jednom sajtu prodaje arheologija? Ima ih na hiljade i nikom ništa. Posao kao i svaki drugi. Vumi je u Austriji, nisam potpuno siguran kakvi su im zakoni, ali mislim da prodaja ne bi trebala da pretstavlja problem. Tu bi mogao da se uzme i procenat za preživljavanje foruma. A sve i da jeste problem, sajt može da se premesti na server neke od zemalja gde to nije ilegalno. U Ameriku na primer. Obzirom na to koliko ga košta sajt, još bi i uštedeo neki evro to jest dolar. :)

Pretorijanac
15.12.2007, 09:41
Ako ćemo pravo mislim da pitanje nije dobro formulisano.
Ne bi Srbijanci glasali za sponzorisanje Antike,
da su svesni da svojim glasom sami sebi zabranjuju pristup toj sekciji foruma.
Pomisli šta će ljudi da rade kada zatvoriš Antiku.
Počeće u Srednji vek da trpaju sve Rimsko da bi i dalje prošli bez plaćanja.

laki
15.12.2007, 09:52
zasto samo srbijanci ,svi bi to uradili ...ljudi nije problem u tih 10 ili 20 eura,problem je da ovaj forum opstane, i delim pretorijancevo misljenje kad je ova problematika u pitanju ...najlakse je trenutno dati glas" za"a sta posle ...

Vumi
15.12.2007, 11:53
Ljudi, ja nisam rekao da cu uvesti nekakve obavezne donacije!!! Rekao sam samo da, ako bi neko bio voljan nesto donirati, to bi mogao uciniti putem PayPala, a za one koji nemaju tu mogucnost uvijek ostaje mogucnost bankovne transakcije...isto tako sam rekao da se ni jedan podforum nece zatvoriti ni za koga (naravno registracija ostaje da bi se mogle vidjeti fotografije), a donatori bi dobili samo drugu titulu i mozda neka visa prava na forumu.
Koliko vidim sam odziv na ispitivanje je jako mali (glasali su oni koji su ovdje svaki dan i koji su najaktivniji na forumu) i vjerujem da se nece javiti vise od 20-ak ljudi na ispitivanju....to vec dosta govori o svemu :)

acervonec
15.12.2007, 13:11
Što se tiče prodavanja ili zamene, mislim da su nas arheologe amatere, kao i kolekcionare toliko puta nazivali kojekakvim imenima da smo i sami počeli da verujemo da smo kriminalci i da nam je mesto u ilegali. Zar se na jednom sajtu prodaje arheologija? Ima ih na hiljade i nikom ništa. Posao kao i svaki drugi. Vumi je u Austriji, nisam potpuno siguran kakvi su im zakoni, ali mislim da prodaja ne bi trebala da pretstavlja problem. Tu bi mogao da se uzme i procenat za preživljavanje foruma. A sve i da jeste problem, sajt može da se premesti na server neke od zemalja gde to nije ilegalno. U Ameriku na primer. Obzirom na to koliko ga košta sajt, još bi i uštedeo neki evro to jest dolar. :)

Pretorijanac, nije važno šta mi mislimo (ja vas sigurno ne smatram za kriminalce) nego šta kaže zakon. Ja mogu podupirati legalizaciju trave, ali neću na forum stavljati oglase o njenoj prodaji.
Što se tiče vašeg imidža, mislim da je ovaj forum pravo mesto, da neka neupućena osoba (na primjer novinar) vidi razliku između vas i organiziranih pljačkaša arheoloških terena, koji traže isključivo zbog zarade. Prodaja na forumu bi tu razliku svela na veličinu - vi bi samo bili „sitne ribe“.
Isto, mislim da postoji neka razlika između ovog foruma i e-baya i da je to dobro.
Vumi može biti u Austriji i forum u Americi, a ti kupuješ/prodaješ u Beogradu; mislim, da bi te „organi progona“ tražili tu.
Procenti za forum (u koje sumnjam) bi značili da bi se forum financirao sa nelegalnom prodajom, a Vumi bi postao takoreći njen organizator (bar u očima javnosti i verovatno zakona).
Znam, da neki kupujete i neki prodajete nalaze, ali mi se više sviđa, da je to na forumu stvar PP i osobnog kontakta.

pozdrav!

fabijanus
15.12.2007, 13:14
Ljudi, ja nisam rekao da cu uvesti nekakve obavezne donacije!!! Rekao sam samo da, ako bi neko bio voljan nesto donirati, to bi mogao uciniti putem PayPala, a za one koji nemaju tu mogucnost uvijek ostaje mogucnost bankovne transakcije...isto tako sam rekao da se ni jedan podforum nece zatvoriti ni za koga (naravno registracija ostaje da bi se mogle vidjeti fotografije), a donatori bi dobili samo drugu titulu i mozda neka visa prava na forumu.
Koliko vidim sam odziv na ispitivanje je jako mali (glasali su oni koji su ovdje svaki dan i koji su najaktivniji na forumu) i vjerujem da se nece javiti vise od 20-ak ljudi na ispitivanju....to vec dosta govori o svemu :)




.....da Vumi potpuno si u pravu svi bih nesto mukte , vjeruj mi nebih se ugasio forum ima nas koji hocemo donirati i to bez pitanja i prigovora .....posalji mi tvoj IBAn na PP ja cu biti prvi....

fabijanus
15.12.2007, 13:54
.....da Vumi potpuno si u pravu svi bih nesto mukte , vjeruj mi nebih se ugasio forum ima nas koji hocemo donirati i to bez pitanja i prigovora .....posalji mi tvoj IBAn na PP ja cu biti prvi....

.....bice ispunjeno ,,pozdrav.....

galbin
15.12.2007, 14:18
zasto komentarisemo o necemu ako necemo da ucestvujemo kratko i jasno ko bude dotirao forum ima prsvo da ucestvuje u ponudi i razmeni na njemu nadams da nece biti problema u selekciji admininstratiru da tako nesto organizuje

Vumi
15.12.2007, 14:46
.....bice ispunjeno ,,pozdrav.....Hvala unaprijed, dobices obavijest kada bude sve ok :475:

Vumi
15.12.2007, 14:49
Ko god zeli sponzorisati forum putem PayPala, uplate idu preko adrese
admin@vumidet.net
a svi koji to zele a nemaju PayPal neka se obrate meni i dobice IBAN i Swift kodove radi uplate na bankovni racun.
Unaprijed se zahvaljujem svima!!!

banebeograd
15.12.2007, 15:01
drustvo
svaki forum cine ljudi, to jest njihova aktivnost na istom, svedok sam i ucesnik na nekoliko bas dobrih sajtova koji su nestali onog momenta kad je pocelo da se prica odnosno razmislja o placanju da je tako nazovem "clanarine", a ja sam sklon da mislim da se nikome vise ne svidja pomisao da se ovaj forum zatvori, uostalom vumi secam se da si se i ti na pocetku isto tako dvoumio da zatvoris sajt jer nije bio narocito posecen i bilo je malo postova, sva sreca po sve nas kasnije je sve krenulo na bolje i ide tako i dalje...
razloga za gasenje sajtova prilikom pojave clanarine ima koliko i ljudi,pre svega neimastina, drugo nezainteresovanost, nemogucnost tj otezana uplata, mi balkanci smo navikli na trange frange, pare na sunce i ajd zdravo, a ovde bi to trebalo da ide preko racuna, kartica,a posle svega toga neki se/s pravom/ plase da ce se konacno saznati imenom i prezimenom ko se krije iza nicka na sajtu,ima toga sigurno jos...
moj je predlog da se jednostavno negde na forumu ostavi broj racuna ,ili cega vec, na koji svi koji zele da dodaju neki dinar mogu da uplate ...
isto taki neki sajtovi se odrzavaju tako sto u svojoj produkciji prave i prodaju neke da ih nazovem suvenire sa oznakama foruma, kacketi,majce,znacke ,priveske,nalepnice i slicno, i ljudi se mnogo lakse i brze odlucuju da na taj nacin doniraju sajt jer imaju da kazem u rukama nesto opipljivo a tu je i psiholoski efekat pripadnosti nekoj u ovom slucaju elitnoj grupi ljudi i tragaca, jos ako im na to dodas i opciju da im napises recimo nick sa foruma siguran sam da bi to proizvelo izvestan uspeh...
moze se isto tako poslati i poziv firmama koje se bave metal detektorima i opremom/ a moze i drugima naravno ako oni to zele/ da stave reklamu na vumiju i da se taj prostor naravno naplacuje, a to moze mislim na poziv da uradi svaki od clanova jer smo svi mi barem nekad sreli nekoga ko ima neku firmu makar ona i nema veze sa nasim hobijem...
mozda neko od vas ima jos neki dobar predlog.....
pozzzzz

Vumi
15.12.2007, 16:30
Ja opet moram ponoviti...ovdje se ne radi ni o kakvoj clanarini vec ako je neko spreman nesto sponzorisati moze to da uradi a ko nije ne mora...ostalo ostaje sve kako je bilo- ja cu snositi sve troskove dok to budem mogao. Niko ovdje ne tjera nikoga na nesto, zato bih zamolio sve da pri komentarisanju uzmu to u obzir.
Sto se tice reklamiranja prodavaca detektora na forumu....hm :)...mislim da nece ici iz drugih razloga...ostali i mogu doci u obzir, mada mislim da nikoga ta mogucnost nece interesirati.

Vumi
16.12.2007, 18:23
Zatvaram temu i samo glasanje, zahvaljujem se svima koji su se izjasnili da bi svojom donacijom pomogli daljni rad ovoga foruma. Zahvaljujem se takodje i onima koji su glasali protiv i svima onim koji nisu htjeli da glasaju. Odlucio sam da ne primam nikakve priloge. Forum ce sigurno raditi do februara mjeseca a sta ce biti poslije to cu jos da vidim.
Za one koji ne znaju rezultat ispitivanja - glasalo je 13 clanova, 11 za i 2 protiv. Mislim da ovo govori sve.