PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : trebam pomoć


RUAH
20.01.2008, 15:22
Prvi put kupujem detektor.Na raspolaganju imam 300-400 eura.
Kakav da uzmem.Šta mislite na fisher F-2 ili F-4.
Dali ima tko kakva iskustva s njima.

sirmium
20.01.2008, 15:26
Ako ti je prvi detektor onda su ti ti modeli Fishera komplikovani, uzmi jednostavnijeg Fishera 1236x2 i miran si!

pdragan
20.01.2008, 18:50
tesko da ce ti neko i reci nesto o njima ,posto su novi na trzistu.
podrzavam sirmijumov predlog,ili skupi malo vise para i uzmi neki boljih performansi:)

Nigrianvs
20.01.2008, 19:02
Nijeti los ni Garet AC-250 kosta 300 evropljana nov a za pocetak je dobar i jednostavan i uvek se moze prodati:26:

kratki
20.01.2008, 21:39
Neznam u kojoj zemji kupujes detektor, mozda bi bilo bolje da za te pare kupis polovan od nekih dektora iz vise klase. To sto si pocetnik nemoj da te plasi sve se nauci, vazna je volja. Uostalom ima i jednostavnih detektora za rukovanje, ukljucis okrenes dva dugmeta i trazis.

sirmium
20.01.2008, 22:18
pa da Fisher ti je najbolji,1235,1236 itd.... razmisli sam i odluci!

agrippa
20.01.2008, 23:41
da bi dobio najbolji moguci detektor za te pare ,prvo nam moras reci sta hoces da trazis i po kakvim terenima?

pdragan
20.01.2008, 23:54
mozes kupiti i ... nesmem da ti kazem ,imam vec zuti karton od vumija:)
ali mislim da nisam nista pogresno rekao,jos uvek!
bas je dobra tema bila :1967:

agrippa
21.01.2008, 00:28
...onaj cije ime ne sme biti izgovoreno :totlach:

Nigrianvs
21.01.2008, 17:42
:totlach: Auuuuu Ala je Vumi strog:totlach: Znam coveka al mi deluje kao Jems Bond mrtav hladan i lezerno nasmejan:totlach: Bre Vumi ja te neznam takvog strogog:26:

pdragan
21.01.2008, 19:06
:totlach: Auuuuu Ala je Vumi strog:totlach: Znam coveka al mi deluje kao Jems Bond mrtav hladan i lezerno nasmejan:totlach: Bre Vumi ja te neznam takvog strogog:26:cak mi je i PP ukinuo:00000506:,mad a ,ruku na srce nisam ih ni koristio:)

rajan
22.01.2008, 01:08
cak mi je i PP ukinuo:00000506:,mad a ,ruku na srce nisam ih ni koristio:)


i meni isto! Vumi gde nestadose PP?

Vumi
22.01.2008, 10:37
Pojela maca...

Ljuba
22.01.2008, 20:09
Pozdrav,Ovo sto su navedena dva "komada"su prilicno dobri,samo pazi da nisu falsifikat,jer su nas kinezi preplavili.

rajan
22.01.2008, 21:00
Vumi oce da ima monopol na trgovinu detektorima na Balkanskom regionu! pa dabude kao u pesmi : Mitrovica, Mishkovica, Vumija i ostalih tajkuna!!!

agrippa
22.01.2008, 21:58
sad sam opet novi :)
ode cvarak

pdragan
22.01.2008, 22:08
sad sam opet novi :)
ode cvaraksto brate agrippa:) a opomena , a zuti karton?

agrippa
22.01.2008, 22:52
isto sto i tebi pp :)
od sada ne pominjem ni fabricke detektore
od sada samo nalazi od mene :26:

pdragan
22.01.2008, 23:01
e bre vumi,stvarno si uveo diktaturu:00001798:
cak je i slika bila losa "doticne masine za pranje vesa:441:"

10000
23.01.2008, 02:19
Nije tema al da pitam nesta : jesu li svima ukinute privatne poruke?

miligor
23.01.2008, 06:57
Meni jesu, Vumi nesto sam dobio od kratkog a ti mi obrisa.

pdragan
23.01.2008, 09:31
budimo solidarni samnom i agrippom:totlach:ako nemamo poruke mi,nemorate ni vi :huepfer01:00000506:

Vumi
23.01.2008, 11:07
Vumi oce da ima monopol na trgovinu detektorima na Balkanskom regionu! pa dabude kao u pesmi : Mitrovica, Mishkovica, Vumija i ostalih tajkuna!!!ovo je vec za zuti karton.... :red_eyes:

Vumi
23.01.2008, 11:11
Uostalom, u cemu je problem, kakva je to panika odjednom, sta vam je, sta nije u redu, jel mozda niste bili upozoreni, i drugi su letjeli sa foruma zbog takvih stvari, lako ode jos neko, nije problem biti bezobrazan, to mogu i ja.... Lijepo je receno sta se smije i kako se smije, ali se uvijek nadju neke glave koje misle da su pametnije i pokusavaju na pokvaren nacin...vise nece moci!!!
Ako neko zeli da se buni, slobodno neka se javi privatnom porukom :441:

agrippa
23.01.2008, 11:24
Uostalom, u cemu je problem, kakva je to panika odjednom, sta vam je, sta nije u redu, jel mozda niste bili upozoreni, i drugi su letjeli sa foruma zbog takvih stvari, lako ode jos neko, nije problem biti bezobrazan, to mogu i ja.... Lijepo je receno sta se smije i kako se smije, ali se uvijek nadju neke glave koje misle da su pametnije i pokusavaju na pokvaren nacin...vise nece moci!!!
Ako neko zeli da se buni, slobodno neka se javi privatnom porukom :441:

potpuno te razumem vumi. sto se ticen ne renomiranih detektora(rucno pravljenih) meni ni iz dzepa ni u dzep. tako da bih te zamolio da me ne stavljas u isti kos sa onima koji reklamiraju svoj proizvod bez dozvole ili naknade...
pozdrav

zokioki
23.01.2008, 11:43
Gde nestade RUAH,mozda je vec kupio detektor pa nema vreme za forum!:1967:

RUAH
23.01.2008, 15:20
Gde nestade RUAH,mozda je vec kupio detektor pa nema vreme za forum!:1967:

Tu sam ja ,svakodnevno.Pošto sam novi idem redom pa čitam forum i gledam nalaze.Što se tiče detektora,idem na Fishera F-4.Nisam ga još kupio,ali sam dogovorio i ubrzo uzimam.

agrippa
23.01.2008, 16:06
najvaznije je da sam odaberes ono sto ti najbolje lezi. nije sve ni u parama
pa da cujemo i prve utiske o tom novom detektoru naravno i nalaze
:26:

pdragan
23.01.2008, 20:33
potpuno te razumem vumi. sto se ticen ne renomiranih detektora(rucno pravljenih) meni ni iz dzepa ni u dzep. tako da bih te zamolio da me ne stavljas u isti kos sa onima koji reklamiraju svoj proizvod bez dozvole ili naknade...
pozdravvumi i ja isto:)mozda smo se malo vise udubili u raspravku,evo ja obecavam-necu vise nista oko toga. dogovoreno:sorry:

Nigrianvs
24.01.2008, 01:09
Ljudi koji vam je k:..ujac pa vumi je gazda u svojoj kuci takodje i na svome forumu. Pa nemozemo zaebavat nekoga ako mu dodjemo u kuci tako i na forum, pravila su pravila, nese ljutite ali znam coveka i dosta je tolerantan i dobar, koliko vidim svima su ukinute PP :26:

pdragan
24.01.2008, 01:32
koliko vidim svima su ukinute PP :26:e, onda mi se dopada.ja mislio da sam samo ja crna ovca :26:

zokioki
24.01.2008, 11:38
Tu sam ja ,svakodnevno.Pošto sam novi idem redom pa čitam forum i gledam nalaze.Što se tiče detektora,idem na Fishera F-4.Nisam ga još kupio,ali sam dogovorio i ubrzo uzimam.

Onda ti zelim srecu i napisi nesto vise o njemu kad ga malo bolje upoznas?

sirmium
24.01.2008, 12:57
Vidim da se ovde nesto cudno desava pa bih bio slobodan da pitam zasto su ukinute PP koji je razlog?

banebeograd
24.01.2008, 19:27
ej sirm, posalo sam ti PP sa objasnjenjem razloga samo treba da procitas hahahah
sta vam je ljudi , nema PP ali imate flashchat , pa ko hoce da komunicira moze tako, a i onako svi imate u profilu opciju da stavite svoju e mail adresu ili neki od mesingera na koji vas se moze kontaktirati pa onda lepo to iskoristite za medjusobnu komunikaciju...

Enigma
24.01.2008, 20:19
Hvala Bane. :)

Ljuba
24.01.2008, 23:05
Pozdrav svima.Od skoro sam nosi na ovom forumu pa bih molio za pomoc oko slanja poruka i fotografija.Nikako ne mogu da se snadjem a zeleo bih da postavljam pitanja i takodje i ja da posaljem neke interesantne slike novcica.Zbog toga se ne ukljucujem i mozda Yumi misli da je drugi razlog.Sto sam do sada uspeo da procitam i pratim ovde,mogu da kazem sve najbolje,mada mi neke stvari i nisu potpuno jasne.Naprimer informacije o uredjima a vidim da se to ovde i te kako spominje.Pokusao sam da procitam sve naslove ali mi to bas ne ide pa cete pomisliti da sam glup.Nazalost ne moze svako sve da zna.Kada se budem sigurno ukljucivao u diskusijama,bice iznenedjenja jer znam dosta stvari o svemu i svacemu ali jos nesmem da se izjasnjavam jer postoji mogucnost da budem iskljucen u startu.Ljuba
Hvala unapred na pomoci

kratki
24.01.2008, 23:27
Budi pozdravljen Ljubo, i dobro nam dosao! Svi komentari koji ne spadaju i bilo kakvu vrstu reklame detektora (rucno pravljenih itd) su pozeljni. Na primer testovi detektora, uporedjivanje detektora po kvalitetu izrade, komentari o sondama i sve ostalo u vezi detektora i iskustva sa njima. Ali napominjem opet, dozvoljeno je komentarisanje detektora ovlascenih firmi i proizvodjaca bez reklamiranja.

Ljuba
24.01.2008, 23:39
Opet se javljam ali neznam kuda ce ova poruka da se pojavi.Samo cu napomenuti da o detektorima znam prilicno dosta jer se od 1971 godine bavim elektronikom pa mi je ova tema veoma poznata.Numizmatikom se isto tako bavim ali znanje je u manjoj meri.Jedino se ne snalazim u ovim naslovima i molim nekoga da me uputi na to,pa cu vremenom nadam se da imam vise iskustva.Sve prijatelje ovom prilikom pozdravljam i nekima bih preporucio da se izrazavaju pomalo gde treba;pesnickim jezikom;a ostali su svi dosta pametni pa ce da procitaju potrebne informacije izmedju redova i nece biti nikakvih problema.

pdragan
24.01.2008, 23:45
pozdrav brate ljubo!ti si izgleda upao u pogresno vreme u temi oko rucno pravljenih detektora,i vumiju se nije bas svidelo.ja i agrippa smo malo uzeli maha,nisi ti nista kriv.
oko foruma polako,snacices se,malo je komplikovano dok krenes posle ide ko podmazano:huepfer01

Enigma
24.01.2008, 23:50
Dobro nam došao LJubo, ako može, kreni sa svojim područjem, tj. sa shematologijom svojih projekata, odnosno detektora.
Jasno, ne očekujemo zadnje projekte, u ostalom daj što daš, da se malo bacimo u analitiku. :) :26:

Ljuba
24.01.2008, 23:53
Hvala na obavestenju Tebi i Agripi,javicu se sutra ako uspem da se ovde snadjem.Korisno je ovde razmenjivati misljenja sto se tice ovog foruma nego li se zezati sa drugim stvarima kojima nam pune glave kao maloj deci.Sada bih zeleo da ubacim sliku nekih novcica ali neznam sta da ukljucim.

Vumi
25.01.2008, 13:00
Ljubo, poslao sam ti jos juce email sa potpunim objasnjenjem kako se to radi. Ako ga nisi dobio, pogledaj malo po forumu, iskoristi forumski pretrazivac i naci ces sve, sta vise mislim da je postavito sve u slikama kako se sta radi...

Ljuba
25.01.2008, 23:18
Mislim da jeYumi zabranio reklamiranje rucno izradjenih sprava pa zato ne mogu bas sada da nista predlazem o tome.Fabricki detektori su prava napast za entuzijaste kao sto smo mi.Necu da kazem da nema dobrih modela ali su oni veoma retki.Drugim recima impresivno deluju i imaju veliki domet u vazduhu a u zemlji jedva desetak santimetara.Ne bih da omalovazavam neke modele a da neke pohvaljujem ali moja licna preporuka je za sledece modele:Coinmaster 6000D/S2,Whites 5900 pro plus nesto malo slabiji,Fisher 1225X,mana mu je sto nije izbacen napolje regulator (ground)Fisher 1235X,Fisher 1266,Tesoro toltec 100 itd.Svi oni veoma dobro traze predmete u zemlji ali svaki ima svoju dubinu traganja.Postoje i neki drugi modeli ali o tome kasnije.Po licnom misljenju nebih preporucio modele digitalne verzije zato sto impresivno deluju;softver im je orogramiran da pokazuje razne grafikone o zeljenim nalazima,neki imaju u softveru ugradjen sistem govora da korisnik luksuzno bez naprezanja cuje sta se nalazi u zemlji.Medjutim ge su losi tereni sa jakom mineralizacijom,Razn ih ostataka od gradjevina,cigala i mnogo toga sve pada u vodu je u zemlji obicno ne nalaze dublje od 15-tak santimetara ili pokazuju nesto bez veze i operator vecinom odusstaje od kopanja.Moram da se udaljavam pomalo od moje teme a to je numizmatika i imam nekih cudnih nalaza.Jos nisam u moucnosti i neznam kako da neku sliku posaljem.Na nekoliko mesta u ovom forumu sam pisao pa i ovde isto pominjem.Ako bas ne mogu da se uklopim ja cu odustati.A vremena uvece bas imam jer imam mogucnosti da budem stalno ukljucen.Pozdrav od Ljubu.

rajan
26.01.2008, 00:28
=od moje teme a to je numizmatika i imam nekih cudnih nalaza.Jos nisam u moucnosti i neznam kako da neku sliku posaljem.Na nekoliko mesta u ovom forumu sam pisao pa i ovde isto pominjem.Ako bas ne mogu da se uklopim ja cu odustati.A vremena uvece bas imam jer imam mogucnosti da budem stalno ukljucen.Pozdrav od Ljubu

pozdrav LJubo i ja sam iz Pirota pa ako oces mogu da ti objasnim to sa forumom licno moj mail je llaakie@yahoo.com pa ako oces javi se

Vumi
26.01.2008, 02:46
Ja ne znam jel se neko ovdje pravi da ne vidi sta mu se pise ili stvarno ne vidi. Ljubo, ako nastavis i dalje sa tim tvojim pitanjima sta i kako proradice mi nervi... citaj sta ti se pise, otvori svoje emaile, potrazi sam na forumu u objasnjenjima itd itd...

Enigma
26.01.2008, 21:00
Ja ne znam jel se neko ovdje pravi da ne vidi sta mu se pise ili stvarno ne vidi. Ljubo, ako nastavis i dalje sa tim tvojim pitanjima sta i kako proradice mi nervi... citaj sta ti se pise, otvori svoje emaile, potrazi sam na forumu u objasnjenjima itd itd...

Koliko vidim, Ljuba se zaebava. :totlach: :26:

crni
26.01.2008, 22:58
A koliko ja vidim nece dugo!

Ljuba
26.01.2008, 23:14
Pozdrav svima.Nije tacno da se zezam.Ja sam malo u godinama i u moje vreme nije bilo ovako.Izvinjavam se ako mislite da sam se ovde uclanio radi zezanja.Necu vise da se javljam dok ne sredim svoja zapazanja oko pisanja.Steta bi bilo da ne procitate sta ja mislim i imam da iznesem oko ovih stvari sto svi diskutujete a i ja da to isto ne procitam od vas.Neko ce misliti da sam uobrazen,ali verujte da sam ja veoma ozbiljan covek.

Vumi
26.01.2008, 23:19
I ne nazivaj me molim te vise "Yumi"... a sto se tice postavljanja slika na forum to mozes procitati OVDJE (http://www.vumidet.net/forum/faq.php?faq=vb_read_ and_post#faq_vb_atta chment_explain)

crni
26.01.2008, 23:20
Ljubo jesi li imao Whites 5900 Di Pro Plus i jesu li ta tvoja toliko dobra iskustva sa tim aparatom licna ili je u pitanju piskaranje po stranim forumima?

Ljuba
27.01.2008, 00:18
Whites 5900 Di Pro SL,itekako dobro pznajem.Ima ga moj rodjak.Ja imam
vec 14-tak godina Coinmaster 6000 S2 koji sam malo preradio i nebih ga menjao ni za koji drugi model.Praticu od sad pa na dalje diskusije i necu se upustati udijaloge sve dok me VUMI ne iskljuci sa foruma.Ljuba

Vumi
27.01.2008, 01:32
Ne razumijem. Zasto mislis da cu te izbaciti?

Ljuba
27.01.2008, 10:59
Zato sto mozda vecina misli da kukam.Ali mozda nije u redu nesto sa mojim racunarom.Neka se ovaj prijatelj iz Pirota opet javi da malo porazgovaramo i da razjasnimo oko toga.Pokusao sam da mu posaljem i-mail ali ne uspeva.Ljuba.

banebeograd
27.01.2008, 12:31
pa kakav konkretno problem imas,
koliko vidim uspesno pises poruke,
atasmente su ti vec objasnili kako mozes da postavis
postoji jos jedan nacin da postavis slike ako si to hteo ,a to je preko imagescka
ides na http://imageshack.us/
kliknes na opciju "Browse"
otvoriti se prozorcic u kome na svom kompu trazis sliku koju bi da preneses na forum
kliknes na "host it"
sacekas dok program odradi svoje
u sledecem prozoru koji ti se otvori
nadji od vrha gore drugi uokvireni red na cijem kraju pise "Thumbnail for forums (1)"
na to uokvireno kliknes, ono poplavi ti sa desnim klikom idi na opciju Copy , onda to isto iskopiras ovde na forum /sa desnim klikom Paste/ i sve je gotovo
jel ima jos nesto sto mozemo da ti pomognemo oko tvog funkcionisanja na sajtu

crni
27.01.2008, 13:02
E pa vidis Ljubo ja sam 5900 Di Pro Plus kupio jos 1992 potpuno novog cak sam opcionalno uzeo i sondu od 38 cm i upste mi nije jasno zasto ga toliko hvale kad je to definitivno jedan od losijih aparata iz celokupne svetske gama produkcije. Taj ispod rimske cigle nevidi nista skroz los balans sa zemljom a sto se tice navoda proizvodjaca o performansama-naucna fantastika cak i u vazduhu!

Ljuba
27.01.2008, 23:29
Whites 5900 je stvarno dobar,ali bez uvrede mislim da nisi dobro savladao rad sa aparatom.Posedujem kompletno servisno uputstvo za taj i mnoge aparate.Ali to sam dobio od rodjaka iz Amerike a ne snimljeno od interneta.Tu se mogu videti mnoge lazne sheme ovih uredjaja.Postoji jos i problem kako ko rukuje sa aparatima.U sledecem javljanju sutra cu i dati svoj skromni prilig o testiranju aparata.Ne sumnjam da samo ja o tome znam,ali sigurno postoji jos neko ko o tome zna a nece da govori.Ja se numizmatikom bavim i ovim interesantnim hobijem iz zadovoljstva i druzenja a ne da se obogatim.Ljuba

banebeograd
28.01.2008, 00:11
Posedujem kompletno servisno uputstvo za taj i mnoge aparate.Ali to sam dobio od rodjaka iz Amerike a ne snimljeno od interneta.Tu se mogu videti mnoge lazne sheme ovih uredjaja.Postoji jos i problem kako ko rukuje sa aparatima

pa kakve veze imaju te lazne seme uredjaja i servisna uputstva bez obzira na njihovo poreklo/internet ili rodjak/sa koriscenjem metal detektora,
aparat je kupljen u prodavnici i znaci nema nikakve sumlje da je napravljen po pravoj semi a ne u kucnoj radionici lokalnog majstora za televizore...
servisna uputstva su upravo to sto im pise u imenu "SERVISNA" a ne korisnicka , korisnik /ili ti kupac/dobija uputstvo za koriscenje i po njime se rukovodi kako da koristi metal detektor,
zasto bi mene kao korisnuka uopste zanimale seme ili bilo kakvi servisni podaci, mene zanima da aparat radi onako kako pise u reklami ili uputstvu i to je sve sto trazim od metal detektora ,
nazalost to je nesto sto se najcesce ne ispostuje ,ali to je neka druga tema....

crni
28.01.2008, 12:25
E moj Ljubo ako ja nisam znao da nastelujem ima ko jeste ali od rage nemoze biti pastuv! Uporedivali smo i moje i njihove moj je bio made in scotland i osim sto je 6000 imao automatski balans razlike nije bilo! Stavise 5900 bi trebao u neku ruku biti u prednosti u odnosu na 6000 jes se balans sa zemljom odredivao korisnik aparata znaci finije se mogao ustelovati i bolje podesiti treshold ali brate mili Fisher 1265-1266 su ga pokopavali u svemu!

crni
28.01.2008, 12:30
Ah da ako si toliko zadovoljan bio tim uredjajem zasto si ga onda cackao po elektronici ili neznam vec cemu da ga poboljsas i usput ako si u tome i uspeo zar ne zasluzujes malo hvale i od strane samog proizvodjaca pa uspeo si ono sto njihovi timovi strucnjaka nisu znali ili nisu hteli? Ziveo ti meni i ne zaustavljaj se na samo tom projektu znas koliko su modela otad izbacili i koliko te jos posla ceka!

Enigma
28.01.2008, 19:00
Ah da ako si toliko zadovoljan bio tim uredjajem zasto si ga onda cackao po elektronici ili neznam vec cemu da ga poboljsas i usput ako si u tome i uspeo zar ne zasluzujes malo hvale i od strane samog proizvodjaca pa uspeo si ono sto njihovi timovi strucnjaka nisu znali ili nisu hteli? Ziveo ti meni i ne zaustavljaj se na samo tom projektu znas koliko su modela otad izbacili i koliko te jos posla ceka!

Ebiga, tako nekako, ja sam mislio da je čovjek dizajner detektora, kad ono ? Vjerovatno ga nisam dobro razumio. :nixweiss: :26:

Ljuba
28.01.2008, 19:43
Ebiga, tako nekako, ja sam mislio da je čovjek dizajner detektora, kad ono ? Vjerovatno ga nisam dobro razumio. :nixweiss: :26:

Danas posle podne sam napisao jedno osirnije pismo u vezi ovog aparata i moja zapazanja kako ja podesavam ovaj uredjaj.Ali negde ode po forumu,mislim nije li proslo kroz cenzuru ili je nesto drugo u pitanju

Enigma
28.01.2008, 19:53
Ebiga prijatelju, oprosti. :26:

Ljuba
28.01.2008, 20:40
Pozdrav.Za aparat Coinmaster 6000 i neke druge ne kazem da ljudi koji ih dizajniraju i prave u fabrici da ja bolje znam od njih.Hteo sam da kazem konkretno iz mojih saznanja a slusajuci i druge ljude koji se bave ovim hobijem da se radi o necem drugom.Naime:firma na jednom modelu svog aparata nikad ne ugradi sve potrebne regulatore po kvalitetu jer nebi nikad prodala vise od jedan ili nekoliko modela.Tako naprimer,primetio sam kod nekih aparata radi dobro diskriminacija a drugo je zapostavljeno.Kod nekih radi dobro regulacija za zemlju i jos po nesto a drugo ne.Prema tome zelim i ja da cujem necije misljenje o tim stvarima i da svi izmenjamo medju sobom razna misljenja i zapazanja jer ce tako svi naci informacije koje ih interesuju.Naravno,p ozdravljam sale ali da je to uobicajeno a ne neko da se nekom ruga.Za moj aparat usled dugogodisnjeg posedovanja i rada sa njim primetio sam mu i neke nedostatke:Bio je lenj kod javljanja ciljeva na diskriminatoru i moralo je to da se poboljsa,nije sada kao kod napr:XLT spectruma.Dalje promenjena mu je i povecana osetljivost kod traganja kakoa za sve metale,tako i za metale koji se razlikuju.Mislim da su dobri aparati,(ne upustam se za dubinu traganja):Fisher 1225,1235,Garret hunter XL500,Whites 5900,itdPozdrav

Vumi
28.01.2008, 20:42
Danas posle podne sam napisao jedno osirnije pismo u vezi ovog aparata i moja zapazanja kako ja podesavam ovaj uredjaj.Ali negde ode po forumu,mislim nije li proslo kroz cenzuru ili je nesto drugo u pitanjuBice da je pisanje predugo trajalo i da ti odgovor nije prosao. Svi koji pisu duge priloge, trebaju iste memorisati u medjumemoriju, bas za slucaj da browser zakaze...licno mi se desilo par puta i od tada nikad vise...

Ljuba
28.01.2008, 20:47
Bice da je pisanje predugo trajalo i da ti odgovor nije prosao. Svi koji pisu duge priloge, trebaju iste memorisati u medjumemoriju, bas za slucaj da browser zakaze...licno mi se desilo par puta i od tada nikad vise...

Zahvaljujem se na obavestenju,nisam za to znao.Pisacu skraceno

Vumi
28.01.2008, 20:51
Mozes ti pisati i opsirno, ali prije nego kliknes na odgovoriti ili postaviti temu, markiraj kompletan tekst koji si napisao i memorisi ga u medjumemoriju (STRG+C).

Enigma
28.01.2008, 21:53
Mozes ti pisati i opsirno, ali prije nego kliknes na odgovoriti ili postaviti temu, markiraj kompletan tekst koji si napisao i memorisi ga u medjumemoriju (STRG+C).

Znači u tome je kvaka, i sam sam pokušao postaviti nekoliko podužih mudrolija i ništa mi nije prošlo. Tko ne pita, osuđen je da skita. :totlach:

Hvala Vumi ! :26:

pdragan
28.01.2008, 22:30
i ja isto,posle ga vise nisam ni pisao :2162:

Vumi
29.01.2008, 17:05
Eto...sad znate :), Enigma, molim, i drugi put :)

Ljuba
08.02.2008, 18:12
Dobro nam došao LJubo, ako može, kreni sa svojim područjem, tj. sa shematologijom svojih projekata, odnosno detektora.
Jasno, ne očekujemo zadnje projekte, u ostalom daj što daš, da se malo bacimo u analitiku. :) :26:
Pozdrav enigma,malo kasnim sa odgovorom ali nikad nije kasno.Pomenuo sam ranije da su vecina detektora dobri ali zavisi kome za sta treba.Za iskusne su bolji modeli,ali ja vidim da se uglavnom pohvaljuju digitalne verzije detektora uglavnom.Licno nisam ljubitelj takvih modela iz prostog razloga sto su vec programirani u fabrici pa krajnjem korisniku ostaju osnovna podesavanja oko regulacije efekta zemlje i usnimljeni programi.Ali kad dođeš na teren,onda nastaju veliki problemi jer ocitavanja na displeju zvucne informacije(tonovi)s ve pada u vodu.Recimo moje licno misljenje primera radi za Spectum XLT.U vazduhu posle ocitavanja tla,on se prebaci automatski u program (coins)za novciće.Kada preko sonde prođete napr.folijom od cigarete,on dobro pokaze cilj.Ali kada folija i zlatni prsten ili novcic idu zajedno onda na grafokonu izleti simbol za ekser a takođe u donjem delu ekrana stubići idu o "0" u minus.Kada se ovo uradi u zemlji onda se covek razocara.
Ali ako je cilj usamljen,onda je dobro.To je moje licno misljenje.Bolji su stariji tipovi nekih detektora od mnogih novijih.

Enigma
08.02.2008, 18:47
Nemam taj problem s XLT, jedini problem je dubina traženja s kvalitetnom diskriminacijom. :26:

Ljuba
08.02.2008, 19:04
Nemam taj problem s XLT, jedini problem je dubina traženja s kvalitetnom diskriminacijom. :26:
Slazem se stobom,nemoj zameriti za moje misljenje.Rekao sam ranije da svako ima svoje terene za trazenje i svakako moze sam kao ti da donese zakljucak.Ipak i druga misljenja mislim da su dobrodosla.Samo nemoj da ga podesis da na zvucnoj najavi ciljeva svira vise od dva-tir dona kod diskriminacije.Ja sam se vise od 34 godina bavio muzikom i mogu ti reci da detektor treba da javi cist i jasan ton kod detekcije a ne da svira neku"melodiju"pa covek ne moze da oceni kakav je nalaz.Moje licno iskustvo kod grafickog prikaza cilja na displeju mnogo je veca greska nego li kod tonskog javljanja.Ali na kraju on je u zadnje vreme jedan od cenjenijih modela.Detektori napr:iz Kanade ili nekih drzava amerike se programiraju za njihove terene a kod nas je sasvim druga prica.Pozdrav.

banebeograd
08.02.2008, 19:13
Detektori napr:iz Kanade ili nekih drzava amerike se programiraju za njihove terene a kod nas je sasvim druga prica.
ja imam minelab musketar advantage "rodom" iz kanade i nisam primetio neka odstupanja,
Laki, jesi li ti primetio razlike izmedju nasih musketara????

Enigma
08.02.2008, 19:52
Slazem se stobom,nemoj zameriti za moje misljenje.Rekao sam ranije da svako ima svoje terene za trazenje i svakako moze sam kao ti da donese zakljucak.Ipak i druga misljenja mislim da su dobrodosla.Samo nemoj da ga podesis da na zvucnoj najavi ciljeva svira vise od dva-tir dona kod diskriminacije.Ja sam se vise od 34 godina bavio muzikom i mogu ti reci da detektor treba da javi cist i jasan ton kod detekcije a ne da svira neku"melodiju"pa covek ne moze da oceni kakav je nalaz.Moje licno iskustvo kod grafickog prikaza cilja na displeju mnogo je veca greska nego li kod tonskog javljanja.Ali na kraju on je u zadnje vreme jedan od cenjenijih modela.Detektori napr:iz Kanade ili nekih drzava amerike se programiraju za njihove terene a kod nas je sasvim druga prica.Pozdrav.

Ljubo, u svakom slučaju poštujem tvoje razmišljanje. :26:

Ljuba
08.02.2008, 21:20
ja imam minelab musketar advantage "rodom" iz kanade i nisam primetio neka odstupanja,
Laki, jesi li ti primetio razlike izmedju nasih musketara????

Ne ljutite se pa ja nisam naveo te modele.Ja samo ukazujem na moje licno misljenje.

agrippa
08.02.2008, 22:30
ne znam zasto svi pljujete po xlt-u kada koliko vidim niste cestito ni savladali uputstva za podesavanje tog detektora?
ni jedan fabricki program ne izvlaci ni 20 posto iz tog detektora jedini upotrebljivi fabricki program je "relic" ma da ni on nije nista posebno u odnosu na programe koje treba koristiti da bi se moglo suditi o tom detektoru(isti slucaj je sa svim spectrum kao i dfx detektorima)

laki
08.02.2008, 23:34
ja imam minelab musketar advantage "rodom" iz kanade i nisam primetio neka odstupanja,
Laki, jesi li ti primetio razlike izmedju nasih musketara????
nekako mi je ovaj komentar promako bane, nisam primetio razliku izmedju tvog i mog musketara ali sam primetio neke minimalne razlike izmedju moja dva musketara koji vise nisu u mom vlasnistvu...razlika je bila u diskriminaciji ,jedan je bolje diskriminisao gvozdje od drugog ,ali to su sitne nijanse...slazem se sa ljubom da je ton verodostojniji od prikaza na displeju za odredjivanje dobre ili lose mete...i pored displeja vlasnici tih detektora se ipak vise oslanjaju na ton nego na displej priznali oni to ili ne ...sto se XLT-a tice ja smatram da je to dobar aparat sa dobrom diskriminacijom i sa dobrom dubinom u ono vreme kad je izbacen na trziste, ali vreme je ucinilo svoje i on je prevazidjen (u dubini) od mnogih modela...

Enigma
08.02.2008, 23:53
nekako mi je ovaj komentar promako bane, nisam primetio razliku izmedju tvog i mog musketara ali sam primetio neke minimalne razlike izmedju moja dva musketara koji vise nisu u mom vlasnistvu...razlika je bila u diskriminaciji ,jedan je bolje diskriminisao gvozdje od drugog ,ali to su sitne nijanse...slazem se sa ljubom da je ton verodostojniji od prikaza na displeju za odredjivanje dobre ili lose mete...i pored displeja vlasnici tih detektora se ipak vise oslanjaju na ton nego na displej priznali oni to ili ne ...sto se XLT-a tice ja smatram da je to dobar aparat sa dobrom diskriminacijom i sa dobrom dubinom u ono vreme kad je izbacen na trziste, ali vreme je ucinilo svoje i on je prevazidjen (u dubini) od mnogih modela...

:) :26:

banebeograd
09.02.2008, 01:32
Ne ljutite se pa ja nisam naveo te modele.Ja samo ukazujem na moje licno misljenje.

ma samo opusteno,
niko se bre ne ljuti,
samo se trudimo da svako od nas iznese neko svoje iskustvo,
naravno da iskustva mogu biti drugacija :26:

perun
09.02.2008, 13:43
Nepostoji idealan detektor. A takodje i operater da sve zna. Prema tome najbolji detektor je onaj koji seta po sumama i gorama, onaj u sobi nevrijedi nista.

laki
09.02.2008, 14:35
Nepostoji idealan detektor. A takodje i operater da sve zna. Prema tome najbolji detektor je onaj koji seta po sumama i gorama, onaj u sobi nevrijedi nista.
tako je perune!:1967:

agrippa
10.02.2008, 10:51
potpuno se slazem s tobom laki sto se xlt-a tice
vreme ga je malo pregazilo ali mu je i cena poprilicno pala pa ga to jos uvek drzi u konkurenciji.