PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : PROGRAM ZA WHITES SPECTRUM XLT


damiani
27.01.2008, 17:02
Ko ima XLT neka proba ovaj program. Ako je malo nestabilan TREBA PREAMP GAIN staviti na 5.

Basic Adjustments
Target Volume 54
Audio Threshold 10
Tone (Audio Frequency) 226
Audio Disc ON
Silent Search OFF
Mixed Mode ON
A.C Sensitivity, discriminate 72
D.C Sensitivity, all metal 45
Backlight 0
Viewing Angle 25
PRO Options (Audio) -----
Ratchet Pinpoint OFF
S.A.T Speed 3
Tone I.D ON
V.C.O OFF
Absolute Value OFF
Modulation ON
G.E.B/Trac -----
Auto Trac ON
Trac View ON
Auto Trac Speed 10
Auto Trac Offset + 1
Trac Inhibit ON
Coarse G.E.B AUTO
Fine G.E.B AUTO
Discrimination -----
Disc Edit -----
Reject - 95 to - 31
Accept - 29 to + 95
Block Edit Same Edit
Learn Accept OFF
Learn Reject OFF
Recovery Speed 10
Bottlecap Reject 1
Display -----
Visual Disc ON
Icons OFF
V.D.I Sensitivity 85
D.C Phase ON
Graph Averaging ON
Graph Accumulate ON
Fade Rate 7
Signal -----
Transmit Boost ON
Transmit Freq 4
Preamp Gain 6

agrippa
05.02.2008, 22:15
zanimljiv programcic
jos kad bi znali za cega je namenjen :) cisto naziva radi

perun
06.02.2008, 00:13
Imas li kakav simpatican za DFX

IVLIANVS
06.02.2008, 01:14
Perun,sta te zanima?
15 Khz koristi ako trazis arpade...Modifikovan Coin&Jewlery sa malo povecanim AC sens i discr: accept -20 - +94 rej +95.Preamp gain povecavati dok aparat ne pocne da se "buni".
Za Rim:Modifikovan relic:AC sens oko 75.DC sens oko 35...Disc. Accept -25 - +94 reject +95.Mixed mode predlazem na "cistim" terenima,gde nema puno folija,olova...
I najbitnije-samo polako sa DFX-om..nema trcanja kao sa Fisherom.
To nije aparat za nestrpljive.Zacudice s se koliko je dobar kad ga malo upoznas i USPORIS.
Pozdrav

IVLIANVS
06.02.2008, 01:19
zanimljiv programcic
jos kad bi znali za cega je namenjen :) cisto naziva radi

Nazovi ga:kopam ekser,foliju i zatvarace od flasa:1761:

damiani
06.02.2008, 11:35
zanimljiv programcic
jos kad bi znali za cega je namenjen :) cisto naziva radi

Namenjen je traženju malih stvari posebno novčiča. Zato mu je i diskriminator postavljen tako, da osjeti sve vrsta metala. Treba je malo više kopati ali se isplati.

damiani
06.02.2008, 11:37
Imas li kakav simpatican za DFX

Za DFX-a na žalost nemam ali ču pitati prijatelje koji ga koriste.

agrippa
06.02.2008, 18:31
ko ne voli da kopa treba da promeni hobi :)

pike.sch
08.02.2008, 11:30
basic adjustments:
volume--56
treshold--23
tone adjust--221
audio disc--on
silent search--off
mixed-mode audio--off
ac(motion)sens--60
dc(non-motion)sens--3
backlight--optional
pro options:
audio s.a.t.--on
s.a.t. speed--4
tone i.d.--off
v.c.o--off
absolute v.c.o.--off
modulation--on
g.e.b. trac--on
trackview-off
track speed-16
track offset--0
trac inhibit--on
manuel g.e.b.--automatic
discrimination--edit
reject (-95 to -20)
accept(-19 to +94)
reject(+95)
block edit--same as edit
leam--off
recovery speed--20
bottlecap reject--1
display--visual disc--on
labels--on
v.d.i. sens--85
ground i.d.--off
spectrum accumulate--on
aptions average--on
fade rate--7
signal high t. power--on
low t. power--off
transmit freq.--4
preamp gain--1

Dali bi mi neko iskusniji u programiranju mogao napisati dali je program dobar i sta da se menja. Isto me zanima zasto mi se gasi detektor. Iz cista mira se ugasi otprilike oko 30 minuta rada. Nosio sam ga kod dva elektricara neznaju ni oni zasto se gasi.

agrippa
08.02.2008, 13:33
basic adjustments:
volume--56
treshold--23
tone adjust--221
audio disc--on
silent search--off
mixed-mode audio--off
ac(motion)sens--60
dc(non-motion)sens--3
backlight--optional
pro options:
audio s.a.t.--on
s.a.t. speed--4
tone i.d.--off
v.c.o--off
absolute v.c.o.--off
modulation--on
g.e.b. trac--on


Dali bi mi neko iskusniji u programiranju mogao napisati dali je program dobar i sta da se menja. Isto me zanima zasto mi se gasi detektor. Iz cista mira se ugasi otprilike oko 30 minuta rada. Nosio sam ga kod dva elektricara neznaju ni oni zasto se gasi.

probaj ga dobro protresti u radu(mislim na masinu)
meni se gasio. nisu dovoljno dobro nalegala ona perca(kontakti) na bateriju. probaj savi i h malo vise prema sebi tj bateriji da ostvare jaci pritisak na bateriju
sto se programa tice pojacaj preamp gain koliko god aparat moze da izdrzi da radi stabilno
u mom slucaju oko 10
time ces dobiti na dubini

pike.sch
08.02.2008, 17:23
Savijao sam kontakte, nije do njih. Nesto je u elektronici. Gasi se vecinom oko 30 minuta rada. Na prljavim, cistim terenima, leti zimi uvek se gasi. Pregledali su ga dvojica elektricara i nisu znali sta je u pitanju. Tako je vise od tri godone, stvarno neznam zasto se gasi.

Enigma
08.02.2008, 18:39
Vjerovatno negdje ima hladan spoj, probaj prelemiti sve spojeve na štampanoj pločici, pokušaj s drugom sondom. :26:

IVLIANVS
08.02.2008, 19:55
Agrippa,aparat ti se gasi zato sto s vremena na vreme moras koristiti prekidac za pin-point koji ti se nalazi ispod displeja.U aparatu odbrojava vreme tajmer i ako ga ne ponistis aparat se ugasi.Sasvim normalna stvar.
Znaci samo ga svaki 15-ak minuta povuci ka sebi i to je to.
Ovde taj prekidac neki zovu "kvinter".:26:

I onaj program ti je los

agrippa
08.02.2008, 22:04
opet si me pobrkao moj detektor radi dobro :)

vrlo je moguce da kod pike-a uopste ne radi kviter jer ne verujem da se moze bez njega raditi

pike.sch
09.02.2008, 12:49
Agrippa,aparat ti se gasi zato sto s vremena na vreme moras koristiti prekidac za pin-point koji ti se nalazi ispod displeja.U aparatu odbrojava vreme tajmer i ako ga ne ponistis aparat se ugasi.Sasvim normalna stvar.
Znaci samo ga svaki 15-ak minuta povuci ka sebi i to je to.
Ovde taj prekidac neki zovu "kvinter".:26:

I onaj program ti je los
Jel imas neki drugi program koji mislis da je dobar? Sta treba da promenim kod mog.
Kada sam ga kupio bio je totalno rastelovan dok ga nije pokojni D. nastelovao. Dali ima neko iskustva sa sanzerom za baterije posto su mi baterije gotove i trebao bih da ih menjam ali slabo poznajem elektroniku pa nebi da nesto zaznem.

IVLIANVS
09.02.2008, 20:57
Jel imas neki drugi program koji mislis da je dobar? Sta treba da promenim kod mog.
Kada sam ga kupio bio je totalno rastelovan dok ga nije pokojni D. nastelovao. Dali ima neko iskustva sa sanzerom za baterije posto su mi baterije gotove i trebao bih da ih menjam ali slabo poznajem elektroniku pa nebi da nesto zaznem.


Pokojni Darko je bio extra majstor za opravku,ali programi mu nisu isli od ruke :)..neko kaze i da nije hteo svima da namesti program.Mada (vec sam to jednom rekao) svaki spectrum aparat se steluje na njivi,zavisno od terena...i to traje vrlo kratko."Nabudzi" se do panja i onda ako se aparat "buni" malo se smanji preamp gain,ac sens i ostalo:)
Za baterije:odes kod Radosa na pijacu,kupis baterije i odneses kod bilo kog elektricara da ti ih ubaci u kutiju i poveze (treba da obrati paznju na polove,da ti ne izgori baterija ili ne daj boze aparat).Darko je to radio za 5 e a baterije mislim da su oko 800 din.

Ljuba
09.02.2008, 21:24
basic adjustments:
volume--56
treshold--23
tone adjust--221
audio disc--on
silent search--off
mixed-mode audio--off
ac(motion)sens--60
dc(non-motion)sens--3
backlight--optional
pro options:
audio s.a.t.--on
s.a.t. speed--4
tone i.d.--off
v.c.o--off
absolute v.c.o.--off
modulation--on
g.e.b. trac--on
trackview-off
track speed-16
track offset--0
trac inhibit--on
manuel g.e.b.--automatic
discrimination--edit
reject (-95 to -20)
accept(-19 to +94)
reject(+95)
block edit--same as edit
leam--off
recovery speed--20
bottlecap reject--1
display--visual disc--on
labels--on
v.d.i. sens--85
ground i.d.--off
spectrum accumulate--on
aptions average--on
fade rate--7
signal high t. power--on
low t. power--off
transmit freq.--4
preamp gain--1

Dali bi mi neko iskusniji u programiranju mogao napisati dali je program dobar i sta da se menja. Isto me zanima zasto mi se gasi detektor. Iz cista mira se ugasi otprilike oko 30 minuta rada. Nosio sam ga kod dva elektricara neznaju ni oni zasto se gasi.

Neka neko proba sledece:Na integralcu U27(mA78S40)na pinu 13 proveriti da li se gubi napon napajanja koji treba da je +13V.Isto u krugu stabilizatora moguce je da je uzrok loš ili slabo zaletovan kondenzator C52-470mF/16V.Proveriti spoj diode D3,D4(Lm358BZ(1,2V). Ako je to u redu onda u kutiji displeja proveriti klemuP4.Ona sluzi da poveze displej a i komande za tastere na kojima se aparat ukljucuje i iskljucuje

pike.sch
09.02.2008, 21:53
Hvala svima na pomoci. Za sada mi je dosta ovaj sanzer sto imam za 5 sati rada dok su kratki dani ali za april, maj treba mi dva sanzera.

agrippa
10.02.2008, 11:01
Hvala svima na pomoci. Za sada mi je dosta ovaj sanzer sto imam za 5 sati rada dok su kratki dani ali za april, maj treba mi dva sanzera.

kod radosa na pijaci baterija 4500mah 450 din odes kupis cetiri komada ,promenis a drugi sanzer bacis :)
trajace ti dva do tri terena sa jednim punjenjem

agrippa
10.02.2008, 11:12
ljubo posto si vidim covek od zanata :) jedno pitanje za tebe imam jedan problem na fiserovom cz5 detektoru. detektor radi ali mu ne funkcionise automatski graund znaci moze ruzno da se nasteluje ali ona fora sa stisnes pinpoint podignes sondu spustis i pustis ne radi.lik od koga sam ga pre par godina kupio kaze da je to fabricka greska. otvarao sam druge detektore i ukrstanjem ploca dosao do zakljucka da je kvar na velikoj ploci.i pored ovog detektor funkcionise ali voleo bih kada bih resio ovaj problem

Ljuba
10.02.2008, 11:42
ljubo posto si vidim covek od zanata :) jedno pitanje za tebe imam jedan problem na fiserovom cz5 detektoru. detektor radi ali mu ne funkcionise automatski graund znaci moze ruzno da se nasteluje ali ona fora sa stisnes pinpoint podignes sondu spustis i pustis ne radi.lik od koga sam ga pre par godina kupio kaze da je to fabricka greska. otvarao sam druge detektore i ukrstanjem ploca dosao do zakljucka da je kvar na velikoj ploci.i pored ovog detektor funkcionise ali voleo bih kada bih resio ovaj problem

Obecao sam da se necu vise javljati za diskusiju jer mi to ne dozvoljavaju.Problem se moze lako resiti ali ovde to nije moguce

agrippa
10.02.2008, 13:04
cemu te restrikcije zivimo u demokratskom drustvu ako se ne varam :00000506:

IVLIANVS
10.02.2008, 14:38
Obecao sam da se necu vise javljati za diskusiju jer mi to ne dozvoljavaju.Problem se moze lako resiti ali ovde to nije moguce

Ljubo mogu li da pogadjam ko ti to ne dozvoljava?Da mu ne pocinje ime na V...

Vumi
10.02.2008, 21:07
IVLIANVS, ko zna zna, zato ces dobiti nagradu...

kratki
10.02.2008, 22:36
Tema je zakljucana za dalje komentare! Nema smisla vise ostaviti je otvorenu.