PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : omnitron scan master,dijagrami


Ljuba
19.03.2008, 22:04
Ove dijagrame sam načinio pomoću kompjutera o originalnog lokatora:Omnitron scan master.Možda neko može dati komentar.
Pozdrav.

Enigma
20.03.2008, 00:04
Ljubo, ovo su fotokopije dijagrama, daj to malo pojasni. :) :26:

Ljuba
20.03.2008, 00:44
Ljubo, ovo su fotokopije dijagrama, daj to malo pojasni. :) :26:
Ovo jesu kopije dijagrama jer ranije nisam imao štampač pa sam odštampao kod prijatelja i posle slikao.Radi se o long range lokatoru: "omnitron scan master".Izabrao sam na lokatoru frekvencu napr:srebra,izlaz lokatora sam spojio sa ulazom (mic)na kompjuteru.Pomoću programa"saund forge"koji služi za spektralnu analizu frekvenci i zvuka snimio sam tu osnovnu frekvencu,te njene osnovne harmonike(pikove).In ače izlaz scan mastera je u normalnom radu spojen preko izlaznih sondi koje se zabodu u zemlju i tako odašiljaju signal.Ovaj lokator za prijem signala ima dve L antene.Proizvođači tvrde da se tako može otkriti metal u zemlji,što ja baš u to nisam siguran da je moguće.Možda neko ima mišljenje o tome pa bi bilo interesantno da iznese svoja zapažanja.Ovo je naravno slučaj jer kod većine ovih lokatora nema zvučna indikacija nalaza,neko pokazivanje pomoću analognog instrumenta sa skalom ili neko drugo digitalno pokazivanjePošto je ovo isto tako omiljena tema,neko sigurno ima i neke druge modele long range lokatora.Ja imam isto svoja iskustva i zapažanja,ali o tome kasnije.Pozdrav

Enigma
20.03.2008, 01:06
Ljubo hvala na pojašnjenju, a sada je red na nama da malo promozgamo. :26:

banebeograd
20.03.2008, 01:52
super su ovi dijagrami,ali kakva korist od svega toga,
ima li kakvog konkretnog nalaza na osnovu rada sa tim LR uredjajima...
gledao sam nekoliko testova aparata tog tipa ,bas cu da ih potrazim ovih dana,ali da sacekam dok se pojavi neko sa rezultatima rada sa ovim tipom aparata...

rajan
20.03.2008, 02:20
jel to ovi metali imaju vise frenkvencija

eclipse4
20.03.2008, 02:30
super su ovi dijagrami,ali kakva korist od svega toga,
ima li kakvog konkretnog nalaza na osnovu rada sa tim LR uredjajima...
gledao sam nekoliko testova aparata tog tipa ,bas cu da ih potrazim ovih dana,ali da sacekam dok se pojavi neko sa rezultatima rada sa ovim tipom aparata...

da se pojavi nece niko,jer kao sto si i video neki koji su "kupili" ,(koliko je to istina neznam, a slike aparata i nalaza mogu i ja skinuti sa neta i reci da sam dao 25000 evra za aparat),ovde su bili smo dok su se raspitivali da li da ga kupe ili ne i da li ima vajde od njih,a posle kada su ga kupili pisu o nekim bojlerima i rotorima i statorima koji su oni zakopali......a rad sa terena ili bilo sta drugo nema nigde.....

znaci dobro je bilo sakupiti informacije a posle ko nas j.be....

umesto da napise,eto tako i tako,uzmite,nemojte, dobro,lose....

al mozda nisu svi isti....

Ljuba
20.03.2008, 23:15
jel to ovi metali imaju vise frenkvencija
Pozdrav.Jeste svi imaju svije frekvencije.

Ljuba
20.03.2008, 23:26
super su ovi dijagrami,ali kakva korist od svega toga,
ima li kakvog konkretnog nalaza na osnovu rada sa tim LR uredjajima...
gledao sam nekoliko testova aparata tog tipa ,bas cu da ih potrazim ovih dana,ali da sacekam dok se pojavi neko sa rezultatima rada sa ovim tipom aparata...
Ovim prilogom hoću samo da podsetim da koji su zainteresovani obrate više pažnje kod kupovine ovih lokatora.Nije mnogo bitno za domet lokatora već se radi o tome kakav je prijem lokatora bilo kog tipa kad detektuje nalaz.Prosto i ja ne verujem u ovu vrstu detekcije osim ako neki lokator(ima ih )može zvučno ili na bilo koji način signalizirati nalaze.Konkretno sa primerom ovih dijagrama sam izneo svoje zapažanje kod vrste frekvencije za neki metal.Prijemi deo lokatora po meni registruje rezonancu dotičnog predmeta ali ne na osnovnoj frekvenciji već na prvom piku osnovne frekvence koji je naj jači.Zbog toga sam samo napomenuo za one koji budu nabavljali neki "long range locator"da obrate pažnju kakve su mogućnosti prijemnika za detekciju.Da li su to L antene ili bilo šta drugo.

rajan
21.03.2008, 01:31
Pozdrav.Jeste svi imaju svije frekvencije.

mislim dal jedan isti metal ima vise frenkvencija?

banebeograd
21.03.2008, 18:22
jedan od najpoznatijih svetskih sajtova-foruma koji se bave tematikom metal detektori i druga oprema za hobi arheologiju i njihova ekipa pod vodjstvom Carla Morelanda u vise navrata se bavila LR-ovima,
rezultate tih testova mozete naci na sledecoj stranici
http://geotech.thunting.com/cgi-bin/pages/common/index.pl?page=lrl&file=reports.dat
P.S. ljubiteljima Long Range i slicne opreme jedan mali savet pre pregleda ovih stranica,
spremite se na neprijatno iznenadjenje...

crni
22.03.2008, 08:40
Bolje je da kupe maglu ili izmisle neki svoj LRL poput naseg poznanika Dragana kod kog si svracao Bane.Samo nikako da se izbore sa mineralizacijom koja ih (zeza) pa su u nemogucnosti da bilo sta detektuju na terenu?!