PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : nesto sa plaze (F4)


laki
21.07.2008, 17:20
Ove godine nisam mogao da odolim i da ne isprobam novu "igracku" na plazi . Pre pet godina kada sam prvi i zadnji put poneo detektor bio je spektrum XLT a sad Fisher f4. Inace aparat je radio odlicno i ovo su rezultati sa dva izlaska od po nekih 2 sata .

biljadj
21.07.2008, 19:53
Lepa zarada:)

Enigma
21.07.2008, 23:10
I ja volim rondanje po plažama, nakita ko u priči. :26:

banebeograd
22.07.2008, 00:47
oooo bruder Laki,
znaci jopet si uspeo da isplatis godisnji odmor malim setnjama po obliznjim plazama :)

laki
22.07.2008, 08:39
ma jok bane ,ovo je bilo samo za sladoled,nije kao nekad ...samo sam dvaput ukljucio detektor,bas kad me uhvati kriza (kao narkomana )za ovaj hobi...

biljadj
22.07.2008, 15:17
Kakav je to novcic ili neki privezak sa rupom u sredini.Izgleda zanimljivo.

laki
22.07.2008, 17:29
Kakav je to novcic ili neki privezak sa rupom u sredini.Izgleda zanimljivo.

zeton je to...

eclipse4
22.07.2008, 17:56
kupi kartu ovde se deca igraju ;)

kratki
23.07.2008, 17:59
Laki druze ima li sta od zlata ili si ga morao diskriminisati zbog zatvaraca i folije?

laki
24.07.2008, 13:05
Laki druze ima li sta od zlata ili si ga morao diskriminisati zbog zatvaraca i folije?

na zalost svesno sam izbacio zlato, vise zbog zatvaraca nego folije...pokusao sam, ali sam brzo odustao, bilo ih je previse...

kratki
24.07.2008, 18:09
Na zalost tako je i kod mene je bila ista situacija, morao sam izbaciti zatvarace i foliju pa je ostala samo ova beda od oko 70€, srebrni novcic od 5€, srebrno prstenje privesci itd:

laki
24.07.2008, 18:20
s kojim detektorom si radio kratki?

kratki
24.07.2008, 18:22
Sa Garetom 250 i velikom sondom. Pronasao sam mu odlicno stelovanje tako da nisam tako reci nista dzabe kopao.

laki
25.07.2008, 15:36
Laki druze ima li sta od zlata ili si ga morao diskriminisati zbog zatvaraca i folije?


kratki , na plazi sam pozeleo minelaba sov.GT ,kod njega sam mogao da izbacim alu zatvarace a da recimo ostane zlatno prstenje ...

kratki
25.07.2008, 18:46
Kod gareta je isto tako, ostane deblje zlatno prstenje kao sto su burme ili tome slicno. Tanje zlatno pretenje izbacuje sa aluminijumom.

laki
25.07.2008, 23:00
Kod gareta je isto tako, ostane deblje zlatno prstenje kao sto su burme ili tome slicno. Tanje zlatno pretenje izbacuje sa aluminijumom.

ma da,tako je i kod f4 ali nije kod minelaba GT kad upotrebis potenciometar NOTCH...

Enigma
25.07.2008, 23:09
Spectrum se isto tako može uigrati da njuši zlatni nakit, a da ostalo batali, ne 100 % ali zadovoljavajuće. :) :26:

laki
25.07.2008, 23:25
enigma, davno sam radio sa spektrumom na plazi, ali koliko se secam nismo imali nikakvog rezultata kad je zlatni nakit bio u pitanju...na lance i narukvice bio je potpuno nem ,na prstenje je dobro reagovao ali je pokazivao isti broj kao i za "cepove"limenki, mislim da je bio broj 25,te mete smo prestali da vadimo , bilo ih je previse...

rajan
26.07.2008, 00:13
moja masina dukate i zlatne predmete (staro zlato) diskriminise na zlato u centru a nove dukate i novo zlato (zlatnike od druga Tita, narukvice itd) izmedju obojenog metala i zlata "vise prema obojenim metalima " za plaze- neupotrebljivo osim ako plaze nisu turske, rimljanske i nesta izmedju ali sumljam da su oni nosili zlatne pare kad su isli na plazu ( kukuruz peceni ili kuvani, krofne , lubenice i slicne potrebstine su mnogo jeftine)

Enigma
26.07.2008, 01:04
enigma, davno sam radio sa spektrumom na plazi, ali koliko se secam nismo imali nikakvog rezultata kad je zlatni nakit bio u pitanju...na lance i narukvice bio je potpuno nem ,na prstenje je dobro reagovao ali je pokazivao isti broj kao i za "cepove"limenki, mislim da je bio broj 25,te mete smo prestali da vadimo , bilo ih je previse...

Imam odlične rezulte, mislim da sam postavio nalaze s plaža od prošle godine. Vjerovatno je kvaka u podešavanju određenih parametara aparata. :) :26:

I.Dzon
26.07.2008, 11:30
enigma, davno sam radio sa spektrumom na plazi, ali koliko se secam nismo imali nikakvog rezultata kad je zlatni nakit bio u pitanju...na lance i narukvice bio je potpuno nem ,na prstenje je dobro reagovao ali je pokazivao isti broj kao i za "cepove"limenki, mislim da je bio broj 25,te mete smo prestali da vadimo , bilo ih je previse...Drugari pojasnite mi malo ovo nije mi jasno.Izbacite aluminijumsku foliju,to jest diskriminisete je, a ostaju veci zlatni predmeti na plazi koje pronalazite bez problema.Koji su to veci predmeti na plazi osim narukvica,lancica i prstenja?Vrlo dobro se zna kako se detektori ponasaju sa lancicima i narukvicama.Pre ce videti tanak prsten od 3g nego narukvicu od 14g ili lancic.

Sirmion
26.07.2008, 11:45
Da li neko zna kako je u Grckoj regulisan i da li je zakonom regulisano unosenje MD-a , kao i pretrazivanje njihovih plaza? Putujem ovih dana tamo, pa reko da ubijem dosadu.

Vumi
26.07.2008, 12:06
Koliko znam Grcka i Turska imaju ostre zakone sto se tice upotreba detektora za metal...da li se to odnosi i na plaze to ne znam ali znam da su neki korisnici foruma nosili detektore sa sobom (ali one malecke :))

laki
26.07.2008, 13:32
Drugari pojasnite mi malo ovo nije mi jasno.Izbacite aluminijumsku foliju,to jest diskriminisete je, a ostaju veci zlatni predmeti na plazi koje pronalazite bez problema.Koji su to veci predmeti na plazi osim narukvica,lancica i prstenja?Vrlo dobro se zna kako se detektori ponasaju sa lancicima i narukvicama.Pre ce videti tanak prsten od 3g nego narukvicu od 14g ili lancic.

i dzone ,ko je spominjao vece zlatne predmete ?!

kratki
26.07.2008, 15:26
Na plazi sigurno neces naci dukate ili tome slicno, osim ako je neko tu zakopao plen. Sto se lancica ogrlica i narukvica tice ta vrsta nakita je uglavnom uradjena suplja, sto znaci da detektor takve stvari vidi kao foliju ili neki zatvarac zbog male provodljivosti. Kod prstenja je vec druga prica osim ako ne lezi na bok, onda ga je teze registrovati. Sto se izbora detektora tice dobro je da se koriste detektori sa visokom frekvencijom i veliku prednost imaju digitalci zbog tacnijeg stelovanja i pokazivaca provodljivosti, jacina nije toliko bitna bolje je smanjiti sens zbog toga sto dublje predmete detektor ne moze dobro razlikovati pa daje lazne signale.

Enigma
26.07.2008, 21:46
Da li neko zna kako je u Grckoj regulisan i da li je zakonom regulisano unosenje MD-a , kao i pretrazivanje njihovih plaza? Putujem ovih dana tamo, pa reko da ubijem dosadu.

Ponesi tamo detektor ako želiš naebati, " Prav-Zdrav". :totlach: :26:

Enigma
26.07.2008, 21:52
Na plazi sigurno neces naci dukate ili tome slicno, osim ako je neko tu zakopao plen. Sto se lancica ogrlica i narukvica tice ta vrsta nakita je uglavnom uradjena suplja, sto znaci da detektor takve stvari vidi kao foliju ili neki zatvarac zbog male provodljivosti. Kod prstenja je vec druga prica osim ako ne lezi na bok, onda ga je teze registrovati. Sto se izbora detektora tice dobro je da se koriste detektori sa visokom frekvencijom i veliku prednost imaju digitalci zbog tacnijeg stelovanja i pokazivaca provodljivosti, jacina nije toliko bitna bolje je smanjiti sens zbog toga sto dublje predmete detektor ne moze dobro razlikovati pa daje lazne signale.

Majstor Kratki jako dobro razumije ovu problematiku. :) :26:

tragac
27.07.2008, 02:55
Da li i kako moze na GOLDMaxx-u da se uradi identicna diskriminacija za folije i cepove a da zlato da pozitivan signal.Da li je mozda Vumi ili neko ko ga ima probao takve opcije sa svojim XP-om.
:7_16_2[1]

kratki
27.07.2008, 07:22
Da li i kako moze na GOLDMaxx-u da se uradi identicna diskriminacija za folije i cepove a da zlato da pozitivan signal.Da li je mozda Vumi ili neko ko ga ima probao takve opcije sa svojim XP-om.
:7_16_2[1]
Kod GoldMaxxa se ne mogu diskriminirati folija i cepovi, vec se samo moze napraviti razlika u intepretaciji zvuka. GoldMaxx je konstruisan za trazenjae zlata i on ne poseduje diskriminaciju kao ostali detektori, uradjen je tako da razlikuje metale s'tim sto mu sa jednim potencijalmetrom (Iron Treshold) mozes pustiti velicinu gvozdja a sa drugim (Iron Volume) menjas boju tona za gvozdje.

tragac
27.07.2008, 21:49
Kratko ja sam pokusao sa alu folijom i zlatom e sad zavisi i od velicine predmeta ali meni su tonovi koje daje alu folija skoro identicni kao i za zlato.Da ti odmah kazem da sa sluhom ne da nemam problema nego sam se ceo zivot bavio muzikom i ziveo od sviranja.Tonske visine za mene su poprilicne poznanice.I pored svega alu folija je pretpostavljam na skali provodljivosti skoro identicna zlatu pa su zato i tonske visine za ta dva metala naizgled iste(Mozda bi ugradnja nekog instrumenta sa skalom ili digitalca resila ovu situaciju).Verovatno bi tada XP bio savrsen detektor. Mislio sam da bi se mozda ukidanjem jednog zvucnog signala (prekidac postaviti na br.2) mozda moglo nesto uraditi na tom polju ali sam negde procitao u medjuvremenu da su zlato i aluminium na istoj skali po provodljivosti a tako su i postavljeni kod XP uredjaja.
U svakom slucaju kada prvi put budem na pravom terenu dilema sigurno biti nece.

kratki
27.07.2008, 21:59
Kratko ja sam pokusao sa alu folijom i zlatom e sad zavisi i od velicine predmeta ali meni su tonovi koje daje alu folija skoro identicni kao i za zlato.Da ti odmah kazem da sa sluhom ne da nemam problema nego sam se ceo zivot bavio muzikom i ziveo od sviranja.Tonske visine za mene su poprilicne poznanice.I pored svega alu folija je pretpostavljam na skali provodljivosti skoro identicna zlatu pa su zato i tonske visine za ta dva metala naizgled iste(Mozda bi ugradnja nekog instrumenta sa skalom ili digitalca resila ovu situaciju).Verovatno bi tada XP bio savrsen detektor. Mislio sam da bi se mozda ukidanjem jednog zvucnog signala (prekidac postaviti na br.2) mozda moglo nesto uraditi na tom polju ali sam negde procitao u medjuvremenu da su zlato i aluminium na istoj skali po provodljivosti a tako su i postavljeni kod XP uredjaja.
U svakom slucaju kada prvi put budem na pravom terenu dilema sigurno biti nece.

To je bas to, i nema rezultata bez kopanja. Plaza je jedno a teren je drugo, na terenu se kopa svaki sumnjiv signal. Zvuk je kod folije i tanjeg zlata potpuno isti, mozda je kod folije samo malo tuplji ali je to neprimetno ako se objekat nalazi malo dublje. Veliku pomoc kod razlikovanja tona kod XP-eovih aparata igraju slusalice, naj bolje su se pokazale originalne bez kabla pa onda sa kablom, sa ostalima nisam bas zadovoljan.

laki
28.07.2008, 08:51
Kratko ja sam pokusao sa alu folijom i zlatom e sad zavisi i od velicine predmeta ali meni su tonovi koje daje alu folija skoro identicni kao i za zlato.Da ti odmah kazem da sa sluhom ne da nemam problema nego sam se ceo zivot bavio muzikom i ziveo od sviranja.Tonske visine za mene su poprilicne poznanice.I pored svega alu folija je pretpostavljam na skali provodljivosti skoro identicna zlatu pa su zato i tonske visine za ta dva metala naizgled iste(Mozda bi ugradnja nekog instrumenta sa skalom ili digitalca resila ovu situaciju).Verovatno bi tada XP bio savrsen detektor. Mislio sam da bi se mozda ukidanjem jednog zvucnog signala (prekidac postaviti na br.2) mozda moglo nesto uraditi na tom polju ali sam negde procitao u medjuvremenu da su zlato i aluminium na istoj skali po provodljivosti a tako su i postavljeni kod XP uredjaja.
U svakom slucaju kada prvi put budem na pravom terenu dilema sigurno biti nece.

http://members.tripod.com/~jimyce/sounds.html pogledaj ovo kako je minelab uradio ton za foliju...

tragac
28.07.2008, 10:03
Da li mi mozete reci u kojoj zemlji ste trazili po plazama i da li je neko to radio i kod nas a da bude vidjen i sve to da prodje bez na..eba

kratki
28.07.2008, 20:47
Ja radim u Austriji, na plazama uz Dunav mi nije potrebna nikakva dozvola, dok za jezera koja spadaju u privatno vlasnistvo ili opstinska mi je potrebna dozvola.

kratki
28.07.2008, 20:49
http://members.tripod.com/~jimyce/sounds.html pogledaj ovo kako je minelab uradio ton za foliju...

Fino odvaja samo sto nema tona za suplje zlato kao sto su narukvice lancici itd. To bih volio da vidim kako se razlikuje od folije, a nema ni zatvaraca od piva i limenki od kokakole.

laki
28.07.2008, 21:45
Fino odvaja samo sto nema tona za suplje zlato kao sto su narukvice lancici itd. To bih volio da vidim kako se razlikuje od folije, a nema ni zatvaraca od piva i limenki od kokakole.

Nisam bio zadovoljan njegovim radom kad je suplje zlato u pitanju ali kad su cepovi od limenke u pitanju radio je odlicno.Napisao sam vec da uz pomoc potenciometra NOTCH diskriminises cepove a prsternje ostaje ,sto nije slucaj sa ostalim det. koje znam...

kratki
28.07.2008, 22:14
Laki jesi li probao kakav je White-Prizem na plazi i on ima funkciju NOTCH?
Ja nisam imao prilike probati ga, malo sam nesto testirao u vazduhu ali to nije isto kao kad su predmeti u zemlji.

laki
28.07.2008, 22:35
Laki jesi li probao kakav je White-Prizem na plazi i on ima funkciju NOTCH?
Ja nisam imao prilike probati ga, malo sam nesto testirao u vazduhu ali to nije isto kao kad su predmeti u zemlji.

Nisam na plazi ali na anticke terene da,i nisam odusevljen bas. Uporedjivao sam ga sa f4 i evo razlike : F4 je imao brzi signal dok je prizma dosta kasnila ,F4 je i dublji za nijansu (sa vecom sondom)i bolje reaguje na suple zlato a i na anticko (sitno zlato)bez obzira na malo vecu frekfenciju prizme (ako se ne varam).Notch funkciju nisam testirao ali predpostavljam da radi kao i na sve digitalce...