PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Minelab E-TRAC


Simon012
21.09.2008, 17:13
Pozdrav svima.
Nov sam clan ovo foruma imam samo reci pohvale, lepo je naci nesto ovako podeliti misljenja i dati savet kome je potreban.Nisam tragac pocetnik solidno se snalazim i promenio sam dosta detektora , inekako dajem (Svoj) prioritet Fisherovim aparatima. Mene muci jedna dilema
Resiosam da kupim nov Detektor Minelab E-TRAC.Molio bih za savet svih vas koji nesto znate o ovom aparatu ponesto, dalije to pametna investicija
sa E-TRACom ili je to jos jedna dobra markrtinska reklama(patka)
Unaprad hvala svima vama koji budete odgovorilijer cete pomoci u dilemi i drugim prijateljima koji mozda planiraju daga kupe..

Deki
21.09.2008, 18:15
Jedino sto mogu da ti kazem je to da na Nemackim Forumima ga strasno hvale, ako bilo koji detektor nadje recimo 5 novcica od 10 on nadje 7 ili 8, dosta je lak, lepo razlikuje obojene metale od ostalih. Verovatno od nas jos niko nema iskustva sa tim aparatom na terenu. Po meni i citanju po Forumima mislim da se radi o dobrom aparatu a ne samo o reklami.

Pozdrav i dobro nam doso. p.s ima nesto cak i napisano za E-Trak ali nista sto bi ti pomoglo pri kupovini ( pogledaj Video )http://www.mlotv.com/view/387/e-trac-iron-test/

dallape
21.09.2008, 19:06
Ja imam Explorera SE i vrlo sam zadovoljan sa njim, ali dok je doslo do tog zadovoljstva :-) trebalo je dosta vremena da prodje jer taj detektor ima mali milion tonova za metale,tako da treba dosta rada sa njim da bi ga upoznao...A ovaj novi E-Trak je po meni licno malo vise za one koji hoce da se "igraju" sa programiranjem i ne verujem da ima toliko velike razlike od Explorera II i SE...ali ko sto rece kolega Deki aparat je dobar ali nisu ni male pare u pitanju!!!neznam kada mislis a kupujes taj detektor ali posto vidim da dolazis iz Pozarevca mozes da isprobas moj Expolorer SE ali tek u Martu ilipocetkom Aprila kada dodjem u Pozarevac;-)) pa onda odluci..Pozdrav

kratki
22.09.2008, 23:23
Minelab je uvek bio u vrhu i sa ovim aparatom je postavio lestvicu jos malo vise na gore, siguran sam da je aparat dobar na terenu. Dosta je slican Exploreru, cak su isti u svim detaljima osim sto je kod E Traca malo veci displej i deblje kuciste. Prednost je u tome sto se programi mogu ubaciti putem USB-ea, tako da pocetnicima (i ne samo njima) olaksava koriscenje. Fiser je isto izbacio dosta novih aparata u zadnje vreme ali mi se ne svidja sto se prodao kinezima, jedino sto su im cene malo pristupacnije. Ostale firme su se malo uspavale sto se tice izrade novih aparata, neznam ima li to veze sa krizom u svetu ali od Tesora sam ocekivao malo vise, kao i od Xp-ea, Garretta itd. Mislim da neces pogresiti.

agrippa
23.09.2008, 16:00
jos jedna skupa igracka :)

Vumi
24.09.2008, 12:09
Fisher, iako je promijenio vlasnika, ljudi koji su radili u firmi su ostali isti a i modeli koji su se prije prodaje proizvodili, proizvode se i dalje. Prema tome, ne vidim tu nekakvih vecih problema. Osim toga, svi ovi novi modeli koji su izasli nakon prodaje, pokazali su se dosta dobri.

Simon012
24.09.2008, 17:22
Zahvaljujem se kolege na vasim sugestijama i misljenjima o E-TRACu. Nova je to masina pa kad podelis misljenje sa nekim bide ti malo jasnije,jer kad donosis odluku o kupovini tako skupe igracke normalno je i da ocekujes neke novine i poboljsanja u samom radu istog.Obicno svi mi u 80% slicaja idemo na neku vrstu sigurne kupovine proverenih aparata koje vec neko koristi pa nebi da eksperentisemo sa novinama i kazamo neka neko drugi proba pa ako je dobar onda cu ga i ja kupiti . Kad ga budem dobio (ndam se ovih dana) podelicu svoje prve utiske i misljenje o njemu ..............Pozdra v svima od "Simona 012":36_5_11[1

agrippa
25.09.2008, 09:39
u tome i jeste problem sto niko(u glavnom) ne ocenjuje objektivno rad nekog(svog) detektora.
ako se zeznuo pa dao pare za sarenu lazu ,on ga hvali da bi ga prodao nekom drugom a ako je detektor dobar on ga kudi da ne bi jos neko uzeo isti(jos ako je taj neko komsija tj direktni konkurent :440: ) he he
tako da je najbolje licno probati svaki detektor pa vodeti :26:

I.Dzon
25.09.2008, 14:53
Minelab je uvek bio u vrhu i sa ovim aparatom je postavio lestvicu jos malo vise na gore, siguran sam da je aparat dobar na terenu. Dosta je slican Exploreru, cak su isti u svim detaljima osim sto je kod E Traca malo veci displej i deblje kuciste. Prednost je u tome sto se programi mogu ubaciti putem USB-ea, tako da pocetnicima (i ne samo njima) olaksava koriscenje. Fiser je isto izbacio dosta novih aparata u zadnje vreme ali mi se ne svidja sto se prodao kinezima, jedino sto su im cene malo pristupacnije. Ostale firme su se malo uspavale sto se tice izrade novih aparata, neznam ima li to veze sa krizom u svetu ali od Tesora sam ocekivao malo vise, kao i od Xp-ea, Garretta itd. Mislim da neces pogresiti.Kratki druze hoces li malo bolje pojasniti sta to nemaju ostali modeli koje si nabrojao a Minelab ima? Osim ubacivanja raznih programa.Mislis li da su ti programi toliko pouzdani na terenu kao sto se prica teoretski?Ubacis program za odredjeni metal i samo njega trazi,ja bas nisam siguran u to mozda gresim.Imao sam priliku da vidim Explorera na terenu i njegova ocitavanja na displeju sto u podeli levo, desno sto ocitavanja frekfencije po brojevima i mogu reci da pravi promasaje i to bas na cavlicima, ocitava ih kao zuto.Sve ove druge modele sto si naveo stavi u jacu diskriminaciju nijedan se nece cuti na cavlic.Necu reci da masina ne radi ali nije toliko pouzdana koliko se prica .Skupa igracka za ovaj hobi jer ima puno drugih modela bas koje si naveo za manje love a imaju dobru funkciju.Po meni bolje je kupiti Whites masinu nove generacije.Pozdrav.

Simon012
25.09.2008, 16:14
Svaka cast na iskrenosti nazalost to je nasa gola istina:)

Deki
25.09.2008, 16:47
Ja mislim na dobrom terenu svaki detektor je dobar, a na losem terenu nevredi ni buldozer. Ako neko ima mogucnosti i skoro nije kupovao detektor sto nebi kupio nesto najnovije, ja da nisam skoro kupio moj XP ja bi sad kupio sigurno E-Trak.

Enigma
25.09.2008, 21:00
Kada me netko traži kvalitetan program za detektor, odnosno postavke , puknem od smijeha, :totlach: zato jer to ne postoji. Gotovo svaki izlazak na isti teren zahtijeva optimiziranje parametara i postavki aparata, pod pretpostavkom da se žele postići optimalne performanse. Zato mislim da je taj USB port besmislen, jedino je koristan kod servisiranja i nadogradnje novih verzija pogonskih programa ( driver-a ), znači da plaćaš nešto što olakšava život serviseru, a osobno nemaš nikakve koristi od toga. S aparatom se treba družiti, čim više tim bolje i nema šanse da omane. :) :26:

kratki
25.09.2008, 22:28
Sve je to normalno da detektor laze kad je u pitanju gvozdje, to je bio problem i bice uvek.

Enigma
25.09.2008, 23:07
Na jako zagađenim terenima je glupo raditi bez diskriminacije, gdje je god izdržljivo treba ju koristiti samo za provjeru, odnosno za stvaranje optimalne slike za potencijalno dobru metu, zato ako je moguće treba raditi na čistim terenima i iskapati sve odreda. :) :26:

agrippa
26.09.2008, 08:27
boj ne bije svijetlo oruzje . vec boj bije srce u junaka :26:

I.Dzon
26.09.2008, 23:57
Sve je to normalno da detektor laze kad je u pitanju gvozdje, to je bio problem i bice uvek.Da druze desavaju se probijanja na kovano gvozdje u nekoj normalnoj ( optimalnoj )diskriminaciji ali je kvaka u nijansama zvuka.Ko relativno nauci rad sa svojim MD i razpozna bilo kakve promene tona i one najsitnije tada ce znati o kakvom se predmetu radi ali nikada ne moze biti u potpunosti siguran i odbaciti taj pronadjeni objekat kao los cilj.Sto vise rada ali na pravom terenu je merodavno i moze se steci lepo iskustvo.Potpuno su u pravu mnogi kada kazu sa bilo kojim detektorom tragati ali na pravom terenu ali i tu ima puno razlike u zavisnosti od modela MD.Imaju oni koji su stvarno losi i ne vrede nikakve pare.Imaju bolji MD koji su koliko toliko puzdani ali velike razlike u cenama su najveci problem.Zasto placati MD preko hiljadu eura i vise kada potpuno istu stvar zavrsavaju MD do te cifre cak i mnogo manje.U ostalom ponavljaju se price jer ovde na forumu ima puno pisano o raznim modelima pa koga interesuje moze procitati.Teorija nikada u ovom hobiju nije ista kao praksa samo moze pomoci nekih 30% da tragac bude uspesan i dodje do zeljenog cilja.

Ljuba
27.09.2008, 14:33
Ja sm zadovoljan svojim prastarim modelom koji je malo preuredjen i radi veoma dobro.To je coinmaster 6000D S2.popularni "whites koja".nikad me nije izneverio.

kele 78
27.09.2008, 19:29
Svaka cast na iskrenosti nazalost to je nasa gola istina:)

Ocigledno da niko nema iskustva sa tim novim modelom ,tako da ti ja preporucujem da malo sacekas jer ces mozda za koji dan dobiti neku informaciju od nekog sa foruma.Osim ako ga vec nisi narucio.A mogu ti reci da i fisher ima dobrih modela s obzirom da si ga vec koristio.

Simon012
28.09.2008, 00:33
Sta da kazem na vase iskrene savete i misljenja no hvala . Ja inace koristim Fisher CZ-3D iprezadovoljan sam sa njime ,ali je normalno u coveku da stalno istrazuje ida otkriva novo i novo (To ustvari svi mi to radimo) pa je zato inormalno i kupiti neku novu masinu jer na kraju krajeva kakvi su bili automobili pre 7-8 godina isa kavim perfomansama a kakvi su sada to je svima nama jasno.Kupiti nesto novo i nije totako strasno a ni rizcno ili si ubo pravu stvar ili nisi neme tu trceg,ali ako je prava onda je zadovoljstvo potpuno.Ja licno polazem nadu u nove modele jer mislim i pred marketinske reklame sa kojim nas obasipaju ipak mora nesto i da daju od svega toga sto nam nude neka poboljsanja inama moze samo da koristi.Inace ja imam jednu svoju teoriju "najbolji detktor je onaj koji cesto izlazi iz kuce"..........POZDRAV SVIMA OD SIMONA:36_5_11[1

Simon012
28.09.2008, 00:36
Asto se tice E-TRACa mislim da cu ga kupiti za per dana pa ce biti (il sam jebo ili sam se sajebo)i prva moja misljenja o njemu

Enigma
28.09.2008, 00:49
Siguran sam da nećeš pogriješiti, a mi će mo dobiti pravu informaciju o aparatu. :) :26:

Simon012
28.09.2008, 00:58
Iskrano se nadam "Enigma " akonista drugo bolje biti mlad nego star (tako rekose u nekoj pesmi)

dallape
28.09.2008, 03:31
A evo linka na ebay-u kao da mu je cena vec pala??? 1099 Erva!!!!
http://cgi.ebay.de/Minelab-E-Trac-Neu_W0QQitemZ2602927 86538QQcmdZViewItem? hash=item26029278653 8&_trkparms=72%3A1229% 7C39%3A1%7C66%3A2%7C 65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14

A sto se pesme tice...kazu..bolje biti pijan negostar..Plavi orkestar..pozdrav ;.))

kratki
28.09.2008, 09:36
To je pocetna cena ali je u stvari sakrivena najmanja cena koja se mora ponuditi za aparat, ovo je samo mamac zato jos nema nikog da ponudi cenu. Inace prodavca poznajem licno!

dallape
28.09.2008, 18:06
"mindest gebot" ili najmanja cena....ali ja licno mislim da nece dobiti vise od 1150 Evra...praticu aukciju...

Vumi
28.09.2008, 18:25
nisam gledao sta ima sve od opreme uz njega. Ako je "go" onda cijena i nece otici mnogo vise.

agrippa
30.09.2008, 14:35
ima velike izglede da explorer II i se posalje u penziju :p
...bar sto se cene i izgleda tice...

dallape
05.10.2008, 12:01
zavrsena aukcija sa 1200 Evra...