PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Kopca konjickog zapovednika ili nesto drugo?


maximus379
04.12.2008, 22:46
Prvo pozdrav svima!
Vec neko vreme se bavim ovim nasim sportom i imam neke zanimljive stvarcice za koje nisam siguran sta su?
Ovo je pronadjeno na terenu na kome nema nista novije od vizantije!
Moje misljenje je da je to ona kopca kojom se kacio plast i da je od nekog konjickog zapovednika ili sl.?
Sta vi mislite o tome?
Hvala!

Enigma
05.12.2008, 00:06
Dobro nam došao :26:, aplika je novijeg datuma, a služila je kao ukras na spoju tjemenog, čeonog i držača prekousnog remena, znači radi se o konjskoj opremi. :)

maximus379
05.12.2008, 00:31
Ne sumnjam u tvoje znanje ,i moguce je da je deo konjske opreme kao sto kazes, ali za datiranje se bas ne slazemo.
Slika nije bas najbolja a i nemam sliku zadnje strane na kojoj su tragovi gvozdene igle.Inace precnik joj je 50mm, i ako moze da se vidi, na slici postoji znatno posrebrenje.
Na tom terenu sam vise od godinu dana i nista starije nisam naso od justinijanovog novca.
Inace ovo je bilo pored nekoliko novcica Konstantiusa i Konstantina II.

Enigma
05.12.2008, 00:51
Da malo preciziram, aplika se uklapa u period od 1880. do 1940. godine, možda kasnije i jako je daleko od antike i srednjeg vijeka, stilski i izvedbeno nema nikakve veze sa srednjim vijekom. U nepristupačnoj vukoebini, čisti rimski teren, naišao sam na poteznu protupješadijsku minu koju je kreten postavio da se domogne mesa. :totlach: Ljudi su oduvjek hodali kojekuda i gubili stvari koje mi s velikim žarom iskapamo, i to je to. :) :26:

Vumi
05.12.2008, 15:51
Prva tema pa promaseni forum....

jucaxxx
05.12.2008, 18:36
DOBRO NAM DOSAO.