PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Makaze(po drugi put)


x_lav
12.06.2005, 17:38
Tajna o blagu Jemeljana Pugacova
Prica o blagu koje je pre vise od dva veka sakrio Jemeljan Pugacov,vodja seljackog ustanka,pocinje onog casa kada je sovjetski geolog-profesor A.A.Malahov,radeci na sredjivanju gradje u jednom u depoa lenjingradskog Muzeja geologije,nabasao na minijaturnu plocicu od malahita.Pazljivo i pod specijalnom lupom razgledajuci plocicu profesor je ugledao misterioznu sliku:cela jedna galerija portreta,stenovite pejzaze,kordinate neke mape......Cak je pronasao i skrivenu rec Tavata.Naucnik je brzo svatio da je u pitanju Tavatuu,jezero u blizini Sverdlovska.Stene prikazane na kamenoj slici veoma su licile na litice nedaleko od reke Cuvosaje.A najcudnije je sto je na jednoj od tih stena jasno procitao rec "BLAGO"!!!
Minijaturna plocica nije nista drugo bila nego sifrovano upustvo o zakopanom blagu!!!
Vredi jos napomenuti da je Malahov prvo koristio jake lupe pa onda mikroskop pa tek onda je plocicu podvrgao ultraljubicastom zracenju koja je i dala najjvise podataka.
Posle ekspedicije koju je na kraju sproveo,pomenuti Malahov je koristeci bilokacionu metodu korak po korak pretrazivao obalske stene za koje je bio ubedjen da u prikazane na plocici.Na kraju je u udubini granitne stene iznad reke nasao tri velika sanduka basloslovnog blaga.

x_lav
12.06.2005, 17:50
Sve ovo je bilo ultra-skraceno sto se tice same price o tom nalazu,napisao bih sve vrlo opsirno kako je sve to Malahov izveo i sta je sve preduzeo da desifruje plocicu jer i sama njezina izrada i prava minijatura kako je sve to uslikano i strpano na tako malu plocicu ostala tajna do danas ali sam iznerviran sto je tema o makazama izbrisana.Bolje da nije ni stavljena,ovo me sve podseca na isti slucaj u vezi onog meteorita.Prvo se stavi tema i traze pomoc a onda kao p.... pobjegnu.Nazdravlje. ........

Miki
12.06.2005, 18:26
Zaista zasto je izbrisana ta tema o makazama , nije mi jasno ako su clanovi Anonimni u toj meri da samo Administrator ima par podataka ( u sustini samo e-mail adresu ) i da posto normalno koliko ja Vumija poznajem on nikom zivom to nebi odao ili ispricao o bilo kakvom podatku da se i pored toga oseca neki strah i bojaznost od neznam cega !? ovakvih i slicnih brbljaonica i foruma ima na hiljade sa milionima clanova koji svasta pisu, pitaju idt ... zamislite kada bi se samo trecina njih na neki nacin mogla proganjati na i da ne postoji ta anonimnost , pa izbio bi opsti haos , internet bi zabranili, mozda i gradjanski rat bi odpoceo :00000964: , Ljudi nemate se cega bojati - bilo bi dobro da i Vumi prozbori koju rec !

Vumi
12.06.2005, 18:46
Evo da i Vumi prozbori koju rijec...
Na molbu (ne na zahtjev) smaoga autora teme o makazama, izbrisao sam temu. Razlozi su poznati samom autoru a neki od njih i meni. Znam da je ovo slicno kao i tema sa meteoritom ali ne zelim da po svaku cijenu zadrzim teme u forumu ako ih sam autor ne zeli imati ovdje. Tema kao tema jeste izbrisana ali moram reci da nije izbrisana kompletno sa servera i ako dodje vrijeme da se o toj temi opet zapocne prica (naravno opet uz suglasnost samoga autora), ona ce opet da se pojavi ovdje...
Mislim da je fer sa nase strane da ispunimo zelju svakoga i da teme koje jedno vrijeme nisu za javnost, uklonimo sa foruma, jer mislim da niko od vas ne zeli praviti nekom drugom moguce probleme...

rammstein
12.06.2005, 19:04
Evo i ja da se ubacim.
Postupak je sasvim isprvan.Kao sto je vumi rekao ipak je to na neki nacin bila privatna tema,koja nema toliko veze sa arheologijom,nego sa nekim drugim stvarima.:badass:
:36_1_12[1

dropsyblood
12.06.2005, 19:19
Evo i ja da se ubacim.
Postupak je sasvim isprvan.Kao sto je vumi rekao ipak je to na neki nacin bila privatna tema,koja nema toliko veze sa arheologijom,nego sa nekim drugim stvarima.:badass:
:36_1_12[1Nego sta nego ispravan potez.Cim se za te makaze raspituju xxxx i yyyy u isto vreme tu nisu cista posla.Ne daj boze da samo glave pocnu da lete!

Vumi
12.06.2005, 19:22
Ok, nadam se dropsy da se neces ljutiti sto sam izbrisao dio tvoga komentara....

dropsyblood
12.06.2005, 19:25
Ma kakva ljutnja, samo teraj napred.....

rammstein
12.06.2005, 19:28
:36_11_1[1 Uf......Zamislite koja bi to avantura mogla biti.Kao u filmovima.:badass: :badass: :36_11_1[1
.Sto se meni ne desi tako nesto:4_1_6[1]: :4_1_6[1]: :4_1_6[1]: .

Miki
12.06.2005, 19:34
Kazem - ispravno je ako je tema izbrisana ako je predata molba da se to uradi . Pitam - cega se to plasite i cije glave mogu da lete ( nalazite se na brbljaonici ) . Pitam - sta je sa anonimnosti koja bi ovde trebala da vlada . Komentar - moze bilo ko , bilo sta da skine sa interneta i da kaze da je on to nasao , kupio ili prodao i sta onda . . . mislite li da ce neko da ga trazi zbog toga ?

rammstein
12.06.2005, 19:39
Miki ovde sto se tice ove teme koja je izbrisana na zahtev clana,radi se o nekim drugim stvarima,i nema nikakve veze sa anonomnoscu,vec sa nekim drugim stvarima.:badass:

dropsyblood
12.06.2005, 19:40
Kazem - ispravno je ako je tema izbrisana ako je predata molba da se to uradi . Pitam - cega se to plasite i cije glave mogu da lete ( nalazite se na brbljaonici ) . Pitam - sta je sa anonimnosti koja bi ovde trebala da vlada . Komentar - moze bilo ko , bilo sta da skine sa interneta i da kaze da je on to nasao , kupio ili prodao i sta onda . . . mislite li da ce neko da ga trazi zbog toga ? Ja se licno ne plasim nikoga i nicega,ali vlasnik koji poseduje doticni predmet,moze da ima probleme jer je sa nekim ljudima stupao u vezu.Ako je u opste za verovati u istinitost price!

Vumi
12.06.2005, 19:45
Miki, pokusajmo ovako da gledamo na tu stvar...
Ti si u posjedu necega a ne znas tacno cega.....raspitujes se okolo da bi saznao o cemu bi se moglo raditi....slucajno naletis na nekoga ko recimo tu istu stvar trazi vec godinama i do koje mu je stalo kao zednome malo vode... Pored toga, kada saznas da se taj isti ne bavi nekim finim poslovima, kako sada tako i u proslosti, i da samim time sto si mu rekao da tu stvar posjedujes mozes dovesti samoga sebe u opasnost, sta bi ti radio??? Da li bi pricao dalje svima o tome ili bi zamolio sve prisutne da zaborave sta im je receno....
Ovo je samo primjer sto ne znaci da se doticnom autoru isto desilo. Ipak on je pitao neke osobe za koje misli da su imalo kompetentne i da bi mogle znati o cemu se ovdje radi. Samim tim je mozda spomenuo i svoje ime ili recimo email adresu ili bilo sta drugo sto bi moglo nekoga dovesti do njega (nadam se da to nije ucinio).... Ono opet stoji, da mi ne znamo da li je kompletna prica istinita ili je izmisljena.... Ipak mislim da se ne treba ljutiti ako je autor pozelio da se tema izbrise....
P.S.
Prve recenice u ovom postu su samo jedan od mogucih primjera zbog cega se neki posto moze brisati iz javnosti....

rammstein
12.06.2005, 19:57
Kazem ja opet na sve ovo.

To bi bila prava avantura za mene.:badass: :badass: .
Mislim, kada bih ja te makaze imao u svom vlasnistvu.:4_1_6[1]: :4_1_6[1]: :4_1_6[1]:
:36_11_1[1

Miki
12.06.2005, 19:59
Ipak mislim da se ne treba ljutiti ako je autor pozelio da se tema izbrise....
Veruj mi da mi je totalno svejedno dali je tema izbrisana ili ne ! To sto je on ,,slucajno,, zabrljao i sto je polovinu zlih ljudi iz celog sveta informisao o tome nema ama bas nikakve veze sa ovim forumom , ja samo kazem ( mislim ) da smo ovde na ovom forumu ,,relativno sigurni,, ! To sam te Vumi Pitao RECI NAM KOLIKO SMO MI OVDE SIGURNI ! ? ?

dropsyblood
12.06.2005, 20:03
Kazem ja opet na sve ovo.

To bi bila prava avantura za mene.:badass: :badass: .
Mislim, kada bih ja te makaze imao u svom vlasnistvu.:4_1_6[1]: :4_1_6[1]: :4_1_6[1]:
:36_11_1[1
Rammstein.Ako ponosnosnog vlasnika doticnog predmeta,pocne da juri pola Evrope,a on zeli da ga se oslobodi,ti se prvi prijavi da ga uzmes!!!Ja sam s`tobom!!!

rammstein
12.06.2005, 20:06
To sam te Vumi Pitao RECI NAM KOLIKO SMO MI OVDE SIGURNI ! ? ?

:4_1_72[1] :4_1_72[1] :4_1_72[1] :4_1_72[1]
Mi smo ovde sigurni dok ne bude pocela da nas juri Karla Del Ponte,tj dok ne bude pocela da izdaje poternice.:36_11_20[
E onda kad se budemo nasli svi u Den Hagu imacemo vremena koliko hocete,da caskamo o:7_16_2[1] hobi arheologiji kao i o Klubu.
:36_1_12[1
A vumija cemo izabrati za predsednika.:36_1_21[1 :36_1_21[1 .
P,S, Nemojte zameriti:1726: :1726: :1726: :1726:

rammstein
12.06.2005, 20:12
Rammstein.Ako ponosnosnog vlasnika doticnog predmeta,pocne da juri pola Evrope,a on zeli da ga se oslobodi,ti se prvi prijavi da ga uzmes!!!Ja sam s`tobom!!!
Normalno sto da ne.Ja sam covek od akcije i avanture:badass: .
Nadam se da ce vlasnik predmeta procitati ovaj prilog,pa ako mu zaskripi mi smo tu.
Dropsy nadam se da me neces ostaviti na cedilu kada se bude :badass: :badass: .Bez ljutnje samo sam pitao.:36_1_21[1 :36_1_21[1 :36_1_12[1

x_lav
12.06.2005, 20:13
Zaboravio sam samo da dodam da je A.A.Malahov odmah posle otkrica ubijen od strane KGB(ubrizgana mu je smrtonosna inekcija u vrat a njegov les spaljen tajno u celicani).Citava istina je isplivala 27 godina kasnije.Samom blagu gubi se svaki trag(sumnja se da je prodajom za velike pare KGB finansirao neke od bezbrojnih aktivnosti po svetu u to vreme).

rammstein
12.06.2005, 20:17
Zaboravio sam samo da dodam da je A.A.Malahov odmah posle otkrica ubijen od strane KGB(ubrizgana mu je smrtonosna inekcija u vrat a njegov les spaljen tajno u celicani).Citava istina je isplivala 27 godina kasnije.Samom blagu gubi se svaki trag(sumnja se da je prodajom za velike pare KGB finansirao neke od bezbrojnih aktivnosti po svetu u to vreme).
Lave ti si napisao ovu temu kao ozbiljnu stvar.
Ali vidis da su svi neozbiljni i pomalo:1761: :1761: :1761: :1761: :1761: ovde na forumu.
To je samo jedna stvar koja je izasla u javnosti,a sta mislite koliko ima tih stvari i zbivanja i dogadjanja,vezane za takve stvari,a nikada nece ugledati svetlost dana i ctrogo se cuvaju od javnosti.

Vumi
12.06.2005, 20:24
To sam te Vumi Pitao RECI NAM KOLIKO SMO MI OVDE SIGURNI ! ? ?Ovdje si siguran i mozes da pises sta hoces i da prikazujes slike svega i svacega, ali ako zabrljas negdje na javi e onda nisi siguran nigdje....nadam se da si razumio sta sam ovim htio reci :). Ovaj te forum ne moze cuvati ako ti ides gradom i pokazujes da imas ovo ili ono, sve dok to pokazujes samo na forumu, ne moze ti niko nista, jer i to sto ovdje pokazujes ne znaci da i posjedujes!!!
Naravno ne moras davati svakome svoju email adresu i broj pasosa ili licne karte ;)

x_lav
12.06.2005, 20:32
Vidim i ja Rammstaine:
uzgred obecao sam da cu da stavim pricu o toj plocici na forum.
Pitao bih samo Vumija ako je to privatnost-sve u vezi tih makaza sto je onda uopste stavljano na forum????
Rammstaine ti si kriv za sve,zbog tebe sam stavio opet temu makaze po drugi put :)))))).
ps:dobro je da udje malo diskusije,sukoba i svadja na forum da se ne nahvata paucina.Pozdrav svima :)))))))))))

Vumi
12.06.2005, 20:49
X_LAV....temu moze svako staviti na forum, nema to veze sa privatnoscu ali ako stvari stoje tako kako stoje tj. sam autor zeli da se tema zatvori onda je moja duznost da to i uradim.
Mislim da je najbolje da ovu stvar rijesite sa samim autorom te teme i ako vam on bude htio objasniti o cemu se radi onda mozete biti zadovoljni. Kao prvo covjek je rekao da same te makaze i nisu njegove nego su mu ponudjene u prodaji, da li ih je kupio i da li ce ih kupiti ja licno ne znam a njegova dobra volja je da li ce se nakon svega ovdje obratiti sa nekim prilogom u vezi toga... Mislim da bi i vi da ste na njegovom mjestu (naravno ako je sve istinito) ucinili isto, zato ne vidim razloga za ovolikom diskusijom u vezi toga...

rammstein
12.06.2005, 21:33
Rammstaine ti si kriv za sve,zbog tebe sam stavio opet temu makaze po drugi put :)))))).
ps:dobro je da udje malo diskusije,sukoba i svadja na forum da se ne nahvata paucina.Pozdrav svima :)))))))))))
Ja nesmem vise nista niti da pisem niti da kazem o ovoj temi.
Inace cu dobiti zuti karton od Administracije za koju i sam radim.:36_11_1[1 .
Pravila su pravila......:4_1_6[1]: .
Lave koliko vidim iz zadnjeg posta Administracija nam nije bas naklonjena,sto smo temu razvukli.Prema tome :36_1_21[1 .
Nego da te pitam u vezi onih sanduka sto su pronadjeni.
Da li se zna sta je bilo u njima.

x_lav
12.06.2005, 22:27
Zna se samo kada je otkrivena istina u arhivi da je bilo 3 sanduka svaki preko 300kg zlata i dragulja..........

Vumi
12.06.2005, 22:41
Znaci cova je sam prenio oko 900kg zlata i dragulja sa toga mjesta na neko drugo....ili se varam :) ?

x_lav
13.06.2005, 09:20
E sad Vumi rasteze temu ali da odgovorim i na ovo provokativno pitanje.Sam A.A.Malahov je imao pratnju kao i pomoc od samog KGB koje je i finansiralo sam poduhvat trazenja,kao i nabavku svih neophodnih dozvola jer se tada bez njih nije moglo slobodno putovati po SSSR-u.On sam je ubijen u satoru na samom terenu i to od ruku funkcionera KGB-a Ivana Bekarija koji je i sam ucestvovao u trazenju lokacije.Pravda je ipak na neki nacin zadovoljena,a otimac blaga I.Bekarija je umro kao zatvorenik u zatvoru 1997 god.Vumi,nesrecni Malahov nije sam ucestvovao u expediciji!!!

rammstein
13.06.2005, 09:36
Lave i sta je bilo sa pronadjenim blagom.Da li je vraceno u muzej ili je jednostavno rasprodato na trzistu,i otislo u nepovrat.

Vumi
13.06.2005, 13:14
Poslije reci kako citas sve priloge :)

Zaboravio sam samo da dodam da je A.A.Malahov odmah posle otkrica ubijen od strane KGB(ubrizgana mu je smrtonosna inekcija u vrat a njegov les spaljen tajno u celicani).Citava istina je isplivala 27 godina kasnije.Samom blagu gubi se svaki trag(sumnja se da je prodajom za velike pare KGB finansirao neke od bezbrojnih aktivnosti po svetu u to vreme).

Miki
13.06.2005, 13:53
Hi hi hi .... sve je to ,,mucka,, ! Neverujem nista dok nevidim !