PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : dali ste nalazili bombe ili granate ?


alesmaher
13.02.2009, 10:03
mislim dali je bilo nalaza iz ratova koji su explozivni i ako da sta sa njima zakopati ili prijaviti ?
sta je bolje? avionske bombe se mogu u staro zeljezo prodati hahahaha samo je treba izrezati :-)

Vumi
13.02.2009, 10:35
Ja sam do sada najvise nalazio puscane municije ("zive"), jednu nagaznu minu i jednu rucnu granatu, ne znam kako se zove ali je to ona sa ruckom sto se mogla vidjeti u partizanskim filmovima a koristili su ih nijemci :). Sto se tice avionskih bombi, tu vodi "kratki" :). Ja licno samo zakopam, jer ne znam kome ovdje u austriji da to prijavim. Znam da nije najpametnije ali sta da radim.

zeljketa
13.02.2009, 18:05
Ovo je moja bombica iz drugog svetskog rata,a pronadjena prosle godineu BiH....
Nazvao sam muriju a oni su mi dali broj telefona ekipe koja uklanja eksploziv zaostao iz rata.Dosli su nakon tri dana i odnijeli je, zajedno sa do tada pronadjenom puscanom municijom...
Misljenja sam da svaku eksplozivnu stvarcicu treba prijaviti nadleznim organima.Oni u inostranstvu mogu procitati uputstva na lokalnim forumima detektorasa (militarija)

biljadj
13.02.2009, 18:14
Bogami ova bomba je svezija i to dosta.

Nigrianvs
13.02.2009, 18:50
alesmaher, druze ja dolazm na demontazu. Pod uslovom daje sto veca i teza. Kad Bum, Bum, da mi mou..da prelete od komsinke, (mala sala). Kad osetis pod asovom veliko metalno parce. vataj maglu stogod brze mozes inace cete skupljati pomocu lupe. Naravno ko nalti na neku zaostalu bombicu, moraalna je duznost dase o tome obaveste nadlezni organi. Cak sto vise moze se ista prijaviti i anonimno. Dovoljno je pozvati policiju i reci gdese ista nalazi. Moze neko da nastrada:26:

alesmaher
13.02.2009, 22:34
ma znam ja to ja sam isto za prijaviti a jos nisam krenuo kopat . ali da se zna .. ma ako je "okrznes" na pravo mjesto nema te brzine da se moze pobjeci bez posljedica haahah :-)

perun
14.02.2009, 12:52
Pa sta je vama ljudi to je samo bombica.

kratki
14.02.2009, 14:22
Pogledaj ovde http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=330 2 moje iskustvo sa par bombi. Nisam ih dalje hteo dirati:)