PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : maškara


acervonec
24.02.2009, 20:23
Danas je dan za maskiranje, pa me zanima, dali prepoznajete ovog fuzbalera?

Pozdrav! ;)

Pretorijanac
24.02.2009, 22:27
Pa ne baš. Čupko neki. :)

Nigrianvs
24.02.2009, 22:38
Slika je stara. Reklo bi se daje neko iz moje generacije a mozda i jos stariji. Da nije Dzajic???

zeljketa
24.02.2009, 22:48
Danas je dan za maskiranje, pa me zanima, dali prepoznajete ovog fuzbalera?

Pozdrav! ;)

E sad acervonec,naveo si vrlo malo podataka da bi se tacno moglo zakljuciti o kom se radi.Zamolio bih te da bar navedes pribliznu godinu kada je fotografija napravljena,mijesto na kom je napravljena i,ako ne moze klub za koji je igrao,onda bar drzavu,republiku ili grad u kom je igrao.Za bolje prepoznavanje i odredjivanje imena fudbalera bi bilo dobro da postavis njegove fotografije i iz drugih uglova,po mogucnosti u akciji...

Unaprijed zahvaljujem:)...

perun
25.02.2009, 08:06
Da nije Susic

biljadj
25.02.2009, 15:17
ja mislim da je Milko Djurovski.

Nigrianvs
25.02.2009, 19:17
A mozda je i "Acervonec" iz mladjih dana :) :26:

sirmium
25.02.2009, 21:45
Rade pa ovaj na tebe lici,kad vidim ovu tvoju sliku ovde , isti ti, nisi se hvalio da si bio i LOS fudbaler!

Nigrianvs
25.02.2009, 22:00
Rade pa ovaj na tebe lici,kad vidim ovu tvoju sliku ovde , isti ti, nisi se hvalio da si bio i LOS fudbaler!
Eh! zemo. Ja sam mislio da se ovo nece otkriti. Ali Acervonec me iskopa iz.... arhive:):26:

acervonec
28.02.2009, 12:41
Zanimljivi odgovori, zbog kojih će ovaj forum sigurno posjetiti i neki fudbalerski nostalgiki… ;)
Ali, nažalost, pogrešni!

Ovaj dečko je u keltskoj ligi igrao za Galaćane (Galati) iz Male Azije, a fotografiran je posle odlučujućeg poraza u ligi prvaka 237. godine pr.K. protiv Pergamona…

Malo ozbilnije: Fotografija je parafraza umirućeg gala, poznatog kipa sa oltara, kojeg je pergamonski kralj Atalos postavio u sjećanje na pobjedu protiv Galaćana. Brončani original je bio zbog svoje umjetničke i ideološke snage za vreme Rima pa i u novo doba često kopiran.

Ja baš nisam veliki pristalica moderne umjetnosti (koje obično ne razumijem), ali mi se ova fotografija sviđa jer prikazuje u savremeni okolini i sa ikonografijom modernog života iste osjećaje poraza kao original: tugu, bol, umornost… A kaže i nešto o našem shvatanju sporta… Razumljivo, duhovito i efektno!
Autor originala iz 230BC je (verovatno) grk Epigonos, autor „Tragedije“ iz 1999AD je Bosanac Nebojša Šerić-Šoba.

Ne znam, dali se na fotografiji radi o pravom igraću ili manekenu, maglovito se sećam, da su u godinama, kada sam ja trčao za loptom, u YU ligi tamno- odnosno svetlo- crvene dresove imali igraći Sarajeva i Veleža… Ali, sudeći po stanju igrališta, tu se radi o nekom manjem lokalnom klubu…

Pozdrav! :)

Pretorijanac
28.02.2009, 13:56
Ajde da bijemo Acervoneca. :)

Stalker
28.02.2009, 19:26
Točno sam mislio da si to ti Acervonec u mlađim danima tužan onako na plaži što ti neka mala nije dala....

perun
28.02.2009, 20:01
Ajde da bijemo Acervoneca. :)

Pun je buva !!!