PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Nedoumica


pike.sch
07.03.2009, 20:20
Imam jednu nedoumicu koja me muci ovih dana pa bih zamolio za jedan iskren odgovor iskusnijih poznavalaca metal detektora.
Sta bi ste vi uradili da ste na mom mestu. Da li biste kupili novu sondu za Whites eagle spectrum koji je star oko 14,15 godina ili biste kupili skoro nov whites DFX (nije DFX 300). Izludeo sam se citajuci internet. Jedni hvale eagle do nebesa drugi DFX.

Enigma
07.03.2009, 20:46
Radi se o sličnim aparatima, razlika je u tome što DFX ima mogućnost rada s dvije frekvencije i zato je neusporedivo kvalitetniji kod detektiranja sitnih zlatnih i srebrnih predmeta, ako je cijena povoljna nemoj puno razmišljati, pitanje je dana kada će se XLT zablesirati. :) :26:

Ljuba
07.03.2009, 21:18
Imam jednu nedoumicu koja me muci ovih dana pa bih zamolio za jedan iskren odgovor iskusnijih poznavalaca metal detektora.
Sta bi ste vi uradili da ste na mom mestu. Da li biste kupili novu sondu za Whites eagle spectrum koji je star oko 14,15 godina ili biste kupili skoro nov whites DFX (nije DFX 300). Izludeo sam se citajuci internet. Jedni hvale eagle do nebesa drugi DFX.
Po meni je Whites eagle spectrum 2 sl bolji od dfx

pike.sch
07.03.2009, 21:38
Imam eagle 1 (sa vecom kutijom). Mene zanima koji je dublji jer mi je dubina mnogo vaznija od bilo kakvih zlatnih predmeta jer gazim terene gde su ziveli siromasniji rimljani i slabo ima zlatnih predmeta. Znaci sto dublje to bolje.

laki
07.03.2009, 21:41
ni jedan od ova dva (moje misljenje):)

Enigma
07.03.2009, 23:00
Što se tiče dubine zadovoljan sam s oba aparata, istina je da ovi aparati često piskutaju kada se nabriju do daske, tijekom rada treba parametre aparata ugađati postupno i tek tada se dobije maksimum. Da bi se Spektrum doveo u optimalno radno stanje po pitanju dubine potrebno je oko 30 minuta ugađati aparat uz rad. U nikojemom slučaju se ne radi o detektoru tipa pali i vozi, jasno, ako se žele postići maksimalne performanse. Prvo zagrijavanje, pa tek tada vožnja, mnogi puše s ovim aparatima zato jer ih ne znaju podesiti. Na instalirane programe treba zaboraviti zato jer svaki izlazak na teren zahtjeva uigravanje detektora, a to mu je mana i prednost. :) :26:

perun
08.03.2009, 10:56
U svakom slucaju DFX . Nigma koji ti inace dogradjujes fabricki program ili si vec odavno zauzeo onaj suplji sa nekim svojim.

kratki
08.03.2009, 18:41
Razmisli kakv ti je teren i uporedi sa perfomansama aparata i pazari. Internet zaboravi, zna se ko se reklamira na internetu.

Enigma
08.03.2009, 18:53
U svakom slucaju DFX . Nigma koji ti inace dogradjujes fabricki program ili si vec odavno zauzeo onaj suplji sa nekim svojim.

Ne koristim tvorničke programe, aparat podešavam ovisno o vrsti terena, napravim osnovne postavke i određene parametre aparata podešavam uz rad. :26:

perun
08.03.2009, 19:51
Znaci nista ne friziras vec mic po mic, blago tebi kad imas vremena. Imas kakav dobar program koji se bazira samo na zvuk.

Enigma
08.03.2009, 20:23
Znaci nista ne friziras vec mic po mic, blago tebi kad imas vremena. Imas kakav dobar program koji se bazira samo na zvuk.

Baš tako, mic po mic. Kombiniram ton, skalu s barovima i VDI brojeve, a to je prednost ovog aparata, naj više vremena izgubim na optimalnu postavku brzine oporavka, a o njoj između ostalog ovisi i dubina detekcije. Meni je to normalno, stvar navike i sve radim u hodu tako da ne gubim na vremenu, u početku gubim malo na dubini dok se aparat ne uigra. :) :26:

pike.sch
08.03.2009, 20:50
Presudio sam. Kupujem sondu samo mi recite koja bi najbolje pasirala sa eagle spectruma 1. Tipujem na blue max seriju.

perun
08.03.2009, 21:21
Baš tako, mic po mic. Kombiniram ton, skalu s barovima i VDI brojeve, a to je prednost ovog aparata, naj više vremena izgubim na optimalnu postavku brzine oporavka, a o njoj između ostalog ovisi i dubina detekcije. Meni je to normalno, stvar navike i sve radim u hodu tako da ne gubim na vremenu, u početku gubim malo na dubini dok se aparat ne uigra. :) :26:

Ma sve je OK nemoras to bas svaki put namjestati sve iz pocetka, malo mi to bez veze, vecina postavki su konstantne reference ono za ubrzavanje, otvaranje, filteri, balansi itd to je u redu . A sta ti znaci ovo uigra! izgleda dok nesto nenadjes nedas aparatu da dahne.

Enigma
08.03.2009, 22:03
U pravu si, jasno da je tako. "Uigrati" znači dovesti aparat na rub stabilnosti, odnosno na maksimalnu osjetljivost, a da bi se to postiglo kod Spektruma, postupak je mic po mic, kao što si rekao. :) :26:

perun
09.03.2009, 15:30
Lako je Vama kad imate DFX sta cu ja sa rasljama i viskom?

pike.sch
09.03.2009, 15:45
Lako je Vama kad imate DFX sta cu ja sa rasljama i viskom?
Ja ti zavidim ako znas da radis sa rasljama i viskom. Ja sam probao i neidemi.

Enigma
09.03.2009, 15:47
Pitaj Radu, njega je naša pokojna Rozamunda podučila ezoteričnim tehnikama. :) :26:

pike.sch
09.03.2009, 18:13
Zemljak Rade ce radije pristati na sve vrste mucenja nego da oda tajne cuvane jos od nasih predaka Kelta. Mada imam i ja neke tajne metode trazenja ali ako vam budeo rekao to nece biti vise tajna:26:

Enigma
09.03.2009, 19:03
Glupo je da se znanje izgubi, Kuran kaže da je znanje od Boga, zato ga treba nesebično djeliti sa ostalima na opću korist i dobro. :) :26: