PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : CD katalog za rimski novac


Hamburg HH
20.06.2005, 23:18
Dali neko zna gde mogu nabaviti katalog na CD za rimski novac (za sve rimske vladare i katalosku vrednost)unapred hvala pocetnik iz Hamburga

Miki
21.06.2005, 01:43
Zdravo ,,Hamburg HH,, i dobrodosao . CD o Rimskim novcicima mozes nabaviti na e-bay , vidjao sam nekoliko puta da se tu prodaje ! Ali sobzirom da mi je jednom prilikom Administrator ,,Vumi,, pominjao da on poseduje nekakav CD o tome - ja bih sacekao njegov odgovor , mozda ti on moze pomoci ili cak i da ti kopira i posalje... da ne obecavam nesto u tudje ime ipak sacekaj da vidimo sta ce on da kaze ! :huepfer01

Vumi
21.06.2005, 09:39
Dobrodosao na forum HamburgHH. Sto se tice CD-a sa katalogom rimskoga novca on postoji. Radi se o 4 CD-a i najlakse ih je kupiti na Ebayu (ako si clan). Naziv im je "Münzkatalog" - römische Kaiserzeit.
Koliko sam vidio, trenutno niko ne prodaje ali sacekaj malo i pojavice se. Pored ebaya vidjao sam te CD-e i na drugim mjestima kao sto je "Amazon" i jos nekim... Koliko se sjecam cijena im je bila oko 50 Evra. Sto se tice vrijednosti pojedinih novcica, koje su navedene na CD-ima, malo (mozda i malo vise), su pretjerane i nisu nikakvo mjerilo...

Hamburg HH
22.06.2005, 17:31
Hvala za informacije za cd katalog video sam i ja ranije te ponude ali sam isto razmisljao kao vi da nisu neke gluposti, mozda je najsigurnije da se poducavam sa obicnim katalogom (KNJIGA) gde bi mogao nabaviti tako nesto ali za sve rimske monete sa slikom i cenom HVALA UNAPRED SVIMA lepo je biti s vama vec sam nesto shvatio i naucio pozdrav iz HAMBURGA

Vumi
22.06.2005, 20:01
Ako te bas zanimaju cijene onda mozes da si kupis kataloge numizmatickih kuca sa rezultatima prodaje. Osim toga imas i na internetu dosta aukcijskih kuca (Lanz u Njemackoj, Rauch u Austriji itd). Adrese istih mozes naci ovdje na forumu pa ako te zanima tamo mozes da vidis sve aukcije pojedinacno sa prodajnim cijenama (zavrsnim)...

Miki
22.06.2005, 20:13
... gde bi mogao nabaviti tako nesto ali za sve rimske monete sa slikom i cenom...Ubedljivo najpoznatiji su ,,RIC,, katalozi , kada imas ceo komplet tih knjiga mozes biti siguran da imas i sve novcice sa slikom i opisom ali je ,,RIC,, komplet knjiga istovremeno i Papreno Skup ! Ja ti preporucujem od Kampmann / Battenberg / Romische Kaiserzeit katalog , ima dovoljno slika sa detaljnim opisom i Aktualnim Cenama . Inace je naj jeftinije kad u Google utipkas ,,Roman Coins,, ili ,,Römische Münzen,, i Trazis sta te interesuje......

rammstein
23.06.2005, 00:54
Pozdrav hamburg :hallo: :hallo: .Evo i ja se prikljucujem pozdravima,i zelim ti dobrodoslicu na forum.
Slazem se sa misljenjima koje su izneli miki i vumi,znaci cedeovi zaista postoje.Ja posedujem jedan za indentifikaciju rimskih novcica.
Naime o cemu se radi.Radi se o nekom programu koji vec ima podatke unutra,skenerom ubacis sliku novcica i ukoliko takav novcic postoji u programu,dobices informacije o zeljenom novcicu.
Ali sve ovo sto sam ti ukratko ispricao o mom programu za indentifikaciju novcica,pricam ti s tacke teorije.Nazalost nisam imao prilike i da to probam do sada.
Ali ne sumnjam u neispravnost programa.
E sada sto se tice kataloga,gore ti je vec sve ispricano i navedeno,ali bih ja dodao da takodje imas i on-line kataloge sa slikama novcica i podacima,kao i sa cenama na trzistu.
Pozdrav........:36_1 _12[1

Hamburg HH
23.06.2005, 18:35
Hvala svima na ove dobre savete pokusacu tako uraditi kako ste mi preporucili pozdrav iz Hamburga

rammstein
23.06.2005, 21:48
Hvala svima na ove dobre savete pokusacu tako uraditi kako ste mi preporucili pozdrav iz Hamburga
Ma nema frke hamburg,tu smo da pomognemo kome treba pomoc,a isto tako od svakog clana koji se odluci da se javi na sajt(a nema ih puno da se jave,a ima puno onih koji samo citaju,boje se ili sta ti ja vec znam sta je u pitanju) i mi ponesto novo naucimo.
Znas kako se kaze"Niko se nije rodio naucen".
Nego usput da te pitam nesto.Bavis se ovim hobijem dugo,ili si pocetnik....kao ja naprimer.:36_1_12[1

rammstein
23.06.2005, 22:37
http://www.wildwinds.com/coins/ric/indexc.html
Hamburg pogledaj na ovaj sajt,mozda nadjes nesto zanimljivo za tebe.
Napomenuo bih ti da posle ulaska na sajt i posle odabira zeljenog novcica,obavezno kliknes na sliku.
:36_1_12[1
A isto tako evo ti adresa od RIC-a,koji je miki spomenuo gore........
http://www.catbikes.ch/coinstuff/coins-ric.htm
I evo ti jos jedne adrese........
http://www.roemische-muenzen.com/links.htm
Ako si pocetnik u svemu ovome.........i ovo ti je previse.
Poludeces u moru slika i podataka......
Srecno.........:36_1 _12[1

Hamburg HH
24.06.2005, 18:01
Ma nema frke hamburg,tu smo da pomognemo kome treba pomoc,a isto tako od svakog clana koji se odluci da se javi na sajt(a nema ih puno da se jave,a ima puno onih koji samo citaju,boje se ili sta ti ja vec znam sta je u pitanju) i mi ponesto novo naucimo.
Znas kako se kaze"Niko se nije rodio naucen".
Nego usput da te pitam nesto.Bavis se ovim hobijem dugo,ili si pocetnik....kao ja naprimer.:36_1_12[1
Ne bavim se mnogo dugo zainteresovao sam se pre jednu godinu Odprilike kad sam bio u Makedoniju kod druga koji se time bavi bio sam s njim par puta kao tragac nasli smo malo münzen ieto javio mi se jedan zanimljiv HOBI pa se interesujem tako za te kataloge i neki dobar detektor nesto prodajem od münzen na ibey i tako mi vreme brze prolazi pozdrav iz Hamburga

Hamburg HH
25.06.2005, 12:54
Ne bavim se dugo sve je to slucajno ispalo kad sam bio kod prijatelja u Makedoniji pre jednu godinu otprilike kad jereko "hoces samnom na teren da vidis kaka se traze münzen" zanimala me ta avantura krenuli smo i bio je ododmah BINGO nasli smo par prstena nekoliko novcica i tako poce ovaj moj HOBI zato se interesujem za katalog i neki dobar detektor za novcice mislim da cu ovaj hobi nastaviti dosta me je i ovaj vas forum pomogao a idosta vremena provodim na internet inace sam iz Nisa pozdrav svima iz HAMBURGA i hvala na saradnji

Miki
27.06.2005, 01:07
Nema na cemu HamburgHH , nadamo se daljnjoj i uspesnoj saradnji , pa mogao bi i koju sliku da ubacis od toga sto ste nasli ili eventualno iz tvoje kolekcije .

terminus
15.08.2005, 19:50
Hamburg, pozdrav!!!!
Katalog rimskoga novca na 4 CD-a, o kojima se raspituješ, mogu ti besplatno iskopirati, samo se moramo dogovoriti kako da ti ih pošaljem.

eclipse
17.08.2005, 02:39
terminus odakle si ti?

terminus
17.08.2005, 03:47
Eclipse, pozdrav!!!!
Ja sam iz Zadra

rammstein
18.08.2005, 01:07
Ne bavim se dugo sve je to slucajno ispalo kad sam bio kod prijatelja u Makedoniji pre jednu godinu otprilike kad jereko "hoces samnom na teren da vidis kaka se traze münzen" zanimala me ta avantura krenuli smo i bio je ododmah BINGO nasli smo par prstena nekoliko novcica i tako poce ovaj moj HOBI zato se interesujem za katalog i neki dobar detektor za novcice mislim da cu ovaj hobi nastaviti dosta me je i ovaj vas forum pomogao a idosta vremena provodim na internet inace sam iz Nisa pozdrav svima iz HAMBURGA i hvala na saradnji
Pozdrav hamburg.
Primi izvinjenje sto kasnim sa odgovorom,u zadnje vreme nisam ni ja bas toliko normalan.Izgleda ovo lose vreme u Svici utice.......
Mogu ti reci da nisi izabrao los hobi.
Sto se tice kataloga imas ih puno na netu,dobio si neke adrese neznam da li si nasao sta te zanima.....
A sto se tice detektora i njih mozes naci isto na netu,a puno toga pisano o njima i raspravljano mozes naci ovde kod nas na forumu.
ako si raspolozen mozes ubaciti slike novcica na forumu.......
Pozdravf.......

Hamburg HH
20.09.2005, 15:14
Nema na cemu HamburgHH , nadamo se daljnjoj i uspesnoj saradnji , pa mogao bi i koju sliku da ubacis od toga sto ste nasli ili eventualno iz tvoje kolekcije .
Bio sam 4 nedelje odsutan sada sam stigo iovih dana cu vam poslati neke od mojih moneta poslacu forumu dve izgleda retke ako mozete svi zajedno rastumaciti o kome se radi iproceniti vrednost pozdrav HAMBURG HH

Hamburg HH
20.09.2005, 15:31
Hamburg, pozdrav!!!!
Katalog rimskoga novca na 4 CD-a, o kojima se raspituješ, mogu ti besplatno iskopirati, samo se moramo dogovoriti kako da ti ih pošaljem.
Hvala puno !!!!javicu vam adresu privatnom postom. Drago mi je sto sve vise ivise ima ljudi s kojim saradjujem zahvaljujuci ovom F O R U M U. licno sam posetio "jackdetect"(Zeljka) mogu vam reci samo kratko ne trazite detektore po svetu imamo drugog "TESLU" na Balkanu za detektore OZDRAV HH

Hamburg HH
27.09.2005, 21:30
terminus sta je bilo sa tom "CD" posiljkom pozdrav Hamburg HH

terminus
27.09.2005, 23:45
Hamburg HH, pozdrav!!!
Smišljan način kako da ti dostavim CD-e.
Malo sam u gužvi s vremenom, al rješit ću taj problem.