PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Nekoliko slika sa izleta


Vumi
26.06.2005, 22:29
Evo da pokazem nekoliko slika (bice ih i vise) koje sam napravio sa moga izleta...

Vumi
26.06.2005, 22:36
Objasnjenja pojedinih slika ce doci takodje, sada nemam vise vremena za to, sutra se radi. Recicu samo da se na prvoj slici nalazi "Augustinin dom" na vrhu Palatina a na zadnjoj slici mozete vidjeti Trijumfalnu kapiju Konstantina velikoga, koja se nalazi odmah pored Koloseuma koji se vidi na drugoj (unutrasnjost) i cetvrtoj slici.
Kada sam vec poceo onda da i dovrsim...Treca slika prikazuje Konstantinovu trijumfalnu kapiju, 5 slika prikazuje pogled sa koloseuma prema Forumu Romanorum-u dok 6-a slika prikazuje pogled od koloseuma prema Titusovoj trijumfalnoj kapiji...

Miki
27.06.2005, 00:42
Vumi - ako se i ova moja zagreje za Rim - - - ti si kriv ! ! !

Vumi
27.06.2005, 07:37
Evo Miki da te odmah spasim....Rim je jako prljav grad. Dosta je skup i ne mozes proci od turista. Auto se moze zaboraviti jer tamo se vozi bez pravila a motora je na hiljade. Pjesacki prelazi se ne uvazavaju i bukvalno se pjesaci probijaju izmedju auta da bi presli na drugu stranu. U samom gradu postoje dvije linije metroa sa kojima se moze obici dosta stvari vrijednih gledanja. Na zalost kada se udje u metro (naravno ako se uspije od guzve) tek tada pocinje mucenje sa sparinom i zagusljivosti... Konobari su prilicno zaboravni, na racun se mora cekati po pola sata pa cak i po nekoliko puta pitati da ga dobijes da bi mogao ici dalje. Ako se zeli obici sve sto je interesantno onda treba biti spreman da se na svakom koraku plati ulazna karta koja i nije bas jeftina (najjeftinija je bila cini mi se 6 evra)...

rammstein
27.06.2005, 19:01
Vumi ti si pravi covek avanturista,i veliki ljubitelj hobi arheologije......

Bravo........svaka cast....

Vumi
27.06.2005, 21:20
Moracu ubaciti slike arheologa koji su tu kopali, cisto da vidite sta i kako rade...

dragan3
28.06.2005, 01:00
Vumi pa ti si bio u centar sveta , bas ti zavidim. Najvise cenim ljude koji putuju.

Vumi
28.06.2005, 13:03
Dragan3, ne putujem bas nesto previse ali ovo sam bio duzan zeni a i sam sam htio da posjetim stari Rim, mogu reci da se nisam pokajao ali na zalost tek kada sam se uigrao gdje i kako, slobodnih dana nije bilo vise. Ostalo je dosta toga jos nevidjeno....ali ko zna...

x_lav
30.06.2005, 01:00
Bravo Vumi na svim ovim slikama vecnog grada!!!
Uradio si pravu stvar sto si ovu lepotu stavio na forum.Svaka cast.....

antikviteti.net
19.09.2005, 01:05
Vumi kad si bio?
Ja sam isla prosle godine u ljeto i stvarno je bilo vruce i sve ali nema bas svugdje toliko turista (najduze smo cekali na Vatikanski muzej). Hodali smo 10 sati dnevno tako da konobare nisam ni primjetila. Jesi posjetio Pompeje mozda? Katakombe?
Postaviti cu nekoliko slika cim stignem.

Vumi
19.09.2005, 10:59
Antikviteti...uhvati la si me u raskoraku malo...cini mi se da je to bila sredina juna ove godine. Pompeje nisam posjetio a takodje ni katakombe posto nisamo uspjeli bas da se snadjemo. Inaceu Vatikan sam isao 2x. Prvi put smo otisli pjeske u obilazak grada i na kraju smo pomocu karte otisli i do Vatikana. Nije bila guzva ali su nas vratili zbog toga sto mi je zena imala gola ramena :). Drugi dan smo otisli sa metroom ali nas je tada docekala guzva vec ujutro. Ovaj put smo prosli detektorre za metal ali nas je vratio onaj na samom ulazu u crkvu- razlog: ja sam imao majicu bez rukava :). Ali posto sam se nadao tome, na ulazu sam od ulicnih prodavaca kupio si majicu sa kratkim rukavima, koju sam odmah izvadio i obukao tako da su nas konacno pustili. Inace sama crkva je ogromna. Posjetio sam i muzej- strasnih stvari ima tamo. Ne mogu da se sjetim da li sam stavljao slike od Vatikana u forum ali cu postaviti i ja nekoliko.