PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Arheolozi na zadatku


Vumi
27.06.2005, 21:32
Evo ovdje mozete vidjeti sta rade arheolozi u blizini Konstantinove trijumfalne kapije...naravno obratite paznju cime se i kako radi :)

Vumi
27.06.2005, 21:35
Primjecujete li ovaj mali bager....sa njime odgrcu pozamasan sloj zemljista prije nego pocnu da kopaju... ovako se radi svugdje u svijetu i ne gleda se uopste da li ce se nesto u tom sloju unistiti ili nece...naravno nasi detektori idu i u vece dubine nego sto ovaj bager moze da skine sa povrsine...

Miki
18.07.2005, 14:31
Neznam kako mislis da ,,nasi,, detektori idu ,,dublje,, ali da neko nebi shvatio pogresno - mislim da si udario ,,Kontru,, ! Naravno da bager Kopa , Cepa i Unistava duplje nego sto ce ikada neko od nas imati prilike da kopa !

Vumi
18.07.2005, 14:56
Naravno da se radi o sali, nisam mogao da stavim smajli jer sam isao preko direktnoga odgovora :)

rammstein
30.08.2005, 22:09
Primjecujete li ovaj mali bager.....
Vumi mora jedna ispravka.
Onaj mali bager koga ti pominjes na slici,nije bager nego je jedna vrsta kako bi se to na nasem reklo malog utovarivaca.
Ovamo u Svici poznatiji pod nazivom "Bob Cat".
Inace mocna sprava ali prilikom rada ne ide uopste duboko,nego onako samo povrsinski od 5-7cm skida sloj.Naravno veci sa tockovima ili gumenim gusenicama idu dublje,i kao sto je Miki rekao unistavaju sve pred sobom.....Ali ovaj mali je zakon.:36_1_12[1

Vumi
31.08.2005, 10:37
Ok rammstein, meni su sve ovakve spravice bageri, cisto zbog toga sto su napravljeni za kopanje :)