PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : pitanje za vumija


eclipse4
12.05.2009, 14:40
zasto je zakljucana tema "knjiga o antici"?

mislim da je konverzacija tek krenula i mislim da je tema pocela da dobija na intenzitetu i jacini a onda je "iznenada" zakljucana.....
bilo bi tu jos mnogo,mnogo pametnih pitanja i odgovora slaganja i ne slaganja......
to sto nekome ne leze odgovori ne znaci da tema treba dase zakljuca,to je bar moje misljenje......

maximus379
12.05.2009, 17:04
Ja stojim iza onog sto sam reko,poceo sam da sakupljam materijal.Uskoro ti saljem slike i ostale podatke o nekim mojim nalazima.
Onaj Enigmin" persijski pecatni valjak" je odlican primer kako to treba da izgleda.:26:

ddundjer
12.05.2009, 20:14
Tema knjiga o antici treba uvjek ostati otvorena a i premalo je vremena bilo za ozbiljno razmišljanje o toj temi.Previše lako bi se predali a možda bi nekom sinula neka dobra zamisao u svezi teme....
Poozz..

acervonec
12.05.2009, 20:16
zasto je zakljucana tema "knjiga o antici"?

mislim da je konverzacija tek krenula i mislim da je tema pocela da dobija na intenzitetu i jacini a onda je "iznenada" zakljucana.....
bilo bi tu jos mnogo,mnogo pametnih pitanja i odgovora slaganja i ne slaganja......
to sto nekome ne leze odgovori ne znaci da tema treba dase zakljuca,to je bar moje misljenje......

Stvarno Vumi, bio si prebrz. Nema ništa loše o različitim mišlenjima. Nekima se tvoja ideja sviđa, drugima ne. Ja sam oćekivao još manje pozitivnih komentara, da ne govorim o onima, koji bi stvarno nešto uradili (svaka čast Maximusu!). Takva je realnost...

Međutim, mislim da je važno o tome barem razgovarati, pokazati, da znate gde su problemi i tražiti rešenja. I ovaj forum je pokazatelj različitih razloga i oblika traženja. Nadam se da ga čitaju i neki arheolozi, koji pomoću njega možda pronađu neki fleksibilniji stav do ove problematike. A i vi biste mogli ponuditi neki predlog - nije dovoljno samo tražiti legalizaciju i pri tome psovati zvanične stručnjake...

Što se tiče tvoje publikacije, mislim da je to dosta veliki poduhvat. Ja bi za početak pokušao nešto jednostavnije. Jedna mogučnost je, da sam ili pomoću nekog arheologa (najbolje lokalnog) sastaviš katalog nalaza i nalazišta nekog rajona. Onda to zajedno publikujete u obliku rasprave u stručnoj perijodici ili samostalog publikaciji, gde možeš obrazložiti zašto i kako tražiš. Naravno, i on može navesti razloge za ili protiv.

Druga mogučnost je virtualna publikacija. Verovatno je moguče na portal okačiti i duže tekstove i prikaze. To je jednostavno, možeš nešto dodati ili promeniti, a kad imaš konačnu verziju, lako ju možeš štampati.

pozdrav svima! :26:

maximus379
12.05.2009, 20:49
Evo primera kako drzava vodi racuna o svojim "obelezenim"nalazistima!
Svidja mi se ova ideja o zajednickoj raspravi sa arheolozima,imamo dosta "argumenata za raspravu".
Ovo je najveci bazen ovog tipa na nasim prostorima.Pre neku godinu je bio cist,mogle su se videti podna keramika,stubovi i bunar u samom bazenu.Sada nazalost raste drvece i korov!

maximus379
12.05.2009, 20:56
A od ovoga neznam kako da se odbranimo!
Ovo je sa istog mesta i nikako nije delo detektorasa - pojedine rupe su duboke i po tri metra???

eclipse4
12.05.2009, 21:29
i u svakoj je rupi nadjeno po tovar zlata....eh jadni oni koji tim putem idu i kojima je to zvezda vodilja u nadi za brzo bogacenje....
....njima treba jedan pristojan zatvor da se malo odmore od tolikog kopanja

Enigma
12.05.2009, 23:09
Bravo Jedini ! :) :26:

Vumi
12.05.2009, 23:29
Niste li primjetili da na forumu nije bilo skoro ni jednog priloga od kada je tema o knjizi zapoceta. Kako sam je zatvorio, danas su odmah dosli novi prilozi. Evo, ja cu je otvoriti opet a vi posmatrajte sta se desava sa forumom :)

Enigma
12.05.2009, 23:39
Na ovaj način sondiraju tupavi kreteni, ostave rupetinu iza sebe i kreću u nove pobjede. :totlach: :26:

Enigma
12.05.2009, 23:56
Niste li primjetili da na forumu nije bilo skoro ni jednog priloga od kada je tema o knjizi zapoceta. Kako sam je zatvorio, danas su odmah dosli novi prilozi. Evo, ja cu je otvoriti opet a vi posmatrajte sta se desava sa forumom :)

Vumi, priložio sam i obradio jedan jedinstveni nalaz koji je slučajno iskopan prilikom kopanja rupa za sadnju šljiva, koncem 19. st., mislim da sam popunio jednu stranicu buduće knjige, nestrpljivo čekam na drugu stranicu našeg projekta. :) :26:

Vumi
13.05.2009, 00:00
Na koji nalaz mislis, jel onaj u dokumentu koji si nam pokazao?

Enigma
13.05.2009, 01:15
Upravo tako. :) :26:

Vumi
13.05.2009, 12:14
Druga mogučnost je virtualna publikacija. Verovatno je moguče na portal okačiti i duže tekstove i prikaze. To je jednostavno, možeš nešto dodati ili promeniti, a kad imaš konačnu verziju, lako ju možeš štampati.

pozdrav svima! :26:Moze se okaciti beskonacan tekst, nije problem, problematicno je malo sve to povezati fotografijama, posto se to onda mora raditi na drugi nacin a ne jednostavnim kacenjem istih. Htio bih da fotografije budu dio teksta a ne text pa red fotografija pa opet iznova tako, to mi je bez veze.

acervonec
13.05.2009, 19:26
Moze se okaciti beskonacan tekst, nije problem, problematicno je malo sve to povezati fotografijama, posto se to onda mora raditi na drugi nacin a ne jednostavnim kacenjem istih. Htio bih da fotografije budu dio teksta a ne text pa red fotografija pa opet iznova tako, to mi je bez veze.

Postaviš u wordu i prebaciš u pdf, pa imaš poredak, tipografiju i sve ostalo po vlastitom ukusu...

Vumi
13.05.2009, 20:29
Mislio sam direktno na forum

acervonec
13.05.2009, 20:34
Evo primera kako drzava vodi racuna o svojim "obelezenim"nalazistima!
Svidja mi se ova ideja o zajednickoj raspravi sa arheolozima,imamo dosta "argumenata za raspravu".
Ovo je najveci bazen ovog tipa na nasim prostorima.Pre neku godinu je bio cist,mogle su se videti podna keramika,stubovi i bunar u samom bazenu.Sada nazalost raste drvece i korov!

Tužno. Ako nema novaca, da se održava, nalazište-spomenik je bolje ponovo zasuti posle istraživanja.

A od ovoga neznam kako da se odbranimo!
Ovo je sa istog mesta i nikako nije delo detektorasa - pojedine rupe su duboke i po tri metra???

Takve divlje rupe ne prave štetu samo nalazištu, već i vama tragaćima. Od toga se treba jasno distancirati.

acervonec
13.05.2009, 20:37
Mislio sam direktno na forum

... i okaćiš u posebno rubriku na portalu/forumu. Kad imaš konačnu verziju samo sakupiš i odštampaš.

eclipse4
14.05.2009, 02:42
eh.........kako bi moje poitanje leglo lepo......al necu.....