PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Povoljno a sigurno


Cezar Veliki
15.05.2009, 10:15
Razmisljam o kupovini nekog detektora a posto do sada nikad nisam imao detektor interesujeme koji je najpovoljniji a da ipak vrsi posao?
I dali crkava nesto kod njih sta je bolje kupiti nov ili polovan?

Vumi
15.05.2009, 10:45
Zavisi sta zelis da trazis njime, da li zelis displej ili ne, do koliko novca itd itd. Novi je novi a i polovan moze da koristi godinama ako se pazljivo rukuje.

Cezar Veliki
15.05.2009, 12:02
nemam odredjeno sta bi trazio od strela nozeva koplja do novcica.
Do sada nikad nisam koristio detektor a planiram oko 200 evra da dam za njega vise ili manje.
A za displej ne znam ni cemu sluzi

Vumi
15.05.2009, 12:26
Za 200€ ces naci samo nekakav polovni i to ne bas previse dobar. Mozda bi bilo bolje da sacekas dok ne uspijes sakupiti malo vise i onda si nesto kupi. Ovako ces dati tih 200€, neces biti zadovoljan njime i onda neces imati novaca da kupis nesto skuplje. Na tebi je sta ces da radis :)

agrippa
15.05.2009, 15:29
za 200e tesko ali za nekih 250 vec moze da se nadje neka pristojna masinica
Moje preporuke za garret ACE 250 ,whites clasic 3 ,mozda neki fisher ali ako naletis na neki koji nije popravljan (za te pare tesko)
Garet ti je za novcice dobar (za te pare extra) ali nije nesto za gvozdene predmete(zbog jakog diskriminatora) ,dok za whites-om mozes sve da trazis

Cezar Veliki
15.05.2009, 17:25
pa dobro ajde mogao bi da izdvojim i do 300 mozda kupim sa ortakom po pola.
E sada mi je bitno koji za te pare je dobar i za novcice i za gvozdje.
Sta crkava kod polovnih, dali da se ipak opredelim za nov?

eclipse4
15.05.2009, 22:24
pa dobro ajde mogao bi da izdvojim i do 300 mozda kupim sa ortakom po pola.
E sada mi je bitno koji za te pare je dobar i za novcice i za gvozdje.
Sta crkava kod polovnih, dali da se ipak opredelim za nov?

za te pare mozes da kupis i vise nego dobru masinu...cak sta vise i za nesto manje.....sem ako nisi za ukrasnu plastiku i renomirano ime......koje ces platiti a u trazenju nece ti nista pomoci.....

Vumi
16.05.2009, 09:53
Jel ovo pokusaj reklamiranja kucne radinosti ili mi se samo cini :)?

eclipse4
16.05.2009, 11:02
Jel ovo pokusaj reklamiranja kucne radinosti ili mi se samo cini :)?

"kucna radinost" kako je ti nazivas,ti si pomenuo,ja je nisam pomenuo nigde ;) ;) ;)
kao ni ime,niti bilo sta......;) ;) ;)
a ako te zbunilo to "renomirano ime" .....u svakom svetu i smislu trgovine postoji renomirano ime i nerenomirano....to jest firma sa dugom tradicijom i firma koja je skoro na trzistu....e sada vidi dali sam upravu ;) ;) ;)

agrippa
18.05.2009, 13:38
detektori nemaju svoj rok trajanja i ne trose se ,tako da nema delova koji "crkavaju". Ako je detektor ocuvan (sonda ne izlizana,kabal ok,kuciste ne odvrtano...) nemas o cemu da brines . Naravno detektor pre kupovine treba isprobati i na terenu ,sto u danasnje vreme ne bi trebao da bude problem,pogotovo kod polovnih masina.

banebeograd
20.05.2009, 01:29
detektori nemaju svoj rok trajanja i ne trose se ,tako da nema delova koji "crkavaju".
na zalost varas se ,
kao i svaka druga elektronika /telefoni, televizori itd/ tako i metal detektori imaju delove koji se vremenom trose /recimo elektroliti/,
a u zavisnosti od brige prema detektoru tokom exploatacije /padovi, vlaga, "vrhunski majstori" koji pokusavaju da ga "prodube".../se i neki parametri u fabrickim stelovanjima aparata znaju pomeriti pa samim tim i promeniti funkcionalnost polovnog metal detektora...
ako mene pitas bolje je pazariti nov metal detektor nego aparat kome ces ti biti ko zna koji po redu vlasnik...
pozzzz

agrippa
20.05.2009, 10:00
Bane naglasio sam da covek gleda da uzme dobro ocuvan detektor (ne otvaran) jer za te novce moze da uzme jedino novog kineza. A detektor poput Ace 250 ne bi smeo da ima problem sa elektrolitima jer je relativno mlad proizvod. Ja na mom iglu nisam nista menjao od elektronike a radi 200 dana u godini i tako od 94-te.

Cezar Veliki
23.07.2009, 14:06
Nasao sam ovaj model fisher F2 razmisljam nov da kupim sta mislite o njemu? Dali bi za te pare moglo nesto bolje da se kupi 300 evra kosta?
Dali ga je neko imao ili isprobao?
Gledam, ovaj model fisher F75 koji je skuplji tri puta dali je on i bolji tri puta?

agrippa
23.07.2009, 16:20
...verovatno je bolji dva puta
Nije ti dobra logika
Evo ja sam do pre neki dan radio sa spektrumom i nalazio 20 novcica prosecno na dan. Njegova vrednost polovan je oko 500-600 e sada sam kupio minelab e-trac i sada bi po tvojoj logici posto je bar dva puta skuplji detektor u pitanju trebalo da nalazim 40 novcica u proseku :) he he he
I jugo i mercedes mogu da idu 140 km/h

Mladen
23.07.2009, 18:04
Nasao sam ovaj model fisher F2 razmisljam nov da kupim sta mislite o njemu? Dali bi za te pare moglo nesto bolje da se kupi 300 evra kosta?f4 - 350 E , ima sve sto treba imati , na terenu se lijepo ponasa - mana : zlato i zeljezo na istom mjestu , pa kad ti je pun kos zeljeza ukljucis filter i onda ti je i zlata pun kos , tj. iskljucio si ga iz ocije trazenja :26:

Cezar Veliki
23.07.2009, 21:02
f4 - 350 E , ima sve sto treba imati , na terenu se lijepo ponasa - mana : zlato i zeljezo na istom mjestu , pa kad ti je pun kos zeljeza ukljucis filter i onda ti je i zlata pun kos , tj. iskljucio si ga iz ocije trazenja :26:

Kako znas da mesa zlato i gvozdje jel si ga probao?

Mladen
23.07.2009, 21:52
specifikacija kaze : sitno zlato registrira se sa zeljezom ili 5 c/Pull Tab, ako iskljucim pocetak skale ( 2 x RR na pokazivacu ) gotovo je sigurno da sam sitno zlato iskljucio iz pokazivaca ( graficki i tonski )

Cezar Veliki
23.07.2009, 22:53
A sta mislite o garet ace250 dali je bolji od fishera f4? Dali i on ima problema sto brka zlato i gvozdje?

kratki
23.07.2009, 23:21
Svaki detektor koji poseduje diskriminator isto reaguje na tanko zlato i gvozdje, posebno digitalci. Detektor bez diskriminatora u stvari detektor koji ima mogucnost razlikovanja metala, (kao sto je GoldMaxx) bolje reaguje na tanko zlato, jedino mu je mana sto kvrcka kad je veci komad gvozdja u pitanju.

zokioki
24.07.2009, 00:26
Agrippa jesi zadovoljan sa E-trac,napisi nesto vise o njemu,kako se ponasa na terenu,dubina,jel komlikovan za rad itd...

Vumi
24.07.2009, 09:45
Explorer nema nikakvih dodirnih tacaka sa komplikovanim rukovanjem :), gdje si to procitao :)?

tragac78
24.07.2009, 12:32
A sta mislite o garet ace250 dali je bolji od fishera f4? Dali i on ima problema sto brka zlato i gvozdje?

Znam pouzdano da ace 150 javlja obojene metale kao gvoždje na realnom terenu.Provereno uporednim testovima više detektora od kojih su pored ace150 bili tgsl,fisher1265 i kasnije whites spectrum.Svi su javljali da je obojeni metal dok je diskriminator kod ace-a rekao da je gvoždje.Ali to važi za sitnije novčiće i veće na granici detekcije.U vazduhu lepo podvaja.
Ali moram reći da ako je zlatnik ispod rimske cigle vrlo je verovatno da će ga većina aparata podvojiti u gvožđe!Razlog je taj što mineralizovana cigla pomera za toliko fazu da pomeri diskriminator.Savetu jem svakome da isproba ovaj test da bi vido kako se ponaša njegov detektor u tom slučaju.
Pozdrav!

Vumi
24.07.2009, 13:54
Bar je to jednostavno rijesiti (mislim na rimske cigle), uzmete ciglu sa sobom i kada ukljucujete detektor, stavite ciglu na zemlju i sondu na nju, tek tada ukljucite detektor i vidjecete da vise nema problema da pronadje nesto ispod nje...sa srecom :)

kratki
25.07.2009, 10:59
E Vumi nisi trebao odati tako dugo cuvanu tajnu...........

Vumi
25.07.2009, 13:02
Vjerujem da ih je dosta to svejedno znalo :).

Enigma
26.07.2009, 01:06
Vjerujem da ih je dosta to svejedno znalo :).

Bez obzira znali ili ne, ovo je lijepa gesta s tvoje strane, jedino nesebično davanje vodi ka osobnom dobru i prosperitetu. Zakukoljeni sebičnjaci rade štetu sami sebi. :) :26:

tragac78
27.07.2009, 08:29
U mom kraju tereni su prepuni rimskih cigala i nalaza ispod njih koje detektori ne registruju adekvatno.
Pozdrav.

agrippa
28.07.2009, 09:55
Agrippa jesi zadovoljan sa E-trac,napisi nesto vise o njemu,kako se ponasa na terenu,dubina,jel komlikovan za rad itd...
Zadovoljan sam Dobar detektor(univerzalac sto bi se reklo) :) Naravno da nije komlikovan pa evo ti primer uzmi neki mobilni tel . Ni njegov meni nije nista prostiji ali znas sta treba da cackas a sta ne moras. Posle malo ucenja sam provalis sta je sta i tada je ovaj detektor pravi ubica :) A opet ko se boji ekrana moze da namesti jedan program sa recimo 4-tonskom diskriminacijom ukljuci auto sens i tako kada dodjes na njivu upalis detektor podesis ground i picis :) Ali tada se postavlja pitanje zasto placati gomilu opcija koje je proizvodjac ostavio za podesavanje(a ne koristiti ih) kada za manje pare mozes uzeti jedan XP??? Oni tragaci koji su malo duze koristili spectrum ,explorer detektore znaju o cemu pricam

Ljuba
28.07.2009, 18:38
Znam pouzdano da ace 150 javlja obojene metale kao gvoždje na realnom terenu.Provereno uporednim testovima više detektora od kojih su pored ace150 bili tgsl,fisher1265 i kasnije whites spectrum.Svi su javljali da je obojeni metal dok je diskriminator kod ace-a rekao da je gvoždje.Ali to važi za sitnije novčiće i veće na granici detekcije.U vazduhu lepo podvaja.
Ali moram reći da ako je zlatnik ispod rimske cigle vrlo je verovatno da će ga većina aparata podvojiti u gvožđe!Razlog je taj što mineralizovana cigla pomera za toliko fazu da pomeri diskriminator.Savetu jem svakome da isproba ovaj test da bi vido kako se ponaša njegov detektor u tom slučaju.
Pozdrav!
Pozdrav tragac.moram da dodam neke ispravke u tvom komentaru.Moraš znati da rimska cigla nije mineralizovana već ona u sebi sadrži fero-oksig gvožđa.kod mog whites turbo classica to ne važi jer mu je diskriminator prefektan.kako pokazuje predmete u vazduhu,tako ih pokazuje i u zemlji.ne gubi skoro ništa od dubine.Razlog je što on prilikom diskriminacije reguliše i pomeraje efekta mineralizacije.Desi se ponekad da pokaže "dobar nalaz"-neko staro gvožđe kao obojeni metal u zemlji,ali je ton veoma kratak.

IVLIANVS
28.07.2009, 19:36
U mom kraju tereni su prepuni rimskih cigala i nalaza ispod njih koje detektori ne registruju adekvatno.
Pozdrav.

White`s DFX javi cistim zvukom novcic od 18 mm ispod rimske cigle ....
i to bez balansa sa ciglom...... ne kaze se dzabe u narodu koliko para toliko i muzike :)

Enigma
28.07.2009, 23:10
Ni ja nemam problema s ciglama. :) :26:

agrippa
29.07.2009, 08:31
:totlach:ja kad naidjem na ciglu ja je sutnem

tragac78
29.07.2009, 11:05
Imam kući razne uzorke rimskih cigala.Neke su više a neke manje ,,mineralizovane,,.K ažem tako zato što neznam tačno koji je i čiji oksid prisutan(možda je i neka ruda) u tim ciglama jer ih nisam laboratorijski analizirao a da ne bi pogrešio lakše je koristiti opšti opis koji se i inače koristi u žargonu prodaje i industrije metaldetektora :)
Baš je lepo čuti da ljudi imaju tako dobre detektore koji su neprikosnoveni za bilo kakav teren i da dublje vide u zemlji nego u vazduhu...možda im zemljište i dozvoljava da podignu osetljivost više nego u vazduhu pa zbog toga.Samo se pitam ako je tako kao što tvrdite kako to da na terenima koji su pretraženi po ne stotine nego nekoliko hiljada puta u mom kraju sa super moćnim explorerima,cz5,cz7, xlt,dfx......i kojekakvim drugim aparatima i dalje ima novčića i to na relativno plitkim dubinama?Posle svakog oranja(ne dublje od 30cm u mom kraju) i svakog freziranja (15-ak cm) izlaze i nalaze se novi novčići! Pa odakle to dolazi kad detektori vide te iste pare u vazduhu na 30-ak cm a u zemlji i dublje po vašim tvrdjenjima???

banebeograd
29.07.2009, 12:13
Baš je lepo čuti da ljudi imaju tako dobre detektore koji su neprikosnoveni za bilo kakav teren i da dublje vide u zemlji nego u vazduhu...možda im zemljište i dozvoljava da podignu osetljivost više nego u vazduhu pa zbog toga.Samo se pitam ako je tako kao što tvrdite kako to da na terenima koji su pretraženi po ne stotine nego nekoliko hiljada puta u mom kraju sa super moćnim explorerima,cz5,cz7, xlt,dfx......i kojekakvim drugim aparatima i dalje ima novčića i to na relativno plitkim dubinama?Posle svakog oranja(ne dublje od 30cm u mom kraju) i svakog freziranja (15-ak cm) izlaze i nalaze se novi novčići! Pa odakle to dolazi kad detektori vide te iste pare u vazduhu na 30-ak cm a u zemlji i dublje po vašim tvrdjenjima???
jel ti ovo pitas ozbiljno ili ...

agrippa
29.07.2009, 13:20
...i moj tata skuplja sve sto nadje po njivi od komada keramike cigli olova pa i ek****.Ne znam zasto uopste pali diskriminaciju kad svejedno kopa na sve zivo :red_eyes:

Enigma
30.07.2009, 00:48
XLT i DFX su odlični za detekciju metalnih predmeta u zemlji, zračni testovi kod ovih aparata su loši, tim bolje. :)
Teško je pronaći na 30 cm novčić u okomitom položaju, ali kada ga plug postavi vodoravno, nema problema.
Brzi gonzalesi što jure po terenima slabo nalaze, a trome kornjače osjetno više. :) :26:

agrippa
30.07.2009, 09:20
Samo da se nadovezem na mudri govor Enigme :26:
...upravo zbog te slabe osetljivosti u vazduhu ova grupa detektora nije pogodna za oranicu ali zato kada upadnes na ravnu njivu i spustis sondu tik iznad zemlje nalaza koliko hoces :7_16_2[1]:7_16_2[1]

Cezar Veliki
05.08.2009, 16:02
E konacno sa nasao dva nova detektora izmedju kojih se dvoumim a to je:
Minelab xTerra 50 i fisher 1270x
Koji od ova dva mi vi preporucujete?

pdragan
05.08.2009, 19:19
E konacno sa nasao dva nova detektora izmedju kojih se dvoumim a to je:
Minelab xTerra 50 i fisher 1270x
Koji od ova dva mi vi preporucujete?sto se mene tice ni jedan ni drugi :).na modelu 1270 su nesto zeznuli,a ova x-tera je totalno promasena
ako trazis savet,evo ti jedan od mene.whites aparati su najbolji,ali i najtezi za stelovanje(dfx,xlt i ostali)minelab aparati su ti malo skuplji ,malo tezi i isto malo komplikovani,mada ne kao whites.
fisher su ti laki,mnogo jednostavniji ali ne i mnogo duboki.
ako bih ti preporucio model koji da kupis rekao bih ti da pitas eclipse(okrenes dugme i radis,lagan,stabilan ,dubok,sa malo slabijom disc.) ili fisher 1266 ili neki xp

banebeograd
05.08.2009, 19:26
E konacno sa nasao dva nova detektora izmedju kojih se dvoumim a to je:
Minelab xTerra 50 i fisher 1270x
Koji od ova dva mi vi preporucujete?
nesto trece,
u tom cenovnom rangu moj izbor bi bio minelab musketar advantage koji po jednostavnosti, ceni i kvalitetu odskace od oba,
sretan izbor, pozzzz

Cezar Veliki
05.08.2009, 20:41
Ne znam sad stvarno, krenuo sam da kupim detektor od 300 evra a polako vec gledam ove od 600
Dali uopste meni moze da se isplati taj detektor i da nesto nadjem sa njim sobzirom da nemam nikakvog iskustva ?
Koliko uopste nalazite po izlasku koji vam je otprilike prosek?
500 evra nije bas malo para da dam a i vec me zabolela glava od razmisljanja :(

kratki
05.08.2009, 20:48
Ne znam sad stvarno, krenuo sam da kupim detektor od 300 evra a polako vec gledam ove od 600
Dali uopste meni moze da se isplati taj detektor i da nesto nadjem sa njim sobzirom da nemam nikakvog iskustva ?
Koliko uopste nalazite po izlasku koji vam je otprilike prosek?
500 evra nije bas malo para da dam a i vec me zabolela glava od razmisljanja :(

Pa ako imas srece u trazenju kao pojedinci, mozes naci i po par hiljada eura po izlasku i to ti nece zavisiti puno od aparata..........

pdragan
05.08.2009, 21:27
Ne znam sad stvarno, krenuo sam da kupim detektor od 300 evra a polako vec gledam ove od 600
Dali uopste meni moze da se isplati taj detektor i da nesto nadjem sa njim sobzirom da nemam nikakvog iskustva ?
Koliko uopste nalazite po izlasku koji vam je otprilike prosek?
500 evra nije bas malo para da dam a i vec me zabolela glava od razmisljanja :(e pa ti kupi za 300,pa ako vidis da ovaj sport nije za tebe,bar se neces pokajati.
sto se tice ovoga sto pitas oko evra po danu koliko sakupis,malo je diskutabilno jer,ja recimo idem dvadeset dana uzastopno-potrosim 100 evra za gorivo i ne nadjem nista, a recimo moj kolega izadje jednom mesecno samnom da protegne noge i ubode sa njegovim krsem od aparata nesto lepo,da ne kazem sta :):26: e tek tad ce te boleti glava

fabijanus
05.08.2009, 23:03
Ne znam sad stvarno, krenuo sam da kupim detektor od 300 evra a polako vec gledam ove od 600
Dali uopste meni moze da se isplati taj detektor i da nesto nadjem sa njim sobzirom da nemam nikakvog iskustva ?
Koliko uopste nalazite po izlasku koji vam je otprilike prosek?
500 evra nije bas malo para da dam a i vec me zabolela glava od razmisljanja :(



CESAR kao prvo budi pozdravljen .....Mislim da imas pogresan pristup ovom preljepom hobiju (iscekivanja ) ; nebih trebao da se opterecujes tko i koliko nalazi te skojim aparatom vec da se posvetis cari hobija ..... jer tvoja iscekivanja prije nego sto si nabavio aparat su prevelika zato dajem ti savijet bilo koji aparat da kupis moras prvo dobro upoznat svaki skoncentrisat se tome i arheologiji kao hobi bez neakvih velikih iscekivanja jer inace ces se razocarat ..... nadam se da si me razumio zelim ti puno uspijeha u ovom predivnom HOBIJU ...budi mi pozdravljen

Cezar Veliki
06.08.2009, 02:34
Ja sam do sada skupljao stvari tako sto sam ih kupovao. E sada mi je palo na pamet da kupim aparat i da se okusam u trazenju ali svi nesto kukaju kako je sve pretrazeno itd...
Pa zato sam pitao dali ima uopste svrhe kupovati aparat posto to ipak nije malo para a i za te pare bi mogao svasta od antickih predmeta da kupim a dali uopste mogu da povratim te pare ulozene u aparat i za koliko? Posto nadam se da me razumete da mi je tematika trazenja potpuno nepoznata.

banebeograd
06.08.2009, 09:15
ako ti je kolekcionarstvo hobi ili ako si do sada ziveo od kupoprodaje arheo predmeta onda ima smisla da svoju profesiju/ ili hobi/ nadogradis tako sto ces i sam poceti da tragas za ostatcima proslosti i na taj nacin dodjes do provereno originalnih predmeta.
sto se tice isplativosti, na ovom forumu
mozes da dobijes savet oko izbora detektora,
mozes da dobijes informaciju o starosti nekog predmeta,
mozes da dobijes informaciju o nekim istorijskim ili geografskim cinjenicama,
a za informacije o ekonomskoj isplativosti nekog hobija ili profesije obrati se nekim konsultantskim firmama ili ekonomskom magazinu, oni umeju lepo da izracunaju sve tvoje troskove i sva tvoja ulaganja na spram sve tvoje dobiti i na osnovu tih parametara da te posavetuju da li da ides dalje u tu profesiju,
vecina ljudi ovde na forumu uzima u obzir i neke druge parametre za bavljenje ovim hobijem koji se nikako ne uklapaju u finasijsku bazu koja tebe zanima pa je zato jako tesko da ti se odgovori precizno.

Cezar Veliki
06.08.2009, 12:04
ako ti je kolekcionarstvo hobi ili ako si do sada ziveo od kupoprodaje arheo predmeta onda ima smisla da svoju profesiju/ ili hobi/ nadogradis tako sto ces i sam poceti da tragas za ostatcima proslosti i na taj nacin dodjes do provereno originalnih predmeta.
sto se tice isplativosti, na ovom forumu
mozes da dobijes savet oko izbora detektora,
mozes da dobijes informaciju o starosti nekog predmeta,
mozes da dobijes informaciju o nekim istorijskim ili geografskim cinjenicama,
a za informacije o ekonomskoj isplativosti nekog hobija ili profesije obrati se nekim konsultantskim firmama ili ekonomskom magazinu, oni umeju lepo da izracunaju sve tvoje troskove i sva tvoja ulaganja na spram sve tvoje dobiti i na osnovu tih parametara da te posavetuju da li da ides dalje u tu profesiju,
vecina ljudi ovde na forumu uzima u obzir i neke druge parametre za bavljenje ovim hobijem koji se nikako ne uklapaju u finasijsku bazu koja tebe zanima pa je zato jako tesko da ti se odgovori precizno.

Normalno je da niko ne moze da odluci umesto mene kao sto ni niko ne moze da da pare umesto mene. Ali cisto me interesuju tudja razmisljanja i iskustva o toj tematici. Posto kao sto sam rekao ja licno nemam nikakvog iskustva u trazenju.

RUAH
06.08.2009, 12:18
a dali uopste mogu da povratim te pare ulozene u aparat i za koliko? Posto nadam se da me razumete da mi je tematika trazenja potpuno nepoznata.

Kako to misliš,dali bi mogao da povratiš pare uložene u aparat?Kako bi ih povratio?
Bez ljutnje,ali ako si mislio nalaziti antičke predmete pa prodavat,onda si pogriješio forum,jer ovo nije forum za takve stvari.
Ako to netko radi privatno,to je njegova stvar i radi na svoju odgovornost.

tragac78
06.08.2009, 12:56
Retko koji teren je pretražen potpuno i sve povadjeno sa njega.To se više puta dokazalo u mom slučaju jer odem više puta na isti teren i pretražim ga stopu po stopu a sledeći put opet nešto novo izadje.Cena detektora od 300e i nije preterano velika i u rangu je sa nekim boljim mobilnim telefonom s tim što mobilni mnogo brže gube na ceni.Na ovaj hobi treba gledati kao i na ostale hobije,recimo ribolov.Nekad čovek ode na reku i za ceo dan ne uhvati ništa a nekad bude dobrog ulova.Pitanje je da li taj ribolovac lovi ribu samo da bi se prehranio ili uživa u ribolovu kao sportski ribolovac.Ako do sada nisi imao aparat onda je bolje da uzmeš neki jednostavniji mada ako znaš da rukuješ sa mobilnim onda ti i najkomplikovaniji aparati neće zadavati više muke i ućićeš u fazon za dva izlaska :) I još nešto,kao što neko reče, duplo skuplji aparat ne mora da znači da je duplo bolji.Moji predlozi za tebe su tesoro bilo koji i minelab advantage.

eclipse4
06.08.2009, 13:00
Kako to misliš,dali bi mogao da povratiš pare uložene u aparat?Kako bi ih povratio?
Bez ljutnje,ali ako si mislio nalaziti antičke predmete pa prodavat,onda si pogriješio forum,jer ovo nije forum za takve stvari.
Ako to netko radi privatno,to je njegova stvar i radi na svoju odgovornost.

pogresio forum?zasto je covek pogresio forum?.....pa nece ih on prodavati ovde na forumu na licitaciji,to njegova stvar dal ce ih prodati,baciti,poklo niti.....
a pare ce naravno povratiti onoliko koliko ce srece i terena imati.....mozda nista a mozda dovoljno za jedan boing 747 ;) ;) ;)
to su relevantne stvari.

cezare u ovaj hobi kreces samo sa detektorom,asovom i dobrom voljom sve sto budes doneo preko toga kuci sve je to plus ;)
ovo ti je nesto nalik dogmi.......ili volis ili ne volis,trece nema....
ako ti je merak i uzivas u ovom sportu,trebas znati da merak nema cenu i to ti je to....

RUAH
06.08.2009, 13:20
Nisam mislio da je pogrešio forum zbog prodaje predmeta,dapače da sa nalascima može raditi što hoče.To je njegova stvar.Ili voliš ili ne voliš.
Primjerice,moj rođo je stravstveni ribolovac.Jedanu mašinicu platio 250 eura.Ni pomislio nije oče li mu se to vratiti,jer čovjek to voli i uživa u tome.
Za te novce su ti dobri Garrett ace250 ili fisher F-4.Sve jače vuće i svoju cjenu.

eclipse4
06.08.2009, 13:29
jeste slazem se,i ja sam strastven ribolovac i imam masinice od 150-200-250e takodje i stapove.....ni jednog momenta nisam razmisljao dal cu pare povratiti jer ne prodajem ribu,logicno...

ja sam lovac,placao sam puno graviranje puski,jel to znaci da sada moja puska bolje i dalje puca? ne,jednostavno je to ljubav....hocu li pare prodavati,naravno da ne,jos idem u trosak,clanarinama,t aksama i municijom....

al imam druga koji je ribolovac i koji je svoje masinice kupio od zarade na ribi,i koji je svoje pare povratio na opremu prodavajuci ribu....znaci svako ima svoj razlog zasto se bavi ovim hobijem....

e ti kazes da je pogresio forum....u poruci iznad nisi obrazlozio zasto to mislis.....sad bi lepo bilo da obrazlozis zasto mislis,a onda da ova tema ne bi otisla u aut ili pod kljuc,vratimo se nazad temi koja glasi "povoljno a sigurno" ;) ;) ;)

RUAH
06.08.2009, 13:40
e ti kazes da je pogresio forum....u poruci iznad nisi obrazlozio zasto to mislis.....sad bi lepo bilo da obrazlozis zasto mislis,a onda da ova tema ne bi otisla u aut ili pod kljuc,vratimo se nazad temi koja glasi "povoljno a sigurno" ;) ;) ;)


Mislim zbog toga,jer je prodavanje antičkih stvari kazneno djelo pred zakonom,gdje se mora dokazati i porjeklo toga--osim na crnom tržištu--,a savjetovanje o isplativosti toga ,mislim da nije mjesto na forumu.
Ako sam nekog uvrijedio izvinjavam se.

A sad "povoljno a sigurno".

Cezar Veliki
06.08.2009, 18:25
Nisam mislio da prodajem predmete posto sam kolekcionar i skupljam ih. Ali isto tako sam mislio da vadim ipak nesto sto ima kakvu takvu materijalnu vrednost a ne cepove od vlasa ili ek**** :)
Ali u pravu ste ajde da se vratimo na temu povoljno a sigurno :)

kratki
06.08.2009, 18:33
I ja sam istog misljenja kao Bane i Ruah, Minelab Musketeer Advantage je za tebe kao stvoren. Ima dobru dubinu, dobru diskriminaciju, i nije komplikovan, jedina mana mu je sto je malo tezi ali to je samo na pocetku posle ide sam. Cena mu je isto ok za tu klasu je jedan od jeftinijih.

RUAH
06.08.2009, 18:34
Cezare :26: