PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : google earth


eclipse4
02.09.2009, 15:11
ovo je slika jednog lokaliteta iz mog kraja,dakle da nisam obelezio gde se nalazi utvrdjenje,preko google ne bi nikad mogo niko uvideti nista....

dakle za moj kraj google moze da posluzi samo za gledanje njiva i nista vise,nazalost......j os uvek...

ups,da ne zaboravim,ko voli da se igra nek upali google,odabere neku lokaciju,zumira malo i nek pritisne ctrl+alt+a...uzivajt e...

popimperia
03.09.2009, 12:28
A koji je to tvoj kraj ako nije tajna :) pozz

eclipse4
03.09.2009, 18:22
ma daleko od tajne negotinska krajna....

Deki
03.09.2009, 20:40
Eklipse da nisi ti pravio onaj bunar od 15 metara iznad Male Kamenice?

pdragan
03.09.2009, 23:22
verovatno nam je i brat deki komsija? sta mislis eclipse?
mislim da ti sto kopaju takve bunare ne zalaze na ovakve forume,njih interesuje samo krupno:7_16_2[1]

banebeograd
04.09.2009, 00:11
mislim da ti sto kopaju takve bunare ne zalaze na ovakve forume,njih interesuje samo krupno:7_16_2[1]

he he iznenadio bi se kad bi znao koliko " bunardzija " posecuje ovaj forum :)

eclipse4
04.09.2009, 00:28
to su zlatari,xaxaxa.....a mene zovu "rimljanin".....to za njih znas, znaci...ono ispod nivoa.....xexexe

eclipse4
04.09.2009, 00:29
Eklipse da nisi ti pravio onaj bunar od 15 metara iznad Male Kamenice?

nisam al to ti je i ovde "IN" ;) ;) ;)...nesto poput versacija ;) ;) ;)

eclipse4
04.09.2009, 00:31
verovatno nam je i brat deki komsija? sta mislis eclipse?
mislim da ti sto kopaju takve bunare ne zalaze na ovakve forume,njih interesuje samo krupno:7_16_2[1]

pa dosta je upucen...mislim da je on pozadinac.....samo skuplja informacije ;) ;) ;)

iskopo rupu tamo i sad pita kao ono "da nisi ti",znas...da bi svalio na drugog ;) ;) ;)

Deki
04.09.2009, 11:33
Ma ne dasam iz vaseg kraja ja bih vas vec odavno zvao na pivo, a volim i pecanje, tako da bi sa Eclipse odavno zabacio na nas prelepi Dunav, ovako moram da se zadovoljavam sa Moravom. Dosta njih sa foruma znaju odakle sam. Taj teren sam slucajno pronaso preko nekih prijatelja , naravno trazeci Rim, oni su hteli samo da mi pokazu sta sve ljudi rade. Pozdrav

eclipse4
04.09.2009, 13:26
ma malo sale nije na odmet...a sto se pecanja,lova,piva i cura tice.....uvek si dobrodosao ;) ;) ;)

Ivan-Bor
04.09.2009, 16:24
Ako bih obišao ovu lokaciju, treba li mi dozvola za kretanje u pograničnom pojasu?

Deki
04.09.2009, 17:30
Ma kakva dozvola, tamo mozes mirno da se kreces usred bela dana, a od pogranicnog pojasa je to daleko, obavezno ponesi nesto za rostiljanje i hladno pivo, imas odlican pogled na Dunav. Uf Eclipse takav provod je samo da se pozeli, ove godine nisam uplatio lov jer stvarno sa odmorom sam slab, a za pecanje uvek nadjem malo vremena, a cure to nikako hahaha kad bi se lagali. Pozdrav

Mladen
04.09.2009, 17:39
verovatno nam je i brat deki komsija? sta mislis eclipse?
mislim da ti sto kopaju takve bunare ne zalaze na ovakve forume,njih interesuje samo krupno:7_16_2[1]

ma i sitne plitke bunare neki s ovog foruma kopaju :-) , na jednoj poziciji dugo nista a onda rupa kao manji grob - grobar nepoznat:26:

eclipse4
05.09.2009, 22:12
Ako bih obišao ovu lokaciju, treba li mi dozvola za kretanje u pograničnom pojasu?
u sustini treba ti,zavisi u kom su fazonu plavi tog dana.....tu ih je non stop sad ce vidis i rutu ;)

a sve to rade zato sto im je drzava dala dva pajera i par lade nive u kojima ne moraju da sipaju gorivo,ne moraju da poprave ili da kupuju delove i jos dobijaju pare za svu njihovu setnju....
a maltretiraju strance (ne sad bukvalno da maltretiraju),ali nema sanse da se mimoidjes sa njima po ovim putevima a da ti ne ablenduju da stanes,ako si iz sela i ok si,samo pozdrav malo price i cao,ako si stranac obavezno sledi otvaranje gepeka isprave itd.....opet kazem ne uvek ali uglavnom da.

Ivan-Bor
06.09.2009, 14:39
u sustini treba ti,zavisi u kom su fazonu plavi tog dana.....tu ih je non stop sad ce vidis i rutu ;)

a sve to rade zato sto im je drzava dala dva pajera i par lade nive u kojima ne moraju da sipaju gorivo,ne moraju da poprave ili da kupuju delove i jos dobijaju pare za svu njihovu setnju....
a maltretiraju strance (ne sad bukvalno da maltretiraju),ali nema sanse da se mimoidjes sa njima po ovim putevima a da ti ne ablenduju da stanes,ako si iz sela i ok si,samo pozdrav malo price i cao,ako si stranac obavezno sledi otvaranje gepeka isprave itd.....opet kazem ne uvek ali uglavnom da.

Šalim se, u tom delu sam išao u ribolov, pa čisto onako pitam za pograničnu, jer sam ih viđao kako paradiraju džipovima.

eclipse4
06.09.2009, 21:38
sad su jednom iz susednog sela oduzeli detektor,al ovaj (mislim na coveka iz pogranicne) nezna ni koja marka ni sta je bilo sa njim....bas cu da se raspitam i javljam...

eclipse4
10.02.2010, 02:50
evo da probudim i ovu temu,zapravo da dam informaciju.
coveku su oduzeli detektor na dve godine,kaze da su dve godine vec istekle ali da licno on nece da ide po detektor.veruje da su ga namestili.
sad sta je prava istina samo on zna a mozda i nezna.
to mi je rekao njegov prijatelj koji nezna razlog zasto mu je oduzet detektor.

agrippa
10.02.2010, 10:22
kako misliš oduzet na dve godine?
Možda da mu je oduzet pa prošle dve godine, nije pokrenut postupak , slučaj zastareo pa otuda bi trebalo da ga vrate

I.Dzon
10.02.2010, 19:10
Mozda se covek i nagodio sa njima da mu ne pisu krivicnu.Moze biti kako Eclipse kaze da su mu slozili pricu,uzeli detektor i cao.Samo on zna pravu istinu.

banebeograd
10.02.2010, 19:32
coveku su oduzeli detektor na dve godine,
to mi je rekao njegov prijatelj koji nezna razlog zasto mu je oduzet detektor.
ne postoji legalan nacin da se nekome oduzme detektor na odredjeni rok,
ako je isti predmet krivicnog dela onda se oduzima bez prava nadoknade tj bez mogucnosti da mu se vrati.
ako je taj lik sudski oslobodjen, odustalo se od sudjenja ili slicno onda on uz potvrdu o oduzimanju moze da ode po detektor kad god hoce i da ga preuzme od policije ili suda .

Vumi
10.02.2010, 19:52
Vidju, vidju, ko se javi nakon par godina :)

eclipse4
10.02.2010, 20:39
ne postoji legalan nacin da se nekome oduzme detektor na odredjeni rok,
ako je isti predmet krivicnog dela onda se oduzima bez prava nadoknade tj bez mogucnosti da mu se vrati.
ako je taj lik sudski oslobodjen, odustalo se od sudjenja ili slicno onda on uz potvrdu o oduzimanju moze da ode po detektor kad god hoce i da ga preuzme od policije ili suda .

ja zajsta neznam dal postoji ili ne....ako imas neki zakonik o tome,ne bi bilo lose da pogledamo i mi to....mada mi se cini da sam ga ja nekad vec postavio ovde,nisam siguran.
ali kao sto rekoh,ako imas crno na belo bilo bi lepo da se procita.

a sto se ovoga tice tako mi je receno.od momena kad sam coveka video po obali da seta sa asovom i sa nekim olovima u ruci,bez detektora proteklo je nekih 2,2.5 god....secam se da smo zaseli da jedemo (bio je lov)....znaci oktobar,novembar mesec....
pitao sam ga sto ide bez detektora i tada mi je dovikao da mu ga oduzeli i secam se kao kroz maglu,mozda gresim da mi jos tada rekao da na dve god...nisam 100% siguran.
posle par dana sam pitao tog granicara i reko mi je bla,bla,bla da se ne ponvljam opet...

banebeograd
10.02.2010, 21:52
ja zajsta neznam dal postoji ili ne....ako imas neki zakonik o tome,ne bi bilo lose da pogledamo i mi to....

zakon o kulturnim dobrima smo vec u par navrata stavljali ovde , siguran sam da ima jos uvek tog linka negde na forumu.

ako govorimo o legalnim /citaj sudskim/postupcima,
zakon vezan za krivicna dela je u tom delu identican za sve oblike , samo je mera sankcije razlicita od slucaja do slucaja...
ako te navataju u krivolovu oduzimaju ti i pusku i divljac ,
ako te uhvate na vodi u vreme kad ti vreme nije oduzimaju ti i stapove i mreze i camac,
ako te uhvate u banci pred kraj radnog vremena kako podizes tudje novce nece ti vratiti pistolj i masku posle nekog vremena,
ako te na granici nadju sa pasosem i fals vizom oduzimaju ti pasos , kad ti istekne kazna mozes samo da podignes nov , neces dobiti onaj isfalsirani da ga ponovo koristis,
ako te nadju na arheoloskom nalazistu oduzimaju ti detektor i nalaze,
ako ti nadju aparat u kolima, bez nekog drugog dokaza da si isti koristio da bi vrsio nedozvoljena arheoloska otkopavanja isti ti moraju vratiti po zakljucenju eventualnog sudskog spora,
to je isto kao da sumljaju da ti je auto divljak i onda posle strucne ekspertize kad utvrde da je sve na kolima regularno auto ti vrate...
naravno u banana drzavi kakva je srbija danas i sve drugo je moguce, tj da ti oduzmu detektor bez dokaza krivice ili da ti opet isti vrate bez obzira na hrpu oduzetih arheoloskih nalaza .
srbija brale...

sirmium
10.02.2010, 22:08
Niko kao bane

agrippa
11.02.2010, 11:42
to mu je neki balans da pravda bude zadovoljna na ono :
sa kojim pravom mi oduzimaju auto na proveru i posle ga vracaju uz izvinjenje i uzimaju detektor koji nije zakonom zabranjeno posedovati iz gepeka ili kuce

banebeograd
11.02.2010, 17:08
to mu je neki balans da pravda bude zadovoljna na ono :
sa kojim pravom mi oduzimaju auto na proveru i posle ga vracaju uz izvinjenje i uzimaju detektor koji nije zakonom zabranjeno posedovati iz gepeka ili kuce
pravda bi bila zadovoljena tek kad bi isti ti koji su ti nesto oduzeli pa onda vratili /jer su napravili losu procenu/ isti taj svoj akt platili u vidu odstete, nazalost to je ovde jos uvek "nemoguca misija".
postoje oni koji uvek placaju svoje greske i oni kojima je dozvoljeno da bahato i bez kazne prave sta im je volja.
trenutno kako stvari stoje u nasem zakonodavstvu ladno mogu da ti izvade i protezu iz usta ili plombu iz zuba i da je uzmu na proveru a da to nicime ne obrazloze ili nadoknade proizvedenu stetu...

agrippa
22.02.2010, 14:08
nece ni to jos dugo moci tako.
Bar se nadam

eclipse4
22.02.2010, 17:14
daj da potpisemo neku peticiju i da odemo u skupstinu ;)
samo nam treba neka poledjina

Vumi
22.02.2010, 18:50
Za polodjinu ti je najbolje obuci debeo prsluk ili pancir kosulju, nece te bar boljeti kada budu udarali :)

eclipse4
23.02.2010, 00:13
ahhh,ma ne mogu oni da biju koliko ja mogu da trpim...a nije jak onaj sto udara vec onaj sto trpi xexexe

I.Dzon
23.02.2010, 00:36
Ako te uhvati onaj "Mika " sa MD u tvoje ruke, ce ga otrpis.Lele batooooo.....:totlac h::26:

dropsyblood
15.02.2011, 16:14
Ima li na nasih na Grenlandu?
Ako ima,malo gvozdja za poneti,dimenzije 80km puta 10km.

eclipse4
16.02.2011, 01:26
jos kad bih razumeo sta se tu vidi bilo bi m lakse ;)

Enigma
16.02.2011, 03:20
Jedini moj vidi se Fata Morgana. :totlach: :26:

eclipse4
16.02.2011, 11:41
pre bi reko da j fata s puno organa ;) ;)

dropsyblood
16.02.2011, 12:00
Ne kvarite igru drugari.:super:
Gringosi iz NSA agencije kazu da pod ledom sigurno nesto ima.:1850:
http://www.exohuman.com/wordpress/2011/02/whats-under-lake-vostok/