PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Mletacki novac


Vumi
17.08.2005, 21:46
Posrecilo mi se na godisnjem odmoru pa sam izmedju ostaloga pronasao i primjerak mletackoga novca. Radi se koliko sam uspio vidjeti o 1 Soldu kovanom u Veneciji za potrebe trgovine u Dalmaciji. Da li neko posjeduje jednu kvalitetnu sliku ovoga bronzanoga novcica na cijem aversu je legenda SAN MARC VEN a na aversu se nalazi natpis DALMA ET ALBAN.
Pronadjeni novcic je u prilicno losem stanju (iako je pronadjen u sumi) i mislim da se slikanje samoga nebi bas isplatilo.

rammstein
18.08.2005, 01:58
Pronadjeni novcic je u prilicno losem stanju (iako je pronadjen u sumi) i mislim da se slikanje samoga nebi bas isplatilo.
Vumi dobrodosao nazad na forum.Nestrpljivo smo te ocekivali da se vratis nazad sa novim pronadjenim novcicima.
Jel ima jos nesto osim ovog Mletackog ili nema.
Mislim da bi trebao da ga postavis bez obzira sto je u uzasnom stanju.
Probaj sa nekim programom da ga nasminkas......i malo sredis,mozda i uspe.........

rammstein
18.08.2005, 02:43
Jel mislis na ovo.......
I mislim da nije od bronze vec od obicnog metala......
A potice iz 17veka........

Vumi
18.08.2005, 13:00
Hvala na dobrodoslici rammstein. Inace ovi novcici su kovani od bronze i od srebra (veci nominali su kovani od srebra, cini mi se od 4 solda pa na dalje). Evo i slike toga novcica ali na zalost nije bas za neki ponos. U svakom slucaju za sada moj jedini takav novcic. Sto se tice nalaza...ima jos po neki i postavicu sada sve tako da mi mozete odgovoriti o cemu se radi jer ja samo mogu da pretpostavljam. Evo toga novcica...