PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : 21 decembar 2012


Stef74
18.10.2009, 00:59
Zaludjujem se malo ovom tematikom vec neko vreme, pa bih hteo da cujem i vase misljenje o tome ( naravno ko zna za ovaj datum a ko i nezna tu mu je net pa nek kucne godinu pa ce saznati)
poz svima.....:26:

Enigma
18.10.2009, 01:25
Stef, nemoj se zamarati glupostima koje plasiraju ku_rvini sinovi. :) :26:

Stef74
18.10.2009, 10:37
Daleko od toga da se zamaram, ili nedaj boze da verujem u to. ali uz te teme nadovezuju se druge misterije tako jedna za drugu i nikad kraja. :26:

eclipse4
18.10.2009, 15:21
ja sam kupio camac i pentu jos pre 5 godine.......

Cezar Veliki
18.10.2009, 16:21
Nema od toga nista
koliko se secam trebao je da bude i jedan smak sveta 1999 i 1992 pa opet nista :)

biljadj
18.10.2009, 18:39
Videcemo,najbolje da mi uzivamo u hobiju kao do sada pa sta bude.

pike.sch
18.10.2009, 18:54
Ima jedan sajt koji sam citao zimus ali ne mogu sad da se setim adrese na kome su ispisane sve takozvane najave smaka sveta. Mnogo glupih verskih fanatika i sektasa se ubilo uoci smaka sveta. Ako pitate mene vidovitog Pike-a kad ce smak sveta recicu vam. To ce biti kad na zemlji bude izumro poslednji covek koji je mislio svojom glavom, kad ostanu ljudi ispranog mozga i oni bez mozga, verski i ostrali fanatici, zaludjenici u nista i nesto. Ako hocete moj savet za prezivljavanje smaka sveta evo ga. Mislite svojom glavom napunite se pozitivne energije i smejte se.:)
Zar nije smak sveta najavljen 23.10.2012 kada istice 5 poglavlje Majinog kalendara?

eclipse4
18.10.2009, 19:20
xaxaxa al se ipak raspitujes,potajno.. .na kraju ;) ;) ;)

Nigrianvs
18.10.2009, 20:06
ja sam se vec pripremijo za taj datum:totlach:
Onomad sam zakopao burence sljive za taj datum
pa kada se urokam ebe se meni dali cu na marsu ili u nekoj drugoj dimenziji zavrsiti.
Samo me brine jedno............ da nece biti jakoga mraza?
pa kako onda buric da iskopam:totlach::26:

Enigma
18.10.2009, 21:39
ja sam kupio camac i pentu jos pre 5 godine.......

Da ti možda lopuže ne prodaše moj, ukrali mi dva čamca u dvije godine, jedan pronađoh, a ovom s pentom ni traga, šala mala. :) :26:

Enigma
18.10.2009, 21:42
Videcemo,najbolje da mi uzivamo u hobiju kao do sada pa sta bude.

Baš tako, treba živiti današnji dan, a sutra ide novi. :) :26:

popimperia
18.10.2009, 21:48
Ja čuo 31 02 2112 smak sveta :00000506:

Enigma
18.10.2009, 21:51
Ima jedan sajt koji sam citao zimus ali ne mogu sad da se setim adrese na kome su ispisane sve takozvane najave smaka sveta. Mnogo glupih verskih fanatika i sektasa se ubilo uoci smaka sveta. Ako pitate mene vidovitog Pike-a kad ce smak sveta recicu vam. To ce biti kad na zemlji bude izumro poslednji covek koji je mislio svojom glavom, kad ostanu ljudi ispranog mozga i oni bez mozga, verski i ostrali fanatici, zaludjenici u nista i nesto. Ako hocete moj savet za prezivljavanje smaka sveta evo ga. Mislite svojom glavom napunite se pozitivne energije i smejte se.:)
Zar nije smak sveta najavljen 23.10.2012 kada istice 5 poglavlje Majinog kalendara?

Slažem se, obične gluparije koje idu zlom inspiratoru u korist, jako sam sretan što čvrsto sojimo na ovom našem tlu, a dotični drugovi mogu popušiti sami sebi. :) :26:

Enigma
18.10.2009, 22:02
ja sam se vec pripremijo za taj datum:totlach:
Onomad sam zakopao burence sljive za taj datum
pa kada se urokam ebe se meni dali cu na marsu ili u nekoj drugoj dimenziji zavrsiti.
Samo me brine jedno............ da nece biti jakoga mraza?
pa kako onda buric da iskopam:totlach::26:

Jedini moj bratiću, kada uđeš u neke druge sfere i dimenzije, svi zemaljski burići su pod tvojom kontrolom. Ti ločeš, a gazda misli da se bure rasušilo, savršena situacija za nas dvojicu. :totlach: :26:

eclipse4
18.10.2009, 23:36
ja sam se vec pripremijo za taj datum:totlach:
Onomad sam zakopao burence sljive za taj datum
pa kada se urokam ebe se meni dali cu na marsu ili u nekoj drugoj dimenziji zavrsiti.
Samo me brine jedno............ da nece biti jakoga mraza?
pa kako onda buric da iskopam:totlach::26:


tebe da proglasimo za svetog buradija pa da nam budes vodja na putu ka "tamo"... ;) ;) ;)

algor
18.10.2009, 23:46
Nostradamus: 2012
http://www.imdb.com/title/tt1358232/
iako ja ne vjerujem

Nigrianvs
18.10.2009, 23:47
:totlach::totlach: zifeli!!! :26:

Enigma
19.10.2009, 00:18
Zifeli, nema šanse da se mimoiđemo. :totlach: :26:

pike.sch
21.12.2009, 11:31
Najstarija poznata najava smaka sveta datira iz 2800-te godine pre Nove
ere. Na asirskoj glinenoj ploci sledecim recima se najavljuje apokalipsa kao
kazna za moralno propadanje koje je zahvatilo ljude:
Zemlja se izoblicila poslednjih dana. Najave govore da se svet sve brze primice
svom kraju. Korupcija i odsustvo morala glavni su znaci.
Ovo moralno opravdanje bice model na kome ce se zasnivati i mnoga kasnija
proricanja smaka sveta. Osim toga, najavljivace se i pojava Antihrista, kao
i drugi dolazak Isusa Hrista, novi Veliki potop (ovoga puta bez Nojeve
barke), ili neka druga kataklizma. U novije vreme, zahvaljujuci prodoru pse-udonauke, u modu ulaze najave kosmickih tragedija - sudari sa nebeskim telima,
transformacija Mlecnog puta u kvazar, crna rupa koja ce progutati
Zemlju i slicno. Kad su u modu ušli svemirski brodovi i leteci tanjiri, savremeni
proroci su predskazivali dolazak vanzemaljske civilizacije koja ce nas
porobiti ili uništiti, a tokom perioda hladnog rata veliki broj apokalipticnih
predskazanja imao je u svom scenariju nuklearnu katastrofu.
Najava smaka sveta u godini koja se iskazuje “okruglim” brojem nije
izum dvadesetog veka. Još 634. godine pre Nove ere, Rimljani su ocekivali da
ce njihov grad biti sravnjen sa zemljom jer je to bila 120. godina od osnivanja
Rima (1. godina AUC, ab urbe condita, isto je što i 753. godina pre Hrista).
Zašto baš 120? Zato što je postojao mit po kome je 12 orlova Romulu otkrilo
carobni broj u kome se krije tajna trajanja njihovog grada, a svaki orao, po tumacenju
ondašnjih mistika, predstavljao je po 10 godina. Kad se to pokazalo
kao lazna uzbuna, smak sveta je najavljen godine 365. AUC (389. pre Hrista)
jer toliko dana ima u godini, pa 1000. AUC (247. posle Hrista) i tako dalje.
Godine 500. posle Hrista takodje je najavljena kataklizma jer je rimski teolog
Sextus Julius Africanus objavio ucenje po kome je to 6000. godina od
stvaranja sveta. Smatralo se da ce tada Isus sici na zemlju i da ce to biti kraj
sveta kakvog mi poznajemo. Mnoge kasnije najave takodje su se zasnivale na
“okrugloj” godini od stvaranja sveta, mada je ta referentna godina varirala u
zavisnosti od trenutno aktuelnog ucenja.
Svaki put kada je svet preziveo “okruglu” godinu, smak sveta je najavljivan
33 godine kasnije, jer je ta godina opet bila zaokruzena, ovoga puta racunato
od Hristovog raspeca.
U spisima iz 793. godine toledski biskup Elipandus opisao je paniku u
narodu do koje je doveo govor jednog španskog monaha. On je 6. aprila te
godine rekao da je to poslednji dan i da ce u ponoc doci do smaka sveta. Panika
je trajala celu noc i ljudi su besciljno jurili pokušavajuci da uteknu od
uzasa koji ih ceka. Spis se završava time što je Hordonije, jedan od meštana,
u zoru povikao: “Hajde da jedemo i pijemo, pa da umremo siti”. ...

eclipse4
21.12.2009, 15:59
jel cemo u svrljig kod kamiondzija na one velike kobasice?.....

jeka 57
21.12.2009, 17:33
Smak sveta 2012. je otprilike 104./107. po redu, tako da me ne plasi mnogo. Mada...

apostata
21.12.2009, 20:05
Nadam se da se ovakva predskazanja raznih religijskih mitova i proroka nece ostvariti na predskazane nacine ni na pomenute datume, ali ne znam ni na kakvom to optimizmu vi bazirate svoje negacije nadolazece opste kataklizme u kojoj covek ima najmanje sanse da opstane. Jedan proces je vec zapoceo, moguce na prirodan nacin, kako se vec vise puta kroz (geolosku) istoriju desavao, a industrijsko drustvo (vodjeno pronicljivoscu kapitaliste da od svega napravi pare) je izgleda samo ubrzalo, ako ne i prouzrokovalo taj proces. Takvi su procesi nezaustavljivi, traju i hiljadama godina uzrokujuci drasticne posledice po zivot na zemlji. Proces klimatskih promena ima formu lancane reakcije sa tendencijom fiperaktivne akceleracije. Datumi pomenutih prorocanstava su sasvim realni i ovde se, na zalost, ne radi ni o kakvom prorocanstvu vec realnosti situacije u kojoj se nalazimo. Pretpostavljam da ce neverne Tome odmah odgovoriti na ovaj post, molim vas samo da mi podnesete nekoliko logicnih argumenata, pa da i ja budem optimista ili je vas optimizam potvrda one izreke da su optimisti lose obavesteni pesimisti.
Ako je proces izazvan aktivnoscu coveka, ne vidim nikakve znakove racionalnih odluka koje bi mogle biti donesene, a pogotovo primenjene. U osnovi same prirode kapitalistickog drustva postoji komponenta autodestruktivnosti (prvenstveno u ekonomiji) koju svako moze da primeti recimo kroz nashvatljivu i suludu teznju da se potrose cak i neobnovljivi resursi planete. Pouke Uskrsnjih Ostrva tim idiotima nista ne znace (nisu se, na zalost, nikada ubijali citanjem knjiga). Verovatno je i u medijima koje pratite pazljivo izbacena informacija o demonstracijama u Kopenhagenu koje su prvenstveno imale antikapitalisticko obelezje zahtevajuci da se kapitalizam zaustavi jednom za svagda. Povezanost klimatskih procesa i prirode idiotskog klasnog sistema su ocite svakome ko hoce da otvori oci. Nadam se da cemo, koliko na godinu, razgovarati opet na ovu temu i bas me interesira koliko ce vas, danasnjih optimista, biti na mojoj strani. :bier:

Vumi
21.12.2009, 20:29
Mene opet zanima izjava nekih holandskih eksperata u kojoj se kaze da klimatskih promjena uopste nema vec da je to samo obicna igra kako bi se uveli raznorazni zakoni i obaveze za placanje ovoga ili onoga...pored holandskih, ovakve izjave su davali i neki drugi strucnjaci ove oblasti.

apostata
21.12.2009, 20:44
Ne znam za cega su oni eksperti, ali za klimu sigurno nisu. Ili su neki zaebanti ili totalne budale. Ima ih dosta u toj bransi koji su veoma problematicnog morala pa se daju kupiti za male pare. Daju takve kontroverzne izjave koje onda narucioci (a zna se ko su) nasiroko eksploatiraju u svojim medijima. Ne trebaju ti ovde nikakvi veliki strucnjaci da vidis globalnu situaciju i tendencije buduceg razvitka. :)

eclipse4
21.12.2009, 21:10
gledao sam svetski rekord u zadrzavanju vazduha pod vodom....covek je izdrazao preko 16 min.
bilo sta da se desi....prilagodicem o se mi i tome ;)
uz enigminu medovacu,mocicemo i pod lavu ;) ;) ;)
ljudi,dajte vedrije teme...recimo...kada ce biti sledeci sajam erotike u madjarskoj....ebes ti ove teme sto ti menjaju raspolozenje......
vumi,stavi katanac i otvori temu sajam erotike ;) ;) ;)

Vumi
21.12.2009, 21:35
Pa sto ga sam ne stavis :)?

apostata
21.12.2009, 21:38
Tema je valjda i otvorena da bi se o njoj iznela misljenja. Koga ne interesira, moze samo da je preskoci. Veoma je aktuelna i zahvalna za diskusiju.
Iako je ovaj forum tematski odredjen, mislim da je ova tema zanimljivija nego da neko, po ko zna koji put, stavi neku izlizanu bronzicu ili fibulu bez igle i kao ne zna koji je car niti iz kojeg je veka fibula (takvima to bas puno znaci).
Drugo, uvek iste osobe, nedorasle diskusiji o bilo kojoj temi, svedu svaki pokusaj diskusije i eventualnog produbljivanja teme na svoj nivo izrugivanja drzeci tako i forum kao celinu na nivou na kojem jeste. :bier:

Vumi
21.12.2009, 21:51
Evo sta pise u jednom broju "Treceg oka"...

"Sve su glasnije priče da će se 21.decembra 2012. dogoditi nešto... što će iz korena promeniti planetu na kojoj živimo. Ali ovoga puta neće biti reči o Planeti X, Nibiru i solarnom plamenu. Ovoga puta govorimo o mogućnosti da se neka promena dogodi duboko u jezgru Zemlje, stvarajući katastrofalni efekat u njenom zaštitnom magnetnom polju. Ne samo da bismo primetili ubrzanu redukciju jačine magnetnog polja, već i preokretanje polariteta magnetnih polova (severni magnetni pol bi se mogao naći iznad današnjeg Južnog pola i obratno). Šta bi takav događaj doneo stanovništvu Zemlje? Ako poverujemo propovednicima Sudnjeg dana, bićemo izloženi ogromnim količinama zračenja sa Sunca. Preokretanje magnetnog polja usloviće slabljenje Zemljine sposobnosti da odbija kosmičke zrake. Svi vojni i komercijalni sateliti će pasti iz orbite, dodajući samo kap u more sveopšteg haosa koji će vladati na tlu. Socijalni nemiri, borba za hranu i vodu, glad, ekonomski kolaps... Mobilni telefoni, GPRS sistemi, kompjuteri, električna struja i krajnji dometi visokorazvijenog tehnološkog društva, potonuće u legendu i mit."

Ostatak mozete procitati OVDJE (http://www.treceoko.novosti .rs/code/navigate.php?Id=182&editionId=46&articleId=238)

pike.sch
21.12.2009, 22:02
Ljudskoj masti i glupostima nikad kraja. Nadam se da cemo se vratiti u praistorijsko doba i bolje ceniti prirodu i svet oko sebe.

dropsyblood
21.12.2009, 22:05
Milutin Milankovic je u svojim radovima davno predvideo(opisao)
nadolazece promene... nazalost mislim da je u pravu.

Vumi
21.12.2009, 22:07
Da li neko moze napisati neke od tih strasnih promjena koje su se desile?

apostata
21.12.2009, 22:17
O tome se datumu dosta pisalo. Koliko se secam, uzrok navodnim problemima ce biti neke povecane aktivnosti na Suncu, a koje ce zaustaviti svu elektroniku i proizvodnju el. energije na Zemlji.

Magnetno polje zemlje je posledica kretanja uzarene zemljine jezgre koja se sastoji od gvozdja. Inace, magnetno polje drzi atmosferu uz zemlju i kada ga ne bude, kao sto se desilo na Marsu, atmosfera ce se se postepeno odvojiti.( Onda ce oni sto izdrze pod vodom 16 minuta za toliko duze da zive od nas). Mnogi misle da je Rubikon davno predjen. Ako je ljudski faktor uzrok promenama i ako jos ima nade, onda je ona u edukaciji kompletnog zemljinog stanovnistva. Nedavno sam gledao intervju sa ovogodisnjim dobitnikom Abelove nagrade za matematiku, Rusom/Francuzom Mihailom Gromovim koji kaze da nam je ostao maksimalno jedan ljudski radni vek, recimo 50 godina. Sta uciniti na polju edukacije za 50 godina kad smo protracili ovolike hiljade godina ?!?

Vumi
21.12.2009, 22:28
Mislim da bi rjesenje svega bilo ukinuti novac kao sredstvo placanja na cijeloj planeti...tada vise nebi bilo kapitalista koji iznudjuju obican narod, nebi se utrkivali za sto vise novca. Sve bi im fabrike pozatvarao i pretvorio ih u nesto sto bi sluzilo svima, auta bih prestao proizvoditi, jedino bih dozvolio konje i magarce kao prevozno sredstvo, naravno i brodove. Ali opet tu ima problem a to je, ko je vlasnik broda on bi opet bio gazda i njemu bi se moralo nekako placati i to bi opet sve krenulo iz pocetka i zavrsilo onako kako cemo i mi zavrsiti...mislim da se drasticnim (nemogucim) promjenama, ovo samo odlaze i nista vise. Pa i kelti i rimljani nisu imali industriju ali su ipak smislili novac a onaj ko ga je imao bio je gazda svima. Ako bi imali svijet u kojem nema novca i gdje niko nebi mogao nekoga kupovati ili placati, onda bi na scenu stupila sirova snaga i opet bi neko postao gazda nad nekim....ma nema nama pomoci, sta god da se desi :), sve se to vrti u krug. Pa zar ne govore da su atlantidjani posjedovali atomsko oruzje i da su njime unistili one druge, cini mi se kontinent Mu ili koji vec a na njemu su svi bili pitomi i nisu vjerovali da ih neko moze napasti i sl...itd, da ne lupetam vise :)

Dagrish
21.12.2009, 22:54
Jedino što nam preostaje, što moze da utiče na gazde, to je globalna izmena svesti. Nju će pokrenuti Sunce, energijom svoje svetlosti, usput izazivajući i druge promene na planeti. Ima stvarno dosta priča na net-u o tome... 2012 je samo kraj jednog, a početak drugog ciklusa... Priroda je takva, nestaje i nastaje, kao čuvena zmija koja grize sopstveni rep... Čini mi se da će gazde, kad shvate šta im se desava, verovatno ispariti u svemir kao atmosfera... :)

Vumi
21.12.2009, 22:56
Ja se opet bojim da su oni shvatili pa se sada bore ko ce jos vise da ubere voca i da ga iskoriti sto bolje, prije nego im onaj odozgo uzme sve :)

Dagrish
21.12.2009, 23:11
Jeste, sad će oni još više da gomilaju i zgrću, da im se nađe za "crne dane"... dok ih nebo ne poklopi... :)

apostata
21.12.2009, 23:12
Novac se definira kao ekvivalentni izraz vrednosti necega i tu nastaje problem: sta je to vrednost, ko je i kako odredjuje? U kapitalizmu je svemu odredjena vrednost upravo da bi se mogla odrzavati kontrola i postojece stanje stvari. Vrednost ti je onolika koliko novca mozes da potrosis kad izidjes iz firme, znaci ona satnica u firmi predstavlja tvoju vrednost. Ne mozes da kupis sve sto ti treba pa pravis prioritete. Zbog onog sto nisi mogao danas da kupis ces sutra ponovo na posao. I tako do penzije. Zamisli samo "ekonomiju poklona". Novac tada ne bi bio potreban. Zasto moras da kupis plac za gradnju kuce i za njega radis recimo 5 godina kad zemlje ima dovoljno za sve. Zasto moras da zidanje kuce otplacujes 30-tak godina i tako ceo radni vek potrosis otplacujuci kucu, kad tvoji prijatelji i rodjaci mogu sve to da ti naprave besplatno. E, kad bi imao svoju kucu i proizvodio svoju hranu, ne bi sigurno proveo 40 godina ni u kakvoj firmi. Poznate su iz istorije rasprave u engleskom parlamentu iz 18 veka kad je jedan od lordova zapoceo diskusiju kako da se sirotinja natera da radi u njihovim fabrikama. Onda su se dosetili i agrarnom reformom oduzeli toj sirotinji zemlju od koje su se hranili i tako ih pretvorili u gradski proletarijat. Zato je svemu odredjena cena i zato je sve toliko skupo.
Citao sam neke antropolske studije, veoma zanimljive, o tome kako drustva koja su i danas na "primitvinom" ( ne volim tu rec za njih) stepenu razvitka imaju funkcionalan sistem zastite od pojedniaca koji bi da prigrabe zajednicko vlasnistvo, a time i status koji bi s vremenom zloupotrebili. Ne bih sve to da objasnjavam sada.
U jednom napisu o drustvu neke oceanske zajednice, "poglavica" (nisu to u holivudskoj verziji) objasnjava svojima kako je najveca razlika izmedju njihovog i belackog drustva izrecena u jeziku gde kod belaca postoje za vlasnistvo dve krajnje suprotne reci: MOJE i TVOJE.
Na izgled, kada se covek prvi put upusti u takve teme, sva mu resenja izgledaju idealisticki i naprosto nemoguca, medjutim ima tu i pametnih glava koje su tome posvetile cele zivote i dali resenja veoma jednostavna i sasvim moguca. Na zalost, njihova dela ne odgovaraju interesima vladaoca ovog Sveta pa ne dobijaju potreban publicitet. Steta jer vreme istice. :)

Enigma
22.12.2009, 01:47
Istina, vrijeme ide, a malo se radi na rješavanju ovog ozbiljnog problema.
Ledenjaci se tope, topla golfska struja se hladi, znači da ubrzano krojimo novo ledeno doba. Ako nastavimo ovim destruktivnim tempom, eto nas za šezdesetak godina u pravom ledenom dobu, koje će sigurno dovesti planet u ravnotežu. Priroda je bila i ostala gospodar planeta, a populacija bezumnog čovjeka drastično će se smanjiti na podnošljivih stotinjak milijuna stanovnika. Zato uživajte u hladnom pivu dok ga još ima, jer ljudi će biti prisiljeni žderati jedni druge, ništa novo i danas to radimo. :) :26:

perun
22.12.2009, 08:30
Ne treba se toliko plasiti klimatskih promjena. Razlog tome je sto se ne plase velike sile ipak one znaju mnogo vise o tome nego mi. Globalizacija je problem zar ne vidite nasu propast sto su nas stavili pod totalnu kontrolu, svi vec odavno imamo bar kod. Uskoro nista necemo moci uraditi ako nas ONI !! nisu projektovali za to. Sve polako izgleda na kucu Velikog brata. Nametnuli su nam mnogo toga, ostalo je jos samo da nam i na zrak koji udisemo naplate PDV.

apostata
22.12.2009, 22:43
Isto su se tako i na Uskrsnjim Ostrvima ponasale lokalne velike sile do poslednjeg daha pokusavajuci zadrzati prevlast nad rivalskim klanom dok je brod nepovratno tonuo.
A Globalizacija - kao da je pocelo vreme naucne fantastike. Citam nedavno o poslednjem sasatanku Bilderbergove grupe i onom nobelovcu Nurseu - navodno im je plan da razviju epidemijske bolesti na bazi genetskih razlicitosti pojedinih ljudskih rasa ili etnickih grupa. U opste me ne iznenadjuju u spremnosti na sve, ali osecam da to ovaj put NO PASSARAN !!! :)

perun
23.12.2009, 21:10
To je vec vidjeno, kad je HIV stvoren trebao je da desetkuje populaciju narkomana i gej. Sad smo u fazi svinjske gripe prije toga pticija, pa SARS, lude krave i ko zna jos. Sledeca godina je vjerovatno u fazi kozije gripe. Ko zna mozda smo i mi nekakve bakterije u necijem d..... pa se gazda lijeci.

pike.sch
10.11.2010, 10:10
Znaci smaka sveta. Ovo je skroz opiceno posebno ruzne i zle zene http://www.youtube.com/watch?v=927XtkRb9K8
Uvek gledaj vedriju stranu života http://www.youtube.com/watch?v=8YedV3PX9pQ
Službena web stranica kraja sveta (onakvog kakvog ga mi znamo) http://2012.rs/
Смех је лек који се не може купити у апотеци" ( Бранислав Нушић )

eclipse4
10.11.2010, 19:41
bolje bi vam bilo da vreme utroseno na ovakve gluposti utrosite na nesto mlado i plavo ;) ;) ;)
kad bude....bice
sta bude....bice
sta ce biti....bice

Nigrianvs
19.07.2011, 18:56
Kazu da ce 2012.biti smak sveta, al' ja koliko vidim rok pastete je do 2014.god... :00000441:

Danijel
19.07.2011, 23:08
Kazu da ce 2012.biti smak sveta, al' ja koliko vidim rok pastete je do 2014.god... :00000441:

dobra ti konstatacija
pozzz

Enigma
20.07.2011, 00:37
Za svaki slučaj zakopao sam 10 pašteta, zera mučenice i računalo da se ne ubijam od dosade. :) :26:

KUPAč
20.07.2011, 08:58
Ajd nek mi neko objasni šta je ta mučenica, jel to neka posebna brlja ili .....??

Mislim, jel ti to dođe muka nakon konzumacije?

Nigrianvs
20.07.2011, 20:12
Ovako..............
Mucenica nije brlja vec odlicna pitka vatrena voda
koju mi sa samoga starta mucimo satima da nebi ona kasnije nas mucila:schwitz:

Marko
20.07.2011, 21:39
Slađa je od Bogojavljanske vodice

KUPAč
21.07.2011, 08:15
Aaaaa....!
Zahvaljujem na odgovorima, morat ćemo organizirati druženje i degustaciju mučenica - raznijeh.

avgvst
21.07.2011, 22:11
Može i ovako:
MUČENICA = PREPEČENICA ŠLJIVOVICA! :):marc3:

pike.sch
02.10.2011, 09:34
Kraj sveta kasni godinu dana. Dole imate savete zasto je bolje na selu nego u gradu. http://www.kurir-info.rs/planeta/apokalipsa-dolazi-2013.-godine-131480.php

pike.sch
23.11.2012, 16:48
Jos manje od mesec dana do smaka sveta , jel ima nesto novo i zanimljivo za ovu temu? Jel neko zainteresovan za kolektivni izlazak na teren 21 decembra. Sto nas je vise to bolje. Ja sponzorisem sa vinom i rakijom!!!

Darko
23.11.2012, 17:06
Svaki dan se nekome smakne...

Ako sam za aranđelovdan uspeo da "ubodem" teren, za "smak" će sve same žuće da iskaču :D
Ako već imamo i sponzorstvo, može :26:

kratki
23.11.2012, 21:06
E da sam blize.......

eclipse4
23.11.2012, 23:06
smak sveta je sada vec tradicionalni spektakl koji se odrzava svake 3-4 godine......

pike.sch
12.12.2012, 12:56
Pocelo je odbrojavanje jos 9 dana a zasto je danas poseban dan (posebno za neozenjene) http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2012&mm=12&dd=12&nav_id=668254

Comodus
12.12.2012, 19:34
Jos malo tik tak tik tak tik tak... a ako se sakrijem u podrum :totlach:

Enigma
12.12.2012, 20:19
Jok, nema smak sveta, ovaj svet je već smaknut. Ulazimo u novu eru u kojoj ima da se bijemo i ebemo jedni drugima majku do sledeći smak sveta.
Smak ovoga smrdljivog sveta sledi tek tada kada svi skupa na ovoj našoj plavoj kugli postanemo jedno, siguran sam da ćemo se načekati, taj dan bi mogao biti na moj petstočetrdesettreći rođendan, a tada vas sve skupa pozivam na veliki dernek. :) :26:

Spartacus
12.12.2012, 21:26
Smak sveta ce biti odlozen zbog snega:totlach:

apostata
12.12.2012, 21:38
Za one malo starije: ko se seca filma Ace Petrovica (Skupljaci perja) iz 1968. sa Mijom Alkesicem, Batom Zivojinovic, Gidrom Bojanicem, Evom Ras i, lani preminulom, Annie Girardot "BICE SKORO PROPAST SVETA", inace stih pesme koja se nastavlja recima:
"Neka bude nije steta" ?!:bier:

IVLIANVS
12.12.2012, 22:09
legendarni film......iz 1967 kolega apostata
kao klincu mi se urezala scena kad se bekim i bata nozakaju u perju
mislim da je iz tog filma ona cuvena recenica iz kafane:"plati ti,nije mi ni do cega"

Banatski šetač
12.12.2012, 22:34
Slabo si ti to skontao Iulianus :)
Skupljači perja su iz 1967, ali, Biće skoro propast sveta je iz 1968.godine.
Naš vrli Apostata je želeo da ukaže na stvaralaštvo Aleksandra Saše Petrovića pa je podsetio da je Petrović autor i legendarnih Skupljača perja snimljenih ovde kod mene u Banatu ( Debeljači) :)))

Taj film Biće skoro propast sveta su moji imali na VHS-u i užasavao me je svaki put kada sam ga gledao... Sad vidim da realno ipak nismo daleko od tog užasa!

Veruj, veruj keru
ne veruj švaleru...
veća vera kera
nego u švalera
;)

eclipse4
12.12.2012, 23:02
mislim da cu se posle smaka sveta tj 22-og navece cuti i dalje sa prijateljima,na forumima,mail-u,msn-u,skype-u,yahoo-u,xfire-u,telefonu,uzivo.... .....


sto se Kalendara Maya tice = vid` cune prava pionirska!

miligor
13.12.2012, 17:36
Ima jedan vic kada je smak sveta dosao u srbiju, pogledao stanje i rekao: Vec sam bio ovde.

Mucic2
16.12.2012, 11:19
Na Rtanj, jos par slobodnih mesta- pozurite !!!
Kad se desi kataklizma samo ce Rtanj biti jedino bezbedno mesto...blizu sam mogu da vam rezervisem mesta , jos malo pa nestalo :sdb79248:

Mucic2
16.12.2012, 11:23
A ako nestane struje kako cu da punim moj MD?:nixweiss:
A promena polariteta dali ce da utice na rad MD?:00000964:
:humba:

Vumi
16.12.2012, 11:25
Ja cu sebe zrtvujem prirodi a zeni sam spremio hermeticko bure i iskopao sam duboku rupu da ga sa njom zajedno ubacim u nju...nikada se ne zna, da li ce nas poplaviti voda ili ce nekakva radijacija da se rasiri...obezbijedio sam je za sve slucajeve :)

popimperia
16.12.2012, 12:25
Smak sveta je najavljen u 18.00 h .Više o tome u dnevniku od 19i30h,:36_1_65[1

pike.sch
16.12.2012, 14:48
Nova godina ce se ove a i narednih slaviti 21na 22 decembar jer je majanski kalendar tacniji od kineskog, julijanskog, gregorijanskog... Taj dan je najkraci dan na severnom a najduzi na juznom delu zemlje.
Mislim da bi covecanstvu prijala jedna polu apokalipsa ili mini smak svet. Do pre 2500 godina bilo je svega u izobilju mnoge zivotinjske vrste su bile zive, zdrava hrana voda za pice, danas je sve zatrovano mnoge zivotinjske vrste ne postoje ili su pred izumiranjem rudna bogastva sve su siromasnija ljudi je sve vise, zdrave hrane sve manje. Zamislite Srbiju gde jedan zaposlen radi za tri penzionera dvoje dece i tri socijalno ugrozena stanovnika. To je neizdrzivo. Zamislite planetu zemlju kao svoju kucu imate kilo hleba kilo mesa i litar vode. 1900 godine jednom coveku bi bilo dovoljno da se najede i napije, 2012 vas je 7 u kuci dali imate dovoljno za sve? Za 12 godina jos jedan u kuci pa za 10 godina jos jedno. Covek koji je predator i istrebljivac zivotinjskog i bilnog sveta kad tak mora doci do vremena kada ce mu se to obiti o glavu. Biblijski raj ce doci kad se ljudi svedu na razumni broj kao pre 2500 godina.

apostata
16.12.2012, 15:30
Pike, brojnost stanovnistva na planeti je samo posledica. Uzrok je nesta drugo, ali to je vec mnogo opsirna tema.

Pretorijanac
17.12.2012, 03:43
Prognoza za ovu nedelju:

eclipse4
17.12.2012, 11:27
Pike, brojnost stanovnistva na planeti je samo posledica. Uzrok je nesta drugo, ali to je vec mnogo opsirna tema.

kao sto ni zemlju nismo nasledili od predaka nego smo pozajmili od potomaka....

pike.sch
17.12.2012, 14:29
Ovaj me sajt zasmeje do suza
http://www.njuz.net/srbija-ne-ispunjava-uslove-za-dobijanje-datuma-smaka-sveta/
i ovo je dobro http://www.njuz.net/nakon-cetvorocasovnih-pregovora-miskovic-dao-ponudu-za-kupovinu-mup-a/

Darko
17.12.2012, 14:31
NASA o 21. decembru http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html

pike.sch
20.12.2012, 19:40
Da li ste se spremili za sutra? Da se oprostimo ako neko smakne svet sutra! Ili vidimo se dan posle sutra.

Marko
20.12.2012, 21:18
Iskopace nas neko već za par miliona godina.A ko bude imao srece možda završi i u nekom muzeju.

pike.sch
22.12.2012, 17:04
Preziveli smo jos jedan smak sveta, u stvari hajde da svaki clan napise temu sa nekim zanimljivim nalazom, pricom ili slicno da vidimo stanje na forumu ko je ziv a ko smaknut.

Desert Walker
22.12.2012, 17:14
DW na broju :) !

avgvst
22.12.2012, 17:29
Tu sam...
Sta bijade?

Banatski šetač
22.12.2012, 17:41
Crtamo nepostojeći baktun!

Darko
22.12.2012, 20:21
Ništa od onog predloga za izlazak na teren za smak?

pike.sch
22.12.2012, 20:39
Smrzla zemlja nemoze se kopati ali zato curila rakija koja se ne moze slediti. Bice drugih prilika ...

miligor
22.12.2012, 22:35
Po ovom vremenu preporucujem da na youtubu gledate seriju drzavni posao. Malo smeha nikad ne skodi.

kratki
23.12.2012, 11:35
Eto nove sanse naredne godine....:26:

pike.sch
05.11.2013, 11:30
Do djavola, unistice nam kiselina novcice ima svima da otpadne patina http://www.vesti-online.com/Vesti/Zanimljivosti/357266/Nema-nam-spasa-ubice-nas-kiseli-oblak

pike.sch
20.09.2015, 11:05
Nova najava smaka sveta uskoro http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/511/Zanimljivosti/2043485/Smak+sveta+28.+septe mbra+zbog+„krvavog+M eseca“%3F.html