PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Sa izlozbe sitnih zivotinja


Vumi
28.11.2009, 17:49
Evo odoh danas sa djecom na izlozbu ovih zivuljki. Bilo je tu ptica, zeceva, kokoski i miseva. Evo nekoliko fotki pa vidite kako izgledaju (na kvaliteti se izvinjavam, radjene se mobilnim)

Enigma
28.11.2009, 18:36
Djeca su sigurno uživala, volim životinje i bavim se ovim hobijem, uzgajam razne vrste fazana, pataki, kokoši, pura i grlica. :) :26:

pike.sch
28.11.2009, 18:41
Drzim orijase i nemacke sarce. Danas sam pravio kobasice od svinjetine i kunica.

miki13
28.11.2009, 18:47
Ma gde su Rimski Novci.....

apostata
28.11.2009, 18:51
Znaci li to Pike da i ti volis zivotinje?

Cezar Veliki
28.11.2009, 19:03
Ja imam psa i macku.
Imao sam i papagaja ali ga pojela maca :(

pike.sch
28.11.2009, 21:55
Znaci li to Pike da i ti volis zivotinje?
Da, imam mali zoloski vrt od domacih zivotinja.
Redovno idem na Poljoprivredni sajam u Novom Sadu, moze da se nabasa na dosta toga sto traba za nas hobi.
Rimljani su voleli kunice, nekad ih je bilo po celoj evropi ali divljih. Poceli su ih pripitomljavati i uzgajati a divljeg su kasnije istrebili.

apostata
28.11.2009, 22:16
Ukratko, volis ih toliko da ih pretvaras u kobasice.

eclipse4
28.11.2009, 22:49
Ja imam psa i macku.
Imao sam i papagaja ali ga pojela maca :(

sad nateraj psa da pojede macu za kaznu ;) ;) ;)

perun
28.11.2009, 22:54
Djeca su sigurno uživala, volim životinje i bavim se ovim hobijem, uzgajam razne vrste fazana, pataki, kokoši, pura i grlica. :) :26:

Enigma da nismo nesto u familiji: pecanje, ptice, istorija, arheologija, godine, gabariti, riba, divljac, gljive, vino, mucenica, detektor.......

Cezar Veliki
28.11.2009, 23:14
sad nateraj psa da pojede macu za kaznu ;) ;) ;)


Pokusava ali mu nesto ne uspeva :)

Cezar Veliki
28.11.2009, 23:24
Evo pola 12 je popio sam flasu belog shardonnay LEDERER pa je vreme da vas napustim. Idem da se posvetim mom omiljenom hobiju (ribice od 1.80 po mogucstvu plave) Ipak je subota vece :00000441:

Enigma
28.11.2009, 23:40
Enigma da nismo nesto u familiji: pecanje, ptice, istorija, arheologija, godine, gabariti, riba, divljac, gljive, vino, mucenica, detektor.......

Svi smo mi bliža ili dalja rodbina, na ovom forumu se okupljaju bliske duše i to je ono pravo. :) :26:

Nigrianvs
29.11.2009, 04:16
da prikazem i ja moga vernoga telohranitelja
prva slika 07
druga je od letos

Cezar Veliki
29.11.2009, 04:39
Evo i moj lovac :)
Kazu kakav gazda takav pas :)

pike.sch
29.11.2009, 12:03
Poznata je izreka ko voli zivotinje voli i ljude.
Jedna od izmisljenih teorija o zakopanim ostavama je i ova. Kad bi se neprijateljska vojska nasla u blizini ljudi nisu imali vremena kopati rupe da bi zakopavali svoje blago nego su pristupili laksim metodama. Jedna od metoda je bila uhvatiti kunica (koji se gnezdi u rupama) iz rupe i na njegovo mesto ostaviti ostavu i zajedno sa kunicem se sakriti. Kad bi opasnost prosla dosao bi na mesto gde je uhvatio kunica i pustio bih ga. Kunic bi nepogresivo usao u svoju iskopanu rupu a gazda svoju ostavu bi lako nasao.
U tu svrhu i gajim kunice. Imam jednog dresiranog sivog orijasa koji em sto brzo kopa em sa lakocom nalazi ostave. Njegove velike usi su kao senzori lako detektuje sve ostave a i sitan novac, sapa i rep mu sluze za srecu, brkovi su nepogresiva meteoroloska naprava za vremenske prognoze. Rupu od 50 cm iskopa za neverovatnih 5 minuta ako je zemlja mekana. Dovoljno je da mu stavim denar da ga vidi i onjusi i on krece u akciju. Kunici detektuju nalaze na vecim dubinama to jest rade kao dubinci dok dresirani psi i ostale zivotije da detektuju nalaze do 10-15 cm. Otkrih vam moju tajnu. Jos nesto dresiranje kucica je veoma komplikovan i tezak posao i veoma dugo traje ali krajni rezultat je fenomenalan. Posto se kunici brzo razmozavaju uskoro cu poceti da prodajem dresirane kucice ali prvo da ja ocistim neke terene pa onda.:26:

Vumi
29.11.2009, 16:56
Sad slijedi kazna zbog reklamiranja kucne radinosti :).
Pa zar nije lakse unaprijed pripremiti rupu ili naci neku gotovu od kunica nego hvatati kunica kada neprijatelj naidje i onda mu vezivati za rep svo svoje blago. Interesantno je i to kako kunic kada udje u svoju rupu skine to sa sebe a interesantno je i to kako prepoznati kunica i kako znati gdje mu je rupa....jooooj, ovo stvarno nema smisla :)

Nigrianvs
30.11.2009, 00:26
:36_11_6[1 auuuh
stomakme zabole!!!!
Ja sam cuo, da su bacali u svoje bunare dragocenosti. Kome uspe da se vrati taj naglavacke u bunar po vrednosti.
A ako se bunar odroni? eto posla za dresiranoga Kunica:totlach::26: