PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Cuvajte se prijatelja i komsija


Votis
23.01.2010, 18:01
Ovo postaje jako opasan hobi!!
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=168790&title_add=Pet%20dana %20sa%20otmi%C4%8Dar ima&kword_add=dragisa%20 nikolic%2C%20kidnapo vanje&search=pet%20dana%20 sa%20otmicarima

apostata
23.01.2010, 19:40
Verovanje u zakopano zlato i odlazak babama vracarama je, na zalost, deo nepromenjivog folklora naroda u Srbiji. Da godinama povremeno ne procitam u novinama o takvim zaludjenostima o zakopanom zlatu, prosto ne bih mogao da verujem da se to desava u danasnje vreme. Cuju za rec zlato i polude, prekopase sve i pobise se nacisto !?!?:badass: Tragicno je sto u te price jednako veruju i seljak u opancima i univerzitetski profesor.
Rekao bi covek po tolikim rupama po njivama i planinama da su u toku najobimniji arheoloski radovi u zemlji Srbiji, a ono, budale traze zakopano zlato. !!!???:00000659:

miligor
23.01.2010, 20:36
Zbog toga se kazeda je zlato prokleto, ipak ono budi najgore u coveku

pike.sch
23.01.2010, 20:39
Iskopavaju i tek sahranjenog coveka ako znaju da ima makar jedan zlatan zub. Ova trenutna situacija vodi ka anarhiji i sveopsem ratu. Oko za oko zub za zub.

Enigma
23.01.2010, 22:09
Na žalost mi smo još uvijek u našim banana državama neka vrsta paravojske uz onu legalnu, i sami dobro znate koju i kakvu. Stalno ponavljam da jedino sami možemo i moramo napraviti reda u našim redovima, većina nas ne spada u kategoriju devastatora i nemoralnih (ku_rvinih sinova). Ne treba birati sredstva da se ljudska kuga makne iz naših redova. Jako dobro znam koju štetu po njivama i lokalitetima to ništavilo čini. :) :26:

biljadj
23.01.2010, 23:28
Keramika je keramika:)

Enigma
24.01.2010, 00:12
Nevažno, keramika ili metal, priča se svodi na isto. Važno je da se ne prekopavaju zaštićeni lokaliteti i seljački usjevi, odnosno zemljoradnička muka. Ljudskom smeću ništa nije sveto, samim tim ne zaslužuju mjesto pod " Suncem " . :) :26:

eclipse4
24.01.2010, 01:50
Zbog toga se kazeda je zlato prokleto, ipak ono budi najgore u coveku

...da.....zlato nije prokleto...sam covek je proklet....

Votis
24.01.2010, 14:56
Smislite pricu gde je zakopano zlato, za slucaj da vas neko kidnapuje. Da vas ne bi mnogo tukli :D

I.Dzon
25.01.2010, 13:27
Covek je veoma hrabar . Borba za prezivljavanje i goli zivot mu je spasla glavu.Medjutim meni ovo mirise da ima drugu pozadinu price.Sve druge povrede ali prelom 9 rebara nema sanse da se brzo krece .Do 2 casa posle preloma toliko rebara i moze,posle 2 casa ne verujem samim tim sto ne moze normalno da dise, plus mogucnost probijanja opne koja stiti plucna krila a to vuce katastrofalne posledice.Mozda gresim u rasudjivanju i tumacenju ali meni mirise da se ovde radilo o necem drugom.Ovako nesto mnogo lici na zelenase.Treba cuti i drugu stranu price a istraga ce pokazati pravu istinu.Moja logika je jednostavno ovakva,covek sam od krvi i mesa pa mozda i gresim.

pike.sch
25.01.2010, 13:58
Sta je tu tacno u toj prici nemoze se zakljuciti samo iskazom jednog svedoka. Prica mozda ima politicku pozadinu, mozda sirenje straha kozna cega tu nema. Mutne price u mutnoj drzavi. Danas je istinu tesko otkriti. Lazi i obmane su sastavni deo drzave, tajkuna... radi postizanja odgovarajuceg cilja. Narod je tradicionalno glup i naivan.

sirmium
26.01.2010, 00:07
Poptpuno se slazem sa I.Dzonom meni sve ovo mnogo smrdi, na slici se vidi covek srednjih godina i normalne gradje a sta je sve ispricao sto se tice fizickog maltretiranja i jos snage posle svega za beg....... skroz neshvatljiva prica!

eclipse4
26.01.2010, 00:34
pazite kad dvojica krupnih i celavih pa jos cetvorica (koliko ih je vec ukupno bilo)i plus radovance koga neznamo koje je fizicke gradje,nisu imali snagu da popnu na neku planinu,dok je jedancovek sa 9 polomljenih rebara,gladan i zedan (pet dana torture bese? sigurno mu nisu davali dorucak rucak i vecerua a uz to i guaranu ili red bul) i sav izmrcvaren od batina uspeo da penje neku planinu,jer ne bih rekao da je u pitanju brdasce,plus jos po nekom ogrom snegu,pa gde je tu logika??????
i jos radovancetu baksuzu ili kako se vec zove,ispada pistolj iz ruke,ko da mu je ispao sa vrha planine a ne iz ruke pred njim,da kazemo da je verovatnoca da se pistolj skotrlja s planine velika nemozemo,jer je sneg tu,sto znaci,gde bi pao pistolj tu bi ostao,ne bi mu trebalo vise od 5 sekundi da ga podigne....jedino da ovaj prebiveni nema neke super moci pa da se krece bar 150 metara u sekundi.obicna glupost,ljudi,nista vise,siguran sam da ce se on kao prvi naci iza resetaka.a ako sud poveruje u ovu glupost,onda mozete da shvatite ko nam kroji zakone....

eclipse4
26.01.2010, 00:40
Ovo postaje jako opasan hobi!!
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=168790&title_add=Pet%20dana %20sa%20otmi%C4%8Dar ima&kword_add=dragisa%20 nikolic%2C%20kidnapo vanje&search=pet%20dana%20 sa%20otmicarima

ovo nije opasan hobi,koji mi hobisemo...
a to cime se oni bave ni najmanje ne bih nazvao hobijem.

agrippa
26.01.2010, 08:43
Pre dve godine su po gornjem sremu navodno nestajali seljaci sa njiva. Bilo je nekoliko slucajeva. Kažu kradljivci organa
Naravno po pričam meštana
Situacija , u nedođiji nigde žive duše u krugu od 10 km mi dolazimo po seoskom putu stajemo na teren, izlazimo (nas četvorica ) iz kola i pocinjemo da rasklapamo detektore ,asove ... onako u maskirnom odelu...
u međuvremenu nam je nailazio paor na biciklu ,kada nas je ugledao naglo je skrenuo u kukuruz.
Mučenik je došao posle nekog vremena virenja iz šaše i sav srećan priznao kako se živ us-rao kada nas je ugledao , mislio je da smo kidnaperi :) posle nam je isprišao kako su seljaci pustili buvu da su ljudi nestajali sa njiva.
Sad da li je bilo istina ili ne to ne znam 100%

Enigma
26.01.2010, 16:17
Ovo postaje jako opasan hobi!!

Moramo biti odgovorni, uljudni, pošteni i naš hobi sigurno neće biti opasan.
One koji to nisu, treba strpati tamo kuda pripadaju i to bez iznimke, za naše dobro. :) :26:

perun
26.01.2010, 16:38
U najmanju ruku netreba pricati nikome cim se bavis.

Nigrianvs
26.01.2010, 22:43
perune, potpuno si u pravu.
Sibas Stojka i pravis se mutav:26:

crni
26.01.2010, 23:08
БУГАРСКА НАЦИОНАЛНА ФЕДЕРАЦИЈА МЕТАЛДЕТЕКТИНГ

ЕТИЧКИ КОДЕКС Претраживач

Глава прва

Опште

Арт. 1. Овај кодекс поставља стандарде етике и понашања припадника бугарске националне федерације металдетектинг и има за циљ да повећа поверење јавности у њихов морал и да подигне углед федерације.

Арт. 2. Стандардима у овој Кодекс се добровољно моралних и етичких обавеза да припадници БНФМ и које у основи, као средство само-дисциплини и само-развој.

Арт. 3. Личне понашања припадника Федерације, као што су:
(1) стриктно у складу са законима Републике Бугарске и Статута БНФМ.
(2) Не подривају углед и интересе БНФМ у јавном и приватном животу.
(3) показују поштовање, искреност, толеранција и спречавање понашања која угрозила права и достојанство појединца.
(4) комуникација између чланова Савеза су једнаки.
(5) Не дозволи уклањање клеветничке изјаве и својим јавним изјавама на адресу објективност и истину. Професионалне или личне спорови нису предмет јавне полемике.
(6) Немојте дозволити појаву сукоба интереса и приватног предности материјалне и нематеријалне, у испуњавању својих обавеза према Федерацији.


Глава друга

Изглед и понашање чланова Федерације у пракси њиховог хоби металдетектинг

Арт. 4. Чланови федерације се слажу да прате све законе, правила и прописа који се примењују у земљи и имају везе са металдетектинга .

Арт. 5. Чланови Федерација не слаже да подрива приватне имовине, а не да траже приватни сајта без дозволе власника.

Арт. 6. Чланови Федерација не слаже да се проналази и ископавања споменика културе прогласио у Бугарској од националног и локалног значаја без одговарајућег одобрења од надлежних органа.

Арт. 7. Чланови Федерације слаже да не загађују животну средину и воде и да сачува природне ресурсе, животиња и биљака.

Арт. 8. Чланови Федерације ископавања да попуни своје рупе у земљи и нека природа и пејзаж у форми у којој су првобитно били.

Арт. 9. Чланови федерације неће тражити или ископане површине засађене усеве.

Арт. 10. Чланови Федерација не слаже и не толерише праксу тзв точка багера претрагу.

Арт. 11. Чланови федерације се слажу да се љубазни, пажљиви, разумни и пријатељски као и други перспективу, и локално становништво, агенције и власти.

Арт. 12. Чланови федерације се слажу да промовише одговорна претраживање, проналажење, повратите и штите артефакте и поделите своје знање са другима.

Арт. 13. Чланови Федерације да се не слаже штете и уништавање приватне, општинске и државне имовине, укључујући и опрему, знаци, зграде, путеви, зграде или остаје таквих.

Арт. 14. Чланови Федерације су сагласне да обезбеде, на захтев о хоби детектора метала и помагаће савете и информације почетника претраживачима.

Члан 15. Чланови федерације се слажу да помогне у проналажењу изгубљене металним предметима.

Арт. 16. Чланови федерације се слажу да се понашају у циљу побољшања угледа других истраживања, увек имајте на уму да су амбасадори металдетектинг хоби широм света.

Глава трећа

Казне и одговорности

Арт. 17. Санкције према овом Кодексу, казниће се со цел да упозори починиоца у складу са етичким стандардима и да штити власт Федерације јавности.

Арт. 18. За кршење норми Етичког кодекса и пружа следеће казне:
(1) Имајте у виду да чланови не у складу са Кодексом етике
(2) Обавештење о члановима БНФМ и даје публицитет случај у Федерацији
(3) Предлог за искључење из Федерације

Глава четврта

Завршне одредбе

Арт. 19. Овај код је усвојен од стране Управног одбора Бугарске националне федерације Металдетектинг на 22.01.2009, а ступио на снагу одмах након његовог усвајања.

Арт. 20. Предлоге за измене и допуне Кодекса понашања потписан од стране најмање 10 припадника БНФМ може да се увезе директно на разматрање од стране Управног одбора БНФМ.
Prevod nije bas naj naj ali eto oni idu napred a mi se i dalje krijemo!

Enigma
26.01.2010, 23:51
Upravo tako, zahvaljujući nama samima. :) :26:

Nigrianvs
27.01.2010, 00:01
Kada i mi udjemo u EU kao bugari
mocicemo da osnivamo udruzenja,federacije i td........
a dotele........... sto dalje od ociju znatizeljnih prolaznika i prometnih puteva :26:

Enigma
27.01.2010, 00:25
Bratiću jedini, trenutno je tako, moramo se potruditi da ne potraje. :) :26:

agrippa
27.01.2010, 09:13
Bez brige kolege.
Oni koji se ovim nasim hobijem bave iz pohlepe ,jako brzo odustaju :) Kada posle par meseci mlataranja sa skenerima radarima i lokatorima ne pronadju zlato a pri tom iskopaju silne bunare ...

crni
27.01.2010, 16:34
Agrippa oni koji se ovim bave zbog pohlepe nisu hobisti a upravo oni su ti zbog kojih mi i ne smemo da stisnemo m..a pa da osnujemo neko drustvo poput nasih komsija iz razloga sto znamo kako cemo proci da se pojavimo sa takvom organizacijom bas zbog nastalih posledica delovanja gore navedenih!

agrippa
28.01.2010, 09:41
Kako u ribolovu imas sportske ribolovce ,alase ,ribokredice ...
Tko ti je i kod nas :)

apostata
31.01.2010, 00:59
Kada i mi udjemo u EU kao bugari
mocicemo da osnivamo udruzenja,federacije i td........
a dotele........... sto dalje od ociju znatizeljnih prolaznika i prometnih puteva :26:

U zemlji u kojoj zivim sve pronadjeno, a sto je starije od godine Reformacije, kao i sav novac stariji od 1650. godine, pripadaju bez ikakve naknade drzavi. Nase novostvorene i opljackane drzave nemaju ekonomske mogucnosti da donesu zakone koje bi tragaci prizeljkivali, a tragaci su jos manje sposobni da postuju bilo kakve zakone koji im maksimalno ne idu na ruku u balkanskoj varijanti (cast retkim izuzecima).
Nikakva EU nece doneti ocekivano resenje za tragace jer je sem globalne pljacke nista drugo ne zanima i iskreno se nadam da ce se monstrum raspasti pre nego nas natera da budemo njegov "clan". Sve ovo na cega se danas zalite u svojim kvazi-drzavama, delo je stare pokvarne dame (koja se vec usmrdila pre konacnog crkavanja) i onog monstruma-manijaka preko Bare kojem pod hitno treba navuci ludjacku kosulju.
Nista vam i ovako ne fali i jos nisam video nekoga da je odustao. :):bier:

Votis
31.01.2010, 22:02
ovo nije opasan hobi,koji mi hobisemo...
a to cime se oni bave ni najmanje ne bih nazvao hobijem.

Moje misli da ovo postaje opasan hobi su bile usmerene u pravcu da,
svaka budala koja cuje da neko od nas ima detektor i da se bavi traganjem moze da pomisli da smo nasli neko tamo zlato ili da znamo gde ga ima. Pa da nas kidnapuje i muci sve dok mu ne otkrijemo gde ga navodno krijemo..

perun
01.02.2010, 15:54
Nije samo to problem, neko moze da pusti sasvim bezazlenu pricu koja iz usta u usta na kraju postne jako opasna. Prema tome flaster na usta, sta si radio gdje si bio odgovor. Izvinite, ja sam sad stigao na biciklu.

eclipse4
01.02.2010, 16:20
a na ledjima ti ranac sa rasljama za vodu,nadam se da raslje za vodu nece biti razlog za otmicu posto vode ima svuda;) ;) ;)

perun
02.02.2010, 21:07
Iz iskustva znam da od 10 zutih para SFRJ posta zlatnik.

agrippa
03.02.2010, 10:10
nije zlato sve sto sija :26: