PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : ujedinjeni muzeji srbije ;)


eclipse4
02.02.2010, 13:47
danas cuh da je u pripremi web sajt koji trenutno ima u bazi oko 30.000 slika iz nasih muzeja.
nastoje da se slikaju svi nalazi po muzejima i da se postavi na tom sajtu i da se tako stvori jedan virtuelni muzej,probacu ako mogu da iskobeljam nesto po netu radi vise informacija.

biljadj
02.02.2010, 14:32
Meni se svidja takva mogucnost da se moze lepo pogledati nesto sto je mozda vec sakupilo prasine u muzejskim depoima.

eclipse4
02.02.2010, 14:41
sigurno da bi bilo lepo makar virtuelno zaviriti negde....samo da i ovaj poduhvat ne zavrsi na nekoj polici sa puno prasine...

zoxi
02.02.2010, 18:11
Sve je to bas lepo , ali kako ce oni prodati neke od tih predmeta ako ih ljudi budu videli u tom muzeju ?

eclipse4
02.02.2010, 21:47
xexexe,dobro pitanje ;)

Nigrianvs
02.02.2010, 22:12
Sve je to bas lepo , ali kako ce oni prodati neke od tih predmeta ako ih ljudi budu videli u tom muzeju ?

Jednostavno. Napravice duplikate uslikati i eto nama da parimo oci:)

perun
03.02.2010, 10:13
To je samo dokaz da nista nerade, da jednostavno nagomilaju na jednom mjestu i pokazu vec vidjeno. Valja opravdati silne plate zaradjene krvavom borbom protiv " divljih kopaca ". Da li ce se sjetiti jednom da pregledaju depoe i tavane mozda je i tamo nesto ostalo.

pike.sch
03.02.2010, 12:26
Koliko je dobro toliko je i lose. Dobro je za lenjivce, sedis uvaljen u fotelju i kao obilazis muzej i to po celoj Srbiji. Lose je sto unapred znas sta te ceka kada bi hteo da obidjes muzej, gubi se strast, znatizelja i mnogo toga. Mnogo mi je bolje otici u muzej na neku prezentaciju i odgledati sta se sve nalazi u muzeju i to iz svih uglova pa pomalo procaskati sa kustosom ili ljudima koji se tu nadju. Ima jedna slika na netu (koju nemogu da nadjem) ali govori da je covek od majmuna nastao radom a da je u eri kompjutera od coveka nastao majmun. Dakle savet mrdnite du.peta i obidjite neki muzej uzivo a ne preko kompjutera.

eclipse4
03.02.2010, 15:28
evo odradicu ja to umesto tebe ;) ;) ;)

birajte evoluciju ;)