PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Kralj i njegovo blago :-)


Pero68
09.05.2010, 10:24
Ovaj me je zbunio kad sam ga prvi put vidio. Rekoh, ko je sad ovaj?
Ispade da je to izgleda Fantasy coin, kako ih zovu, kovan oko 1900 godine.
Ako je neko nasao sliku bas ovakvog "novcica" na internetu, molio bih link.
Nasao sam slican, ali ne ovakav.
I za one kojima mozda smetam, ono je iz MUZEJA, nije moj nalaz...

Pero68
09.05.2010, 10:25
Zurba... Evo slika

Enigma
09.05.2010, 23:10
Radi se o beznačajnoj i bezvrijednoj medaljici, ne vrijedi trošiti energiju na slične stvari. :) :26:

acervonec
10.05.2010, 20:52
Prvi put vidim tako nešto i meni je zanimljiv. Zašto beznačajan (razumjem, da ne vredi mnogo)? Koja mu je svrha?

Pero68
10.05.2010, 21:47
I meni je zanimljiv.Cak ga mislim i staviti u postavku muzeja. :-)
To ti je nepostojeci novac, koji je neko napravio dali iz zezanja ili ko zna zbog cega...
Vrijednost... Sta ja znam.Kao sto neko skuplja "regularnu" numizmatiku, tako se skupljaju i ovakvi novci. Neko mi ga je opisao kao "Fantasy coin", ma sta to znacilo.Izgleda da ovakvih ima bar jos jedna vrsta, jer na internetu sam uspio naci samo sliku onoga drugoga, bez ikakvih pribliznijih podataka, kao sto je preciznija godina izrade, zemlja, zbog cega je napravljen...

Pero68
10.05.2010, 21:50
Nazalost, sliku nemogu postaviti, nemam vise mjesta...

Vumi
11.05.2010, 11:16
Pero68, o kakvom mjestu za fotografije stalno govoris, nemas nikakvih ogranicenja sto se tice postavljanja fotografija, nije mi nikako jasno. Fotografija mora imati odredjenu vrijednost u KB i to je sve, znaci ne smije da prelazi nekih 100KB, sto se tice rezolucije, nije bitna, svejedno se smanjuje automatski???

eclipse4
11.05.2010, 11:25
milane u tome i jeste stos.....nemoze se u jednoj temu uploadovati dve razlicite slike ali pod istom velicinom i pod istim imenom,zato sto ce mu izbaciti poruku (koja je bila na nemackom koliko se ja secam) da slika vec postoji u temi.ili bese izlazi nesto drugo (slicno kao kad ne postoji zeljena trazena stranica na internetu)

pero kad postavljas slike,postavi u jpg formatu,slika moze da ima i 1mb nije bitno,mislim da ce je skripta automatski smanjiti.BITNO JE DA SLIKA NEMA ISTO IME I VELICINU U KILOBAJTIMA KAO PRETHODNA.

srecan upload ;)

ssin
11.05.2010, 14:01
Baš nedavno sam pročitao članak o ovom novčiću, ako se dobro sećam to je izlio neko u istočnoj Srbiji pred 2.sv.rat sprdnje radi. Zanimljivo je da je medaljica popularna kod lokalnog stanovništva čini mi se da je zovu "kralj s prasci" ili tako nekako i mnogi veruju da se radi o starom novcu. Da naletim na jednu ovakvu svakako bi je zadržao :) Pozdrav svima.

Pero68
12.05.2010, 07:29
O tom blagu sam i govorio,kralj svinjar. :-) Molim te ako se sjetis o kojem se clanku radi, javi mi...
A sad o slici... Ispast ce da se opet nesto bunim... Ali slike koje sam digao se zovu King Elkuros a i King Elrukos b, i obadvije su kod mene preko 100 kb.Prosle su bez problema.Za probu sam opet probao dici onu sliku koja nece da prodje, a zove se King Elrukos i ima velicinu 61,5 kb i opet nije proslo.
Mator jesam, ali neke stvari idu i u moju tvrdu glavu i znam nesto o kompjuteru.
Ono sto sam govorio o prostoru za attachmente, evo slike .Kada sam probao podici i ovu sliku,nisam mogao jer je javljalo nesto kao da imam samo jos 63 kb, slobodno, i tek kad sam spustio ispod 63 kb, slika je prosla...




King Elrukos.jpeg:
Mit diesem Anhang würde der Ihnen maximal zur Verfügung stehende Platz für Anhänge um 1,6 KB überschritten werden. Hier können Sie sich Ihre Anhänge ansehen.

Pero68
12.05.2010, 07:34
Evo, promjenio sam ime slici u Kralj svinjar.jpg i ima velicinu 62 kb i ne prolazi...
Evo i poruke koju dobijem kada je hocu prikaciti:
Kralj svinjar.jpeg:
Mit diesem Anhang würde der Ihnen maximal zur Verfügung stehende Platz für Anhänge um 31,3 KB überschritten werden. Hier können Sie sich Ihre Anhänge ansehen.
Sad sam je probao smanjiti i ispod tih 31.3 kb sta mi nesto javlja, i neide.Sada javlja opet nekih 24 kb.
Znaci, nije ime u pitanju, nije velicina u pitanju i Pero ne smara svakom porukom bezveze....

Vumi
12.05.2010, 11:38
Ja se izvinjavam, prilikom pravljenja nove korisnicke grupe, jedna sitnica mi je promakla. Pero68, bio si u pravu i mislim da je sada sve opet ok, gresku sam ispravio :)

acervonec
12.05.2010, 21:23
Baš nedavno sam pročitao članak o ovom novčiću, ako se dobro sećam to je izlio neko u istočnoj Srbiji pred 2.sv.rat sprdnje radi. Zanimljivo je da je medaljica popularna kod lokalnog stanovništva čini mi se da je zovu "kralj s prasci" ili tako nekako i mnogi veruju da se radi o starom novcu. Da naletim na jednu ovakvu svakako bi je zadržao :) Pozdrav svima.

evo, puno zanimljivih pitanja:
- ko je bio taj čovek?
- zašto je pravio te novce?
- koliko ih je odlio?
- šta znači ikonografija (kralj, svinje)?
- što zna narod o njima i zašto je popularan?

Kad bi u muzeju na izložbi video 50 dobrih rimskih i taj novac, sigurno bi mi privukao pažnju. Rimski novac je svuda isti, a taj je nešto posebno. Jasno da skupljaču rimske numizmatike ne znači ništa, a sa smotrišta muzeologije i lokalne istorije to je zanimljiv komad. Ja bih od njega napravio replike koje bi popračene sa dobrom prićom predstavljale zanimljiv suvenir...

Pozdrav!

Cezar Veliki
12.05.2010, 22:10
Jel moze neko da procita sta pise na njemu?

Pero68
12.05.2010, 22:33
BASILEAS ELARYKOY ili King Elrukos, a sa druge strane ICA..Na jednom forumu su mi rekli da pise kralj svinjar,
Evo i slike slicnog medaljona/novcica koju sam nasao na internetu...
Jos su i i ovo napisali: Since i know this is a cast coin that was made in Greece around 1900 and it was an attempt
by some crooks to present a new king.
I.Svoronos must has mention about this at Numismatic Chronicles but i don't where.

Bucanero
12.05.2010, 23:49
Mozda je seminarski rad sa prve godine faxa za falsifikatore ha ha... Salu nastranu, neobican komad.

ssin
14.05.2010, 12:30
evo, puno zanimljivih pitanja:
- ko je bio taj čovek?
- zašto je pravio te novce?
- koliko ih je odlio?
- šta znači ikonografija (kralj, svinje)?
- što zna narod o njima i zašto je popularan?

Kad bi u muzeju na izložbi video 50 dobrih rimskih i taj novac, sigurno bi mi privukao pažnju. Rimski novac je svuda isti, a taj je nešto posebno. Jasno da skupljaču rimske numizmatike ne znači ništa, a sa smotrišta muzeologije i lokalne istorije to je zanimljiv komad. Ja bih od njega napravio replike koje bi popračene sa dobrom prićom predstavljale zanimljiv suvenir...

Pozdrav!

Sećam se da je članak bio kraći, tipa "zanimljivosti" i siguran sam da nije bilo rečeno ko je autor i koliko primeraka je napravio. Samo još da se setim gde sam to pročitao ...:sterb097: nema ni par sedmica kako sam na to naišao.

ssin
31.05.2010, 12:39
update: video sam ovaj medaljon u Beogradu na sajmu antikviteta i poznati diler numizmatike ga je prodavao se za 15e :) A ono nije bio članak nego uzgrednih par informacija u jednom od brojeva numizmatičkog časopisa "Dinar".