PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Porodicno blago


Vumi
16.09.2005, 08:58
Jos jedna prica koju sam cuo "iz prve ruke" :)
Isti covjek, koji mi je ispricao onu prvu pricu o djecaku sa pronadjenim dukatom, ispricao je i sledece:

U selu gdje mu je majka rodjena bila je jedna porodica (vjerovatno i danas postoji, nisam ga pitao). Najstariji clan porodice, radi se o djedu, imao je cup sa dukatima. Porodica je znala da je on taj cup zakopao. Kazu da se jako brzo vratio kada je otisao da ga sakrije. Na zalost djed je ubrzo i neocekivano umro i tajnu nije uspio nikome da kaze.

Treba li reci da ti dukati nisu jos uvijek pronadjeni ?

mladjan
26.08.2007, 23:40
da treba

fabijanus
27.08.2007, 16:22
Jos jedna prica koju sam cuo "iz prve ruke" :)
Isti covjek, koji mi je ispricao onu prvu pricu o djecaku sa pronadjenim dukatom, ispricao je i sledece:

U selu gdje mu je majka rodjena bila je jedna porodica (vjerovatno i danas postoji, nisam ga pitao). Najstariji clan porodice, radi se o djedu, imao je cup sa dukatima. Porodica je znala da je on taj cup zakopao. Kazu da se jako brzo vratio kada je otisao da ga sakrije. Na zalost djed je ubrzo i neocekivano umro i tajnu nije uspio nikome da kaze.

Treba li reci da ti dukati nisu jos uvijek pronadjeni ?



....i ne samo to vec gde je to selo , ha , ha ....

Enigma
27.08.2007, 16:50
Moj pradjed je vjerovao bankama poput spomenutog djeda, na sreću imao je povjerenja u babu. :totlach: :26:

baki022
27.08.2007, 19:21
Mozda je doticni deda imao 'problema'sa kladionicarima?Te je jednostavmo izmirio dug :)

skituljko
27.08.2007, 22:43
Zar nikog iz kuce nije interesovalo gde ce deka da zaroni blago, pa da sutradan pogleda gde je po dvoristu kopano cisto iz radoznalosti?:huepfe r01

zoki
10.11.2007, 23:45
da li neko moze da mi kaze sta znace reci:borgires,krapta nos,miskure,teur

Vumi
15.11.2007, 17:06
....i ne samo to vec gde je to selo , ha , ha ....Za selo znam gdje je. Unuk toga djeda je dobar prijatelj moga sestrica i oni su jednom htjeli ici u potragu ali se sestric plasio da mi ne pokvari detektor :)

Vumi
15.11.2007, 17:11
da li neko moze da mi kaze sta znace reci:borgires,krapta nos,miskure,teurVidi m da si isto pitanje postavio i u wikipedii :)...sta su ti tamo odgovorili?