PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Fisher F-5


ALFA
07.06.2010, 02:26
Što kažete na Fisher F-5?

Rosuljac
23.09.2010, 23:56
Mene zanima ovaj MD, nikad nism radio sa njim ali sam od starijih kolega čuo da se dobro pokazao u mom kraju. Ako možeš napiši nešto o radu sa ovim MD. Zanima me i koja je cena ovog aparata, novog ili polovnog.

Vumi
24.09.2010, 21:38
Cijena u Austriji je 530€

Rosuljac
24.09.2010, 23:36
Vumi, kakav je F5 u odnosu na Minelab x-terra 50 i na Garrett GTI 2500. To su dva MD sa kojima sam radio. Lično mi više odgovara Minelab.
Po tebi, koji je od ova tri aparata najkvalitetniji. Za F5 sam čuo od starijih kolega da se jako dobro pokazao u mom kraju.

Vumi
25.09.2010, 01:29
Nisam radio ni sa jednim od tri navedena tako da ti ne mogu nista reci, zao mi je.

Danijel
06.03.2011, 03:12
Ja se izvinjavam @Vumi sto cu oziveti ovu temu ali me interesuje, a verovatno i dosta njih sa ovog foruma da li neko od clanova ima pomenuti model detectora pa bih voleo da cujem njegove testove i ostalo jeste da je proslo od tvog posta nekoliko meseci, ali mislim da je ipak neko nabavio ovu spravicu da je tako nazovem
Citao sam razne strane forume ali najbolje je kad ti nas covek kaze sta i kako moze ili nemoze neka stvar
pozzzz i hvala unapred

Ivan
06.03.2011, 19:19
Pozdrav svima...Ja sam nov na ovom forumu a i u ovom hobiju. Sa juga Srbije sam (Rosuljac, najverovatnije si i ti). Kupio sam pre neki dan Fisher F5, nisam stigao da ga isprobam i ne znam kako radi. Bio bih zahvalan nekom od iskusnijih tragaca ako bi mi rekao kakav je i kako se pokazao na terenu. Unapred hvala.

IVLIANVS
06.03.2011, 19:51
moj drugar ima f5...i nosi ga kad ide na rimski teren,a za madjare koristi Tesoro.... f5 preskace sitne novcice,za krupnu bronzu je OK ...

Ivan
06.03.2011, 21:11
Pozdrav, Danijel... Ja sam iz okoline Leskovca, i Fisher sam kupio u Srbiji. Ne znam da li sam ga preplatio ili nisam.

Jevus
18.03.2011, 13:18
planiram da nabavim neki od pomenutih.Pa me interesuje vase misljenje.

crni
06.04.2011, 22:05
1266!

Desert Walker
13.11.2011, 10:59
serija "12" je stvar proslosti...cini mi se

crni
13.11.2011, 15:24
Naravno da jeste ali to ne vazi za 1266 sve najbolje sto je Fisher ikada napravio je u tom modelu a koliko je dobar pokazala je i cena njegovog naslednika CZ3D (apsolutno isti uredjaj) ali mu je popularnost brzo opala zbog visoke cene jos uvek standardne koncentricne sonde i naravno onog sto su svi ocekivali a on u dlaku istih karakteristika sa daleko starijim bratom i osim novog imena ni milimetar vece dubine

Desert Walker
13.11.2011, 17:36
ja sam imao zelju kupiti Fisherov 1270 kod ovl.distributera za Srbiju..odustao sam zbog prenosenja preko granice,pa mi rekose da je kinez mozda,neki tvrdise da je serija 12 zastarjela itd itd.
meni se licno cinio fin uredjaj za 550 eura ali sam ipak kupio GMAXX II.
pa uporedjujuci 1266 i 1270 kakvo je tvoje misljenje kolega Crni? da li je 1270 ipak dobar uredjaj ili je kopmlikovan i prevazidjen?
inace sad svi mozgaju o tome da li da kupe Fisher zbog spoznaje da se "pakuju" u Kini

Vumi
13.11.2011, 19:05
Koji to zastpunik za Fishera ima u Srbiji da prodaje 1270 za 550 Eura??? Ako mislis na onog iz Cacka ili adakle vec bijase, ja cisto sumnjam da je on legalni zastupnik of Fishera za Srbiju...mozda se i varam ali ne vjerujem.

Desert Walker
13.11.2011, 20:46
e on mi se javio prije 3-4 mjeseca na moj upit o detektorima. ja nisam nista htio da srecu da radim. ovako sam miran.
ma sad nije ni bitno,meni je i godio detektor nize frekvencije,dublji jer ne idem po oranicama,imam dvije sonde (27 cu ne skidam :) )a zemlja gdje ja trazim je prilicno teska,livade,rubovi suma isl.

crni
13.11.2011, 20:52
Ne varas se Vumi, on je zastupnik za Minelab a Fishera ima onako da popuni ponudu. Miralem 1270 je jeftina igracka za 1266 kojeg polovnog u dobrom stanju jedva mozes naci za te iste novce govori li ti to nesto -neznam?
Sto se tice pakovanja Fishera u Kini ono je pocelo pojavom serije F sto znaci da su raniji produkti cisti, mada neznam sto je to bitno jer iza svega soji Fisher a ne neki jhao ming uostalom 90% racunara koje koriste korisnici ovog sajta su stopostotno kineske proizvodnje i kineskih komponenti za konekciju pa to nikome ne smeta nesto nevidim da je mekintosh u prednosti ili se varam?

Desert Walker
13.11.2011, 21:02
e to ke druze Crni bila moja dilema. cijena polovnog 1266 i novog 1270 (iako na akciji) je bila skoro ista. a taj zastupnik je znaci za Minelab...zato vidim da su mu samo Fisherovi modeli na akciji ,sve ostalo je "masno" skupo (ima tu i Garret-a i Whites-a ).
zato sam i pokusao da saznam u cemu je kvaka.
znam da kinezi sve pakuju od igracaka do sofisticirane opreme i da ce uskoro i amerikancima da prave oruzje kako je krenulo ali ipak me to Made in China ohladilo.

Naki011
13.11.2011, 21:17
Koji god detektor da otvoris u njemu ima komponenti made in China

avgvst
13.11.2011, 21:24
Naki u mom nema.... Provereno!!!!!

laki
13.11.2011, 22:20
ipak imamo i zastupnika za srbiju, pogledajte...http://www.fisherlab.com/hobby/dealers.htm

Desert Walker
14.11.2011, 05:29
Koji god detektor da otvoris u njemu ima komponenti made in China

ma vjerujem da ima komponenti. oni se moraju utrpati negdje,pa gdje bilo.
ali ima detektora koji se ne rade tamo niti se sklapaju,kolega je u pravu. poneki se rade od pocetka do kraja u drzavama iz koje ta kompanija dolazi.

Desert Walker
14.11.2011, 05:30
ipak imamo i zastupnika za srbiju, pogledajte...http://www.fisherlab.com/hobby/dealers.htm

da to je taj covjek.
vidio sam njegovo ime vec.

Darko
14.11.2011, 08:59
... ja sam kod njih uzeo f70... i ok... garancija (lokalna) + fabrička (5god)
... bilo mi je bitno da ako me kojim slučajem zaustave drugovi "plavci", da imam dokaz o "poreklu"...

Naki011
14.11.2011, 11:16
I ako te zaustave panduri nemaš potrebe da dokazuješ odakle ti uređaj. To je i kao svaki drugi alat zamisli da uz bušilicu moraš da nosiš račun. U jednom delu Srbije sam naleteo na meštane koji su me upozoravali na nekog pandura koji se bavi istim hobijem pa oduzima instrumente i maltretira konkurenciju, tako da ti račun tu ne bi mnogo pomogao.

Desert Walker
14.11.2011, 15:12
U jednoj prodavnici u Sarajevu u sklopu trznog centra prodaju se metal detektori sa ostalom elektronikom i alatom.
cijene su pomasne ali poenta je da se prodaju kao sto kolega rece normalno kao i busilice ili nesto slicno. niko ne trazi nikakve dozvole. ne moze se reci da je kao npr.vazdusna puska koja vazi za djeciju igracku a ne moze se kupiti bez neke dozvole ili clanske karte streljackog kluba. Metal detektore prilikom uvoza tretiraju kao vojnu opremu a prodaju se u trznom centru bez problema.