PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : test xp goldmaxx powera


eclipse4
03.08.2010, 17:33
nisam mogao da izdrzim a da ne odradim ovaj test.
dakle iskopao sam rupu i u plasticnoj kantici sam stavio preko 500 novcica (toliko sam brojao ostalo preko nisam vise)iskopao sam rupu koja je bila oko 50cm,ali s obzirom da i kolicina novcica zauzima svoju zapreminu,mozemo slobodno da kazemo da je prvi sloj novcica bio na dubini od oko 47cm minimum a verovatno je i plice.
zatim sam polako pre zatrpavanja hteo da prodjem detektorom preko otkrivene rupe (cisto da ne zatrpavam pa da dobijem signal,pa opet da iskopam pa da produbim rupu itd....)
na moje opste zaprepascenje detektor je bio mrtav,ni traga tonu,dok nisam nabio sondu bar jos 10 cm u rupu,tek je tada poceo da daje neki pucketav zvuk.....

posle toga sam izvukao drugi aparat koji je bez i najmanjeg problema detektovao novcice u otvorenoj rupi.

nisam isao dalje jer moram ici da vozim zenu na posao.

ali bih zeleo da cujem vase utiske u vezi ovoga.

evo i slika.izvinjavam se zbog prve slike sto je mutna jer su komarci cinili svoj posao a ja bez majice ;)

za ovaj test saam koristio sondu od 27cm....

banebeograd
03.08.2010, 18:27
ne bih da ispadne da te ja nesto ubedjujem ili pametujem,
ali meni se sve vise cini da nesto sa tim detektorom ili sa sondom nije u redu,
jednostavno to sto si ti dobio kao rezultat traganja je suvise anemicno za normalan GMP.
jesi li imao prilike da na terenu uradis uporedni test svog i nekog drugog GMP...

eclipse4
03.08.2010, 23:20
evo slika posto sam danas zurio i nisu uspele da se uploaduju

eclipse4
04.08.2010, 00:09
ne bih da ispadne da te ja nesto ubedjujem ili pametujem,
ali meni se sve vise cini da nesto sa tim detektorom ili sa sondom nije u redu,
jednostavno to sto si ti dobio kao rezultat traganja je suvise anemicno za normalan GMP.
jesi li imao prilike da na terenu uradis uporedni test svog i nekog drugog GMP...

ja sam jedini u ovom kraju,koliko ja znam sa gmp

Atila Hunt
04.08.2010, 10:26
Eclipse4 svaka cast za test,ja to isto planiram sa mojim detektorom da odradim.mislim da bi svako trebao da odradi slican test sa svojim detektorom,samo tako ce imati realnu sliku o mogucnostima istog.:26:
Komentar testa:Ili su ti podesavanja bila losa ili je to to sto detektor moze.
Pa sad razmisli koliko si takvih ostava preskocio do sada .:humba:

eclipse4
04.08.2010, 14:49
sad sam otisao,kako me je bane savetovao,sa drugom sondom 22 kom.....i mogu da kazem da je za nekih 5cm bila bolja od 27 ice,ali i dalje za 500 novcica,ovo je smesna dubina.
ako od 47cm odbijemo i preko deset svesno mogu reci...dobijamo da on ne bi detektovao ostavu u otvorenoj rupi ;) na 37 cm....

Atila Hunt
04.08.2010, 15:05
sad sam otisao,kako me je bane savetovao,sa drugom sondom 22 kom.....i mogu da kazem da je za nekih 5cm bila bolja od 27 ice,ali i dalje za 500 novcica,ovo je smesna dubina.
ako od 47cm odbijemo i preko deset svesno mogu reci...dobijamo da on ne bi detektovao ostavu u otvorenoj rupi ;) na 37 cm....

Zatrpaj pa onda probaj,mislim da bi situacija bila drugacija!:)

zoxi
04.08.2010, 15:44
Pre zatrpavanja stavi neki kamen koji ce prekriti posudu sa novcicima pa onda probaj masine, to ce ti najbolje pokazati njihovu moc.

banebeograd
04.08.2010, 15:46
Pre zatrpavanja stavi neki kamen koji ce prekriti posudu sa novcicima pa onda probaj masine, to ce ti najbolje pokazati njihovu moc.
sta ce to da pokaze?

zoxi
04.08.2010, 15:47
Smanjice mu dubinu detektovanja bar za desetak cm.

banebeograd
04.08.2010, 15:49
pa koja je poenta toga da smanji dubinu detektovanja.
sta pokusavas time da dokazes?

zoxi
04.08.2010, 15:54
Vecina posuda u kojima je ostavljan novac pokrivena je kamenom plocom , pa mnoge masine preskacu takve ostave , a to ti mogu dokazati na poligonu.

banebeograd
04.08.2010, 15:56
koliko si ti takvih ostava nasao pa si dosao do tog zakljucka,
voleo bi da cujem tu tvoju statistiku?

Atila Hunt
04.08.2010, 16:00
Vecina posuda u kojima je ostavljan novac pokrivena je kamenom plocom , pa mnoge masine preskacu takve ostave , a to ti mogu dokazati na poligonu.

Zoxi to svi znamo oko kamena,kamen nece promeniti nista jer detektor i bez njega neregistruje nista.Ja sam posavetovao zatrpavanje iz jednog drugog za mene neobjasnjivog razloga a on je sledeci:Ponekad detektor (u specificnim uslovima)ima vecu prodornost u zemlji nego u vazduhu.

banebeograd
04.08.2010, 16:04
Ponekad detektor (u specificnim uslovima)ima vecu prodornost u zemlji nego u vazduhu.
ti specificni uslovi bi se javili posle nekoliko stotina godina boravka novcica u zemlji, a u tom slucaju bi se izgubila srz testa,
jer ko bi toliko cekao.
ili ti znas za neke jos specificnije uslove za koje ja nisam cuo

banebeograd
04.08.2010, 16:08
da se vratimo na temu
@eclipse
s obzirom da si detektor kupio polovan, i da na njemu postoje tragovi otvaranja dela sa elektronikom meni to govori da je pametnjakovic koji je taj aparat imao pre tebe neznajuci da se njime koristi /3-ipo izlaska na teren/ pokusao da ga "produbi" cackajuci po unutrasnjosti,
tom prilikom osim sto je izgubio garanciju najverovatnije je pomerio trimere za servisno stelovanje , pa je aparat postao nestabilan i izgubio na karakteristikama koje ima normalno.
nisi ti ni prvi ni zadnji koji je kupio polovan aparat od nesavesnog prodavca...
salji to ovamo da ga dovedemo u red...
ps. ko ne plati na mostu , plati na cupriji.
drugi put pamet u glavu i ne slusaj "prijatelje" koji te savetuju da uzmes jeftinije ,jer sigurno postoji dobar razlog zasto je to nesto jeftinije.
ja sam prodao mnooogo XP aparata i niko do sada nije imao takav kvar,
zato i mislim da je neka sitnica u pitanju....

Atila Hunt
04.08.2010, 16:15
ti specificni uslovi bi se javili posle nekoliko stotina godina boravka novcica u zemlji, a u tom slucaju bi se izgubila srz testa,
jer ko bi toliko cekao.
ili ti znas za neke jos specificnije uslove za koje ja nisam cuo

Bane ovi novcici sa slike su stajali u proseku oko 2000 godina u zemlji,ako ja dobro vidim.Specificni uslovi su sledeci"mesavina razlicitog materijala oko i iznad samog predmeta.Neka izvadi tu istu posudu iz rupe neka je postavi na zemlju pa neka proba sa nekih merdevina videces da ce detektor reagovati.:26:

banebeograd
04.08.2010, 16:23
i dalje mi nije jasno gde ti ovde vidis uslove pod kojima ce kao si rekao
"(u specificnim uslovima)ima vecu prodornost u zemlji nego u vazduhu".
ovim testom koji si ti opisao dokazace upravo suprotno od onog sto tvrdis...

Atila Hunt
04.08.2010, 16:35
i dalje mi nije jasno gde ti ovde vidis uslove pod kojima ce kao si rekao
"(u specificnim uslovima)ima vecu prodornost u zemlji nego u vazduhu".
ovim testom koji si ti opisao dokazace upravo suprotno od onog sto tvrdis...

Nema eclipse4. Mora da je ztrapao rupu.Izbrisace me sa foruma kada se vrati!:36_5_11[1

NebitnoBane ali neka proba. Moje razmisljanje je bilo sledece.Ukoliko zatrapa rupu dobice kompaktnu masu u jami je to zemlja .Mislim da zemlja koja je oko predmeta u nezatrpanoj jami mozda zbunjuje detektor koji pokusava da u vazduhu registruje posudu sa novcicima!:26:

banebeograd
04.08.2010, 16:54
ok necu te vise pitati koji to aparat i pod kojim uslovima ce da bolje detektuje predmete u zemlji nego u vazduhu,
vidim da ili ti ne umes to da argumentujes ili ja ne mogu da skapiram sta pricas.
a sto se tice konkretnog eklipsinog aparata problem je po mom skromnom misljenju to sto je otvaran i tom prilikom u njemu je neki od trimera pomeren,
druga stvar je sto je aparat isao iz ruke u ruku i tako promenio nekoliko korisnika dok konacno nije dosao do njega,
i ko zna ko je i kako sve to pokusavao da "dotera"...

zoxi
04.08.2010, 18:49
koliko si ti takvih ostava nasao pa si dosao do tog zakljucka,
voleo bi da cujem tu tvoju statistiku?

Bilo je nekih tri ostava sa turskim bakarnim novcicima iznad kojih su bile kamene ploce , ostala je jos samo jedna ( na dubini od 1 m . ima oko 2 kg. ) iznad nje je kvarcni kamen i za sada je registruje samo jedan detektor.(otkopavana je 6 puta da bi dokazao vlasnicima supersonicnih detektora da je stvarno tu.)

Atila Hunt
05.08.2010, 09:08
ok necu te vise pitati koji to aparat i pod kojim uslovima ce da bolje detektuje predmete u zemlji nego u vazduhu,
vidim da ili ti ne umes to da argumentujes ili ja ne mogu da skapiram sta pricas.
...

Evo Bane nadjoh i Vumijev test,mozda ce on umeti da ti objasni!:23:
procitaj dobro,kaze da su rezultati bili bolji kada je predmet bio zatrpan zemljom!

http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=483 8

banebeograd
05.08.2010, 11:17
Bilo je nekih tri ostava sa turskim bakarnim novcicima iznad kojih su bile kamene ploce , ostala je jos samo jedna ( na dubini od 1 m . ima oko 2 kg. ) iznad nje je kvarcni kamen i za sada je registruje samo jedan detektor.(otkopavana je 6 puta da bi dokazao vlasnicima supersonicnih detektora da je stvarno tu.)

znaci nasao si tri ostave i sve tri su bile ispod kamena,
ok ubedio si me,
samo jos da kazes koji je taj detektor koji je pobedio sve "supersonicne metal detektore" /i koji su to detektori ucestvovali u tim testovima/,
slutim da je u pitanju domaca radinost...

Atila Hunt
05.08.2010, 11:25
znaci nasao si tri ostave i sve tri su bile ispod kamena,
ok ubedio si me,
samo jos da kazes koji je taj detektor koji je pobedio sve "supersonicne metal detektore" /i koji su to detektori ucestvovali u tim testovima/,
slutim da je u pitanju domaca radinost...

Da nije RADIJAN –2001. SF?:)

banebeograd
05.08.2010, 12:35
ovako si ti objasnio "SPECIFICNE USLOVE"
Specificni uslovi su sledeci"mesavina razlicitog materijala oko i iznad samog predmeta.Neka izvadi tu istu posudu iz rupe neka je postavi na zemlju pa neka proba sa nekih merdevina videces da ce detektor reagovati.:26:
to sto si napisao nema nikakve veze sa onim sto si pokusao da objasnis,
istina je da postoji mogucnost da se neki predmet koji se nalazi u zemlji detektuje na vecoj dubini
nego sto bi se to desilo sa istim predmetom u vazduhu,
s obzirom da imas to ovde na forumu objasnjeno, ostavicu te da sam nadjes tu temu,
moj predlog je da iskoristis opciju "trazenje"
ps. ako uspes da nadjes taj tekst videces da je ovo sto si ti napisao totalni ofsajd

Evo Bane nadjoh i Vumijev test,mozda ce on umeti da ti objasni!:23:
procitaj dobro,kaze da su rezultati bili bolji kada je predmet bio zatrpan zemljom!

moj savet je da ti procitas taj tekst ponovo , ali ovaj put sa razumevanjem i do kraja.
ukratko, da ti pojasnim...
postoje dva termina "dubina" i "daljina"
dubina je u zemlji, daljina je u vazduhu,
svakom normalnom tragacu jedino je bitna dubina,
to sto neki aparat hvata ili ne, vise ili manje u vazduhu totalno je irelevantno,
u testu koji si ti naveo kao argument je delimicno pojasnjeno da se ta anomalija
/znaci ne pravilo nego slucajnost/
desila zato sto najverovatnije ground nije bio podesen kako treba
/kratki je to pojasnio u svom postu/
pa je detekor reagovao i na rupu koja je bila prazna.
ali da ne tumacim ja tudje reci i pisanije ,
oba ucesnika tog testa su prisutna na forumu pa ce oni sve to lakse da ti docaraju.
pozzz

Atila Hunt
05.08.2010, 12:53
Pokusao sam da probam u saksiji u stanu ali neide,mora da se izadje na teren.:)(ovo ti je I.Dzoni napisao )
Bane kad budes dosao tamo gde si obecao(ako si nabavio novg xp u austriji) razresicemo problem oko dubine i daljine:totlach:
N:totlach:evrdi se raspravljati stobom,rekao sam doslovce "PONEKAD",

banebeograd
05.08.2010, 13:15
Pokusao sam da probam u saksiji u stanu ali neide,mora da se izadje na teren.:)(ovo ti je I.Dzoni napisao )
Bane kad budes dosao tamo gde si obecao(ako si nabavio novg xp u austriji) razresicemo problem oko dubine i daljine:totlach:
N:totlach:evrdi se raspravljati stobom,rekao sam doslovce "PONEKAD",

atila, podseti me, kome sam ja to obecao da cu da dodjem i gde?
nemam obicaj da neuke ostavljam bez znanja, pogotovo ako sam obecao da cu ih instruirati kao treba, a ne secam se da sam sa nekim atilom ikada pricao...

jedno moram da se slozim sa tobom , a to je da je tesko sa mnom se raspravljati jer ja ne pricam i ne interpretiram tudja iskustva i tudje postove nego pisem o svojim iskustvima,
u tome je razlika izmedju mene i nekih internet exxxperata koji su u ruci drzali jedan ili dva detektora i za njih misle da su jedini i najbolji.

dakle opusteno, i u buduce ako neces da ti neko protivureci napisi nesto precizno, korektno i ISTINITO,
samo tako ces izgraditi svoj autoritet na forumu.

Atila Hunt
05.08.2010, 13:34
atila, podseti me, kome sam ja to obecao da cu da dodjem i gde?
nemam obicaj da neuke ostavljam bez znanja, pogotovo ako sam obecao da cu ih instruirati kao treba, a ne secam se da sam sa nekim atilom ikada pricao...

Bane,Bane.....:totla ch:Samo ti dodji tamo gde si obecao,traganje je u pitanju ne instruiranje!
Nikada nista neistinito nisam napisao i dalje tvrdim da je moguce da detektor ima bolju detekciju ukoliko je predmet zatrpan zemljom.I tu bi stao sa raspravom na tu temu osim ukoliko se u nju ne ukljuce i jos neki clanovi foruma:26:

banebeograd
05.08.2010, 13:40
Bane,Bane.....:totla ch:Samo ti dodji tamo gde si obecao,traganje je u pitanju ne instruiranje!
Nikada nista neistinito nisam napisao i dalje tvrdim da je moguce da detektor ima bolju detekciju ukoliko je predmet zatrpan zemljom.I tu bi stao sa raspravom na tu temu osim ukoliko se u nju ne ukljuce i jos neki clanovi foruma:26:
pametno je sto prestajes sa tom raspravom.

samo jos da kazes kad i kome sam to obecao, i gde treba da dodjem,
ne poznajem niti sam ikad pricao sa nekim ko se zove atila hunt...
oooo cika pretorijanac,
pa sto mu promeni poruku hahah

Atila Hunt
05.08.2010, 13:50
pametno je sto prestajes sa tom raspravom.

samo jos da kazes kad i kome sam to obecao, i gde treba da dodjem,
ne poznajem niti sam ikad pricao sa nekim ko se zove atila hunt...
oooo cika pretorijanac,
pa sto mu promeni poruku hahah

Nemogu da ti kazem!

"Ko vidi nindzino lice i prica o tome,umrece u najvecim mukama"

A pretorijanac se sam kao kulturan domacin ponudio da u priodu u kom nemogu da postavljam fotografije to ucini za mene!:1726:

I.Dzon
05.08.2010, 13:50
ok necu te vise pitati koji to aparat i pod kojim uslovima ce da bolje detektuje predmete u zemlji nego u vazduhu,
vidim da ili ti ne umes to da argumentujes ili ja ne mogu da skapiram sta pricas.
a sto se tice konkretnog eklipsinog aparata problem je po mom skromnom misljenju to sto je otvaran i tom prilikom u njemu je neki od trimera pomeren,
druga stvar je sto je aparat isao iz ruke u ruku i tako promenio nekoliko korisnika dok konacno nije dosao do njega,
i ko zna ko je i kako sve to pokusavao da "dotera"...Koliko ja znam put ovog detektora je : Tragac iz N.S. ga je kupio novog i nije bio zadovoljan,poznavaju ci coveka kakav je ne bih rekao da ga je otvarao ili da je davao nekom da ga otvara.Jedino postoji mogucnost da je neko uvalio Eclipseu drugi detektor na putu izmedju Tragaca i Eclipsea.Detektor koji je vise puta otvaran i po kome je neko prckao ili menjao ko zna sta.Mozda je samo plocu zamenio a ostavio novo kuciste.

I.Dzon
05.08.2010, 13:53
koliko si ti takvih ostava nasao pa si dosao do tog zakljucka,
voleo bi da cujem tu tvoju statistiku?Sigurno ih nije nasao u saksiji na terasi.Hahahaha.

banebeograd
05.08.2010, 14:42
Nemogu da ti kazem!

"Ko vidi nindzino lice i prica o tome,umrece u najvecim mukama"

A pretorijanac se sam kao kulturan domacin ponudio da u priodu u kom nemogu da postavljam fotografije to ucini za mene!:1726:
auuu kad se sad nisam slogirao,
pa od toga bre moze da se rikne ccccc
znaci ti si ta nindza o kojoj svi pricaju,
e bas bi mi bilo zadovoljstvo da te upoznam al sad kad znam koliko je to opasno moracu da razmislim o svemu hahahah

ma znam ja pretorijanca, on je jedan pravi urbani momak,
nije mindzica koja jedno prica ovako a drugacije iza ledja...

Pretorijanac
05.08.2010, 14:46
Tačno! Nije Pretorijanac mindžica. :) :26:

banebeograd
05.08.2010, 14:58
Koliko ja znam put ovog detektora je : Tragac iz N.S. ga je kupio novog i nije bio zadovoljan,poznavaju ci coveka kakav je ne bih rekao da ga je otvarao ili da je davao nekom da ga otvara.Jedino postoji mogucnost da je neko uvalio Eclipseu drugi detektor na putu izmedju Tragaca i Eclipsea.Detektor koji je vise puta otvaran i po kome je neko prckao ili menjao ko zna sta.Mozda je samo plocu zamenio a ostavio novo kuciste
dzoni boy, bane je naravno veoma obavesten o svemu sto prica.
i ja prosto obozavam da sa tobom razmenjujem informacije,
ti si kao kostunica , totalno si neobavesten ali volis o svemu da das komentar ,
pa da ne bi dalje ispadao glup u drustvu da te malo prosvetlim....
znam i ja tog tragaca koji je bio prvi vlasnik aparata.
covek je kad je provalio da u ormanu nema nista zanimljivo izasao sa njim na dva terena, i to naravno totalno pogresna terena i sa ko zna kakvim stelovanjem,
pa je zamisli, bio nezadovoljan njime,
jedva sam ga nagovorio da taj aparat ne zameni za neke durunde koje mu tek nicemu ne bi sluzile,
ali je on onda nasao nove dobronamerne savetodavce koji su mu ucinili i on je uzeo tesora kojem je uspeo da slomije i prekidac ,
predpostavljam na isti nacin na koji je ******o i ovaj xp koji je kod eklipse.
toliko o tome ko je , kako i zasto otvarao taj xp.
znaci opet si izmasio sa svojim mnogobrojnim predpostavkama tj nagadjanjima...

Atila Hunt
05.08.2010, 15:35
auuu kad se sad nisam slogirao,
pa od toga bre moze da se rikne ccccc
znaci ti si ta nindza o kojoj svi pricaju,
e bas bi mi bilo zadovoljstvo da te upoznam al sad kad znam koliko je to opasno moracu da razmislim o svemu hahahah

ma znam ja pretorijanca, on je jedan pravi urbani momak,
nije mindzica koja jedno prica ovako a drugacije iza ledja...

Pa ponekoj curici i nesto kazem kad sam iza leda ali uglavnom slusam:)
Mislim da smo nepotrbno daleko otisli u raspravi.
Nije lepo Bane da nove clanove foruma ovako docekujes.:)

banebeograd
05.08.2010, 15:41
ma opusti se ono mindzice se nije odnosilo na tebe,
a ni ti nisi bas tako novi clan,
cim sam ti obecao da cemo se videti na nekom traganju...

Atila Hunt
05.08.2010, 15:51
ma opusti se ono mindzice se nije odnosilo na tebe,
a ni ti nisi bas tako novi clan,
cim sam ti obecao da cemo se videti na nekom traganju...

Jesam nov ovde,nisam nikada ucestvovao na ovom forumu(ustvari mislim da sam 2005 ili 2006 bio clan ali nazalost bez priloga pa su me izbrisali) Od tebe sam kupio detektor nekda davno pa si obecao izlazak na teren eto to bi bilo ukratko:26:

banebeograd
05.08.2010, 15:53
eh ko ce sve da pamti ,
koji detektor si kupio ,
jesam li te nesto slagao u vezi tog aparata...

Atila Hunt
05.08.2010, 15:58
eh ko ce sve da pamti ,
koji detektor si kupio ,
jesam li te nesto slagao u vezi tog aparata...

Nisi Bane slagao,sve pohvale za iskrenost,:bier:

I.Dzon
05.08.2010, 16:30
dzoni boy, bane je naravno veoma obavesten o svemu sto prica.
i ja prosto obozavam da sa tobom razmenjujem informacije,
ti si kao kostunica , totalno si neobavesten ali volis o svemu da das komentar ,
pa da ne bi dalje ispadao glup u drustvu da te malo prosvetlim....
znam i ja tog tragaca koji je bio prvi vlasnik aparata.
covek je kad je provalio da u ormanu nema nista zanimljivo izasao sa njim na dva terena, i to naravno totalno pogresna terena i sa ko zna kakvim stelovanjem,
pa je zamisli, bio nezadovoljan njime,
jedva sam ga nagovorio da taj aparat ne zameni za neke durunde koje mu tek nicemu ne bi sluzile,
ali je on onda nasao nove dobronamerne savetodavce koji su mu ucinili i on je uzeo tesora kojem je uspeo da slomije i prekidac ,
predpostavljam na isti nacin na koji je ******o i ovaj xp koji je kod eklipse.
toliko o tome ko je , kako i zasto otvarao taj xp.
znaci opet si izmasio sa svojim mnogobrojnim predpostavkama tj nagadjanjima...Ako si toliko obavesten znao bi da je Tesoro Tejon iza ovog novog Xp-a vadio komade(novcice).Deck o koji je isao iza Tragaca je ovde na forumu pa moze nesto napisati,znaci direktni ucesnik a ne iz price.Podesavanja ,stelovanja detektora ,dao si savet o stelovanjima Tragacu a imao je i ovde na forumu da procita.Posto tvrdis da je GMP toliko mocan,to bi znacilo da nesto nije bilo uredu od pocetka sa tim detektorom.Znaci fabricka greska ili se podkrala greska u njegovom putovanju.