PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : od svega po malo


eclipse4
10.09.2010, 15:47
.....nadam se da necu krsiti nicija autorska prava,ako vam predstavim malo slika iz muzeja,moga kraja....

biljadj
10.09.2010, 15:49
Lep ti je kraj,docicu kad tad:)

chipps
10.09.2010, 15:53
fora, takvo nešto i ja planiram napraviti...
samo treba skupiti svu starinu i poneku pronaći

eclipse4
10.09.2010, 16:07
Lep ti je kraj,docicu kad tad:)

navrati kad god te put nanese ....a i nemora da te nanese....mozes doci upravo zbog toga ;)

pike.sch
10.09.2010, 16:45
eclipse4 dali si ovo slikao kradom ili sa dozvolom kustosa, ne verujem da bi ti dozvolili da slikas. Ja sam hteo da slikam u muzeju u Herceg Novom ali mi je kustos rekao da se sme slikati samo van muzeja a u muzeju nisam dobio odobrenje. A bas sam hteo da slikam jer je bilo mnogo toga da se slika.

biljadj
10.09.2010, 16:47
Proslog leta sam bio blizu jer sam imao u planu da obidjem vincu(bio sam),da obidjem viminacijum(bio sam) i da obidjem lepenski vir(nestigoh).Dan bio suvise kratak da bih toliko lepog doziveo.Ima dana.

biljadj
10.09.2010, 16:58
eclipse4 dali si ovo slikao kradom ili sa dozvolom kustosa, ne verujem da bi ti dozvolili da slikas. Ja sam hteo da slikam u muzeju u Herceg Novom ali mi je kustos rekao da se sme slikati samo van muzeja a u muzeju nisam dobio odobrenje. A bas sam hteo da slikam jer je bilo mnogo toga da se slika.

Ma te fore imaju sam stranci.Kada sam 2008 bio u bugarskoj obisao sam grad nesebar i stari grad.Bio je tu i muzej u kome sam morao zamislite da platim ako hocu da slikam ili da snimam.Tarife su bile razlicite,ja sam bio u cudu ali turizam je turizam kada zgaznes u go... moras da platis jer si ostetio prirodno okruzenje.
U vinci sam mogao da slikam koliko god hocu a ulaz u muzej i pricu kustosa koja je trajala 1 sat,ukljucujuci pocetak koji je bio kod profila na kom se vide kulturni slojevi pa polako redom,Cena je prosle godine bila 100 din.Kod mene u gradskom muzeju postoji postavka koja je od praistorije pa do danas,svkog dana mozes ici,slikati, snimati,gledati uz kustose koji su uvek raspolozeni za pricu.Kamene alatke nadjene kod nas i negde preko nisu iste,eeeeee njihove su bolje i nesme da se slikaju jer su od neprocenjive vaznosti za nauku.Nase nisu jer su razbacane po kojekakvim njivama i atarima.:26:

eclipse4
10.09.2010, 17:12
eclipse4 dali si ovo slikao kradom ili sa dozvolom kustosa, ne verujem da bi ti dozvolili da slikas. Ja sam hteo da slikam u muzeju u Herceg Novom ali mi je kustos rekao da se sme slikati samo van muzeja a u muzeju nisam dobio odobrenje. A bas sam hteo da slikam jer je bilo mnogo toga da se slika.

kad sam usao unutra,na vratima me docelaka jedna plavusa ;) koja mi je ukratko samo objasnila gde se sta nalazi,pitao sam je za cenu obilaska itd,i odgovorila mi je da ce da ucini izuzetak da mi ne naplati.....iskreno.
rekao sam da cu ipak platiti,jer znam da to nemoze kostati neznam koliko a i da kosta,merak nema cenu,bar za mene.....ali je odbijala da platim,pa sam se uredno zahvalio.

zatim sam usao unutra u prostorije gde je bio radnik obezbedjenja,pitao sam da li je slikanje dozvoljeno,rekao mi je kao "pa sa kako kome".....ja sam mu rekao da je najmanje sto zelim da mu napravim probleme i da necu slikati,a onda mi je on rekao "ma slikaj slobodno,nije problem".....takodje sam se i njemu zahvalio i poceo da slikam.

da se pogresno ne izrazim,nevidim nista lose u tome da se u muzeju slika i da se gde god to moze docara,jer ima dosta ljubitelja toga a i "reklama" pogotovu besplatna je uvek dobrodosla.a to njima bogami dosta i mnogo znaci.

Dagrish
10.09.2010, 17:16
eclipse4 dali si ovo slikao kradom ili sa dozvolom kustosa, ne verujem da bi ti dozvolili da slikas. Ja sam hteo da slikam u muzeju u Herceg Novom ali mi je kustos rekao da se sme slikati samo van muzeja a u muzeju nisam dobio odobrenje. A bas sam hteo da slikam jer je bilo mnogo toga da se slika.

Zašto bi bilo zabanjeno slikanje, naravno diskretno, bez blica? Pa nek onda spakuju sve predmete u kutije, pa sa njima na tavan pod ključ, da ih neko slučajno ne vidi i ne uslika. To samo ide na štetu Muzeju. Razumem ono o zabrani korišćenja blica koji moze da utice na neke osetljive obojene predmete, pergamente, freske i sl. ali totalna zabrana mi ne ide u glavu. Ja sam prilikom jedne posete Muzeju Vojodine pitao da li mogu da slikam bez blica, rekose mi da se u principu to plaća, ali mi je kustos dozvolio za dž. :) Evo pa slika koje su mi na kompu, ostalih dvadesetak sam negde zaturio. :)

Enigma
10.09.2010, 23:17
Jedini, ljudi - ribe su prva liga, nikada nisam držao original u ruci, falšina podosta. Ako netko ima izvorni komad za razmjenu, neka se javi putem PP. :) :26:

eclipse4
10.09.2010, 23:49
usemio sam se izgleda sa onom plavusom...mozda je ubedim da joj ispadne kroz prozor meni u ruke a za druga enigmu jedan komad ;) ;) ;)

eclipse4
10.09.2010, 23:53
nazalost bas prilikom obilaska nestalo je struje u muzeju jer se nesto radilo preko puta (pretpostavljam da je zbog toga) zato sam nesto morao pod blic inace se ne bi nista videlo kako valja.....

biljadj
10.09.2010, 23:56
Fotografije su ok,hvala na ovoj lepoj prezentaciji.

Enigma
11.09.2010, 00:09
Jedini dobra ideja, samo pazi da odjeljenje za zaštitu naroda ne dozna, nemoj da završimo na onom ebenom otoku. :) :26:

Nigrianvs
11.09.2010, 00:26
Jedini dobra ideja, samo pazi da odjeljenje za zaštitu naroda ne dozna, nemoj da završimo na onom ebenom otoku. :) :26:

G...........otok
gole zenske
muski u kafezu:totlach:

eclipse4
11.09.2010, 00:28
Fotografije su ok,hvala na ovoj lepoj prezentaciji.

nema na cemu...muzej nije veliki ali se ima sta pogledati....
i u svakom slucaju ovo je muzej gde se nisam nagledao ni jedne narodne nosnje,tiganja,cesag ija,goblena,ceramida i kreveta....

Cezar Veliki
11.09.2010, 01:09
Svaka cast, odlicne slike. Riboliki su super.
Bas me interesuje zasto su ih pravili tako tuzne?

Cezar Veliki
11.09.2010, 01:11
Sa tim rukama na stomaku malo potsecaju i na fetus ili les?