PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : x terra 7


Rila
29.09.2010, 11:08
drage kolege
ima li iko nekog iskustva sa x terrom 19 khz . trebao bi biti visefunkcionalan ima prospecting mode i coin mode visoku frekvenciju, tj trebao bi biti osjetljiv na sitne predmete. ja sam nekoliko puta isao u potragu i cini mi se da je najbolji na malim dubinama do 15-20 cm sto mi izgleda malo, pokusao sam testirati i nije sjajan, stim da me nekoliko puta iznenadio na terenu pronadje foliju jednog kvadratnog cm na preko 20 cm. tako da ne kontam. isto tako cini mi se da bolje nalazi u zemlji nego u zraku. ja kontam da je zemlja bolji provodnik neko zrak.
ima li neko nekih iskustava, eventualno savjet o podesavanju ili slicno?
pozzdrav
r

Mladen
29.09.2010, 14:18
savrsena spravica , a ako ne nalazi nista na terenu mozda nicega ni nema,moja radi super i preko 20 cm (ako ima cega) , precizno i lako pozicioniranje predmeta-- uglavnom citati uputstvo i primjenjivati na terenu + rezultata ce biti :-)

Rosuljac
29.09.2010, 16:20
Rila nigde ne mogu da nađem taj tvoj x terra 7. Ja sam koristio x-terra 50, znam da ima 70 i 707 ako se ne varam. Šta ti zapravo koristiš?

Rila
01.10.2010, 12:01
hvala mladene, to je muzika za moje usi, jer sam dugo razmatrao opcije za det i nebi volio da sam se bas u startu zezno. ja koristim 705, dd coil na 19 khz.
pozdrav
r

pdragan
02.10.2010, 09:48
X tere su trebali da isteraju sve sa trzista,ali se izgleda jos teraju :)
promasena investicija.:smoke18 :

Mladen
02.10.2010, 19:43
hvala mladene, to je muzika za moje usi, jer sam dugo razmatrao opcije za det i nebi volio da sam se bas u startu zezno. ja koristim 705, dd coil na 19 khz.
pozdrav
r

ja sa na nesto nizoj od frekvencija ( od dvije original sonde) i ne mogu se požaliti ni na dubinu niti na prepoznavanje mete , a o pin pointu da i ne pisem - zakon :-))

pdragan
03.10.2010, 18:28
pinpoint ,to je za sve minelabove aparate precizno odradjeno,pa za svaku metu kopas 20x20 ,vidi se iz peilozenog.
ali ti govorim i iz 5 godisnjeg iskustva sa explorerom .

Mladen
03.10.2010, 19:58
pinpoint ,to je za sve minelabove aparate precizno odradjeno,pa za svaku metu kopas 20x20 ,vidi se iz peilozenog.
ali ti govorim i iz 5 godisnjeg iskustva sa explorerom .

e vjerujem da sa drugim "preciznijim" pin-point detektorom:00000720: ne vadis predmet kroz rupu 20 x 20 vec kroz rupicu 1 mm vadis slamkom srcuci predmet sa 20 cm dubine

pdragan
03.10.2010, 20:33
najprecizniji pinpoint imaju whaitesovi aparati,sa preciznoscu 5x5cm.
prijatelju ,ne shvataj nista licno,ne zelim da se podsmevam,samo dajem kolegi koristan savet,a i ostalima koji misle da kupe neku x-teru.vise mi lice na dosije x ti aparati,nego na neki ozbiljan detektor.
ako sam rekao da je precizan 20cmx20cm,to i dalje tvrdim.
tvrdim i da su teski kao da kosis ceo dan,lose su izbalansirani.
trose mnogo struje
skupi su
na teskim zemljema lose rade
na terenima gde ima cigle lose rade ili nikako
....
hoces jos nesto u vezi tih minelaba
ili da predjemo na GPseriju malo :o_94:

Mladen
03.10.2010, 21:13
ne ulazim u raspravu,moje osobno iskustvo je odlicno i ne smatram da kao korisnik takvog uredjaja nekome naturam taj uredjaj kao idealan - meni JE izvrstan i ne smatram ga promasenom investicijom , a tebi kolega svako dobro (najbolje) sa bilo kojim od drugih modela detektora i ne pada mi na pamet da ti preporucam ovako dobru (dosje X) spravicu , preporucam svakako bilo koji drugi uredjaj (proizvodjaca) :ugly3:

pdragan
03.10.2010, 21:47
onda je tema zakljucana :1064[1]::

Mladen
03.10.2010, 21:57
ali svejedno moja kravica radi ljepse zelene tortice :00000722:

pdragan
03.10.2010, 22:28
drage kolege
ima li iko nekog iskustva sa x terrom 19 khz . trebao bi biti visefunkcionalan ima prospecting mode i coin mode visoku frekvenciju, tj trebao bi biti osjetljiv na sitne predmete. ja sam nekoliko puta isao u potragu i cini mi se da je najbolji na malim dubinama do 15-20 cm sto mi izgleda malo, pokusao sam testirati i nije sjajan, stim da me nekoliko puta iznenadio na terenu pronadje foliju jednog kvadratnog cm na preko 20 cm. tako da ne kontam. isto tako cini mi se da bolje nalazi u zemlji nego u zraku. ja kontam da je zemlja bolji provodnik neko zrak.
ima li neko nekih iskustava, eventualno savjet o podesavanju ili slicno?
pozzdrav
r
probaj prvo,iskljuci svu automatiku sto ima,iskljuci diskriminaciju ,ili je samo malo ukljuci,ali diskriminisi samo mali deo gvozdja i nista vise ( ironmask smanji skoro do kraja),pogotovu ne u notch ili autonotch filterima.i probaj da radis sa multi tonovima.
sa fabrickim programima ces bas slabo da prodjes ,tako da ces sam uraditi svoj koji tebi odgovara.
nadam se da sam ti bar malo pomogao :)

Rila
26.11.2010, 13:58
drage kolege samo selim da nakon malog iskustva dodam neke stvari za sve onekoji razmisljaju o x-terri.
prvo. trosi malo struje, baterije mogu biti dosta dugo sto me iznenadilo.
drugo. ima dva moda, jedan za kovanice i drugi prospecting mode. taj prospecting mode ima diskriminaciju koju treba smanjiti na minimum i onda je odlicna mashina za novcice, solidna dubina, preko 20 cm u vrlo teskom terenu puno kamenja i cigle. samo trazi lagano prelazenje i da osjetis zvuk. nije dobro za livada gdje hoces da predjes sto vise prostora, ali za lokacije koje su provjerene, gdje se provjerava pedalj po pedalj radi odlicno.
puno pozdrava
r

tragac78
29.11.2010, 02:05
Kolega,taj prospekting mod je predvidjen za traženje zlatnog grumenja i namerno je napravljen da bude spor i nije namenjen da se njime traže novčići mada je i to moguće ali su tu drugi modovi i podešavanja.Probaj da nadješ uputstvo za taj aparat ili sam provali(predpostavlj am da nije komplikovanije od mobilnog telefona)kako se šteluje i sigurno će bolje da se pokaže od fabričkih modova.Pozdrav.

Mladen
29.11.2010, 09:11
dobra je to spravica :-)

upute u PDF formatu:
http://www.minelab.com/__files/f/4146/4901-0059%201.1Inst%20Man ual%20%20X-Terra70%20Website.pd f