PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Moje uputstvo za rad sa detektorom


jackdetect
21.09.2005, 00:07
Evo konacno prve verzije mog uputstva. Jos uvek nema slika, ali bice uskoro. Nadam se da vam moze pomoci da, uopsteno, malo bolje spoznate ove sprave.
Vumi, ova tvoja softverska skalamerija mi prijavljuje gresku prilikom upload-a prostog PDFa od 150kb. Ako ne prodje, poslacu ti uputstvo emailom, pa ga ti stavi negde na forum, ako mislis da vredi da se tu nadje.

Vumi
21.09.2005, 00:48
Moja softverska skalamerija...pa nije moja...stvar je u tome da je upload ogranicen na ca 100kb, nije bitno o kakvom se dokumentu radi. Nego ti sve to lijepo komprimiraj na tu velicinu i bice sve ok :)

Vumi
21.09.2005, 01:16
Pokusaj ponovno, povecao sam max upload na 200kb (u slucaju da si pogrijesio u velicini :) )

x_lav
21.09.2005, 03:35
Jedva cekamo da se nadje na forumu upustvo,hvala Zeljko sto si ispunio obecanje :)
Pozdrav svima!!!

Vumi
21.09.2005, 13:06
Jackdetect
Sada kada sam procitao ovaj text vidim da se ovdje radi o nekom tvom detektoru a ne o objasnjenju kako se uopste radi sa detektorima. Mislio sam da ces objasniti uopste rad sa nekim od vrsta detektora....nema veze, neka ostane sada ovako :)

jackdetect
21.09.2005, 16:13
Vumi, svi Vlf detektori rade na istom principu. I svi modeli bilo sa dugmicima, ili digitalnim kontrolama, moraju imati podesavanja kao kod mog modela. Naravno, kontrole se cesto zovu drugacije, ali su sve to varijacije na istu temu. Jedino sto u drugim uputstvima ne mozes pronaci sta u stvari rade pojedine kontrole, i naravno da je tesko shvatiti sustinu rada sa Vlf detektorima.
Ja vec odavno prodajem knjigu, koja temeljno opisuje sve vrste detektora i nacine rada sa njima.
A eto, ovo vam poklanjam. I siguran sam da ko dobro prouci delove koji opisuju TUNE, GROUND i DISC sisteme, moze bolje razumeti svoje detektore.
Grundiranje, recimo, imas i kod mnogih Fisherovih, Minelabovih, Whitesovih itd. detektora, kao i osale funkcije.
Poklonjenom konju zubi se ne gledaju! Ali, ako smatras da ovo uputstvo ne moze biti od koristi tragacima, bice mi drago da ga povuces sa foruma.

Vumi
21.09.2005, 16:36
nisam rekao da ne moze da pomogne tragacima...vise se radi o reklamiranju tog tvog detektora...na to sam mislio...jos samo nedostaje cijena i gdje i kako da se nabavi :)

jackdetect
21.09.2005, 19:20
Ako tako vidis stvari, onda te ja zaista molim da taj Pdf povuces sa foruma, ili jos bolje, izbrises citavu ovu temu.
Meni ovakav vid reklamiranja zaista nije potreban, i ne volim reklamiranja po forumima.
Sve sto sam naveo u svom uputstvu je prosto istina. Uostalom, vise ljudi sa ovog foruma je upravo i trazilo od mene da uradim prikaz svog detektora.
Vidis, zanimljivo je to, vi redovno reklamirate nekakve Australijske detektore, koji se prodaju po neopravdano visokim cenama, a da pri tom vecinu modela niste ni videli, ni probali. Njihovih prikaza ima dosta. Medjutim, zasmetao ti je jedan jedini prikaz domaceg detektora, koji je usput, i duplo jaci od ovih, i pet puta jeftiniji.
Da li mislis da je tako nesto nemoguce?
Nemoj zaboraviti nekoliko Spskih glava, koje su iz opanaka otisli preko okeana, i promenili koncepciju ovoga sveta.
Znas li kako je tesko i ziveti u Srbiji, a kamoli baviti se naucnim radom, i finansirati dugogodisnji razvoj nekog sofisticiranog uredjaja. Da li takvi napori zasluzuju da se bar tretiraju na isti nacin, kao onih iz razvijenog sveta?

Vumi
21.09.2005, 19:42
Pa vidis da nisam izbrisao temu, znaci ostaje...nema ljutnje ;)

pdragan
22.09.2005, 00:15
upustvo za svaku pohvalu.ako moze jos jedan pdf oko dubine (u vazduhu)valjda svi tako proveravaju .na koliko hvata denar,veliku bronzu i tako to.vece predmete verujem da hvata duboko bas zbog VELIKE sonde ali problem je naci sitne .mislim da svako moze da uyporadi ove tvoje opcije sa tvog aparata na njihove(na mom ne mogu bas)ali mi i dalje nije jasno da kao pulsni detektor ima problema sa mineralima.sada sam to malo sredio sa opcijom gain.pozdrav zeljko .samo napred:475: :) :475:

jackdetect
22.09.2005, 02:39
Upravo je tu jedna velika razlika izmedju Pulsnih i Vlf. Kako Pulsni uglavnom rade na niskim frekvencijama (reda 100Hz), i monosondom (samo jedan kalem okolo), sa vecim sondama jako lose vide male predmete. Medjutim, kod Vlf su frekvencije reda 5Khz i koncentricni kalemovi, te i velike sonde odlicno vide male predmete. Takodje, svaka vrsta detektora ima metale koje bolje ili losije vidi. Pulsni najdublje vide gvozdja, a bronze i srebra znatno losije. Vlf, pak, najbolje vide bronze i srebra, a gvozdene predmete nesto slabije.
Kako je zlato izmedju gvozdja i bronze, oba tipa detektora ga podjednako dobro vide.
Pulsni odlicno ignorise minerale, ali je ipak veoma osetljiv na zemlju, koja menja kapacitivnost sonde i prilikom priblizavanja zemlji, on utisava trash signal, ali kod izmicanja sonde od zemlje, daje signal kao da ima metala. Tu nema pomoci, jer je kod pulsnih nemoguce izvesti Ground sistem za kapacitivne smetnje, i jedini spas je da se sonda veoma pazljivo nosi 20tak cm iznad zemlje, sto svakako smanjuje domet.
Kod vazdusnog testa, mogu se iznositi dva parametra:
-Maksimalni teoretski domet, odnosno gde postoji jedva cujna registracija predmeta i
-Domet sigurne detekcije, gde predmet izaziva jak, upotrebljiv signal.
U vazduhu, moji detektori sa sondom 50cm, u tune modu rade otprilike ovako:
sesterac: jak signal na 50tak cm, a oseca ga i na 70cm
bronza precnika 10cm: jak signal na 80cm, a oseca ga do 1,1m
mesingani tanjir precnika 20cm: jak signal na 1m, a oseca ga do 1,4m
gusani tocak precnika 90cm: jak signal na 1,8m, a oseca ga i na 2,5m
automobile registruje na 3-4 metra.
I jedna veoma vazna napomena. Pre 10tak i vise godina, kada sam eksperimentisao sa povecanjem dometa na mojim prvim modifikacijama Cscope i Whitesa, mogao sam lako postizati ogromne domete u vazduhu (i vece od gore pomenutih), ali ti detektori su tada postajali kapacitivno i fazno toliko nestabilni, da se sa njima uopste nije moglo raditi na terenu. Osecali su recimo ruku bez metala na 0,5 metara, ili napolju, zemlju sa visine od 1m, a o mineralnom kamenju da i ne govorim. ZNACI, ne jede se sve sto leti.
VLF extreme serija, bez obzira na veliki domet, ima i odlicnu stabilnost, i imunost na smetnje. Kapacitivne smetnje uopste ne postoje, znaci ruku, vlaznu travu i sl. uopste ne konstatuje. Uz dobro fazno podesavanje na rimsku ciglu, takodje je nece primetiti, makar je provlacili neposredno pored sonde itd. U DISC modu, od 1 do 3, kakve god vruce minerale provlacili pored sonde, za detektor nece postojati, ili iza 6, moj gvozdeni otpad od nekoliko stotina kg za njega ne postoji (osim na skali, koja radi na sve metale i poludi). Takodje, posle kise ili jake rose, provlacim sondu kroz visoku travu, i ne dobijam nikakav signal. Ja to zovem stabilnost.
Videce on i novcice jako duboko, ali je njih veoma tesko izolovati na zagadjenim terenima (u njivama, gde se decenijama izvozi stajnjak sa svim mogucim otpadom konzervi folija i sl.), zbog velikih dimenzija sonde. Tako osetljiv detektor nikako ne voli istovremeno vise predmeta u polju sonde.
Ali, na neobradivim zemljistima, brdima, ili cak i na njivama kada se iskopa sonda 20tak cm i skloni sav otpad, ovaj detektor je pravi ubica mekog srca, i ja za sada ne znam da postoji neki model (bez obzira koliko kostao), koji bi i priblizno duboko mogao pronalaziti manje i srednje velike bronze, i ostale obojene metale.
Kada se govori o dubincima, svi odmah gledaji Pulsne modele sa velikim sondama, Two Box detektore, i naravno, razne geo lokatore. Ali cinjenica je, da ni jedan od njih, gotovo da ne konstatuje predmete manje od 20tak cm ni pored sondi, a kamo li na nekim dubinama u zemlji. A takvih predmeta, ustvari najvise i ima.

x_lav
22.09.2005, 09:46
Sta da kazem osim jedne proste cinjenice "SVAKA CAST MAJSTORE"
upravo skidam upustvo za rukovanje i ako bog da kupicu ga,da imam pravi detektor za citav zivot.Upustvo je strava !!!Hvala
Veliki pozdrav nasem Nikoli Tesli :)

baki
22.09.2005, 15:22
prvi put sam ovde. nisam neki iskusni tragac mada sam dosada procitao gomilu literature na tu temu, a mogu da kazem da sam cak i u nekim radovima na terenu imao srece mada mi rezultati nisu spektakularni. jos nemam svoj detektor iz prostog razloga sto nisam mogao da se odlucim sta da kupim u moru silnih ponuda na internetu i van njega. jos kada sam poceo da citam clanke na ovom forumu, nastupila je totalna konfuzija...
igrom slucaja natrcao sam na broj telefona od jackdetect-a i posle kontakta sam odlucio da odem do njega. da ne duzim mnogo, posle dva sata razgovora i upoznavanja sa njegovim detektorom, odlucio sam da ga bezuslovno kupim. dovoljno ce da bude ako kazem da su dubine (razdaljine) na kojima je ovaj uredjaj detektovao metalne predmete zapanjujuce. ne bih voleo da neko ovo shvati kao reklamu, jer sam ja samo izneo ono u sta sam se licno uverio.
uputstvo koje je od strane jackdetect-a postavljeno na ovom forumu je u pravom smislu reci zlatni poklon za svakog tragaca.
sledece nedelje preuzimam svoj detektor pa ce cu onda vise o samim impresijama sa terena.
p.s. za Vumija: zivim i radim u becu pa ako iskopas malo vremena mogli bi i da uprilicimo neki susret iduceg meseca
pozdrav za sve od bakija

Miki
22.09.2005, 15:24
I ja sam kopirao to uputstvo na mom Kompu - ko zna cemu moze da posluzi !

Vumi
22.09.2005, 16:10
Baki, budi pozdravljen i budi takodje siguran da cemo se upoznati jednoga dana jer ja radim u Becu a takodje nisam sam na forumu koji su ili rade u Becu. Ako taj detektor doneses u Austriju mozemo zajedno i na terene da izlazimo, nije nikakav problem....u svakom slucaju drago mi je da si odlucio da se javis :)

Miki
22.09.2005, 17:59
Covece koliko nas je ovde .........

lovac
23.09.2005, 08:27
Ima nas i dosta vise.
Lovac

Vumi
23.09.2005, 10:58
@lovac :), pa sto se ne javis covjece. Imas li detektor ovdje ili samo trazis kada si u rodnom kraju ?

lovac
23.09.2005, 14:02
Samo dole.Licno mislim da su nasi krajevi mnogo bogatiji od ovih ovde.
Problem je vreme ali i to se nade.
Pozdrav
Lovac

Vumi
23.09.2005, 20:13
Pa jesu bogatiji samo nismo ni mi dolje nego ovdje. Ipak i ovdje ponekad naidje nesto interesantno :)

frabrne
30.09.2005, 01:03
htio bih skinuti to uputstvo ali nigdje ne vidim nikakav link ili sl. za skidanje

Vumi
30.09.2005, 01:24
Taj prilog tj to uputstvo ne postoji vise na forumu jer se nije radilo o opstem uputstvu nego o uputstvu za rukovanje odredjenog (nama nepoznatoga) detektora.

dragan3
06.10.2005, 01:45
Gospodo zelim da Vam se pohvalim da sam kupio novi detektor.Ovo sto sam imao dosad bacicu u staro gvozdje jer im je zastarela tehnika.Detektor sam kupio od naseg "Nikole Tesle" Jeckdetekta.Ovo cudo od tehnike koje je on napravio prevazilazi sve detektore sondase a da kojim slucajem on zivi u Americi bio bi jedan od najbogatijih ljudi sa ovim izumom. Sada se spremam u nove pretrage terena a Fisher i Minelab me vise ne interesuju. Mogu da Vam jedino kazem da je Jeckdetekt pravi genije.

Vumi
06.10.2005, 06:38
Pa zasto nam ne stavis slike toga detektora ovdje, da vidimo i mi to cudo od detektora a to sto kazes da ces fishera i minelaba baciti...ne vjeruejm, vratices se ti na mjesto gdje si ih bacio da ih trazis opet :)...nego, koliko trazis za te svoje detektore ako su na prodaji i koji su u pitanju?

lovac
06.10.2005, 07:36
Nasa Yuga je puna raznih strucnjaka koji nazalost nemaju sanse ni podrske da predstave svoje izume.Nisam pesimista uvek sam bio optimista a najvise realista.Podrzavam ljude koji se sami kroz zivot bore,uspevaju i stvaraju uspehe a ne mamine i tataine sinove.Vreme ce sve da pokaze.
Pozdrav Lovac

Oto
06.10.2005, 08:34
Gospodo zelim da Vam se pohvalim da sam kupio novi detektor.Ovo cudo od tehnike koje je on napravio prevazilazi sve detektore sondase a da kojim slucajem on zivi u Americi bio bi jedan od najbogatijih ljudi sa ovim izumom. Mogu da Vam jedino kazem da je Jeckdetekt pravi genije.

Ovo postaje jako interesantno :eclipsee_

dragan3
06.10.2005, 16:46
Stavicu i sliku detektora kada ga slikam, mada po izgledu spolja izgleda isto kao i svaki drugi detektor samo sto ima veliku sondu od 51 cm.Najvaznije stavke ovog novog detektora VLF Exstreme 8 jesu sto ima duplo vecu dubinu od bilo kog drugog sondasa i izuzetno veliku stabilnost . Normalno jedna veoma vazna stavka pri nabavci detektora je i cena koja u ovom slucaju je veoma povoljna . Ja necu iznositi cenu da ne ispadne da koristim forum u komercijane svrhe i to na tudji racun.
Sto se tice mojih starih detektora imam ih 3 a to su: Prvi najstariji je pravljen rucno i reaguje na sve zivo ( cisto sranje ) cena 50e star 8 godina, drugi je Garet gta 400 kupljen polovan, cena 150 e, a treci Whites 6000 pro kupljen pre dve godine nov , cena 300e. Inace sve detektore sam dao u oglase.
Sto se tice Fishera i Minelaba ove godine sam bio u planu da kupim jedan od ova dva , najverovatnije exsplorer II ali sam ipak odlucio da posle prakticnog prikaza na terenu to bude VLF Exstreme 8.
Vraticu se ponovo na Jeckdetektov proizvod. Detektor je stvarno strava.Ljudi, svi kupujemo nasminkane detektore stranih proizvodjaca i to bez prakticnih prikaza i verujemo na napisana uputstva na engleskom ili nemackom jeziku koja nikad i ne prevedemo kako treba. Takodje onih nekoliko dugmica na detektoru predstavljaju toliki problem da skoro uvek i radimo sa nenastelovanom aparatu. Ovo ti bre Zeljko sve lepo objasni i pokaze na poligonu i za par sati si spreman i naoruzan do zuba.

Vumi
06.10.2005, 17:14
Pa ovo mi bas nikako ne lici na reklamu.....Mene cudi samo sto govoris protiv Fishera i Minelaba a uopste ih i nemas, kako to da nisi govorio protiv Gareta i Whitesa, posto njihove proizvode imas :) ? Ne zelim da sada ispadne da imam nesto protiv toga detektora ali bih volio da vidim kakav je na terenu. Sasvim je normalno da sonda precnika 50cm ide dosta dublje od recimo sonde precnika 20 ili manje cm. Pitacu te kakva ce mu biti osjetljivost na sitnu bronzu ili denare, bojim se da ces se cuditi kada neko sa Fisherom ili Minelabom iza tebe bude iskopavao sve ovo...U svakom slucaju zelim ti srecu sa novim detektorom i nadam se da cemo uskoro vidjeti prve nalaze :)

rammstein
06.10.2005, 22:41
Ovo postaje jako interesantno :eclipsee_
Ma to su nasa balkanska posla............:36 _1_21[1 :36_1_21[1
:36_1_12[1

prepelica
06.10.2005, 22:55
Potpuno si u pravu vumi da sa sondom od preko 50 cm,on nema sanse da nadje sitnije predmete,a znojice se na razne gluposti na vecim dubinama.Neverovatno je to ,a dobro si vumi primetio,da se non stop pljuje po fischerovim i minelabovim proizvodima.E pa ja sam spreman da se suocim sa tim detektorom koji je prizveo taj hmm..,ja naime imam minelab explorer 2,i da vidimo koliko je taj bolji.Ako me ubedi da je bolji kupicu ga istog momenta i pokloniti nekome u ovom forumu,ali ako ne nabicu ga tom proizvodjacu u **** jer mi vec sve ovo ide na zivce.A koliko sam ja imao prilike da se sa razlicitim detektorima sretnem,svi su oni slicni i veoma su male razlike(detektori u istoj klasi)i stvar je samo,a tu cu se sloziti sa nekima,dobre reklame.Isto tako se po velicini sonde razlikuju,tako da ako imate vecu sondu idu dosta dublje,pa moj detektor sa sondom od 51 cm,garantujem odgovorno ima da pisti i na 2,5 metra dubine,samo je pitanje na sta.I sada me iznervira kada mi nadje nesto na 70-80 cm dubine i ja to moram da kopam,pa to je katastrofa.Ni jedan detektor na moze da vam nadje blago,on moze samo da pisti kada ga VI NADJETE.

prepelica
06.10.2005, 23:03
Dodao bih i to da na bilo koji detektor ako stavite sondu od 51´cm ima da ide veoma duboko,samo je pitanje snage baterija,koliko mogu dugo da napajaju sondu te velicine.U svim radnjama metaldetektora imate pored standardnih sondi i sonde veceg obima za svaki metaldetektor,tako da to nije nista novo,a ako je to, a to je sigurno taj "veliki"izum,to vec uveliko postoji,a kako rece Miki balkanska posla,ja bih dodao da ovde neko prodaje muda za bubrege.

pdragan
07.10.2005, 00:10
pozdrav prepelici.ja isto posedujem explorer II.sto se tice dubine minelaba u pravu si.a imam i sondu 15 coli koja je jos dublja.imam problem samo sa mineralizovanom zemljom tako da gvozdje prebacuje da je dobra meta a non stop mi pisti na gvozdje dok radim i kad naidje nesto nemam pojma sta je a i cini mi se da mu se dubina smanjuje za pola iako je pojacan sensitivitet.neznam da li je i kod tebe tako ako nije onda moram sa njim u servis posto imam jos malo dok istice garantni rok.svi pricaju da je pulsni detektor i nema sanse da mu smetaju mineraliali izgleda da nije bas tako.ja sam ga platio 1500 e. i veliku sondu 350 a sad, nemogu ga prodati ni za 1000evra. pozdrav

dragan3
07.10.2005, 00:21
Meni ovde stvarno nisu jasne neke stvari.Kada neki covek ne pise nista na forumu Vi mu pretite da cete ga izbaciti sa foruma a kada neko hoce da se pohvali na dobrom izboru ( po svom misljenju ) detektora vi mu ga nabijate u ****. Na sta sve ovo lici.Zar prepelica zasluzuje da bude na forumu sa takvim vredjanjem. U uputstvu za koriscenje foruma lepo pise da se niko ne vredja. Vumi zasto nisi izbacio taj odgovor i prepelicu sa foruma. Takodje dok se prepelica ne izvini Ja vise ne ucestvujem na forumu.

Oto
07.10.2005, 00:55
Meni ovde stvarno nisu jasne neke stvari.Kada neki ckoriscenje foruma lepo pise da se niko ne vredja. Vumi zasto nisi izbacio taj odgovor i prepelicu sa foruma. Takodje dok se prepelica ne izvini Ja vise ne ucestvujem na forumu.

Pridružujem se draganu3 imao sam priliku se ćuti sa jackdetektom i osim što konstruktivno piše na ovom forumu a ni u telefonskom razgovoru kada sam kupovao knjigu nisam primjetio da mi oće naturiti njegov detektor, nego sam dobio samo par korisnih savjeta prije nego sam se odlućio za 1270.
Čovjek je O.K. trudi se a kupci njegovog detektora neka sude o kvaliteti istog.
U pola godine koliko sam kopao po internetu a imam u noćnoj van sezone dovoljno vremena ,stalni link i debelo surfersko iskustvo dobio sam isti dojam o problematici da su komercijalni li-la po karakteristikama i da postoji velika rupa detetiranja metal iznad 30cm .

Oto
07.10.2005, 01:17
Dodao bih i to da na bilo koji detektor ako stavite sondu od 51´cm ima da ide veoma duboko,samo je pitanje snage baterija,koliko mogu dugo da napajaju sondu te velicine.
Mislim da VLF detektori ne troše za razliku od PI detektora puno struje barem po principu, rada meni je deklarirano na 1270 nekh 40 sati i to 2*9V
dok sam našao neke Nj. pulsne sa nazivnom snagom od oko 400W
A iz teorije bi trebalo biti da je bitnije za dubinu sama površina namota a ne
toliko struja Em. polja.

Vumi
07.10.2005, 08:14
Meni ovde stvarno nisu jasne neke stvari.Kada neki covek ne pise nista na forumu Vi mu pretite da cete ga izbaciti sa foruma a kada neko hoce da se pohvali na dobrom izboru ( po svom misljenju ) detektora vi mu ga nabijate u dupeNikome se ovdje ne prijeti nicime, vec jednostavno sa foruma se iskljucuju oni koji su na njemu bili samo na dan registrovanja i nakon nekoliko mjeseci nikako vise.

@dragan3
1.Ne da branim prepelicu, ali koliko se ja sjecam njega je doticni prvi uzeo u usta i rekao da laze na sta ja doticnom nisam nista rekao i potpuno razumijem nekoga kada tako reaguje.
2.Nabijanje detektora tamo negdje nije bilo na tvoj racun nego na racun doticnoga

svi pricaju da je pulsni detektor i nema sanse da mu smetaju mineraliali izgleda da nije bas tako.ja sam ga platio 1500 e. i veliku sondu 350 a sad, nemogu ga prodati ni za 1000evra. pozdravExplorer II od Minelaba nije nikada bio pulsni detektor a to sto za njega ne mozes da dobijes ni 1000 evra lazi u tome sto mu je nabavna cijena 1099 evra.

@prepelica
Zamolio bih te da zaboravis pricu o doticnoj osobi i da nastavimo sa forumom tamo gdje smo stali :)

Vumi
07.10.2005, 08:38
Jedno da razjasnimo za sva vremena!!!
Jackdetecta niko nije otjerao sa ovoga foruma vec se on sam nasao uvrijedjen nekim stvarima. Trazio je od mene da sudim ko je u pravu a ko nije na sta sam ja rekao da to nisam u stanju jer ne poznajem toliko rad detektora i ostalih uredjaja da bih to mogao. Ja sam ovdje trazio samo da se iznose iskustva, nije bitno o kakvom se uredjaju radilo jer sam mislio da ce to svakoga interesovati. Vjerovatno ste primjetili njegove komentare na spominjanje geo radara i sl stvari- pljuvao je po svima koji su spominjali da posjeduju tako nesto i govorio da su bez veze bacali pare a on to zna iz svoga iskustva. Ovdje su se samo trazila iznosenja iskustava vlasnika takvih uredjaja sto on nije dopustio. U slucaju da je neko pokusao nesto reci bio je sa njegove strane napravit glupakom.
Price da mi njemu branimo da on prica o svom detektoru su izmisljene jer je dosta toga pisao o njemu i nije mu ni jedna rijec recena. Kada sam spomenuo da se o uputstvu za rukovanje koje je bilo ovdje u vidu PDF fajla izneseno sa njegove strane rekao da se ne radi o onome sto je on rekao da ce biti (uopsteno uputstvo za rukovanje detektorima) vec da se radi o objasnjenju rada njegovim detektorom on se tu nasao uvrijedjen i napustio je ovaj forum. Tek nakon njegovog napustanja ja sam taj prilog izbisao (i to nakon pitanja da se izjasni da li zeli i dalje normalno ucestovati na forumu ili ne zeli, na sto on nije htio cak ni odgovoriti). Vi odlucite da li sam ja negdje pogrijesio a ako jesam slobodno recite gdje i zasto i ja cu se svima izviniti javno na forumu.

Ne mogu a da ne spomenem...kako neko moze hvaliti tamo neki detektor sa kojim nije izlazio na teren vec kako sam kaze, samo vidio na poligonu za testiranje koji pripada takodje doticnom prodavacu???
Ne cini li vam se da je i to malo nerealno ocijeniti detektor na osnovu poligona za test koji je napravljen samo u svrhe utvrdjivanja dubine trazenja.
Nadam se da ce mo imati priliku cuti komentare na taj detektor kada se sa njim bude izaslo na obican teren....naravno ako se vlasnik istoga ne bude stidjeo iznijeti sl podatke.

Sto se tice necijega ucesca na ovome forumu ono je samovoljno i tako ce i ostati jer drugacije niti zelim niti mogu vezati korisnike. Ako neko ne zeli u njemu ucestovati to je njegova stvar i njemu je na volju sta ce da radi.....ali ubuduce bih svakoga zamolio da se zaobidje spominjanje doticne osobe i doticnoga detektora na ovom forumu (koliko je to moguce), jer ista osoba nije bila napadnuta sa strane nekoga iz foruma nego su drugi bili napadnuti sa njegove strane !!!

lovac
07.10.2005, 09:03
Posto se emocije ovde ne smiruju jer svako od nas hvali svoj detektor i kaze da je najbolji odlucio sam da se vidim sa Jackdetectom krajem Oktobra.Nosim sve svoje uredaje ( Fisher Coin Strike, Pulse Star 2 Professional i Future exp3000 radar ) jer on ima zakopanih stvari(bakarni bakraci okrenuti naopacke) na razlicitim dubinama od 40cm do 1,5m a trebao bi do tada da ima iskopanu rupu kao praznu prostoriju.
Tu cemo otkloniti i sve sumnje o kvalitetima detektora i sta skeneri mogu a sta ne a ujedno cu i isprobati njegov detektor.Za svoje detektore imam dosta kupljenih dodataka ( veci coil za Fisherov,45cm coil i cilinder sondu za Pulse Star i super sondu iVisuliser3D za Future) tako da cu moci ispitati mogucnosti svih ovih sondi.Pocetkom Novembra dobicete sve iskrene i stvarne informacije o svim ovim uredajima i njihovim mogucnostima ukljucujuci i njegov detektor.

Pozdrav Lovac

lovac
07.10.2005, 09:10
Vumi izvini za pominjanje ovih svih stvari ,pisali smo u isto vreme samo sto sam ja bio prekinut pa je trajalo duze.
Lovac

Vumi
07.10.2005, 09:32
lovac, nema problema...cekamo novembar ;)

x_lav
07.10.2005, 10:20
Do novembra imam da bar jednu ostavu nadjem :)........slatki snovi:)
Pozdrav svima i puno uspeha kada se skine kukuruz sa njiva!!!!

Vumi
07.10.2005, 10:27
Lave, na kakvu to ostavu mislis...jel kukuruza kada se obere ili nesto drugo :401: :00000125: :00000726:

prepelica
07.10.2005, 12:13
Ne zelima sada da se dalje raspravljam o ovome,samo da napomenem da nikome ja nista lose nisam napisao,a moja poruka o nabijanju detektora,je radnja koja ce se odviti samo onda kada se utvrdi da je doticni jedan obican prevarant i nista vise.U najmanju ruku je uspeo da na ovom forumu isprovocira ljude.Izvinjavam se svima koji su se mozda razocarali mojim nacinom pisanja o njemu,ali kada vas neko proziva kao lazova,interesuje me kako biste reagovali.Igrom slucaja sam cuo ko je taj "gospodin",i svima koji ga zele upoznati,puno srece!

Vumi
07.10.2005, 12:25
Posto ova tema vise nije aktuelna red je da je zatvorimo a sadasnjim i buducim vlasnicima mocnih detektora zelim najbolje nalaze na svijetu i naravno da ponesto od toga i nama pokazu :)