PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Dupljajska kolica


IVLIANVS
19.01.2011, 01:19
Jel neko video nove vozacke dozvole u Srbiji?Ja sam se odusevio,a znam da ce i Pretorijanac :)

avgvst
19.01.2011, 01:23
Nisam video. Mogao bi IVLIANVS postaviti sličicu. A video sam tablice koje mi se uopšte ne dopadaju. Nekako su izveštačene, valjda smo dugo navikli na one naše stare. Uopšte ne znam zašto smo morali da menjamo tablice, štaje nedostajalo onim starim????

Pretorijanac
19.01.2011, 01:41
http://static.politika.co.r s/uploads/rubrike/155882/i/1/vozacka-dozvola1-volf.jpg

http://blog.ooyyo.rs/wp-content/uploads/2010/11/saobracajna-dozvola1-300x188.jpg

Ih! K'o da su mene pitali. :) :nahrung00

avgvst
19.01.2011, 01:46
Aha sada mi je jasno... Kao lična karta.. A pretorijanac nije valjda da si izneo na videlo svoj dugo kriveni izgled na ovoj vozačkoj :) Ipak svaka pohvala za odabir grada Sremska Mitrovica! A zašto su na prvoj strani data dva imena?

Pretorijanac
19.01.2011, 02:04
Pixlice, šiške, otvorena usta? Nisam to ja. :totlach: :nahrung00

biljadj
19.01.2011, 03:41
Bogami i meni se svidja vozacka,ali samo mi malo cena smrdi na prevarante i lopove.Jos malo pa cemo i gace menjati jer nisu po evropskom standardu.

miligor
19.01.2011, 08:30
Lepo idejno resenje, malo istorije nije na odmet.

pike.sch
19.01.2011, 23:09
Na toj praistorijskoj figuri imamo simbole koje ne simbolisu drzavne simbole republike Srbije http://sr.wikipedia.org/sr-el/Дупљајска_колиц а
U ovoj drzavi sve je nakaradno pocevsi od zastave na kojoj je kruna koja simbolizuje kraljevinu, pevamo himnu boze pravde spasi naseg kralja. Niti imamo kralja niti kraljevinu a u boga vecina veruje pomodarsvta radi. Komunizam nam je pomutio razum da ni sami neznamo gde se nalazimo i sta su nam drzavni simboli. Bez obzira koliko nam je lepa saobracajna, vozacka, zastava ili nesto drugo mora da poseduje realne simbole ovog naroda i drzave sve ostalo je promasaj.

Pretorijanac
19.01.2011, 23:47
Ima šanse i da su kolica promašaj.
Bije ih glas da su falš još od onog dana kada su stigla u muzej.

eclipse4
20.01.2011, 01:29
......Komunizam nam je pomutio razum da ni sami neznamo gde se nalazimo i sta su nam drzavni simboli.......

zasto "NAM" pomutio razum,ja se ne osecam tako,na osnovu koje ankete,statistike ili izvora koristis rec "nam".....?

meni je tek sad pobrkan um......jer je tada bilo i drzavnosti i svega,a ko si sad,banana? i da ti ne pricam 3 kruga oko sveta o tome.....

tada su mi otac i deda primali platu 2000dm i 1600dm.....o poljoprivredi da i ne pricam,isao na more svake godine,menjali automobile,traktore i jos dosta toga.....da ne predjem u politiku previse.

tad si ti bato trebao evropi a ne evropa tebi i nesto bas i nisu pravili pitanje oko komunizma ili demokrata i ostaloga.....

crnac je u americi ostao crn nije pobeleo da bi dobio svoja prava.....

a sad mi je malo vidis razum pomucen jer neznam gde zivim.....

razmisljam.....dali zivim u demokratiji.....da zivim...imam pravo da kazem sta mi fali i ne sme mi niko nista,takodje nema ni ko da me cuje..haha (zalosno haha)

razmisljam...... dali zivim u evropi......placam kazne ko u evropi,poreze,namirn ice,skolarine i uopste standardni zivot....

razmisljam......dali zivim u srbiji mozda......ah da....jeste,neasfalt irani putevi,pritajeni divlji zapad,bolesti,bele kuge,ljudi napustaju drzavu masovno,deca umiru od gladi......plate.... .hahaha,prave srpske demokratske.....

ne,ipak mi je pomucen razum....neznam gde sam.....u nekoj mesavini svega toga.....

koliko si godina ti licno ziveo u komunizmu da bi znao sta je pravi komunizam?ili si crpio informacije od ovih novokomponovanih drzavo spasioca sto se stalno razbacaju na tv-u recima idemo u evropu....gde bre ti ides...kakva evropa.....sto svajcarac nece u evropu,glup,a?

prodace i gace sa tebe pa ce onda da te puste u evropu da prosjacis za leba i da radis ko i sada za dzabe.....

izigravaju raznorazne heroje hapseci svoje koji su zivot dali (ne doslovce) za opstanak ove "drzave" da bi bili dobri piuni velikim silama...zasto?
.......srbija - evropa= kuce koje gazda uvece dobro izlema do iznemoglosti koje posle izbaci na ulicu,da bi ujutru to kuce bilo opet pred kapijom i mahajuci repom molio gazdu da ga ponovo pusti u dvoriste....

i zasto mislis da je komunizam kriv sto neznamo koji su nam drzavni simboli?

aj....necu uopste raspravu na ovu temu na politickoj bazi,al sam morao da kazem....

pike.sch
20.01.2011, 10:18
Eclipse potpuno si u pravu (99%) sve sto si napisao stoji. Politika je ku.va i o njoj se tesko mozemo sloziti. Ovde raspravljamo o novoj vozackoj i saobracajnoj dozvoli i slici dupljajska kolica koja se tu po mom misljenju pogresno nasla. Sta simbolizuje ta kolica dali drvavne simbole? Citat iz wikipedije "I kolica i točkovi i idol (ljudska figura) su bogato ukrašeni urezanim spiralama, krugovima, šrafiranim trouglovima i drugim geometrijskim motivima, a na četiri mesta i prastarim solarnim simbolom, takozvanom svastikom, odnosno kukastim krstom." . Skinuo sam pre neki dan dobru knjigu sa neta koju trenutno citam a trebalo bi da je i vi skinete jer je vredi znati neke stvari a knjiga se zove Mark O'Konel i Rejdz Eri - Ilustrovana enciklopedija znakova i simbola.

miligor
20.01.2011, 12:54
U zvanicnoj himni Srbije se ne spominje kralj, jer ova nije u orginalu. Svaki put kada se treba pevati

Srpskog kralja, srpski rod promenjeno je na srpske zemlje, srpski rod
Srpske krune novi sjaj promenjeno je na srpske zemlje, srpski rod
Kraljevinu srpsku brani promenjeno je na srpske zemlje, srpski rod
Srpskog kralja, Bože hrani promenjeno je na moli ti se srpski rod

Aleksandar II Karadjordjevic je princ prestolonaslednik i od 2001 zivi u belom dvoru.

apostata
20.01.2011, 13:07
Kad su to kraljevi bili simbolom slobode i pravde da se spominju u himnama i da im se daju imena ulica?
Meni licno ostaje himnom vecna "Hej Sloveni", za koju je tekst napisao Slovak Samuel Tomasik, a muzika je poznata kao Mazurka Dabrovskog pa je stoga Poljaci svojataju kao svoju nacionalnu himnu. Inace je u vreme nastajanja izrazavala panslovenske teznje u Austro-Ugarskoj monarhiji.
Srecom poslednjih decenija ne zivim u Srbiji, niti vec 20 godina gledam TV niti citam stampu sa prostora bivse zemlje, pa tako ni ovu novu himnu jos nikad nisam ni cuo. :):bier:

biljadj
20.01.2011, 13:43
Kad su to kraljevi bili simbolom slobode i pravde da se spominju u himnama i da im se daju imena ulica?
Meni licno ostaje himnom vecna "Hej Sloveni", za koju je tekst napisao Slovak Samuel Tomasik, a muzika je poznata kao Mazurka Dabrovskog pa je stoga Poljaci svojataju kao svoju nacionalnu himnu. Inace je u vreme nastajanja izrazavala panslovenske teznje u Austro-Ugarskoj monarhiji.
Srecom poslednjih decenija ne zivim u Srbiji, niti vec 20 godina gledam TV niti citam stampu sa prostora bivse zemlje, pa tako ni ovu novu himnu jos nikad nisam ni cuo. :):bier:

Nisi nista propustio cak si se spasao bljuvotina i gadosti.

agrippa
20.01.2011, 13:46
da se vratimo opet na nove tablice i dozvole...
Danas čujem da ipak ni one nisu konačne i da će biti najverovatnije u skorije vreme zamenjene zbog pogresnog grba !!!!

eclipse4
20.01.2011, 14:26
Kad su to kraljevi bili simbolom slobode i pravde da se spominju u himnama i da im se daju imena ulica?
Meni licno ostaje himnom vecna "Hej Sloveni", za koju je tekst napisao Slovak Samuel Tomasik, a muzika je poznata kao Mazurka Dabrovskog pa je stoga Poljaci svojataju kao svoju nacionalnu himnu..............p a tako ni ovu novu himnu jos nikad nisam ni cuo......... :):bier:


apsolutno se slazem sa tobom!

a to sto novu nisi ni cuo iskreno nista i nisi propustio,ja sam je cuo stotine puta i iskreno,neznam ni kako pocinje,nit cu se ikada truditi da je upamtim.

miligor
20.01.2011, 15:45
Nisam ja ni napisao da je kralj simbol slobode niti pravde, vec samo napisao kako nam zvuci sadasnja himna. A sto se tice bivse hej sloveni ja je nikada nisam voleo niti bio vezan za nju, a sadasnja himna Srbije potice iz 19. veka. Tekst je napisao Jovan Đorđević, na muziku Davorina Jenka iz 1872. godine. Meni se licno svidja i znam je.

apostata
20.01.2011, 16:02
Verovatno u decjim vrticima u tvoje vreme nisu pustali deci himnu dok ste se igrali u pesku ili si bio suvise mali da je zapamtis. :) :bier:

miligor
20.01.2011, 16:44
2006 godine kada je ta himna zvanicno prestala da bude himna imao sam 26 godina i vec odavno sam jurio vaspitacice iz vrtica.:1726:

apostata
20.01.2011, 16:55
:bier: :bier: :bier:

Comodus
21.01.2011, 03:20
Dokle god budete pljuvali po nasoj drzavi i nasem narodu tako ce i da nam bude!Ja sam mislio da je Vumi napravio ovaj forum iz sasvim drugih namera,ali ocigledno i ovde je zastupljena politika.Previse je toga da svakodnevno slusamo to na televiziji,bilo bi bolje da se ovde okrenemo sasvim drugim temama!To je moje misljenje.

apostata
21.01.2011, 08:23
Dragi kolega, ovo su "Zaniljivosti" koje nisu specificirane, a ne vidim ovde nikakve politike, niti je ovo pljuvanje po nekoj drzavi posto je ni nema, a ako je ti vidis - mozda bi hteo da nam je pohvalis? Ako je i pjuvanje, onda je to po ovima koji su je doveli do ovog stanja i koji se jos uvek drze na vlasti, verovatno i tvojim glasom. Vidis da nisu u stanju ni vozacku dozvolu ni tablice da naprave (a kamo li drzavu), ali je sam posao izrade istih u milionskom obimu verovatno dobio neko blizak vlasti. Sad ce mu jos ponoviti narudzbu.
Inace, mislim da je ova ideja sa Dupljajskim kolicima simpaticna. :)

miligor
21.01.2011, 08:35
Apostata ne bih se slozio da je vlast u svemu nesposobna, itekako je sposobna da KRADE I LAZE nas.

eclipse4
21.01.2011, 09:29
............ ali je sam posao izrade istih u milionskom obimu verovatno dobio neko blizak vlasti. Sad ce mu jos ponoviti narudzbu..........:)


i tako ja kad ustao jutros a ptice vec pevaju ovu pesmu....izgleda da je postao veoma popularan hit,koga su i ptice na grani naucile.....pa cak i neko ko dugo vremena nije ovde,svaka cast za zapaznje kolega,skidam kapu.

vec sam negde objavio kako je u negotinu odradjeno "kompleks" od par glavnih ulica dakle milionski iznos kad zavrsise sve (padala je kisa i dok se radilo ali....) doslo je do zakljucka da nije dobro odradjena kanalizacija nesto,tj kisnica ne ide uredno u kanalizaciju.....pa. ....ajmo jovo na novu.....srecom posao je dobio (naravno i gradnju i ispravku)gradonaceln icin jako dobar prijatelj inace privatnik,pa verujem da se razgovor zavrsio ovako "aj posto se poznajemo za tebe nista ne kosta ispravka...." :totlach::totlach: