PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : blisstool


Jovke
26.01.2011, 02:57
Evo nekog kao testa, ne zna se dal prica covek ili zena :)
Znate li nesto o ovom detektoru, licna iskustva ili slicno ?

http://www.youtube.com/watch?v=Xj-nsdahVQQ&feature=related

ovo je test 3 preko sugestija nadjite i ostala dva...

Jovke
26.01.2011, 02:58
Jos jedan zanimljiv:

http://www.youtube.com/watch?v=DAVdrZFWZpw&feature=related

ArchNosferatu
31.01.2011, 12:02
Detektor Bugarske proizvodnje. Bugarski detektori su preplavili Srbiju. Mnogi od njih rade kao neki brend detektori u klasi od 1000e. Medjutim ima nekih koji i nisu tako dobri. Neki od njih su gore navedeni blisstool, zatim wave(odlican detektor), golden mask... Wave sam imao priliku da isprobam i moram reci da je jaci od najjaceg garetovog ili tesorovog modela! Nema displej i brdo dugmica i opcija kao ovi,ali sa sondom 32 nalazi rimski novcic na 35 cm 100%! Jedina mana mu je sto je ponekad nestabilan(sto moze da se sredi za dodatnih tridesetak eura). Cena mu je oko 250 eura.

banebeograd
31.01.2011, 13:20
Wave sam imao priliku da isprobam i moram reci da je jaci od najjaceg garetovog ili tesorovog modela! Nema displej i brdo dugmica i opcija kao ovi,ali sa sondom 32 nalazi rimski novcic na 35 cm 100%! Jedina mana mu je sto je ponekad nestabilan(sto moze da se sredi za dodatnih tridesetak eura). Cena mu je oko 250 eura.

1.koji "najjaci" garet je u pitanju

2. koji "najjaci" fisher je u pitanju

3. koja velicina sondi je bila na "najjacem" garetu a koja na "najjacem" fisheru

4. ko je upravljao tim "najjacim " garetom i "najjacim" tesorom,
da li je to bio neko ko sa tim aparatima radi svakodnevno,
ili neko ko ih prvi put ima u rukama
ili neko ko prodaje bugarske aparate pa u cilju reklamiranja istog prikazuje koliko je bugarin "bolji" od "najjacih" gareta i fishera...

5. sad znam zasto su hiljade inzinjera i tehnicara koji rade u minelabu, garetu, fisheru, tesoru, whitsu poceli da se brinu za svoja radna mesta,
bugari su uspeli da ih sve "presisaju" svojim rucnim radovima:smoke18:

IVLIANVS
31.01.2011, 16:24
skoro sam gledao test na youtube ... dfx i garet 250,otac i sin,mislim da su grci .... a dfx stavili na fabricki coin@jewelry program koji je vrlo plitak,koristi se uglavnom za plazu ... i ne mogu da se nacude kako je garet koji je toliko jeftiniji dublji aparat :)
tako da puno ne verujem u te price o testovima dok sam nesto ne proverim

nedavno drugar kupi bugarski aparat (iako sam ga odgovarao od toga) ...kaze dubok je,na 50 cm hvata sester .... nije skup itd
otisli smo na teren 2 ili 3 puta i detektor se pokvario ....

neki ljudi nikad nece shvatiti da je jeftinije kupiti nike patike po 150 e nego kineske po 30 e

pdragan
01.02.2011, 16:05
vumi,da li je dozvoljeno spominjanje wave i cezar detektora na tvom forumu ???
i molim za objasnjenje za prosli izbrisani odgovor,ako moze,ako ne ok,
tvoj forum-tvoja pravila

Vumi
02.02.2011, 12:53
Zabranjeno je, procitaj malo pravila ako nisi do sada. Nego, zasto pitas jel to dozvoljeno :)?

pdragan
02.02.2011, 13:33
pa zato sto neznam gde svrstavas wave, u rucni rad ,ili fabricki bugarske proizvodnje?
cezar je isto to ,samo sto se prodaje kod nas i covek nema sajt.
ja koristim "gold rower" , isto ima ime i prezime, sto znaci da nije rucni rad :00000964:

Vumi
02.02.2011, 14:00
Covjek se bavi prodajom i nema sajt....jel to onda znaci da ga ti ili neko drugi ovdje treba reklamirati?

pdragan
02.02.2011, 14:14
ne,reklamiranje moze ali samo ako plati :)
ali sam isto tako siguran da pojedini fabricki modeli ne vrede ni upola koliko se placaju,a jos gore kad ih i mi hvalimo.

Vumi
03.02.2011, 01:15
Ni jedan model ne vrijedi onoliko koliko mi za njega moramo izdvojiti, ali sami proizvodjaci drze cijene svojih modela na nivou na kojem se nalaze. Prodavci imaju tacno odredjenu cifru koju moraju prikazati u prodaji (mislim na cijene modela) i u slucaju da se toga ne drze, nece im biti isporucivana vise roba. Zato, kada vidite stranicu koja se bavi prodajom detektora a na njoj nema cijene istih, znajte da se tu moze razgovarati oko cijene (pa cak i tamo gdje stoje cijene).

pdragan
03.02.2011, 08:48
evo i dobre teme o ocenjivanju pojedinih fabrickih modela,pod uslovom da taj koji ocenjuje ,objasni to detaljno iz iskustva .
bilo bi dobro da se za svaki model ,za koji neko poseduje otvori novu temu,i da daje svoje misljenje dali vredi ulozenih para sto se tice:
-kvaliteta izrade
-realnih mogucnosti detekcije u zemlji(NE u vazduhu)
-koje je kvarove imao
-dali otkida ruku posle pola sata rada :)
-potrosnja baterija (vrlo bitno ako nema punjivih)
-smetnje (mobilni,vlazna trava,niska temperatura..)
-mogucnost rada i na veoma teskoj zemlji(ferit,mineral i,cigla)
-slozenost podesavanja (dali ga je savladao prvog dana ili trebaju meseci rada)
-itd.

Vumi
03.02.2011, 09:43
bilo bi dobro da se za svaki model ,za koji neko poseduje otvori novu temu.

Mjesto na forumu vec postoji za to, samo sto niko nece da pise o iskustvima :)

banebeograd
03.02.2011, 13:49
nezgodno je i sto moze da se desi da imamo razlicita iskustva o istim modelima ,
onda cesto dodje do rasprave,
a iz licnog iskustva znam da je sasvim moguce da isti model detektora razlicito radi i da imaju razlicite mogucnosti.

Vumi
03.02.2011, 13:58
Ni jedan detektor ne radi isto, neka su isti modeli u pitanju.

kratki
03.02.2011, 18:37
evo i dobre teme o ocenjivanju pojedinih fabrickih modela,pod uslovom da taj koji ocenjuje ,objasni to detaljno iz iskustva .
bilo bi dobro da se za svaki model ,za koji neko poseduje otvori novu temu,i da daje svoje misljenje dali vredi ulozenih para sto se tice:
-kvaliteta izrade
-realnih mogucnosti detekcije u zemlji(NE u vazduhu)
-koje je kvarove imao
-dali otkida ruku posle pola sata rada
-potrosnja baterija (vrlo bitno ako nema punjivih)
-smetnje (mobilni,vlazna trava,niska temperatura..)
-mogucnost rada i na veoma teskoj zemlji(ferit,mineral i,cigla)
-slozenost podesavanja (dali ga je savladao prvog dana ili trebaju meseci rada)
-itd.

Da ti odgovorim ukratko, na primer Goldmaxx

-kvaliteta izrade - Od 10 poena "9"
-realnih mogucnosti detekcije u zemlji(NE u vazduhu)- isto "9" poena
-koje je kvarove imao - " 5 godina bez kvarova"
-dali otkida ruku posle pola sata rada - "5-6 sati rada bez problema"
-potrosnja baterija (vrlo bitno ako nema punjivih) - "60-70h"
-smetnje (mobilni,vlazna trava,niska temperatura..) -"mobilni minimalno"
-mogucnost rada i na veoma teskoj zemlji(ferit,mineral i,cigla)-"odlican"
-slozenost podesavanja (dali ga je savladao prvog dana ili trebaju meseci rada)- "za pocetnike dva do tri izlaska na teren"
Pozdrav

pdragan
03.02.2011, 23:31
kratki meni ne treba odgovor,to je tvoja ocena tog detektora.
ja sam moj explorer ocenio u nekoliko desetina postova.
placen je papreno, a kupio sam ga iz razloga sto je na forumima bio toliko hvaljen.potrosio sam jos toliko na razlicite dimenzije sondi i exeleratora.
i na kraju-razocarenje.
ovaj sada sam platio 500 evra, i ne bih ga dao ni za 5000.
xp jos nisam video uzivo,ali sam slusao da je dosta nestabilan u radu.pa ne mogu dati nikakvu ocenu samo na osnovu toga.
ali bih voleo da pozovem mog komsiju eclipse,pa da testiramo to cudo

eclipse4
04.02.2011, 08:06
Da ti odgovorim ukratko, na primer Goldmaxx

-kvaliteta izrade - Od 10 poena "9"
-realnih mogucnosti detekcije u zemlji(NE u vazduhu)- isto "9" poena
-koje je kvarove imao - " 5 godina bez kvarova"
-dali otkida ruku posle pola sata rada - "5-6 sati rada bez problema"
-potrosnja baterija (vrlo bitno ako nema punjivih) - "60-70h"
-smetnje (mobilni,vlazna trava,niska temperatura..) -"mobilni minimalno"
-mogucnost rada i na veoma teskoj zemlji(ferit,mineral i,cigla)-"odlican"
-slozenost podesavanja (dali ga je savladao prvog dana ili trebaju meseci rada)- "za pocetnike dva do tri izlaska na teren"
Pozdrav

-oko prve stavke se slazem,mada je meni stigao sa izjedenim delicem usice kutije,tako da malo landara u radi al sam naviko (al ako je detektor bio malo koriscen onda znaci da mu to brzo strada)

-oko druge stavke,neznam sta si uzeo u obzir pa kazes 9...sve detektore sveta ili?
jer od onih koje sam ja koristio dao bih mu od 6-7malo je previse nezahvalno reci 9 ili 10.ako radis sve po nedodjijama sa njim mozda bih se slagao sa devetkom,za njive...nikako.
da te dovedem ovde na nekim njivama gde moras da ga nastelujes da jedva na 6-10 cm vidi veliki folis dok neki drugi detektori oru ko IMT 560 takve njive.ali i to je diskutabilno.

-oko kvarova ja sam sondu vec promenio 27.

-za ruku se slazem,mada ih ja kad kad menjam radi reda a i da ne bih imao dve razlicite ruke./......sala mala.

-baterija ako ne manje ne ni vise nego na ono sta sam koristio.

-smetnje...mobilni,vl azna trava i ostale vegetacije ne bitno dal je kukuruz,zito,majcina dusica ;) naslanjanje na zemlju i jos trista cuda.

-cigla i ostalo ok...inace gore sam naveo na nekim njivama...kad bih mogao da ga ocenim sa 0 i to bi mu bilo previse.dok kao sto sam rekao drugi detektori oru.

-podesavanja.....veom a lako za par izlaska ali ima (koji sam ja koristio) i koji se u prvih 2 minuta vec nauci ;)

mislim da se i kolega miligor slaze samnom ako ne u svemu bar u vecini.
zapravo,neka doda i on svoja iskustva.

eclipse4
04.02.2011, 08:08
kratki meni ne treba odgovor,to je tvoja ocena tog detektora.
ja sam moj explorer ocenio u nekoliko desetina postova.
placen je papreno, a kupio sam ga iz razloga sto je na forumima bio toliko hvaljen.potrosio sam jos toliko na razlicite dimenzije sondi i exeleratora.
i na kraju-razocarenje.
ovaj sada sam platio 500 evra, i ne bih ga dao ni za 5000.
xp jos nisam video uzivo,ali sam slusao da je dosta nestabilan u radu.pa ne mogu dati nikakvu ocenu samo na osnovu toga.
ali bih voleo da pozovem mog komsiju eclipse,pa da testiramo to cudo

komso kad god pozelis...samo se javi.

miligor
04.02.2011, 08:45
Sto se tice izrade aparata mislim da su malo stedeli na kvalitetu, posebno mislim na onaj deo za podlaticu plasicni kao i pri lasklapanju aparata dosta tesko ide srednji deo sa gornjim. Prethodni fisher koji sam imao je bio kvalitetniji sto se tice izrade i cini mi se bolje izbalansiran.

Dubina sto se tice ja nisam impresioniran, jedino za srednji vek mi se pokazao, tj. sitno srebro.

Imao sam problem sa spajanjem sonde i kucista jer su mi se polomile one iglice, koje su po meni dosta tanke ali to mogu preuzeti kao svoju krivicu jer sam hteo po noci da radim i nisam dobro spojio.

Tezina mu je ok, navikao sam se na sondu 27 i nemam problema tipa da me ruka boli posle duzeg rada.

Baterije mi traju izmedju 55 i 60 sati rada.

Nisko rastinje, psenica, detelina, kukuruz, trava vlazna mu stvara probleme, mobilni takodje. Pri radu sa sondom stalno se cuju zvukovi pri mahanju, a najgore ako sonda se nasloni na zemlju.

Na teskim terenima sa ciglom i mineralizovanim zemljistem ok. Jako je osetljiv na folije i zaprljane terene ali pretpostavljam da je to najvise zbog frekvencije rada.

Podesavanje mu je dobro i nije problem da se i pocetnik brzo navikne na njega.

Napominjem da su ovo moja licna iskustva rada sa modelom goldmaxx power, i ne mora da znaci da su svi aparati ovakvi, mozda sam ja po onoj narodnoj od dzaka sa p...a izvukao k...c. Kupio sam ga u Austriji.

banebeograd
04.02.2011, 14:45
kad bih mogao da ga ocenim sa 0 i to bi mu bilo previse.
mozda sam ja po onoj narodnoj od dzaka sa p...a izvukao k...c. Kupio sam ga u Austriji.

to je ono sto sam ja vec rekao,
isti aparat a razlicita iskustva.
moguce je i da se takvi problemi kod vasih aparata javili jer ste kupovali iz druge ruke, tj vec /ko zna kako / koriscene aparate...
ja licno jos nisam nasao ni kod fabrickih a ni kod "rucnih radova" ni jedan metal detektor kojim bih zamenio xp gmp ,
parametri za moj izbor su bili dubina, stabilnost, jednostavnost stelovanja, opciona oprema i naravno cena aparata.
ali ponavljam sasvim je moguce /kao vas dvojica/ da neko drugi ima drugacija iskustva...

eclipse4
04.02.2011, 15:39
sve je moguce cak se i sa time slazem.ja sam realan i govorim ono sta znam i kako znam.i veruj mi,mislim da se i miligor slaze,zajsta bih se obradovao da me neko ubedi u suprotno i da mi pokaze da taj detektor stvarno radi kako se hvali,pa makar po ceni da je moj neispravan iz druge ruke.

miligor
04.02.2011, 18:28
Bane kupljen je nov, upakovan u prodavnici Wiennadetectors u Becu, ali je verovatno da se zadesio slabiji model i sta je tu je. Voleo bi da mogu da vidim neciji drugi aparat goldmaxx kako radi na terenu pa da upredim moj sa njim.

kratki
04.02.2011, 18:45
Kod nestabilnosti aparata treba podici Ground, posebno kad je u pitanju vlazna trava i kod neravnog terena. Mada kad je vlazna trava tad je i aparat naj dublji....
Sto se ucenja tice za dva tri izlaska na teren sam mislio na navikavanje i ucenje tonova.
Moja iskustva su ovakva kako sam i napisao, neznam kakav je teren gde vi radite i koliko ima minerala na tim terenima, mozda puno vise nego gde sam ja do sada trazio, sto puno utice na dubinu. Nemam nikakvu potrebu da pisem nesto sto nije tacno, jednostavno stojim iza svega jer su moja iskustva takva.
Jednom prilikom sam bio sa kolegom na rimskom terenu koji je poprilicno pretrazen, za nekih dva sata je on nasao tri folisa a ja isao tako reci iza njega i izvadio 27 novcica (folisa i antoninijana), jednu rimsku pincetu i dve fibule.
Njegov aparat je kao i moj imao sondu od 27cm.
Voleo bih da se jednom sastanemo i da uporedimo stelovanja i dubine aparata.

miligor
04.02.2011, 18:56
Ni eclipse ni ja nismo rekli da ostali sa sajta pisu nesto sto nije tacno, vec samo smo izneli nasa zapazanja u vezi xp aparata. Nadam se da cemo jednom uspeti da se svi nadjemo na terenu i malo druzimo.

kratki
04.02.2011, 19:02
Blo bi zanimljivo posto Eclipse ima onu divlju prasad i iskusan je u okretanju, pa dok on okrece razanj mi da napravimo poligon. Posle poligona bi mogli negde stvarno u trazenje. Samo sto uvek ima isti problem, a to je vreme.
Vremena premalo za sve, ebi ga......... ;)

miligor
04.02.2011, 19:08
A naslo bi se uz to prasence i domaceg vina, tako da od poligona i trazenja tesko da bi sta bilo:marc3:

banebeograd
04.02.2011, 19:10
res prasence, ladno vince i jos neka vrela vlajina ,
pa ko ce posle da se vata za detektore haha
ps jel tvoj goldmax ili goldmaxx power?

pdragan
04.02.2011, 19:28
plasim se samo da ih ne bacite u dunav,kad budem demonstrirao moju makinu :)
dobro sto sam za explorera uzeo neki dinar,inace bi zavrsio na lomaci.
a mozda vazi i ona poslovica-u rukama mandusica vuka,svaka je puska ubojita :)

kratki
04.02.2011, 21:09
res prasence, ladno vince i jos neka vrela vlajina ,
pa ko ce posle da se vata za detektore haha
ps jel tvoj goldmax ili goldmaxx power?

Moj je Power.......

kratki
04.02.2011, 21:10
plasim se samo da ih ne bacite u dunav,kad budem demonstrirao moju makinu :)
dobro sto sam za explorera uzeo neki dinar,inace bi zavrsio na lomaci.
a mozda vazi i ona poslovica-u rukama mandusica vuka,svaka je puska ubojita :)

To je to, takve poslovice nisu za badava zebelezene ;)

eclipse4
04.02.2011, 23:18
sto se prasadi tice lako cemo,vina i ostaloga.....teren nije frka da se pripremi....izlazak takodje moze....a za vlajne....eh....to mora da ubodete termin kad su kuci ;) hehehe....

salu na stranu (za prase i ostalo se nisam salio ;) )....stvarno bi bilo ekstra da se to odradi.imate mesta kod mene za spavanje svi.u kuci mogu ako spavate samo krevete oko 9-10 komad da stanu ;)...da ne govorim za ostalo...

sve kao sve mogu da shvatim,al kad mi prkce na fibulu koja je par cm u zemlji to ne mogu da kapiram nikako!to je onaj zvuk kao da se dvumi dal je ok predmet il je za bacanje....pa on na to mora da peva lepse od cece...

Vumi
05.02.2011, 01:25
Meni je interesantno sto svi tragaci govore kako je GMP nestabilan i da mu smeta ovo ili ono. Mene stvarno zanima da li vi senzitivnost uvijek odvrnete do balcaka ili sta. Zadnji put kada sam bio sa kratik na terenu, imao sam GMP sa malom sondom, 10cm dubok snijeg i nisam imao nikakvih problema sa trazenjem. Kada mi se na sondu nakupi previse snijega, ja ga kucim malo o drvo i snijeg spadne, ali opet nisam dobijao nikakvo pipsanje i sta ti ja znam sta. mozda je kod vas zemlja stvarno puna minerala i bas tada se osjetljivost mora smanjiti inace nista od rada. Kao sto vole reci, to je isto kao da po magli vozite sa upaljenim dugim svjetlima. Ne mogu takodje vjerovati da su svi GMP koji su u Srbiji, jednostavno losi i da svi imaju nekakve probleme. Ja jos nikada nisam imao problem da mi detektor pipsa i svira ako stavim sondu na zemlju, mene stvarno interesuje kako vi to radite tim detektorom tj sta mu radite da on tako radi :).
@Miligore, GMP i jeste napravljen za sitnije predmete i zato ce ti se uvijek bolje pokazati na srednjovjekovne srebrnjake, na foliju od cigareta i sl folije vristi kao lud a tebi ako to smeta ili nekom drugom, neka onda promjeni model i stvar je zavrsena. Meni ako ne odgovara nesto, ja se toga rijesim. Cudno mi je to da sam do sada imao 3 goldmaxxa, prvi model i dva powera i nikada nisam bio nezadovoljan, da jesam nebih kupovao.

Enigma
05.02.2011, 01:46
Moja makina ne poznaje probleme o kojima govorite, kada ju nabrijem do daske ona konstantno cviljuga i pi_zdunja. Iz takta ju može izbaciti samo metal ili neki zanimljiv mineral, ako je teren bogat ciglom izbalansiram detektor preko cigle i to je to. :) :26:

banebeograd
05.02.2011, 02:18
Mene stvarno zanima da li vi senzitivnost uvijek odvrnete do balcaka ili sta. .
otisli smo predaleko u offf od originalne teme,
mozda bi moderatori mogli da prebace neke odgovore u druge teme...

samo da napomenem nesto sto ce sigurno biti zanimljivo ovdasnjim vlasnicima gmp a sto sam saznao na njihovim forumima,
englezima je standardno "sens" stavljen na 12 sati,
oni tvrde da tako aparat nista nije izgubio na dubini a znacajno je dobio na stabilnosti,
mislim da je to jedino resenje na terenima koji su jako mineralizovani a pogotovo za tragace koji pod obavezno nateravaju sens do maksimuma..

miligor
05.02.2011, 08:38
Takodje sam se cuo preko mejla sa par ljudi iz engleske, oni kao sto kaze Bane sens stavljaju na 12, i da sa tim postizu stabilnost a aparat ne gubi na dubini. Za stabilnost im verujem ali za dubinu nisu u pravu i naravno da se smanjuje.

pdragan
05.02.2011, 09:04
slicna je prica i sa explorerom,i jos gore sto ima aotumatski ground.
mislim da u srbiji ima dve a mozda i vise vrsta zzemljista.
1-mineralizovana gde svira na kamenje kao na dobru metu,tada bi ground trebao ici u desno sto vise
2-feritna zanlja gde ground ide vise u levo
posle toga se stabilnost resava malo i diskriminicajom
pa se tek onda sens. pojava do granice stabilnosti.
neki ce detektori da reaguju na nestabilnost nemirnim radom gde je sa jedne strane dobro,jer vas natera da nesto smanjite u podesavanju,
a neki ce da jednostavno cute,ili jednostavno progutaju mete,ili ce vam folis ili denar svirati na gvozdje.
a sve to zbog nemogucnosti stelovanja dobrog grounda,jednostavno detektor tako radi i dubina mu se automatski smanjuje za pola.

eclipse4
05.02.2011, 09:52
Takodje sam se cuo preko mejla sa par ljudi iz engleske, oni kao sto kaze Bane sens stavljaju na 12, i da sa tim postizu stabilnost a aparat ne gubi na dubini. Za stabilnost im verujem ali za dubinu nisu u pravu i naravno da se smanjuje.


dubina se smanjuje i to mnogo ne malo.a ko ima xp moze i sam da probe ne trba niko da mu kaze.

eclipse4
05.02.2011, 09:54
....... Zadnji put kada sam bio sa kratik na terenu, imao sam GMP sa malom sondom, 10cm dubok snijeg i nisam imao nikakvih problema sa trazenjem........



zasto mala sonda a ne velika i posto si imao sve modele kazi nam razliku izmedju 22 i 27 sonde?
ja moju jos nisam stavio ;)

Vumi
05.02.2011, 15:44
Mala zato jer nemam velike, jednostavno :). Nemam volju da za nju izdvajam par stotina evra i onda idem na teren par puta godisnje. Razlika jeste u dubini, samo nemoj sada da me pitas kolika je sad razlika na ovo ili ono, nikada nisam mjerio. Mala sonda je mozda malo mirnija od vece ali ja senzitivnost nikada ne odvrcem do kraja, zasto da slusam konstantno zujanje. Ja sam na svome skinuo onu plastiku sa regulatora senzitivnosti i pomjerio je ulijevo, tako kada namjestim detektor na ivicu crvenoga, on jos ne bude na crvenom. Do kraja mi sigurno ostane jos 1cm (mogucnost da se okrene udesno). Meni je zanimljiva i pojava da se samo tragaci iz Srbije zale na GMP dok se svi na svijetu hvale njime i zadovoljni su...stvarno zanimljiva pojava :)

eclipse4
05.02.2011, 16:25
ma mislio sam na to dal je razlika velika ili ne,nista vise.
a za plastiku te ne razumem ;)
zapravo pola te ne razumem ;) ;) ;)

pdragan
06.02.2011, 01:21
Mala sonda je mozda malo mirnija od vece ali ja senzitivnost nikada ne odvrcem do kraja, onda ispada da je nemiran i sa malom ,a sa velikom ne moze da se radi od nestabilnosti_sala mala.
mogu reci za explorera da sa sondom od 20cm,nisam imao toliko problema sa zemljom,ali je dubina bila smesno mala.kada bih je priblizio zemlji gde je jako mineralizovana feritom,hvatala bi zemlju na 5-6 cm.
sa sondom od 32x20cm elipsasta hvatala bi zemlju na 20cm.
a exelerator od 45cm. na 30cm. i vise.
tako da sam konstatno imao signal na gvozdje ,nailaskom na dobru metu,samo bi ucutao,gutao je knedle :) katastrofa

laki
06.02.2011, 10:43
ja sam se svih tih problema resio kupivsi pravi detektor:04:ali necu da vam kazem koji...:36_1_12[1

Comodus
06.02.2011, 11:26
E sad...ima terena za sve...

Vumi
06.02.2011, 11:47
onda ispada da je nemiran i sa malomVjeruj mi, kada sam pisao ove rijeci razmisljao sam o tome ko ce prvi da mi napise ovo sto si ti napisao :). Naravno da je detektor nemiran i sa malom sondom, ali samo ako ga, ako svi u Srbiji, "odvrnes" do kraja tj namjestis mu SENS na maximum.

eclipse4
06.02.2011, 15:25
ako mu sens nije bar do crvene tacke, ne vidim po cemu je xp poseban....
onda je to masina koja je kao i svaka druga masina napravljena cak i pre par desetina godina,apsolutno,TVR DIM apsolutno nista posebno.

ako se radi sa njim ko sto braca englezi kazu sa sens na 12h....to je igracka nije detektor.

to je kao kad bi postojao auto koji ide 1000km/h i kosta 100.000evra....ali preporucljivo je da se vozi max 150km/h jer ce posle 150km/h da bude nestebilan a mozda mu cak i tockovi ispadnu.
onda je logicno da cu kupiti recimo.....sta?..... jel jugo ide 150?a moze se priustiti za 500evra ;) ;) ;)
ili mozda neka mecka koja ide sigurno i do 200 bez rizika a kosta recimo 15.000e...

zakljucak:
-detektor je jako dubok hvata sester na 40cm.....al da bi radio normalno i bez smetnje,laznih sniga,da mu trava ne bi smetala i ostale dzakonije...koristit e mu pola snage...tj. stisnite palceve i molite se da taj sester vidi na 20cm

mmm.....ovaj kompjuter je odlican...samo sto ne radi.

Vumi
06.02.2011, 15:45
Eclipse, iz tvojih rijeci nekako zakljucujem da ti sa tvojim GMP-om nisi ni malo zadovoljan i da mi non stop pribacujes sto sam ti ga prodao. Jesam li u pravu ili me osjecaj samo vara?
Zasto ga ne prodas ako nisi zadovoljan njime i opet se vratis na cezara ili kojeg si vec imao?
Kada god napises nesto o gmp-u, pitam se da li sam te stvarno prevario sto sam ti ga prodao? Mozda me osjecaj vara (to ne cini bas cesto)?

kratki
06.02.2011, 16:20
ako mu sens nije bar do crvene tacke, ne vidim po cemu je xp poseban....
onda je to masina koja je kao i svaka druga masina napravljena cak i pre par desetina godina,apsolutno,TVR DIM apsolutno nista posebno.

ako se radi sa njim ko sto braca englezi kazu sa sens na 12h....to je igracka nije detektor.

to je kao kad bi postojao auto koji ide 1000km/h i kosta 100.000evra....ali preporucljivo je da se vozi max 150km/h jer ce posle 150km/h da bude nestebilan a mozda mu cak i tockovi ispadnu.
onda je logicno da cu kupiti recimo.....sta?..... jel jugo ide 150?a moze se priustiti za 500evra ;) ;) ;)
ili mozda neka mecka koja ide sigurno i do 200 bez rizika a kosta recimo 15.000e...

zakljucak:
-detektor je jako dubok hvata sester na 40cm.....al da bi radio normalno i bez smetnje,laznih sniga,da mu trava ne bi smetala i ostale dzakonije...koristit e mu pola snage...tj. stisnite palceve i molite se da taj sester vidi na 20cm

mmm.....ovaj kompjuter je odlican...samo sto ne radi.

Aparat stelujem po mogucnosti, to jest: Sens se okrece na desno dok aparat ne pocne da cvrcka i onda se malo vrati nazad, to nekada moze biti do kraja a nekada oko crvene strelice. Jos nikada nisam morao spustiti Sens na 12h da bi mogao traziti. Mora da su kod tebe svi uslovi takvi da bas sve to smeta Goldmaxu a ostalim aparatima ne.
Radio sam sa mojim aparatom na 30-40m od zeleznicke pruge i jedino sam tu morao sici sa Sensom na oko13h, inace nigde vise.
A sta sam sve iskopao i koliko duboko sa njim to vise ne mogu pisati jer ispada da lazem posle svega ovoga sto sam procitao, mislim da moji nalazi koji su ovde pokazani mogu da potvrde malo moje reci.
Ne nalaze se svi nalazi na povrsini i ovde nema tog terena koji nije pretrazen, ovde se trazi preko 20 godina i ljudi ovde imaju Fisher, White, Minelabove i Tesorove aparate, i sad ja dosao posle njih sa Xpeom i nalazim ono sto su oni propustili.
Po meni su ova tri faktora vazna: sreca, znanje i vestina rukovanja aparatom i kvalitet aparata, ostalo samo dolazi.........

Polanski
06.02.2011, 17:54
Po meni su ova tri faktora vazna: sreca, znanje i vestina rukovanja aparatom i kvalitet aparata, ostalo samo dolazi.........

za ova tri faktora upravu si sto posto.

eclipse4
06.02.2011, 20:34
Eclipse, iz tvojih rijeci nekako zakljucujem da ti sa tvojim GMP-om nisi ni malo zadovoljan i da mi non stop pribacujes sto sam ti ga prodao. Jesam li u pravu ili me osjecaj samo vara?
Zasto ga ne prodas ako nisi zadovoljan njime i opet se vratis na cezara ili kojeg si vec imao?
Kada god napises nesto o gmp-u, pitam se da li sam te stvarno prevario sto sam ti ga prodao? Mozda me osjecaj vara (to ne cini bas cesto)?

e moj bratac daleko od toga sta ti mislis ili ti se cini.....neznam odakle ti takva ideja uopste......sad si ga razvalio....

jel sam te ja igde pomenuo?jel sam JA rekao da detektor nije ispravan?
ja govorim uopsteno o aparatu.
ja sam i napisao da si mi izasao u susret kad sam imao problema sa sondom,ako si uspeo procitati.

da sumnjam da si me prevario,detektor ti bi vec bio na vrata,vracen nazad,bez da mi nadoknadis pare.jer ja sam takav covek.
mozes slobodno formatizovati deo memorije u glavi gde ti je podatak o tome da se osecam prevarenim i izmemorisati neku lepsu uspomenu ili informaciju ;)

Vumi
06.02.2011, 21:06
Nigdje nije navedeno sa tvoje strane ali se stalno zalis na detektor koji sam ti ja prodao i koji sam ti takodje hvalio da je dobar. Sada ti razmisli, kako bi se ti osjecao da si na mome mjestu...ja ne lijepo, iskreno da ti kazem.

eclipse4
06.02.2011, 21:12
Aparat stelujem po mogucnosti, to jest: Sens se okrece na desno dok aparat ne pocne da cvrcka i onda se malo vrati nazad, to nekada moze biti do kraja a nekada oko crvene strelice. Jos nikada nisam morao spustiti Sens na 12h da bi mogao traziti. Mora da su kod tebe svi uslovi takvi da bas sve to smeta Goldmaxu a ostalim aparatima ne.
Radio sam sa mojim aparatom na 30-40m od zeleznicke pruge i jedino sam tu morao sici sa Sensom na oko13h, inace nigde vise.
A sta sam sve iskopao i koliko duboko sa njim to vise ne mogu pisati jer ispada da lazem posle svega ovoga sto sam procitao, mislim da moji nalazi koji su ovde pokazani mogu da potvrde malo moje reci.
Ne nalaze se svi nalazi na povrsini i ovde nema tog terena koji nije pretrazen, ovde se trazi preko 20 godina i ljudi ovde imaju Fisher, White, Minelabove i Tesorove aparate, i sad ja dosao posle njih sa Xpeom i nalazim ono sto su oni propustili.
Po meni su ova tri faktora vazna: sreca, znanje i vestina rukovanja aparatom i kvalitet aparata, ostalo samo dolazi.........

evo ovak kratki ukratko ;) :

aparat se steluje bas kao sto ti kazes....ali ima njiva gde sam ti napisao mora sens da ti bude na 9h da bi mogao da radi,dok recimo ****** ore pored njega,to je tako i ostaje tako,a ti ako ne verujes dodji pa se uveri ili bilo ko drugi.
na skoro svakoj njivi ovde sens moze da se odvrne do kraja i da aparat bude miran u radu al nemiran kad se sonda spusti na zemlju.takodje na granici crvenog aparat moze da radi mirno a kad se spusti sonda na zemlju da peva (sve to vazi i za trave i ostalo).kao i jos manje.....al aj da sve to pripisemo kako ssi rekao,nacinu stelovanja.

sto se 12h tice ja nisam napisao da tako radim sa njim,vec da je neko napisao da ENGLEZI rade sa njim na 12h,tu si se prebacio,alk nema veze,poenta nije 12h poenta je u tome da su napisali da se na dubini ne gubi,odnosno gubi malo.sad kao jedan veliki poznavcalac xp-a i vumi takodje,zasto to nisi demantovao,jer i sam znas da se gubi dosta dubine.

i ja sam iskopao mnogo toga i mnogo duboko kao i ti ali i sa drugim aparatima....duboko sa xp-om,mogu na prste da nabrojim (STO NE ZNACI DA NECU ISKOPATI,da se ogranicim odmah),ispalo bi da i ja lazem.e sad kao sto sam na forumu napiso unazad,najdraze bi mi bilo da me neko razuveri u sve ovo i daj boze da ispadne da mi je detektor neispravan ili da sam jos glup da naucim kako se podesavaju dva dugmeta,pa da me neko nauci.

a takodje bih voleo da mi neko pokaze,nauci ili sta vec da detektor prkce na fibulu koja je 5 cm u zemlji,odnosno,da je odaje tonom gvozdja i plemenitog (i jedno i drugo se desava da ne dodje do zabune).....par njih koje sam izvukao,izvukao sam samo na moju tvrdoglavost inace drugi takve signale ne bi kopao.nakon izvadjene fibule,i pretragom zemlje,nije nadjeno ni jedno parce gvozdja....detektor potpuno cuti a fibula daje jasno lep signal van zemlje.

takodje,desava se da mi lepo javlja e_kser a tek nakon sto ga izvucem iz zemlje on pocne da prkce ili da ga ne vidi.imam utisak da ima oci,pa kad i on ugleda da je gvozdje zacuti.

zanemari sve gore pisano i odgovori mi samo na zadnja dva pitanja.

a drugo sta zelim reci je....zasto kada se o necemu raspravlja na forumu,dolazi do nekog razora,mrznje...netr eperljivosti,cemu to?
ako vam ne odgovara moj opis xp-a,javi te mi na pp ne mora javno i istog momenta cu i prestati da pisem.
eto ga vumi cist primer,doso do zakljucka da ja hocu da kazem da me zbog necega prevario.....mislim. ...iskreno....sta reci,katastrofa.
cemu to ljudi?
necu uci u dublje rasprave,jer se lepo osecam ovde na forumu i tako zelim da ostane.

i jos nesto,ostajem pri svakom slovu koje sam ovde iskucao,dok me neko ne ubedi u suprotno.tad kad me ubedi ja cu ovde napisati na forumu,ljudi bio sam glup sad sam ucen.sta drugo da kazem.

eclipse4
06.02.2011, 21:26
Nigdje nije navedeno sa tvoje strane ali se stalno zalis na detektor koji sam ti ja prodao i koji sam ti takodje hvalio da je dobar. Sada ti razmisli, kako bi se ti osjecao da si na mome mjestu...ja ne lijepo, iskreno da ti kazem.

kakve veze ima da li sam ja detektor kupio od tebe ili od milivoja iz zagubice (neznam ko je taj)........ovde pricamo o sposobnostima detektora.
nebitno,ako se osecas uvredjenim,ja cu prestati da pisem na ovu temu i to je to.
al eto za sve da napisem:

VUMI ME NIJE UBEDJIVAO I NE SMATRAM SE UBEDJENIM S NJEGOVE STRANE DA KUPIM OVAJ DETEKTOR,CAK STA VISE PONUDIO MI JE VISE VRSTA.

pdragan
06.02.2011, 22:04
-postoji verovatnoca da ti aparati jednostavno nisu za nase podneblje.
mislim da je istocna srbija uglavnom prekrivena zemljom ili stenama vulkanskog porekla,koje doticni aparati nisu u mogucnosti da podese kako treba,a da u recimo austriji radi odlicno,
-ili ti je detektor neispravan
-ili su xp detektori plitki,pa pokusavajuci da dobijes koliko toliko neku dubinu,on jednostavo bude nestabilan.

Lotr
06.02.2011, 22:13
http://www.youtube.com/watch?v=8NqoTDc6Qa4

blisstool vs XP deus

eclipse4
06.02.2011, 22:33
-postoji verovatnoca da ti aparati jednostavno nisu za nase podneblje.
mislim da je istocna srbija uglavnom prekrivena zemljom ili stenama vulkanskog porekla,koje doticni aparati nisu u mogucnosti da podese kako treba,a da u recimo austriji radi odlicno,
.....

ne komsija tu se ne slazem sa tobom,ovaj detektor ih veoma uspesno otklanja,mada kod mene retko i gde naidjem na to,a i zvuk na ta kamenja je veoma prepoznatljiv,tako da nema sigurno greske.

Lotr
06.02.2011, 22:58
ovako, da se i ja malo ukljucim u ovu temu iako je vec otisla "off topic".
koristim xp goldmaxx power sa standardnom 22cm sondom vec preko 4 meseci i nemam apsolutno nikakvih zamerki sto se tice dubine i stabilnosti a ni ostalih stavki. naime, dublji je od dfx-a koji je jos uvek tu kao rezervni aparat(koji koristim malo duze od godinu dana), dublji je i od garrett-a ace 250( ako je uopste fer porediti ova dva aparata iz dve razlicite cenovne klase).takodje je bolji je za gvozdjem i otpadom zaprljane terene(recovery speed je neverovatan), stabilniji na jako mineralizovanim terenima koji sadrze visoki procenat rude(ferit). izuzetno dobro izbalansiran, malu potrosnju baterija.
dfx-om sam nasao puno lepih nalaza na dva, tri bogata terena. dfx je takodje kvalitetno izradjen aparat, jake konstrukcije, par puta je padao sa velikih visina :) sa solidnom dubinom, naprednim opcijama koje su itekako korisne za tragace koji shvataju podesavanja i za tragace na plazama( tu je bolji od xp-a na mokrom pesku).
oni koji znaju materiju, shvataju da je radna frekvencija presudna za detektovanje odredjenog metala u zemlji kao i samo zemljiste, procenat minerala u istom itd. ne favorizujem nijedan aparat, samo iznosim licna iskustva/poredjenja o aparatima koje sam koristio.
npr, veoma jeftin aparat " black knight pro " se pokazao veoma dobar u odnosu na njegovu cenu(preporuka za pocetnike sa malim budzetom).
za aparat imenovam u naslovu, blisstool ,procitao sam samo reci hvale na nekim britanskim forumima, a neki testovi na youtube sajtu, kao npr na gore prikazanom linku ,pokazuju koliko jak signal ima u poredjenju sa deus-om koji kosta prilicno.
svako misljenje i kritika na ovom forumu je od koristi, bar meni, nadam se da ce i moje misljenje imati isti efekat na ostale clanove.pozdrav svima

kratki
07.02.2011, 17:53
http://www.youtube.com/watch?v=8NqoTDc6Qa4

blisstool vs XP deus

Neznam jel u redu ovaj test kao prvo zbog velicine sondi oba aparata, a drugo mnogo zavisi kako su nastelovani parametri........... .

maximus379
07.02.2011, 18:55
Ovaj test ni u kom slucaju ne moze da bude merodavan.
Vec se toliko puta pisalo o vazdusnom testu da vise nema smisla pisati.
Vidjao sa te home-made detektore stotinu puta kako u vazduhu hvataju sester kroz rimsku krovnu ciglu na 60 cm -70 cm,a kad ih odnesemo na teren ne vidi taj isti sester ni na 20.

Deki
07.02.2011, 21:39
Videli smo da Deus nije ni pisnuo na one cigle, ovaj drugi pisti i na cigle i tepih, da je bila zaba tu verovatno bi i na nju pistao, pojacao mu je sens do kraja, na terenu bi pisto na svaku travcicu tako da nebi mogo sa njim da mrdnes. Strva detektor hahaha

morsiani
25.09.2011, 12:04
Zanima me,da li je netko radio sa detektorom Blisstool LTC64Xv2 ? Ako je,molio bi ga da nešto napiše o tome.
http://www.youtube.com/watch?v=rTZadbnqkyU