PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : goldmaxxpower


eclipse4
22.02.2011, 00:20
interesuje me da li je neko imao kontakta sa sondom 38x30 ili nekom drugom a da nije klasicna 22 ili 27....unpred hvala.
planiram da pazarim...kad otisla krava nek ode i tele ;)

pdragan
22.02.2011, 01:10
komso,mislim da ces biti ko svarceneger za mesec dana :)
samo da ti ne otkine ruku.ja sam radio sa sondom od 45cm na exploreru,ali ne vise od 20min. nema sanse.
mozda je dobra za ciscenje terena ,gde nije puno otpada,pod uslovom da je dublja od klasicne.

crni
22.02.2011, 09:09
Sonda je 30x36 ili veca 38x45. Postavljanjem boxa elektronike na podlaktniku i sa 30x36 sondom ne oseca se nikakva razlika u tezini detektora.

banebeograd
22.02.2011, 10:44
38x45 je sonda ubica sto se dubine tice,
a sto se tice tezine nista posebno nece da se napregnes ,
pogotovo sto kod xp ko sto kum crni rece imas opciju da kutiju sa elektronikom prebacis ili napred ili pozadi na stapu
ili jos i u torbicu koju mozes da stavis na kais...

Deki
22.02.2011, 12:41
Ja sam koristio 38x45 i mogu ti reci da sa njom mozes kineze da nadjes, znaci sve sto je bilo zakopano na poligonu kod naseg kolege Crnog ona je pronasla, cak neke stvari i na 1.5m. Sonda 30x36 je malo manja i zgodnija za rad a dubina je samo malo manja od ove najvece. Koju god da kupis bices prezadovoljan. Pozdrav

pike.sch
22.02.2011, 13:17
Onda kupi i novi veci asov i vodi sa sobom jednog koji ce samo da kopa.

Bucanero
22.02.2011, 17:39
Radim sa 30X36 sondom i u odnosu na 22 primjetna je razlika u dubini. Kakva je razlika u odnosu na 27 neznam jer je i ne posjedujem. Mislim da je veca razlika u dubini izmedju 22 i 27 nego izmedju 27 i 30x36 sonde. Sto se tice tezine razlika u odnosu na dvadesetdvojku je znacajna sto neznaci da je teska vec da je mala sonda toliko lagana da se skoro i ne osjeca. Narvno treba se naviknuti na rad sa njom pogtovu sto GMP nema pinpoint pa se cesto desi da trebam kopati malo sire rupe. Jednako kao i mala osjetljiva je na sitne predmete, vadio sam i pola srednjovjekovnog srebrenjaka ( 0.3 grama ). Za mene njena naj veca prednost je u tome sto sa njom mogu za isto vrijeme pretraziti skoro duplo vecu povrsinu u odnosu na malu sondu.

eclipse4
22.02.2011, 18:50
komso,mislim da ces biti ko svarceneger za mesec dana :)
samo da ti ne otkine ruku.ja sam radio sa sondom od 45cm na exploreru,ali ne vise od 20min. nema sanse.
mozda je dobra za ciscenje terena ,gde nije puno otpada,pod uslovom da je dublja od klasicne.

komso najveca tezi oko 600 grama....sad sta da ti kazem....ako 27 ima 300 ili koliko vec i nije velika razlika.
uostalom ako je dobra,vredi i biti svarceneger.a pesu sam video sa onom sondom i probao...i bas je...

eclipse4
22.02.2011, 18:52
Sonda je 30x36 ili veca 38x45. Postavljanjem boxa elektronike na podlaktniku i sa 30x36 sondom ne oseca se nikakva razlika u tezini detektora.

meni box i jeste na podlakticu,jer nemam onu plastiku za namestanje ispred sebe.nego konkretno me zanimaju iskustva sa njom ako ih je neko imao....prvo sam pomislio na tebe i onu gajbu piva ako se secas ;) ;) ;)

a posle na kratkija i vumija....

eclipse4
22.02.2011, 18:58
38x45 je sonda ubica sto se dubine tice,
a sto se tice tezine nista posebno nece da se napregnes ,
pogotovo sto kod xp ko sto kum crni rece imas opciju da kutiju sa elektronikom prebacis ili napred ili pozadi na stapu
ili jos i u torbicu koju mozes da stavis na kais...

da li si imao prilike da testiras tog ubicu?

ja sam citao vec 3-4 dana po forumima i pisu da je mnogo stabilnija i manje svira od 22 i od 27,da je puno laksi p.point sa njom a da je na male predmete isto osetljiva kao i ove dve....tako da u sustini sa njom se nista ne gubi.

Vumi
22.02.2011, 19:13
Ja znam da je kolega "Bucanero", sve svoje nalaze pronasao sa doticnom sondom (osim onog prvog :)). Napisali smo jedan test izmedju Gmaxxa (cini mi se sa 27cm sondom) i GMP-a sa tom sondom. Na vece predmete imaju istu dubinu. Usput, jos uvijek je na test poligonu ostao zatrpan onaj bucanerov bronzani komad, sad se sjetih :).

eclipse4
22.02.2011, 19:25
uh,da u pravu ste ja sam pogresio dimenziju radi se o sondi 30x36.
ali ovako da ispravimo gresku i da imamo jedan pravac da ne bi brkali sonde,znaci iskustva sa 38x45

crni
22.02.2011, 20:00
http://www.youtube.com/watch?v=shpj0LGBYKQ
http://www.youtube.com/watch?v=KNOxkMJtOUU
http://www.youtube.com/watch?v=zzK8qIsFETM&feature=related
Mislim da ce ti ovo pomoci mada je ovo za Gmaxxa samo da napomenem da velike razlike nema izmedju recimo 22,5 i 27 kao ni previse velike izmedju 27 i 30x36 ili pak izmedju 30x36 i 38x45 osim u povrsini pretrage a narocito u korist zadnje dve. Bitno je napomenuti da ne ocekujes velika poboljsanja za sitne stvari tj tu ti uredjaj ostaje u okviru performansi kao i sa standardnom veoma je mala razlika u plusu sto se tice vecih sondi ali je bitno da ih uredjaj i dalje nepogresivo detektuje i ne gubi ih sto se tice onih dubokih meta i jedva cujnoc piskavog signala sa ovim vecim sondama ces u odnosu na standardnu imati jasan cist signal. Primera radi standardna sonda i kanistar 20l na dubini od 1,2m jedva cujan signal sa sensom na granici maximuma a sondom lizes zemlju, sa sondom 30x36 i sensom na 12 sati jasan cist signal i na dvadeset cm iznad zemlje sa sensom do maximuma 50 cm iznad tla a sa 38x45 mislis da je nesto na povrsini

eclipse4
22.02.2011, 21:39
gledao sam ovo crni ali to je za gmaxx mene bas interesuje konkretno za goldmaxx power ako ima neki video.
znaci u sustini ibak bi trebalo biti povecerazlike izmedju 27 i 38x45...jer ja radim iskljucivo sa 27....22 nisam nikad ni namstio na detektor.
zapravo probao sam 22 vs 27 jednom i zakljucak je da je 27 bolja na krupnije predmete dok je za sitnice mozda 2cm u pitanju i manje.

gledao sam na jednom forumu test sa sesterom radjen je u vazduhu ali mi se nikako nije dopalo njegovo nenormalno brzo mahanje pred sondu jer realno niko na njivi ne seta sondu tako,u stvari ima i koji tako rade ;) a kao drugo svi znamo za te cuvene prevarice brzim mahanjem da detektor daje lepsi signal na to,da se vratim sester je video za 15-20cm dublje....odnosno dalje

i dalje ocekujem odgovore...

crni
23.02.2011, 08:12
Ma mani da se zamlacujes tim glupostima evo ga pravi uredjaj
http://www.youtube.com/watch?v=ckPKAyX6c10

crni
23.02.2011, 10:38
Ima dosta videa sa GMP-om potrazi ih malo evo recimo ovog
http://www.youtube.com/watch?v=kDDPqRVUAHQ&feature=player_detai lpage

crni
23.02.2011, 10:42
Obrati paznju na sens uredjaja i zbog cega englezi ne rade u maximalnoj sensitivity. Xp krije dosta tajni pa sad...?
Evo i jos jednog videa
http://www.youtube.com/watch?v=-tLh3qOAuak

banebeograd
23.02.2011, 11:06
da li si imao prilike da testiras tog ubicu?


3-4 puta sam radio sa tom najvecom sondom, meni je to bilo dovoljno da budem siguran da je sonda vrhunska,
za svakodnevni rad sonda 27cm,
za specijalne tragacke poduhvate tipa veca meta i veca dubina onda uzmi najvecu 45-cu i tu nema greske,
nista ne gubis ali mnogo dobijas...

gledao sam na jednom forumu test sa sesterom radjen je u vazduhu ali mi se nikako nije dopalo njegovo nenormalno brzo mahanje pred sondu jer realno niko na njivi ne seta sondu tako

to su radili samo da bi pokazali koliko je aparat brz u odzivu ili koliko brzo se oporavlja od signala za gvozdje
tj koliko brzo mozes da pretrazujes terene
probaj isto to da uradis sa nekim drugim detektorima pa ces da vidis razliku /recimo ace gareti/

eclipse4
23.02.2011, 13:36
gledato sve crni,sem prvog klipa ;)

eclipse4
23.02.2011, 13:37
.........
to su radili samo da bi pokazali koliko je aparat brz u odzivu ili koliko brzo se oporavlja od signala za gvozdje
tj koliko brzo mozes da pretrazujes terene
probaj isto to da uradis sa nekim drugim detektorima pa ces da vidis razliku /recimo ace gareti/

znam za recovery speed..ali ovde nisu to hteli da prikazu vec kao sto sam napisao tu razliku.

eclipse4
23.02.2011, 13:47
Obrati paznju na sens uredjaja i zbog cega englezi ne rade u maximalnoj sensitivity. Xp krije dosta tajni pa sad...?
Evo i jos jednog videa
http://www.youtube.com/watch?v=-tLh3qOAuak


jos bih posvetio paznju na 1:10 min. snimka da obratis paznju na tajanstveni zvuk tog goldmaxxa.....ja jos nisam cuo da moj goldmaxx proizvodi takav zvuk a koliko vidim on tada podesava nesto.

eclipse4
23.02.2011, 14:36
Ma mani da se zamlacujes tim glupostima evo ga pravi uredjaj
http://www.youtube.com/watch?v=ckPKAyX6c10

obrati paznju na 9:06 kad stavlja ruku u zadnji dzep,izvlaci novcic,drzi ruku zatvorenu na zemlji,zatim kopa malo asovom,pogleda u nekog clana ekipe i nasmeje se,zatim pri zadnjem zabadanju lopate ispusta novcic,uzima pinpointer i jasno se vidi kako zatrpava istim pin pointerom novcic u rupi cisto da ima malo zemlje preko njega,onda naravno,vuala novcic je na toj dubini.....

crni
23.02.2011, 15:12
Za 1.10 snimak podesava exporera ili ako ti je lakse minelaba to uopste nije gmp

eclipse4
23.02.2011, 15:26
jes be nisam ni video da ima tri detektora.

banebeograd
23.02.2011, 17:04
jos bih posvetio paznju na 1:10 min. snimka da obratis paznju na tajanstveni zvuk tog goldmaxxa.....ja jos nisam cuo da moj goldmaxx proizvodi takav zvuk a koliko vidim on tada podesava nesto.

bez ikakve zelje da neki aparat hvalim ali
kako sam i sam jednom prilikom bio svedok jednog slicnog namenskog "testa" koji je za cilj imao samo da se jedan detektor favorizuje dok se svi drugi naravno ispljuju zelim da obratite paznju pre svega na velicinu sondi testiranih aparata
gde se minelab pojavljuje sa najverovatnije standardnom 28 a gmp sa standardnom 22cm
svi oni koji su probali znaju koja je razlika u tih nekoliko cm precnika u odnosu na dubinu koja se postize.
a da ne pricamo ni to da je razlika u cenama ova dva aparata 1x4 /ili 900 prema 4000 evra/
zato ne bi nikome preporucivao da se bas previse oslanja na yutube exxxperte i njihove video uradke, jer vecina njih ima neke skrivene namere, najcesce da sto bolje prodaju ono cime trguju
ps. uostalom procitajte komentare ispod onog gore snimka vezanog za gpx5000 pa ce vam sve biti jasno

eclipse4
23.02.2011, 17:24
upravo tako.
st ose tice gmp a sonde od 22 i 27 razlika je sitno.sem na malo vece predmete

crni
23.02.2011, 17:36
E sad ja bih rekao da su svi uredjaji sa standardnim fabrickim sondama sa kojima se i isporucuju dodatne vece sonde nebi bile fer jer je onda vec to da napisem po naski tjuning varijanta.

pdragan
23.02.2011, 21:20
http://www.youtube.com/watch?v=shpj0LGBYKQ
http://www.youtube.com/watch?v=KNOxkMJtOUU
http://www.youtube.com/watch?v=zzK8qIsFETM&feature=related Primera radi standardna sonda i kanistar 20l na dubini od 1,2m jedva cujan signal sa sensom na granici maximuma a sondom lizes zemlju, sa sondom 30x36 i sensom na 12 sati jasan cist signal i na dvadeset cm iznad zemlje sa sensom do maximuma 50 cm iznad tla a sa 38x45 mislis da je nesto na povrsinicrni brate,ako na 1.2m u zemlji ovaj aparat vidi pa makar i kanister,ja cu ga pojesti sa sve tom sondom.
neznam u kom pravcu je krenula ova tema,ali brate mili ,mnogo je.
dao bog da komsija eclipse kupi tu sondu koja je ubica,a posle cemo testirati nasa dva aparata,u realnim uslovima,na terenu sa ciglom,gvozdjem,sitn im ekserima.
ako je zaista tako,kako kazes,ja cu moj da bacim pravo u dunav,posto je blizu :)

kratki
23.02.2011, 21:21
Ja nisam imao prilike da trazim sa GMP-eom i tom sondom, radio sam sa
G-maxom, samo sam je testirao u vazduhu i tu se mogu sloziti sa ovim sto su Bane i Crni napisali. Osetljivost na male predmete ostaje ista ili je malo bolja (sto nije slucaj kod drugih aparata), vece predmete vidi od 5cm do 30cm vise, zavisno od velicine tih predmeta. Naravno da testovi u vazduhu ne mogu da se uzmu ozbiljno ali se mogu uzeti kao orjentacija.
Ovu sondu bih preporucio iskljucivo za terene gde nema puno gvozdja, sa njom se mora raditi sasvim polako jer aparatu treba vremena da posalje signal na vecu dubinu i primi ga nazad. Malo je losije lokalizovanje predmeta u centru sonde zbog velicine, i naravno kopanje vecih rupa ti ne gine. Malo vise treninga......

kratki
23.02.2011, 21:39
crni brate,ako na 1.2m u zemlji ovaj aparat vidi pa makar i kanister,ja cu ga pojesti sa sve tom sondom.
neznam u kom pravcu je krenula ova tema,ali brate mili ,mnogo je.
dao bog da komsija eclipse kupi tu sondu koja je ubica,a posle cemo testirati nasa dva aparata,u realnim uslovima,na terenu sa ciglom,gvozdjem,sitn im ekserima.
ako je zaista tako,kako kazes,ja cu moj da bacim pravo u dunav,posto je blizu :)

Nije za verovati ali je tacno, Gmax radi sa niskom frekvencijom i lako moze otkriti takve predmete na tim dubinama. Goldmax nije tako dubok na vece predmete ali ne zaostaje puno. Moj naj dublji nalaz je bakarni tanjir od 12cm precnika oko 80cm dubine (vec sam negde to pomenuo), na rimskom terenu.
Ps. Pazi da ne ostanes bez zuba i aparata ;)

pdragan
23.02.2011, 22:06
, sa njom se mora raditi sasvim polako jer aparatu treba vremena da posalje signal na vecu dubinu i primi ga nazad.
ovo nije pulsni detektor pa da signal primi nazad,vec radi na drugacijem principu,toliko mu hvalite recovery speed ,a sad mora da se ceka odziv mete :)
a sto se zuba tice,jos uvek stojim iza toga sto sam rekao.
zao mi komsije da krene mojim putem kad sam imao explorera,pa da kad ode krava,nek ide i tele,pa jos jedno tele...
pa tek na kraju vidi da mu treba vo a ne krava :) :D

Nigrianvs
23.02.2011, 22:45
a bre drugari!
posto vidim da skoro niko nije radijo sa tim sondama
a pratim diskusiju, evo malo da i ja zakuvam lonac sa diskusiom.
Ja sam radio sa svim tim sondama pocev od 22,27,36 i 48-com
sve su one dobre i za male i za velike predmete
samo sto naravno sa velikom ce se tesko odrediti jako mala meta. Sto se tice dubine; 27-ca je sto bi se reklo standard kod Xp-tragaca, jako je dobra i naravno duboka cak i na kanister-njega ce da porucka na preko metar.48-ca to jeeeeee terminator kad naleti na vece predmete na vecim dubinama, ovo pisem iz licnog iskustva.Metu 1,2m X 0,50m sa sigurnoscu ce da javi na celih 2,20m.
36-ca ona je za nijansu plica od ove vece
sto se tice vecih predmeta na vecim dubinama
ali je manja i lakse se sa njome odredjuje meta posto je vise elipsasta pa se sa samim spicom sonde odredi meta da bi se manje kopalo.
Sto se tice odredjivanja dubine: kada detektor oseti metu ako je signal slabiji meta je dublja, ako je signal jak kada je sonda na samom tlu, sonda se dize u vazduh,mase levo desno dgod daje signal.Sto je vece rastojanje izmedju tla i sonde to je meta plica i obrnuto. Ovo su sve moja licna iskustva sa svim ovim sondama na terenu.

pdragan
23.02.2011, 22:52
.Metu 1,2m X 0,50m sa sigurnoscu ce da javi na celih 2,20m.
jel mislis na vazdusni test ili u zemlji ???

eclipse4
23.02.2011, 23:44
Nije za verovati ali je tacno, Gmax radi sa niskom frekvencijom i lako moze otkriti takve predmete na tim dubinama. Goldmax nije tako dubok na vece predmete ali ne zaostaje puno. Moj naj dublji nalaz je bakarni tanjir od 12cm precnika oko 80cm dubine (vec sam negde to pomenuo), na rimskom terenu.
Ps. Pazi da ne ostanes bez zuba i aparata ;)

jel to sa 27???

Nigrianvs
24.02.2011, 00:09
jel mislis na vazdusni test ili u zemlji ???

Ja sam samo jednom uradio vazdusni test na molbu jednoga kolege sa foruma
inace neradim testove
ovde su iznesena moja iskustva iz 4 godine druzenja sa Xp-om

pdragan
24.02.2011, 00:11
jeste komso 27cm,procitao sam taj prilog,hehehhe.u to vreme si rekao sebi da nikad neces prodati doticni aparat,pa i ako se pokvari,da ces ga okaciti o klin,ali nisi hehe.
a tanjir je nadjen ovako...
rade ,rade , mislim da sad znam kombinaciju :)
prvo uzmes suve vrbove raslje,koje ti daju pravac,pa krenes,kad zatrepere,dobijes dubinu,pa krenes da kopas do nekih 50cm. e onda tu nastupa XP :) i evo ga tanjir.
sala mala

Nigrianvs
24.02.2011, 00:26
naravno,
i vrbove raslje su u akciji.
Ja posedujem predhodni model XP-a
tjuniran

eclipse4
24.02.2011, 00:27
da reko sam......al kad ne mozes da izadjes na kraj s coveka sta da radim,moro sam da ga prodam....na kraju krajeva rekao sam mu i vecu cenu nego sto vredi i uputio ga gde ima nov i jeftniji....al kad zapeo sta da radim?

eclipse4
24.02.2011, 00:30
kako niko nikad nema ono sto mene zanima ;) ;) ;)

bas bih voleo uzivo da testiramo to

Nigrianvs
24.02.2011, 00:44
u svaka doba

crni
24.02.2011, 11:17
Cek cek da reknem nesto ja se ne mlataram po vazduhu Gmaxxom vec po zemlji Poredjenja radi necu koristiti imena i naziv uredjaja ali je drugar na ovome forumu lako ce se prepoznati pa se mozda i sam javi a htedoh reci da je dosao sa svojim PI sonda 45cm i od kanistra ni traga dok je XPlorer Gmaxx II sa standardnom sondom od 22,5 imao karakteristican siguran signal za duboku metu iz svih pravaca sa svim mogucim stelovanjima tipa diskriminacije do maximuma u desno kao i zemnog balansa. Kanistar je zakopan davne 1991 i gornja povrsina mu je na 1,2m od tla a koristio je da se isproba moc u to vreme jednog od boljih uredjaja Whitesa 5900 Di Pro Plus sa sondom od 38cm na zalost bez rezultata. Jos vam mogu reci da je taj kanistar prava nocna mora za 90% ako ne i vise a svako ko ima zelju da isproba uredjaj slobodno neka svrati nece boleti kod cika zube.

banebeograd
24.02.2011, 11:30
svako ko ima zelju da isproba uredjaj slobodno neka svrati nece boleti kod cika zube.
znas i sam da od tog testa nema nista , kome se danas ostaje bez zuba i bez aparata hahahhha
samo oni koji nisu probali xp ili imaju nesrecu da kupe neispravan ili da im se pokvari xp ne znaju na kojim dubinama on olako nalazi predmete,
pogotovo tolike kao sto su kanisteri...

eclipse4
24.02.2011, 11:46
crni salu na stranu ni ja ne verujem da ta 22 moze da vidi kanister na toj dubini.
ja sam jos uvek za onu opkladu i veruj mi cim se otopi ovo dolazim da je izgubim ako treba.neznam kolika je razlika izmedju gmp i gmaxx ali ovo mi zajsta zvuci nestvarno.pa sta li tek radi sa najvecom sondom???

crni
24.02.2011, 13:52
Pa procitaj postove sta radi sa najvecom jednostavno za nepoverovati a i standardna nije maciji kasalj kao sto rekoh imam svedoke da mala to odradjuje ali necu da prozivam po forumima nikog niti da blatim tudje uredjaje itd a pogotovu necije znaje i muku da nesto odradi to je to najbolje bi bilo da se licno uveris mada su razlike izmedju 4,6 i 18 khz jako bitne i nisu uopste zanemarive ili zato i nije sve u jednom uredjaju vec postoje dva jako lepo namenski odradjena

eclipse4
24.02.2011, 14:01
verovatno da je tako....uostalom drago mi je da te ova tema probudila iz zimskog sna.
zasto ne odradis jedan test i postavis na youtube,mislim da bi te svi castili picem ;) ;) ;) a i bili veoma zahvalni.

crni
24.02.2011, 14:09
Postoji mnogo razloga zasto to neradim jer svako tumaci to na neki svoj nacin ovo je jednostavno prenosenje iskustva a neverne tome nek izvole vrata su im uvek otvorena pa da probamo sve sto ih muci. Zimski san? Ma kakvi. Jedino u kuckanju sam lenstina a mozda je ponekad i pametnije samo citati i smeskati se. Jos nesto smem da se kladim da ti recimo uopste ne kopas duboke signale vec one jake ciste lepo obojenog tona poradi malo na tome i naci ces se u cudu

miligor
24.02.2011, 14:27
Moj xp na 1.2 m ne bi video ni u vazduhu sa sondom 27 kanister, licno sumnjam da bi i na 80 cm uhvatio, sester hvata na oko 40 cm u vazduhu, precnika 33 cm, bronzanu plocu 7x7 cm na oko 50 cm, takodje u vazduhu. Sada sam koristio slusalice za xp, koje sam dobio uz aparat.

eclipse4
24.02.2011, 14:34
....... Jos nesto smem da se kladim da ti recimo uopste ne kopas duboke signale vec one jake ciste lepo obojenog tona poradi malo na tome i naci ces se u cudu

retko kad ih cujem a od toliko zvecketanja neznam ni da li mogu da se spaze u radu posto on non stop nesto svira pa svira.....doduse par puta sam cuo te daleke i duboke zvuke.al kao sto reko voljan sam da izgubim tu gajbu piva jos od pre i da dodjem kod tebe na jednodnevnu obuku ;)
samo mi javi kad sneg otopi....

laki
24.02.2011, 14:36
znate li gde je najbliza prodavnica, da se i ja castim s jednim XP-om:36_5_11[1

crni
24.02.2011, 14:39
Pogledaj Laki u gradskoj c. mozda je neko iznerviran svojim bio ljubazan pa ga okacio o kontejner

eclipse4
24.02.2011, 14:52
znate li gde je najbliza prodavnica, da se i ja castim s jednim XP-om:36_5_11[1

laki,laki,laki ;)

Vumi
24.02.2011, 15:29
Ovdje püostaje zanimljivo...jedni tvrde jedno a drugi tvrde drugo. Ja bih samo rekao jedno, niko, ama bas niko, ko nije probao XP, posebno Gmaxx, ne treba komentarisati a posebno na nevidjeno se kladiti u njegove mogucnosti. Ovaj detektor jeste osjetljiv na vazdusne smetnje (struja i sl) ali zato kada je "vazduh cist" on je odlican. Ja ga koristim kada sam kuci i to sa 27cm sondom i uopste mi nije potrebna neka veca jer mi je i ova preduboka :).
Naravno, sada ce nevjerne tome reci da ja zelim samo reklamirati ovaj uredjaj, ali mi je drago da se i kolega "crni" javio i napisao iste rijeci :).

banebeograd
24.02.2011, 15:56
zasto ne odradis jedan test i postavis na youtube,mislim da bi te svi castili picem ;) ;) ;) a i bili veoma zahvalni.
evo nekih testova koji meni izgledaju prilicno realno
http://www.youtube.com/watch?v=L31GhD6arYQ

eclipse4
24.02.2011, 17:34
slazem se izgledaju realno...mozda ga malo prenategnuo al ok...

eclipse4
24.02.2011, 17:53
Ovdje püostaje zanimljivo...jedni tvrde jedno a drugi tvrde drugo. Ja bih samo rekao jedno, niko, ama bas niko, ko nije probao XP, posebno Gmaxx, ne treba komentarisati a posebno na nevidjeno se kladiti u njegove mogucnosti. Ovaj detektor jeste osjetljiv na vazdusne smetnje (struja i sl) ali zato kada je "vazduh cist" on je odlican. Ja ga koristim kada sam kuci i to sa 27cm sondom i uopste mi nije potrebna neka veca jer mi je i ova preduboka :).
Naravno, sada ce nevjerne tome reci da ja zelim samo reklamirati ovaj uredjaj, ali mi je drago da se i kolega "crni" javio i napisao iste rijeci :).

evo ovako....ja nisam neverni toma (ne kazem da si mislio na mene ;) )
uvek mi je drago da sretnem nekog sa dobrim detektorom...nikad nisam patio ako ko ima nesto bolje od mene,daleko od toga.

e sad mene interesuje zasto je on jeftiniji od GMP ako je tako dobar...cini mi se da mi je objasnjeno da na sitne predmetne (ne mislim na ulomke od srebra i koje kakve gluposti milimetarske) reaguje kao i gmp ali je za vece predmete puno dublji.mada mi je isto receno da j u pitanju samo par cm...sad ispada par desetina cm ;)

da se vrnemo nazad,zasto je skuplji gmp...i zasto vumi i kratki koriste gmp?

Vumi
24.02.2011, 18:24
Eclipse, mozda mi koristimo GMP zato sto u njegovom imenu ima ona magicna rijec "GOLD"...uostalom, kolega kratki je presao na Deusa :). Ja u Bosni koristim Gmaxx a u austriji imam GMP-a ali ga skoro i ne koristim...nema se vremena a kada se ima onda je vrijeme napolju nikakvo :)

kratki
24.02.2011, 18:48
Eclipse, mozda mi koristimo GMP zato sto u njegovom imenu ima ona magicna rijec "GOLD"...uostalom, kolega kratki je presao na Deusa :). Ja u Bosni koristim Gmaxx a u austriji imam GMP-a ali ga skoro i ne koristim...nema se vremena a kada se ima onda je vrijeme napolju nikakvo :)

Presao sam na Deusa ali koristim program "GMP" i ne zalim se. sto se testova i dubina tice naravno da ce to uvek biti drugacije, najbolje je da se svi aparati testiraju na istom terenu i na istim metama.
eclipse mene interesuje na koliko tvoj aparat hvata 10centi, 50centi i
2eura u vazduhu pa cu ti pokazati koliko hvata moj.......

banebeograd
24.02.2011, 18:56
pa cu ti pokazati koliko hvata moj.......
e ja necu da pokazem ko/liko/ hvata moj,
nije za ovaj forum hahahahha

eclipse4
24.02.2011, 19:00
eve da mi dodje zena da je pitam ima li sta od jevrica u metalu posto je to u srbiji nevazeca valuta ;)

ako ima odmah ti javi....

kratki
24.02.2011, 19:18
e ja necu da pokazem ko/liko/ hvata moj,
nije za ovaj forum hahahahha

Bane Bane, mi ovde o detektorima he he, a ne o tim stvarima za drugi forum.......

eclipse4
24.02.2011, 19:39
e ja necu da pokazem ko/liko/ hvata moj,
nije za ovaj forum hahahahha

daj adresu za taj forum imam i ja cime da se pofalim ;)

pike.sch
24.02.2011, 19:53
Dame i Gospodje, sto se stalno prepirete koliko je koji detektor dubok ko da je to najvaznije. Toliko buke uvek kad se spomene dubina. Hteli bi sa jednim prelazom preko terena sve da pokupite, ostavite malo drugim pokolenjima.. Ovaj bugarski je babaroga sto se tice dubine http://www.youtube.com/watch?v=yIiuAr3dcMg

kratki
24.02.2011, 19:55
Dame i Gospodje, sto se stalno prepirete koliko je koji detektor dubok ko da je to najvaznije. Toliko buke uvek kad se spomene dubina. Hteli bi sa jednim prelazom preko terena sve da pokupite, ostavite malo drugim pokolenjima.. Ovaj bugarski je babaroga sto se tice dubine http://www.youtube.com/watch?v=yIiuAr3dcMg

Ma nema tu prepirke vec razmenjivanje iskustava, i ja bi da naucim nesto malo jos.............;)

eclipse4
24.02.2011, 20:08
daleko od prepirke ovako se nesto i nauci i cuje....

eclipse4
24.02.2011, 20:22
Dame i Gospodje, sto se stalno prepirete koliko je koji detektor dubok ko da je to najvaznije. Toliko buke uvek kad se spomene dubina. Hteli bi sa jednim prelazom preko terena sve da pokupite, ostavite malo drugim pokolenjima.. Ovaj bugarski je babaroga sto se tice dubine http://www.youtube.com/watch?v=yIiuAr3dcMg

nesto mnogo peva ta vista......da nisu slucajno malo preterali sa stelovanjem? hahha

eclipse4
24.02.2011, 20:50
a koliko viim braca jenglezi ga testirali.....ne bih da postavim sajt jer ima i reklane sadrzaje......al braco deusovci precicete na vistu jer ni u kom podeljku nije blizu visti.... ;) ;) ;)
bas skinuh test,nego da se vratimo nazad na temu....

brate kratki ne mogu nadjem euro sem papirante u kuci.....jel imas ti mozda dinare tu? ;)

kratki
24.02.2011, 20:55
Ebi ga, ako nema tvoj komsija cu ti posaljem da testiras paklenu masinu pa onda ja pravim video. Moram pogledati sta imam od nase valute ;)

eclipse4
24.02.2011, 21:00
aj pogledaj meni je detektor na stolu i cekam tvoj signal ;)

crni
24.02.2011, 21:02
Jupi imacemo virtuelni duel

eclipse4
24.02.2011, 21:08
jos kad bi kratki ukljucio skype i kameru i ja isto pa da na delu i vidimo a i vi ostali koji to imate da ukljucite i ulaz se naplacuje po 5 evra koliko da imamo ja i kratki da podelimo za ulozen trud ;)

kratki
24.02.2011, 22:28
jos kad bi kratki ukljucio skype i kameru i ja isto pa da na delu i vidimo a i vi ostali koji to imate da ukljucite i ulaz se naplacuje po 5 evra koliko da imamo ja i kratki da podelimo za ulozen trud ;)
Nemoj po 5€, moze po denar ili sester........
Ovo imam od nasih novcica, pronadji isto pa da testiramo. Samo danas je kasno za to ubice me komsije....

eclipse4
24.02.2011, 23:51
evo ovako prvih 50 parite nemam
1 dinar isti takav precnika 2 cm,javlja sve do nekih 43-44 cm ali bi ga ja sigurno kopao na nekih 40-41,43-44 mi je vec sumljivo za kopati i ne bih kopao.
2 novcic 10 dinara nisam gledao al mislim da je 1955 isti imam njega vidi na potpunu istu daljinu,mozda cm jace al bih ga isto kopao na 40-41cm
3 novcic je 50 dinara godina 1955 imam isti njega vidi na 46-47 cm....ja bi ga kopao do najdalje 42-43 cm.
naravno ovo su mere u vazduhu u zemlji ne verujem da bi to video na tu dubinu.

stelovanja sledeca:
sens na obelezenu crvenu liniju.
ground na 11h

ah da malo mi je zvekeketao u ritmu lampica na ruteu....
iron treshold na 8
iron volume na 0
silencer nisam ni spazio sad sam gledao bio je na 1.

aj da cujem i tvoje rezultate.

banebeograd
25.02.2011, 01:41
eclipse,
meni te daljine izgledaju ok,
ali ajd da cujemo kratkog kako njemu ide...

a da , jel ovo testirano sa sondom 22 ili 27cm

eclipse4
25.02.2011, 01:59
sa 27 reko sam u vise navrata 22 nisam koristio na terenu
mozda je dobra al su meni te sonde nekako smesne malecke...ebem ga.

miligor
25.02.2011, 07:33
Sens ti je verovatno bio naguran do kraja, jedini tako moze da vidi 1 dinar.

Vumi
25.02.2011, 08:29
Ja ne vidim cemu se pri vazdusnom testu koriste bilo koja stelovanja koja imaju veze sa groundom i drugim smetnjama...pa nemate u vazduhu zemlje valjda ili nedaj boze pjescanu oluju :)

eclipse4
25.02.2011, 12:25
ja sam detektor podesio onako kako radim na terenu sa njim,razumem ja tebe,al razumi i ti mene ;)

eclipse4
25.02.2011, 12:31
Sens ti je verovatno bio naguran do kraja, jedini tako moze da vidi 1 dinar.

za divno cudo nije.ili je izgubio nevinost na dubinu pa se sad opustio ;)
ili mu neki uredjaj u sobi smetao al u pozitivnom smislu.
sens je zajsta bio podesen na strelicu crvene linije.
mada je stvarno mnogo njiva ovde gde mogu da radim sa sensom skroz do kraja odnosno vratim ga mozda milimetar unazad.
bice vise testova kad se vidim sa pdraganom,sa crnijem,sa tobom i jos nekim clanovima foruma.sve cemo snimiti (naravno oni koji zele da se to postavi na net) i postaviti na youtube.meni je malo internet slab ali ako treba i 5 dana ima da uploadujem i sve ce biti snimljeno u HD rezoluciji,tako da ce jasno moci da se vidi sta je bilo radjeno i bez "malverzacija".

da vidim sad sta kazu testovi kratkog.
a s obzirom da i vumi ima GMP,mozda bi i on mogao da postavi svoje rezultate sa 27 sondom i ovim podesavanjima.
a mozes i ti miligore ako imas ove novcanice.

pdragan
25.02.2011, 12:42
komso,vazdusni test ti nije ni u najmanju ruku merodavan,pogotovu ne u sobi.
test u zemlji ,isto tako,na nekim mestima ces denar naci na 35-40cm a negde ga nece videti ni na 10cm.
pravi test bi bio rimski teren,sa opekom,ciglom,grncar ijom,sitnim gvozdjem,jakom mineralizcijom.
kad detektor upalis i stavis sondu na zemlji,pojacas taj sensitive do granice detektovanja,ukljuci s disc, i detektor ti bude miran ,bez ikakvih smetnji,tek onda mozemo testirati masinu.
kada to sve uradis,onda mozes sebi reci da imas dobru masinu i da ti jaci ne treba,za ostale te ne mora biti briga,jer ce te i ovako ubedjivati u suprotno:)

eclipse4
25.02.2011, 13:04
ma komso znam ja sve t i stoji al eto ja i kratki da cisto onako to obavimo.
zimsko je vreme i sta ces drugo? ;) bar da se igram sa njim (detektorom) u sobi ako vec nemogu napolje.

a sto se tice dela "ukljucis disk" nemam sta da ukljucujem na njega on ima drugaciji nacin rada u odnosu na ostale detektore,to kad se vidimo mogu da ti objasnim.

Vumi
25.02.2011, 14:13
@eclipse. ja nemam 27cm sondu za GMP

kratki
25.02.2011, 14:38
Vazdusni test ne pravimo zbog niceg drugog nego samo zbog uporedjivanja nasih GMP sa sondom od 27cm u istom stelovanju.
Moj kaze sledece:
50 dinara iz 1955, signal za kopanje 44cm
10 dinara iz 1955, signal za kopanje 39cm,
1 dinar iz 2002, signal za kopanje 34cm,
50 para iz 2000, signal za kopanje 38cm
Stelovanje je bilo isto kao i kod tebe, ne vidim sto tvoj aparat nije dobar......

banebeograd
25.02.2011, 14:42
kad detektor upalis i stavis sondu na zemlji,pojacas taj sensitive do granice detektovanja,ukljuci s disc,
proces ukljucivanja xp je malo drugaciji,
na sens se ukljucuje i stavi na recimo crvenu strelicu, i aparat tj sonda se drzi u vazduhu,
tek po signalu koji oznacava da se aparat balansirao ide se na zemlju....

eclipse4
25.02.2011, 15:17
Vazdusni test ne pravimo zbog niceg drugog nego samo zbog uporedjivanja nasih GMP sa sondom od 27cm u istom stelovanju.
Moj kaze sledece:
50 dinara iz 1955, signal za kopanje 44cm
10 dinara iz 1955, signal za kopanje 39cm,
1 dinar iz 2002, signal za kopanje 34cm,
50 para iz 2000, signal za kopanje 38cm
Stelovanje je bilo isto kao i kod tebe, ne vidim sto tvoj aparat nije dobar......

pa zato sto u zemlji gubi puno,zato sto dok radis non stop mandrlja pa mandrlja,zato sto od tolikog mandrljanja ne cujes one tihe tonove,cak i da ih cujes posle nekog vremena ogluve ti usi na takve stvari.
doduse ima i kad radi ko zaliven pa proveravam asovom da li radi.ali to je u 5% slucajeva.
zato sto ponekad prkce na fibulu koja je 5 cm u zemlji...zato sto istu fibulu javljam tro-tonom kad kad.....zato sto ekser javlja super signalom a kad ga vadim iz zemlje tek tad zacuti.zato sto jenu manju majzlu od gvozdja koju sam vadio iz zemlje u vazduhu svira kao gvozdje,kad stavim fibulu pored i prelazim preko sonde on javlja super lepim tonom onda u mahanju iscerupam fibulu iz druge ruke i nastavljam dalje majzlom preko sonde i on i dalje svira lepo ko da mu zvuk blokira na dobro.zato sto istu majzlu svira lepim tonom pa ugasim detektor pa upalim i svira opet lepo pa ugasim 3-4 put pa onda vidi kao gvozdje,pa mu ja opet poturim fibulu pa on opet svira lepo,pa opet izvlacim fibulu iz ruke i on nastavlja lepim.zato sto zlatnik kad postavite pored vulkanskog kamena javlja kao gvozdje....iako je kamen diskriminisam.
znaci vise nisam pametan.

i na kraju uopste mi nije jasno da li neki imaju strah ili sta da pisu kao ja otvoreno,pa pobogu necu sigurno na robiju zbog istine.

pred amnom stoji izjava jednog odlicnog poznavalaca xp-a sa foruma koja nije upucena bila meni vec sam uzeo u poverenju opet od nekoga,nit cu imena da pominjem nit bilo sta iz izjave na osnovu cega bi se taj mozda prepoznao,da je izjava istinita jeste 1000% jer ima dosta stvari po kojima moze da se zakljuci.i covek jasno kaze da ni on ne razume zasto toliko buke oko tog xp kad svi znaju da on mnogo gubi u zemlji,da mu je diskriminacija losa i da uopste nije istina sta se pise o njemu.al takvi ljudi ne pisu ovde na forumu,to se samo privatno pise.

laki
25.02.2011, 15:34
to sto ekser ponekad u zemlji vidi kao dobru metu a kad ga iskopas ne, nemoj da te cudi...to se desava mnogim detektorima, a narocito kad je zemlja vlazna:bier:

kratki
25.02.2011, 15:44
http://www.youtube.com/watch?v=nfQEj17u32w&feature=related

Ovako javlja gvozdje i novcic pored u isto vreme. To u stvari i jeste prednost ovog aparata, da pored gvozdja vidi plemeniti metal.
E sad sta drugi pisu i pricaju i koliko su se srodili sa aparatom, na kakvim terenima rade to ce ostati uvek veliki problem i dilema. Ja sam licno zadovoljan i ostajem i dalje pri Xp-eu dok se ne pojavi nesto bolje sto se rukovanja aparatom i sposobnostima samog aparata tice. Imam mogucnosti da isprobam svaki aparat koji se pojavi na trzistu sto i radim pa prema tome znam i vidim sta dobro radi i ima dobru dubinu za ove terene gde sam.
GMP nema diskriminaciju vec ima mogucnost razlikovanja metala i kroz to se moze zvukom pustiti gvozdje ili se iskljuciti, zato se kod njega malo vise cuje gvozdje. Mnogi neznaju za tu razliku zato i piricaju svasta, to i cini tu razliku izmedju klasicne diskriminacije i razlikovanja metala da kod ovog drugog postupka aparati bolje vide obojeni metal pored gvozdja. Dubina ovde nije presudna jer kod klasicne diskriminacije je maska veca i aparat je prosto gluv i slep, zato tako mirno i radi.
E sad nekim aparatima vise smeta neka vrsta minerala a drugima manje, zato se treba aparat prilagoditi terenu na kojem trazimo, isto tako i predmetima koje ocekujemo na tim terenima. Mogu se traziti kelti, arpadi i frizatici sa niskofrekventnim aparatima ali cu jednostavno vise naci sa aparatom koji ima visoku frekvenciju posebno ako je zaprljano gvozdjem. Meni licno ne smeta kad se gvodje malo vise cuje, cak namerno disk drzim na minimum, zvukovi mi sve kazu sta se nalazi ispod sonde i to mi je dovoljno. Treba malo strpljenja i vremena da se sve to nauci ali kad se nauci stvari mnogo bolje izgledaju.
Zasto je to tako sa tvojim aparatom ne mogu objasniti, nisam imao prilike da moj aparat tako nesto pokaze i da tako radi kao kod tebe. Neznam jel tlo u pitanju ili neka greska u elektronici ili stvarno trebas zavrnuti rukave i potrudis se da naucis svoj aparat kako treba......;)

Vumi
25.02.2011, 16:05
Ja ne znam sta da vam kazem. Evo odradio sam i ja taj cuveni vazdusni test ali ovaj put sa 22cm DD sondom pa vi vidite da li vam to nesto pomaze.
Prva brojka je sa senzitivnosti na ivici crvenog polja a druga je sa maksimalnom.


20 Dinara 2005 45cm 47cm
10 Dinara 2005 42cm 44cm
5 Dinara 2000 43cm 41cm
2 Dinara 2002 42cm 40cm
1 Dinar 2002 38cm 38cm
50 Para 1994 36cm 37cm
50 Para 1995 38cm 39cm


100 Evra hvata na 1,5m
50 Evra na 70cm
20 Evra na 20cm
200 Evra na 3m
500 nisam nikada imao :)

Vumi
25.02.2011, 16:07
Koliko vidim pobijedio sam kratkog na 1 Dinar iz 2002 godine :), znaci imam bolju masinu, hehe, jos samo da izadjem na teren :)

eclipse4
25.02.2011, 17:17
http://www.youtube.com/watch?v=nfQEj17u32w&feature=related

Ovako javlja gvozdje i novcic pored u isto vreme. To u stvari i jeste prednost ovog aparata, da pored gvozdja vidi plemeniti metal.
E sad sta drugi pisu i pricaju i koliko su se srodili sa aparatom, na kakvim terenima rade to ce ostati uvek veliki problem i dilema. Ja sam licno zadovoljan i ostajem i dalje pri Xp-eu dok se ne pojavi nesto bolje sto se rukovanja aparatom i sposobnostima samog aparata tice. Imam mogucnosti da isprobam svaki aparat koji se pojavi na trzistu sto i radim pa prema tome znam i vidim sta dobro radi i ima dobru dubinu za ove terene gde sam.
GMP nema diskriminaciju vec ima mogucnost razlikovanja metala i kroz to se moze zvukom pustiti gvozdje ili se iskljuciti, zato se kod njega malo vise cuje gvozdje. Mnogi neznaju za tu razliku zato i piricaju svasta, to i cini tu razliku izmedju klasicne diskriminacije i razlikovanja metala da kod ovog drugog postupka aparati bolje vide obojeni metal pored gvozdja. Dubina ovde nije presudna jer kod klasicne diskriminacije je maska veca i aparat je prosto gluv i slep, zato tako mirno i radi.
E sad nekim aparatima vise smeta neka vrsta minerala a drugima manje, zato se treba aparat prilagoditi terenu na kojem trazimo, isto tako i predmetima koje ocekujemo na tim terenima. Mogu se traziti kelti, arpadi i frizatici sa niskofrekventnim aparatima ali cu jednostavno vise naci sa aparatom koji ima visoku frekvenciju posebno ako je zaprljano gvozdjem. Meni licno ne smeta kad se gvodje malo vise cuje, cak namerno disk drzim na minimum, zvukovi mi sve kazu sta se nalazi ispod sonde i to mi je dovoljno. Treba malo strpljenja i vremena da se sve to nauci ali kad se nauci stvari mnogo bolje izgledaju.
Zasto je to tako sa tvojim aparatom ne mogu objasniti, nisam imao prilike da moj aparat tako nesto pokaze i da tako radi kao kod tebe. Neznam jel tlo u pitanju ili neka greska u elektronici ili stvarno trebas zavrnuti rukave i potrudis se da naucis svoj aparat kako treba......;)

slazem se sa tobom 100% u opisu svega.nemam sta dodati.ipak je najbolje kad su dve masine jedna do druge i onda na istu metu isprobati.
kao sto sam i rekao,planiram da u maju dolazim tu mozda jun nisam jos siguran,kad mi majstori zavrse posao,ako ste za mozda se dogovorimo da jedan dan izadjemo na neki teren (videcu sa ovim dal je pametno poneti ga preko grane ili ne) ali makar da idem s vama u drustvu i da vidim kako se ponasaju vase masinke.

pitanje za vumija,da li sa racunom od mog detektora mogu preci granicu legalno ili ne?

kratki
25.02.2011, 17:24
Naravno da sam za da se vidimo i izadjemo na teren. Sto se masine tice za poneti to moras videti sa vozacem, uglavnom nema problema ako imas racun. Mozes reci da ga nosis na popravak ako dodje do neke komplikacije, ja sam do sada nosio par puta i nisam nikada imao problema. Do duse nisu ga ni videli na granici, bio je u tasni sa priborom za pecanje :)

Polanski
25.02.2011, 17:30
Naravno da sam za da se vidimo i izadjemo na teren. Sto se masine tice za poneti to moras videti sa vozacem, uglavnom nema problema ako imas racun. Mozes reci da ga nosis na popravak ako dodje do neke komplikacije, ja sam do sada nosio par puta i nisam nikada imao problema. Do duse nisu ga ni videli na granici, bio je u tasni sa priborom za pecanje :)

sa racunom ga mozes nositi svuda u srbiji [dozvoljeno je od marta]

eclipse4
25.02.2011, 17:42
jos kad bi imao neki odlomak nasega zakona da to potvrdi bilo bi super ;)

kratki
25.02.2011, 17:48
Pa odi na carinu i pitaj, nije ti daleko do Golubca.......

pdragan
26.02.2011, 00:16
ja nisam toliko pametan,ali iz svega ovoga mi se cini da brat eclipse ima neispravnu masinu,ili je nesto rastelovano na samoj ploci.mislim da bi problem mogao resiti kod majstora,da ga postavi na osciloskopu i meri ti izlazni stepen ka sondi,ili prijem.
neznam kako je na xp aparatima,ali u slucaju da postoje trimeri za podesavanje,desava se da se pomere za 10-ti deo milimetra i da ti prave takve smetnje.
banebeograd kaze da se oni prvo balansiraju prvo u vazduhu,onda je isti princip kao na whitesovim modelima,gde se prvo balansira u vazduhu(meri vlaznost i tempreraturu vazduha) bar tako kazu,pa onda balans sa zemljom.ova automatika se meni licno u principu ne svidja,jer sam imao slican problem sa explorerom,gde je balans sa zemljom odradio automatski.

crni
26.02.2011, 08:37
Auuu pa ova debata ode u pravcu KAKAV BI DETEKTOR JA ZELEO DA IMAM Stvar je prosta ako hocete da kopate duboke mete i sitne obojene mete pored gvozdja neminovno je iskopavati i malo vece komade gvozdja a da ne pricamo gde je individualna stvar svakog uredjaja ponaosob do koje granice to jest velicine moze da izbaci gvozdje u odnosu na obojene mete
Ustvari o cemu ja pricam?
Pricam o tome da smo svi ili bar vecina od nas na forumu do sada promenili po nekoliko uredjaja ili oni koji nisu imali su prilike i da vide kako rade drugi uredjaji i svi znamo da da sve to radi isto samo malo drugacije i svi znamo da nijedan nije isti
Iz tog razloga predlazem da lepo nabavite uz postojeci detektor jos par komada pa cete u svojoj gami uredjaja imati i uredjaj extremne dubine i uredjaj sa perfektnom diskriminacijom i uredjaj osetljiv na nenormalno sitne komade itd...itd...
Jednostavno zaboravite da uredjaj kog imate trenutno i mislite da je najbolji moze da sadrzi cve to u sebi to je nemoguce zato se i prave sa raznim sondama koncentricna ili DD elipra ili krug pa frekvencije itd
Prvi metal detektor sam imao 89 do sada sam ih imao ohohooo i nisam se vencao ni sa jednim tako da ajmo da pisemo o zeljama ili sta smo novim detektorom dobili a sta izgubili u odnosu na stari
postavicu i neki video gde cete videti sta su neki dobili kupovinom novog u odnosu na stari a dotle pozdrav

crni
26.02.2011, 09:05
http://www.youtube.com/watch?v=RuFU2_Tyv0Y
http://www.youtube.com/watch?v=_mLjhvgLDIk
Inace za italijansko trziste mito II je GMP a Maxxim II je Gmaxx II
a evo i Maxxima II
http://www.youtube.com/watch?v=vDJOTzNhpWs
Sad vidite ko je sta dobio promenom uredjaja

eclipse4
26.02.2011, 16:00
vratimo se nazad.kakve su te velike sonde,s obzirom da hvataju vecu povrsinu samim tim sigurno recimo i vise gvozdja i plemenitog ispod (pretpostavimo da ga ima),jer odvaja dobro?
a sto je jos bitnije da li se sens moze podesiti kao i na manje sonde ili kod nje mora manji sens biti?

laki
26.02.2011, 18:19
kolko vidim ti treba da promenis detektor i resis se problema:36_1_12[1

laki
26.02.2011, 18:32
evo, ovi su "lepi"...

crni
26.02.2011, 20:20
Otiso da razmisli
kad se vrne ce ni kaze sta je resio

eclipse4
27.02.2011, 01:20
razmislio sam!
ovaj drugi sas vetju sondu me merise na dobro ;) ;) ;)

ke mu dam sansu dok odem u oster-reich da vidim kako to rade vumi i kratki sa njima.....a posle il udaja il ce se zbratimim s njime jos vise....

ako me vode gore gde su one svinje slikane,da ponesem nesto i iz arsenala samnom.

eclipse4
27.02.2011, 12:44
koja je razlike izmedju koncentricne i dd sonde?
vidim sada da ima i koncentricne za GMP,mozda ih je i bilo oduvek ;) ali s obirom da me to do sada nije interesovalo nisam ni spazio.

kratki
27.02.2011, 12:46
Nisu svinje vec divlje koze.....
Kupi Fisher ltd sa vecom sondom, to je moj drugi favorit posle Deusa : )
Pitaces se sigurno sto Deus???
Zbog mogucnosti stelovanja, 4 detektora u jednom stelovanja za svaciji ukus i teren......

eclipse4
27.02.2011, 12:54
ne kupujem nista......dok ne budem nacisto sa ovom masinom. ;) ;) ;)

jel ima neka tema koju si postavio ovde o tvom favoritu sa velikom sondom? ;)

kratki
27.02.2011, 13:08
Mislim da nema osim nekih testova..........

eclipse4
27.02.2011, 13:18
bas tako ;)

laki
27.02.2011, 13:21
Nisu svinje vec divlje koze.....
Kupi Fisher ltd sa vecom sondom, to je moj drugi favorit posle Deusa : )
Pitaces se sigurno sto Deus???
Zbog mogucnosti stelovanja, 4 detektora u jednom stelovanja za svaciji ukus i teren......

koja je ta veca,kratki?

kratki
27.02.2011, 13:26
Ova........

laki
27.02.2011, 13:30
znam za tu ,reko da nije izaslo nesto drugo.:36_1_3[1]

laki
27.02.2011, 13:34
samo da dodam, testirali smo ja i drugar F75 i F75ltd i nismo primetili neku bitnu razliku...

eclipse4
27.02.2011, 13:36
SEF...kazu da rade odlicne sonde i da su mnogo bolje od od fabrickih ,neznam koliko je istina.stabilnije,la ksi pinpoint odnosno odredsjivanje mete,ali opet pitam jer gore niko nije odgovorio,kako se ponasaju kad je vise predmeta ispod s obzirom da je vece povrsine.da li i one reaguju isto kao i manje.

kratki
27.02.2011, 13:59
Velike sonde su predvidjene za pretrazene terene gde nema puno gvozdja i minerala, za sumu i ujedno zahvata vecu povrsinu, za predmete vece povrsine koji se nalaze na vecim dubinama. Ako je teren zaprljan gvozdjem, koksom ili vulkanskim kamenom onda je manja sonda od prednosti zbog toga sto zahvata manju povrsinu i ujedno manje predmeta u isto vreme. Zmisli da na terenu u precniku od 30cm imas jedan novcic i oko njega par komada gvozdja, velika sonda ce uhvatiti sve te predmete tako da nece javiti novcic, kod male sonde posebno kod uzih a duzih (elipsastih) je veca sansa da izmedju gvozdja vidi novcic zato sto ce istovremeno uhvatiti novcic i mozda jedan gvozdeni predmet.
Po tome kako si ti opisao tvoje terene mogu zakljuciti da na tim terenima gde imas problem sa mineralizacijom i gvozdjem, velika sonda ti tu nece nista pomoci....

eclipse4
27.02.2011, 15:31
sad sam pogledao user manual od deusa...izgleda jako komplikovano,al mozda samo na papiru sto bi se reklo.
koliko njemu traje baterija u toj sondi i da li za njega ima i vece sonde ili ne?

kratki
27.02.2011, 15:50
Izgleda komplikovano ali nije, baterija sonde drzi za dva trazenja od prilike dok baterija elektronike i slusalica drzi duplo duze. Inace vek baterije je oko 5god. pri normalnoj upotrebi, zamisli koliko baterija moras zameniti i kupiti za to vreme. Ima za sada samo jednu vecu sondu od 28x34cm.
Cena ovog aparata i sonde je malo prenaduvana, inace je mnogo dobar i stabilan na ovim terenima gde trazim. On je zasluzan za ovaj lepi sester i denar ali bi sigurno i drugim aparatom to pronasao.

eclipse4
27.02.2011, 17:14
cekaj te baterije se pune ili ne???nisam bas razumeo tekst.

kratki
27.02.2011, 17:49
cekaj te baterije se pune ili ne???nisam bas razumeo tekst.

Pune se i to za veoma kratko vreme, za oko 2h su potpuno pune;)

miligor
27.02.2011, 20:39
Moji se rezultati ne razlikuju puno od Eclipseovih, sa tim sto je test u vazduhu jedno a u zemlji sasvim drugo, kao sto svi znamo. Koliko se secam pre koji mesec je za deus napisano da je na dubini od pola metra nasao sester, pa me to sada buni, ako sester ne moze da gmp vidi u vazduhu na pola metra kako to deusu uspeva jer je on koliko sam razumeo detektor sa cetiri programa gmp, gmax itd.

eclipse4
27.02.2011, 21:26
naravno ni test u zemlji nije potpuno adekvatan.da bi imali adekvatan test i u zemlji valjal bi na svakih 50 metara da ga testiramo u svim njivama gde pretrazujemo ;)

ili sve vrste detektora (ili samo zeljene) testirati na jednom istom mestu.onda mozemo videti razlike u njima.

kratki
27.02.2011, 22:06
Ne mogu nista da kazem za tu dubinu, sester na 50cm je malo puno i za Deusa. Gde je to pisano bas me interesuje?

Vumi
28.02.2011, 09:03
Ima detektora koji vide dukat na 1m dubine, i to pod diskriminaciom. Pored ovakvih detektora, imaju i oni koji u vazduhu ne mogu postici daljinu kao sto mogu postici dubinu u zemlji (vecina PI detektora), a ima i onih koji hvataju sester na 2m u vazduhu, jedini problem je taj sto te vlasnik istoga posalje da ga odneses u hodnik i stavis iza zida dok ga on "hvata" detektorom, hehe. Svega ima na ovoj zemlji :)

crni
28.02.2011, 11:41
Lele pocela je i z.........a ama sta to xp ne vidi ni u vazduhu kad malog franju u vazduhu hvata na 42-43cm

eclipse4
28.02.2011, 12:24
kolega crni "xp"......ima ga gmaxx gmaxx2 goldmaxx goldmaxx power....itd...jel govoris o GMP?

ja ga nisam testirao u vazduh na koliko ga vidi,ali sam proverio zlatnik i v.kamen i tada daje zvuk gvozdja,e sad neznam kako je na ostalima,tu nam je kratki mozda bi mogao da nam kaze kako to odradjuje deus.

e drugo koje sam ja isto probao,da tanke nausnice ili suplje ako je u automatic modu,on postaje corav za to....mislim ne corav ali jako plitko vidi u vazduhu.kad se izbaci iz auto onda vidi malo bolje ali ni to nije nesto posebno neznam sta.to su moja iskustva jos s pocetka ako je potrebno ili vas interesuje,mogu da obnovim ponovo test.

takodje sam se uverio (jer neki kazu ako je na 8-9 iron treshold onda radi kao u automatic mode),da detektor nema sanse da vise na bilo kom stelovanju radi kao da je u automatic.kao da mu je automatik sasvim drugi rezim rada.mirnije za gvozdje strasno lose za tanke i male zlatne predmete.

kratki
28.02.2011, 21:24
Mislim da nema smisla vise da razglabamo o tome, ako budes dosao pokazacu ti kako radi GMP u zemlji i u vazduhu. Ti samo ponesi te predmete za probu jer ja nemam iste. Ako ne dolazis onda cemo cekati kad ja dodjem dole ili cemo naci neko drugo resenje da resimo taj problem.

eclipse4
28.02.2011, 22:43
ma nemam razloga nista poneti,jednostavno cemo ici na neku njivu pa cemo videti kako radi,prepoznacu odmah rad.a posle idemo u sumu ili gde god kazete.

crni
01.03.2011, 08:25
Eclipse4 nemo se ljutis al mora ti kazem
Tebe tvoj GMP mrzi i nece da saradjuje sa tobom

eclipse4
01.03.2011, 13:34
sve je moguce pa cak i to ;)

Vumi
01.03.2011, 14:24
A da ti eclipse nemas jaku bioenergiju i sam smetas svom detektoru, hehe :)?

eclipse4
01.03.2011, 14:42
slusaj veoma je verovatno,jednom sam drzao ruke zeni oko glave kad ju je bolela glava.....bolovi nisu nestali ali se osusio jedan cvet preko puta nje,gledali smo ocima kako se susi ;) ;) ;)

Vumi
01.03.2011, 15:13
Eto, rijesili smo tvoj problem, pravis sam smetnje :) a tu nema pomoci, jedino da se uzemljis :).

Nigrianvs
01.03.2011, 17:21
ili............ili
da omlatis powera
domacinski o,neku zalosnu vrbu
i da si sebi uzmes deusa
el njega posle iz delova mozes da razbijas
i jopet radi
a cujem pricaju i da ima
automatsko uzemljenje:26:

kratki
01.03.2011, 18:21
eclipse obrati paznju na ovom videu (5min. i 50sek.) kako se steluje G.B. na jako mineralizovanom terenu......;)

http://www.youtube.com/watch?v=T8sIc01Agw8&feature=related

miligor
01.03.2011, 18:54
Da, kada ga stavi na granicu crvene linije on pusta takve zvukove stalno. Ali kada bi ga stavio na 13 sati on gubi poprilicno dubinu ali ne svira. Tako da se sve vrti u krug.

kratki
01.03.2011, 19:04
Kod mene normalno radi i u crvenom

miligor
01.03.2011, 19:09
Kod mene i Eclipsea ne, mada sam gledao na youtube neko testiranje aparata gde je takodje goldmax stalno svirao. A razgovarao sam sa jednim covekom iz Mitrovice koji ima xp i kaze da njemu ne svira. Sad ga ebem, kanda sta kome zapadne...

eclipse4
01.03.2011, 20:19
u nekim njivama dozvoljavami rad kao sto sam i rekao sa sens skroz dokle god moze da se okrene pa 1mm unazad..dok u 95% teren to ne bi bilo moguce ni u snovima.a da se ne vratim ponovo na staro na onu crnu zemlju,mozda je to ta mocvarna ili koja je....gde je zapravo taj detektor ceo sinfonijski orkestar ;)

eclipse4
01.03.2011, 20:31
eclipse obrati paznju na ovom videu (5min. i 50sek.) kako se steluje G.B. na jako mineralizovanom terenu......;)

http://www.youtube.com/watch?v=T8sIc01Agw8&feature=related

kratki ja ga nista ne razumem sta prica.nit vidim sta on steluje tamo a na kraju mi se cini kad je krenuo da mu opet detektor nije nastelovan.a drugo s obzirom na prvo ;) da neznam sta prica,neznam ni dal se radi o jak mineralizovanom terenu.
ako mozes malo da pomognes bilo bi super.
cak mi se cini da u jednom momentu izgovara sensitivitet ili sens.

crni
02.03.2011, 14:11
Dzaba ti je eklipse sve to da gledas dodji da uzivo vidis kako gruva moj Gmaxx II isto sto je video i Idzon samo te molim da pre polaska sakrijes dobro svog GMP ali tako dobro da ga ni sam nemozes pronaci-jer mu se ne pise dobro

Aleksa
02.03.2011, 14:39
Ja sam koristio 38x45 i mogu ti reci da sa njom mozes kineze da nadjes, znaci sve sto je bilo zakopano na poligonu kod naseg kolege Crnog ona je pronasla, cak neke stvari i na 1.5m. Sonda 30x36 je malo manja i zgodnija za rad a dubina je samo malo manja od ove najvece. Koju god da kupis bices prezadovoljan. Pozdrav
A Mao Ce Tunga u ledja?

crni
02.03.2011, 15:08
Mada je video kog je postavio Kratki jako poucan gledaj sta covek radi sa aparatima a ne slusaj sta prica na francuskom. Koristi dva uredjaja u prvom delu je Bugarski Golden Mask 3+ a u drugom GMP nacin stelovanja graunda pumpanjem je isti a ako obratis malo paznju na prvi uredjaj cuces slicno cvrkutanje kao kod GMP stvar je jednostavna ako zelis dobru dubinu onda ga moras koristiti tako sto ces uredjaj forsirati u maksimum

eclipse4
02.03.2011, 16:03
Dzaba ti je eklipse sve to da gledas dodji da uzivo vidis kako gruva moj Gmaxx II isto sto je video i Idzon samo te molim da pre polaska sakrijes dobro svog GMP ali tako dobro da ga ni sam nemozes pronaci-jer mu se ne pise dobro

ja bi najvise voleo da konacno budem na cisto sa time dal mu se pise dobro ili ne.....na kraju kraveva jedan vise ili manje....ko ce pa u svetu to primetiti.....ja nosim gajbu piva kao sto smo i rekli......e sad izgubio opkladu ili ne.....iskoristicemo je ;) ;) ;)
a nikad nije kasno za zamenu masine ili kupovinu novog a sa starim da ukrasimo drvo ;)
sve su masine kod mene bile isplacene.....tako da mi i ovaj dodje ko grais,ne zalim da ga omlatim i postavim trenutak istine na youtube ;)

eclipse4
03.03.2011, 01:49
kako testirati xp da li je ispravan ili ne....

http://www.youtube.com/watch?v=_iy031nQHoU





.................... .

miligor
03.03.2011, 07:59
Iz svega sto sam video do sada i dopisivanja sa ljudima sa engleskih sajtova sam dosao do zakljucka da goldmax power definitivno ima problema sa nekim serijama detektora, u vidu tog sviranja.

Krusarac
03.03.2011, 09:23
Pozdrav za svo drustvo na forumu!!!
Majko moja pa vi ljudi izginuste oko tih xp aparata haha.
Igore,to je apsolutno tacno i to je i pocetak i kraj te price.Zao me vise da citam muke druga clana eclipse-a.Naime,da kod firme XP nije sve kako treba uverio sam se svojim ocima prosle godine na uporedjivanju dva GMPa.Jedan je bio 3 meseca star drugi oko godinu dana.I kao sto predpostavljate dve razlicite price.Najuocljivija razlika je bila bas u ovome o cemu vi pricate,mladji GMP je cak davao neke cudne zvuke i na sam zamah kroz vazduh,nisam mogao da verujem.Dok je ovaj stariji sasvim fino radio sa sondom od 27 novcic 25mm na 25cm sasvim jasan i jak signal.

banebeograd
03.03.2011, 09:28
Dok je ovaj stariji sasvim fino radio sa sondom od 27 novcic 25mm na 25cm sasvim jasan i jak signal.
bice da ni taj stariji nije najbolji ...
ma ovde se pise o licnim iskustvima , zato je i moguce da su utisci razliciti, nema nikakve frke...

banebeograd
03.03.2011, 09:40
kako testirati xp da li je ispravan ili ne....
http://www.youtube.com/watch?v=_iy031nQHoU


ne znam sta tebi ovaj video govori,
meni je jasno da ovaj nema pojma o aparatu ...

internet je pun ljudi i snimaka koji treba nesto da "dokazu"
e sad neki bi da svoj aparat izdignu na pijedestal , a neki bi opet da neke druge detektore ocrne ne bi li pojacali prodaju svojih ruku delo ili brenda koji zastupaju.
zato je od pretrage yutuba mnogo bolje uclaniti se na ovakve forume i iz licnog iskustva clanova cuti nesto o aparatu za koji se zanimamo,
s tim da opet i iskustva i utisci o nekim aparatima mogu da budu razlicita...

Krusarac
03.03.2011, 10:04
To definitivno ni u ludilu ne bi smelo da im se desava a desava im se i te kako.Prvo sam mislio da je ista prica kao sa ostalom evropskom robom koja dolazi na jugo-istok evrope odnosno roba smanjenog kvaliteta,to je dokazano cak i kod mercedes automobila.Ali nije taj slucaj,ovi problemi se svuda desavaju.Veliki prodavci to nece da objave i tako se ta prica precutkuje.E sad,ne izlazi od njih svaki drugi ili treci sa manom ali i svaki 30ti da izadje takav pa nije lepo s`obzirom da su malo precenjeni a pogotovu sonde.
A sad drugi i vazniji deo price.
Mislim da veci problem oko ovoga predstavlja ocekivanje tragaca pogotovu ako im je to prvi detektor i ljudi naravno nemaju iskustva jer su tek stupili u hobi.Tu neke stvari moraju da se odvoje
1.To je detektor sa visokom frekvencijom od 18Khz i ne postoji koliko ja znam ni jedan koji radi kao zaliven pogotovu sa tim frek.ako mu se sens odvrne do kraja.
2.Xp aparati nemaju klasican disc. i sam takav nacin rada prosto receno jos vise utice na zujanje i sviranje.Kod ostalih masina se to resava fabrickim"pritezanjem" disca tako i kad je vama disc na 0 u stvari nije potpuna 0 vec disc po malo radi a upravo da bi detektor bio mirniji i da bi se izbacile smetnje primesa rude i mineralizacije iz zemlje.Pa zato recimo Tejon ima isto visoku frek.17,5 ali mirnije radi.Ali je zato i malo plici.
Licno vise volim ovu drugu varijantu jer razlika u dubini nije velika.
3.Izuzetno vazan faktor je tip zemljista na kome trazite,to na zalost u vecini slucajeva ne znate dok ne kupite detektor.A pogotovu to saznate kad kupite neki visoko frek.detektor nebitno koji.Ovo kazem jer sam za 5god trazenja nailazio na takve terene gde apsolutno nista nije u stanju da radi kako treba ni VLF ni Pi.
Oprostite na pisanju ovo je cisto bilo za ljude koji tek krecu sa ovim hobijem.

Krusarac
03.03.2011, 10:07
Bane,taj stariji je radio izuzetno.Zakopavali smo do 1m razlicite stvari aparat je radio kao sat.

Vumi
03.03.2011, 10:25
Eclipse, jesi li ti siguran da imas dobru sondu? Jesi li siguran da ti dzek od kabla ima dobar kontakt sa elektronikom? Koristis li normalne baterije ili punjive? Ako koristis punjive, mozda ti nisu sve u redu i zna da dodje do smetnji u radu zbog toga. Nastimas li ground onako kako treba? Smanjis li senzitivnost dovoljno (1mm nekada nije dovoljno kako bi se izbjeglo zujanje i sl, sve zavisi od terena)? Da li si probao drmusati taj detektor u vazduhu tj da podignes sondu u vis i onda da ga drmusas - da li i tada postoje smetnje?

Meni je ova tema posebno interesantna jer sam ti ja prodao moj licni detektor sa kojim sam radio bez problema.

eclipse4
03.03.2011, 10:42
ne znam sta tebi ovaj video govori,
meni je jasno da ovaj nema pojma o aparatu ...

internet je pun ljudi i snimaka koji treba nesto da "dokazu"
e sad neki bi da svoj aparat izdignu na pijedestal , a neki bi opet da neke druge detektore ocrne ne bi li pojacali prodaju svojih ruku delo ili brenda koji zastupaju.
zato je od pretrage yutuba mnogo bolje uclaniti se na ovakve forume i iz licnog iskustva clanova cuti nesto o aparatu za koji se zanimamo,
s tim da opet i iskustva i utisci o nekim aparatima mogu da budu razlicita...

ma ne govori mi nista slucajno ga nadjoh.....stavio celu kutiju na 10 cm od sonde a i kabal je tu,cim mrdne kabal detektor ga detektuje a da ne govorim o kutiji s elektronikom....pa samara kutiju i samo sto ne grize kabal....
bi mi smesan covek nista vise......mozda ga signali izludeli ;)

eclipse4
03.03.2011, 12:02
Eclipse, jesi li ti siguran da imas dobru sondu?

pa sad.....jednu 27 sondu sam zamenio.....to znas,ova se pokazala dubljom,pa sam s njom cak i uspeo cuti te daleke signale par puta ;) ako je za utehu...jer kao sto napisah od toliko pipi-ripi signala osuse se usi,jos da je i ton gvozdja ukljucen,kao sto rekoh,ko da je zemlja napravljena od gvozdja ;)...ako uzmem u obzir sta sam gledao sve po youtubu o radu na terenu....kod nekih se ponasa kao kod mene kod nekih je miran ko bubica.

Jesi li siguran da ti dzek od kabla ima dobar kontakt sa elektronikom?

kod mene kabal nije nit vucen nit cupan,dosta ljudi mogu da posvedoce o odrzavanju i cuvanju svog detektora,retko kad ga i na zemlju stavim kad pronadjem nesto.po kisi nikad radjeno s njim itd.sondu malu sam samo u sobi probao neznam joj ponasanje u zemlji ali cu testirati cim sneg ode.ja sve sta sam napisao i sta cu pisati stojim iza toga.elektronicar nisam,nit znam dal fali tim dzekovima nesto,uglavnom koliko se ocima vidi sve je apsolutno sjajno.

Koristis li normalne baterije ili punjive?

ne ne koristim punjive nisam bas pristalica toga,to mi stvara neke dodatne obaveze,jes da je investicija isplativa.ali iskreno razmisljao sam o tome.

Nastimas li ground onako kako treba?
ground funcionise,jer se primecuje odnosno detektor svira kad se potenciometar okrece.sto se tice te mocvarne zemlje ili koja je (zapravo tamo nema nikakve mocvare,al neznam kako da opisem tu zemlju)grund moze biti i na skroz levu ili desnu stranu isto je.mozda je ta zemlja jednostavno prenamirelizovana,ta kvim podesavanje xp vidi novcic na manje mozda od 10cm u vazduhu....dok je drugi detektor tamo radio savrseno i vadio novcice na preko 25cm
a sens da bi on onako mirnije radio treba biti ispod 12h mozda cak i do 9h,ali sto se grounda tice,radim sa njim od 11h do 14h.....u svakom slucaju funkcionalan je i pomaze.

Smanjis li senzitivnost dovoljno (1mm nekada nije dovoljno kako bi se izbjeglo zujanje i sl, sve zavisi od terena)?

naravno vumi,ako si dobro procitao rekao sam da je NA NEKIM njivama moguc rad da detektor bude odsrafljen do kraja pa 1mm unazad.a i slazem se sa time sta si rekao.citajuci hiljade foruma kako egleskih tako i nemackih a i ostalih,dolazim do zakljucka da sa njima svi rade podesenim sensom na 12h ili 13h.i da je detektor tada najmirniji,u redu slazem se i sa njima,ali onda,to vise nije GMP o kojem se prica,onda je on igracka.nek bilo ko podesi sens na 12h pa nek mi kaze koliko je tada dubok naravno u zemlji.znaci to vise nije ono o cemu se prica.ali da se ne vraca nazad.

Da li si probao drmusati taj detektor u vazduhu tj da podignes sondu u vis i onda da ga drmusas - da li i tada postoje smetnje?

ne verujem da sam ga nekad drmusao u vazduhu,da jesam setio bih se.
probacu nije problem.ali znam da ponekad kad drzim sondu u vazduhu ne bukvalno prema nebu,pocinje da svira neke ujednacene zvukove.u mojoj blizini gde radim,nema dalekovoda bar 10km u krugu i to minimum.nema pruga nit bilo sta sta bi imalo veze sa tim signalima.zapravo ja ni neznam sta sve moze da utice na to.

Meni je ova tema posebno interesantna jer sam ti ja prodao moj licni detektor sa kojim sam radio bez problema.

koliko se ja secam rekao si mi da je detektor izasao par puta na teren tj ako se ne varam "ni pet puta".mozda ga nisi dobro upoznao ;).

nebitno,meni je odgovarala cena a detektoru vizuelno nista nije falilo,vedeli se tragovi koriscenja ali daleko od toga da je to bilo nesto previse,ali naravno detektor nije bio toliko puta samo na teren.jedino sto mi je bilo krivo je ona iscepana usica,pa mi kutija landara levo desno malo zbog nje.i slusalice koje se odmah videlo da nisu njegove jer su bile bas grebane.i nisu potrajale ni dve nedelje koliko li vec,a znam kod koga su mu original slusalice.no nebitno ne radi se o tome,kupicu vec neke.nemam nikakve primedbe na tebe,kao sto sam u vise navrata rekao ispao si i vise nego fer i izasao u susret.i sto se mene tice ja bih te svakom preporucio za saradnju.ja sam iskren covek.
evo jedan kratak isecak,uploadovan na net,nije bitno dal ce biti obrisan odatle nekad jer tema ne gubi smisao,da vidite zapravo o cemu pricam i na sta najvise ja potenciram.na zemlji lezi (na povrsini) parce bronze,vidi se jasno,ispod u zemlji nema gvozdja jer sam prosao sondom nakon sto sam to uzeo u ruku,znaci svi signali gvozdja su nestali.nakon sto sam postavio detektor dole i prosao ponovo istim parcetom bronze preko sonde detektor je davao super signal.vratio sam bronzu na zemlji odakle sam je i uzeo u istom polozaju,ponovo super signal.znaci,on sa necim definitivno ima problem.zato sam i napisao da mi na fibule nekad koje leze par cm u zemlji daje ton gvozdja i ton lepog.i ja sa time vise ne mogu da se borim.

View My Video (http://tinypic.com/r/ehgl1f/7)







.................... ........

Vumi
03.03.2011, 12:17
Ima fibula koje su napravljene od svakakvog materijala, mislim mjesavine zeljeza, bakra i svega sta se naslo pri ruci. Jel ovo bas tvoj snimak ili je od nekoga? Ako je tvoj, jesi li i ti motao kabal oko plastike ili ja nisam vidio dobro? Malo je to preblizu sondi, posebno ako nije dobro fiksirano i mrda se pri pokretanju sonde.

eclipse4
03.03.2011, 12:40
ajd vazi slazem se fibula je radjena od raznih primesa.....bez obzira da kazemo da ima gvozdja u njoj pa zato daje takav signal (za ostale materijale se ne mozemo slagati jer sve sta si nabrajao su plemeniti na koji xp ne moze dati prepoznatljiv buzzz ton)
ali nisi recimo komentarisao to parce bronze i sta se sa njom desavalo a fibulu jesi.ocekivao sam neko objasnjenje za to. ;)

to je bas moj snimak,to sam jednom hteo da postavim na youtube pa sam odustao.kabal je motan ali ne oko plastike vec oko sipke na snimku izgleda da je blizu ali nije uopste blizu sonda,to je becka skola namestanja kabla ;)
fiksiran je savrseno nema sanse da se pomeri,mada sam sada vec pristupio drugom motanju kabla a nalazi se gore gde se spajaju zadnji delovi.

Vumi
03.03.2011, 13:43
Izvini ako nisam komentarisao bronzani komad, ali ja na tom snimku nisam vidio nikakav predmet, zao mi je, ni fibulu ni taj pomenuti bronzani komad :)

eclipse4
03.03.2011, 14:24
a sto nerece dragi kolega,sad ces ga videti.....a mogu da se mucim malo duze i da postavim snimak u mnogo boljem kvalitetu.
imam i sliku i snimak podesavanja koji su bili na aparatu.samo reci sta treba ;) ;) ;)

zeljketa
03.03.2011, 17:41
Na kojoj poziciji ti stoji prekidac "silencer"?

kratki
03.03.2011, 19:06
Ja iz tvog videa mogu samo zakljuciti da se ispod sonde nalazi gvozdje i obojeni metal. Nisam mogao videti sta je ali sam zakljucio po zvuku koji aparat daje........

eclipse4
03.03.2011, 19:18
jeste kratki ali procitaj gore sta sam napisao.
kad sam podigao to vise tona gvozdja nije bilo a tong gvozdja je bio ukljuce a i detektor sam izbacio u disk na 1.
a taj isti bronzani odlomak je posle dao super zvuk pa cak i kad sam ga vratio na potpuno isto mesto i u istom polozaju.

ali ajd ovako....recimo da se i to moze desiti pada progutamo i ovo ;)
steta sto nema neki video da vidim kako ga profesionalci grundiraju i sta je za njih fals zvuk....mozda ja to neznam.

hvala sto si mi ocistio temu.

:10_1_6[1] sad ce profesor da dodje i on da se zahvali :4_1_72[1]

kratki
03.03.2011, 19:49
Neznam sta da ti kazem na to.............

Krusarac
03.03.2011, 20:17
Ja samo mogu da kazem da ona sonda sa snimka pod hitno treba da se opere i ocisti.

eclipse4
03.03.2011, 20:25
hehehe to ti kazes u sobi ;)
cisti se ona kad dodjem kuci inace ako mislis da nosim sundjer i vodu na njivi....mmmm ne..ne nosim ;)

ujutru je rosa i nakupi se dosta na njoj onda je neminovno i da se uprlja malo vise.

Krusarac
03.03.2011, 22:11
Hahaha salim se ja malo,jbg kad ne trazimo po engleskim parkovima nego po njivama.

crni
04.03.2011, 07:43
E necu da ti favorizujem tog tvog GMP ionako nece da saradjuje sa tobom ali pogledaj ovo jer si negde rekao da neki ton nisi ni cuo ili nisi ni mogao da ga razlikujes od falsa obrati paznju i na stelovanje
http://www.youtube.com/watch?v=8HKoMczk-w4

Vumi
04.03.2011, 10:55
Sve ovo me natjeralo da prodam svog GMP-a....eclipse, ubio si me u pojam da znas :)

banebeograd
04.03.2011, 11:44
Sve ovo me natjeralo da prodam svog GMP-a....eclipse, ubio si me u pojam da znas :)
hahhahhahahhahhahhah a , ja sam se te bede na vreme oslobodio, nisam cekao da me eklipsa nagovori hahhahahhah

Vumi
04.03.2011, 14:37
Sada cu da predjem na Gmaxx, hehe

eclipse4
04.03.2011, 16:45
gospodo umetnici,ja vec nocima pokusavam kontaktirati vase umove u snovima....al nemogu...bem ti tehnologiju,u ciju glavu god da udjem,il je pasvord il je kaspersky,pa vam moram javno reci,a vumi je prvi provalio......PRODAJ TE GMP PREDJITE NA DEUS!!!!!

hehehehe......dok i zadnji tracak nade ne nestane,ne odustajem od GMP,siguran sam da je to izuzetna masina!ili ja nemam sluh,il sam glup.....ili je takav il je kvran....to ce ustanovimo....

al iskren da budem ni to me nebirine koliko me brine dal ce vumi da me vodi negde na jagnjetinu ili pranjetinu...moze i punjena pranjetina.
ako i on bude bio od onih "jao...pa znas kako...sutra radim presutra vozim cerku,naksutra tasta...zena svastika"
ondacu biti siguran da xp ne radi ;)

pouka "NE KITITE SE TUDJIM PERJEM.....KAD TAD CE VAM OTPASTI" (ne zamerite sad sam izmislio ;)

crni
04.03.2011, 18:13
Eclipse napravio si gresku u startu

Nigrianvs
04.03.2011, 21:24
Ja sam moj GPM zakopao duboko

ko ga nadje nek mu je..............:sch witz:

Vumi
05.03.2011, 12:10
Eclipse, moras se javiti na vrijeme da bih uzeo godisnji odmor da te vodim na jagnjetinu, prasetinu i sl. Posto ja u 4 sedmice imam 11 razlicitih smijena, treba se dobro organizirati :).

kratki
05.03.2011, 18:05
Eklipse znas li ti gde dolazis uopste???
Ovde ti je sve isplanirano u minut i to mesecima unapred, jos ako iskrsne nesto ne predvidjeno onda tek nastaje opsti haos................ ...
Inace sto se jagnjetine tice bolje je nemoj jesti, dobices sigurno proliv zbog kvaliteta ;)

eclipse4
05.03.2011, 23:22
znam be ljudi gde dolazim nije mi prvi put ;)
a o zivotu tu,znam kako je ne moj da mi pricas sve se svodi na minut.
a sto se jagnjetine ili pranjetine tice nece dobijemo proliv......idemo u "la koliba"...to je vlaski restoran...nema greske ;)

Vumi
06.03.2011, 09:15
Iz LaKobile tj Kolibe, narucujemo cesto da nam donesu jelo na posao, to nam je u komsiluku, tako da, ako ne mognemo zajedno otici tamo, uvijek mozes nakon dobrog jela doci kod mene na posao da popijes neko pice :)

eclipse4
06.03.2011, 15:36
vumi previse zna! otkrio je opet dobar teren!;)
jel nosi neka vlajna ili?

Nigrianvs
06.03.2011, 16:08
Vumi spozoruje zetone
da okrene neki krug na jednorukom Dzeku

eclipse4
07.03.2011, 17:12
kratki,mozes li mi samo objasniti nesto.ako je novcic okruglog precnika sto j i normalno,ako pored njega nema gvozdja,zasto menjanjem polozaja sonde u krug kao na ovom klipu,detektor daje druge zvuke,posto se u deus ne razumem rekao bih da je to cak i zvuk gvozdja.al posto mu znas i brojke na displeju,da malo pojasnis,molim te.

p.s " kad cujem ovu vistu kako svira.....tesim se sa svojim xp om"

http://video.yandex.ru/users/mdet/view/29/


..........

kratki
07.03.2011, 19:59
kratki,mozes li mi samo objasniti nesto.ako je novcic okruglog precnika sto j i normalno,ako pored njega nema gvozdja,zasto menjanjem polozaja sonde u krug kao na ovom klipu,detektor daje druge zvuke,posto se u deus ne razumem rekao bih da je to cak i zvuk gvozdja.al posto mu znas i brojke na displeju,da malo pojasnis,molim te.

Ako se u ovom slucaju ispod sonde ne nalazi gvozdje sigurno se radi o jako mineralizovanom kamenu ili je celi teren takav. Jaka mineralizacija po nekad zna da promeni perfomanse aparata. Mislim da se radi o nekoj fero magneticnoj rudi, mnogi aparati kod te rude ili takvog kamenja ne mogu uopste raspoznati sitnije predmete ili ih pokazuju kao gvozdje.
Na takvim terenima se dubina aparata drasticno smanjuje, a da bi postigao najbolje rezultate moras eksperimentisati malo sa stelovanjem i probati razlicite parametre. Naj bolje je smanjiti diskriminaciju na minimum i osliniti se samo na razliku u tonovima, odraditi dobaro GB.

kratki
07.03.2011, 20:06
Sto se ovog videa tice, ovi ludaci nemaju pojma!!! Svi aparati daju pozitivne i negativne signale, sto znaci da ima gvozdja i plemenitog metala ili minerala u kanti a pitanje je jos kako su to oni nastelovali......... ...........
Uz put, Deus ima sondu od 22cm, Gold Max-u Sens stoji na 13h to je oko 60% jacine, Gmax daje super signal, ja takve kopam uvek ali on ima i najvecu sondu posle Garretta koji pokazuje da je dole gvozdje kao i ostali aparati............

Jevus
07.03.2011, 20:13
postoji teren gde je ubitacna mineralizacija,moze da se radi kada je ekstremno mokro,po suvom nijedan aparat nevidi dublje od 5cm

eclipse4
08.03.2011, 21:51
kratki da li je ovde u pitanju ta sonda 30x36?

http://www.youtube.com/user/mevlino71

kratki
08.03.2011, 22:42
To je ta, 30x38cm od firme DETECH..........

crni
09.03.2011, 10:33
Hm ja ovakvu sondu ne zelim. Ali ovakav teren sanjam!

eclipse4
02.04.2011, 00:16
da ne otvaram novu temu.
testirano danas gmaxx power vs garet ace 150......
taj ace je jedna ziva komedija od detektora.nalaze gmaxa ste videli u temi koju sam postavio,ace je isao ispred mene,ja sam vadio novcice i iz njegovih rupa i sastrane ....od svuda,po licu sam video da mu je malo falelo da ga polomi tamo.....on ga je treskao o zemlju,bacao asov,psovao,(a nahvali ga samo tako,jos mi kaze sta ce ti taj volan od sonde))prvo mi bi smesno,posle me bi i zao iskreno.....a nasao sam coveka tamo,kaze da je dosao u 7h ujutru,imao je 3-4 novcica,to mi pokazao (ja sam stigao oko 13h).....kada sam se spremio da podjem negde oko 14h ja mislim da je imao jos 2-3 nadjena novcica.dok sam ja imao 60-tak.nisam iskreno ni brojao.mozda gresim.dakle stvarno detektor za izbegavanje kao i garet 2500 gti.....a probao sam i onaj 1350 ili koja mu je vec oznaka.
ipak ovaj GMP prkce na dobre mete neznam zasto i nikako ne mogu da shvatim zasto.

Nigrianvs
02.04.2011, 00:31
ACE 150 je detektor za pocetnike, da se tragac malo nauci i poduci.
ACE 250 je vec Jugo za ficoku 150
ACE350 je opel korza za jugo i ficiku
GTI ii Gte 2500 zivo sranje za velike pare.
Skoro si izbaceni na trziste
ACE 350 i garet pro koji pihci i pod vodu
A prediti Xp-a i gareta
to je kao spejsatl i bakulinac na bajsiklu.
Ako je taj doticni sa garetom visegodisnji tragac?
Mora da je predhodno cimnuo po sljivi kad je uzeo to cudo
ili mu je zena blagajnik pa dobiva jako mali dzeparac.
Ko hoce da se voza mora da si uzme Makinu;)

eclipse4
02.04.2011, 01:09
kaze da mu je zet (inace svaba,neki inzenjer ;) ;) ;)).....to kupio iz dojclanda.on mu je pricao kako ima rima i svaba ga odmah obezbedio s najbolji masinku koju mozes kupiti u nemacku. ;) ;) ;)
al ako mu ide dobro,odmah mu kupuje 250 ;)

salu na stranu stvarno mi bi zao coveka.i taj ebo ga ja nije mogo da mu uzme nesto pametnije.izvinjavam se nije inzenjer nego arhitekta sadse setih.
eh.....da mi je sad svaba pri ruci da mu kazem da sam mu ebo zenu dok nije bila udata za njega ;) ;)

avgvst
02.04.2011, 01:39
ACE 150 je detektor za pocetnike, da se tragac malo nauci i poduci.
ACE 250 je vec Jugo za ficoku 150
ACE350 je opel korza za jugo i ficiku
GTI ii Gte 2500 zivo sranje za velike pare.
Skoro si izbaceni na trziste
ACE 350 i garet pro koji pihci i pod vodu
A prediti Xp-a i gareta
to je kao spejsatl i bakulinac na bajsiklu.
Ako je taj doticni sa garetom visegodisnji tragac?
Mora da je predhodno cimnuo po sljivi kad je uzeo to cudo
ili mu je zena blagajnik pa dobiva jako mali dzeparac.
Ko hoce da se voza mora da si uzme Makinu;)

A ja boljeg, smešnijeg i detaljnijeg odgovora nisam video. Svaka čast zemljače moj!!! :) :)

avgvst
02.04.2011, 01:43
eh.....da mi je sad svaba pri ruci da mu kazem da sam mu ebo zenu dok nije bila udata za njega ;) ;)

Jel si ti onaj EBINDŽER... OVaj J.. ebindžer? :)

eclipse4
02.04.2011, 02:09
mmmm.....sad sam pogledao u licnu kartu nisam ja taj. ;)
mora da je doslo do nesporazuma ;)

eclipse4
17.04.2011, 01:54
JEDNO OGROMNO HVALA KRATKIJU!!!!!
zakljucak...ljudi... ipak kupujte original.