PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : interesantna pojava


eclipse4
30.03.2011, 00:05
neznam kako da zapocnem ovu interesantnu pojavu naucne fantastike,ali...pro bacu onako kako sam je cuo.
dakle ovo mi je danas ispricala komsika....zena nekih 38 god....definitivno znam da se ne bavi naucnom fantastikom,da ne koristi alkohol (ni na svadbama ;) ),ne konzumira tablete i jos nikad nisam dosao u situaciji da cujem od nje ni priblizno slicno ovome sto mi je ispricala.

desilo se pre oko mesec dana dok je sneg bio kako kaze ( a znam i ja ) preko pola metra.vracala se autom iz grada i vozila je jako polako jer je put bio slabo ciscen a i naravno zensko je ;).
u sred bela dana na jednoj deonici puta,iz snega blizu puta je izasla vatrena lopta (sad kaze nije bas izgledalo bukvalno okruglo ali tako bi se mogla opisati) naravno ona je zakocila polako i stala u mesto,lopta se podigla kako mi je otprilike objasnila do nekih 3 metara visine i ne bas brzo presla ulicu na manje od 10 metara od njenog auta.kada je lopta presla par metara put polako se bas kako je i izasla iz snega,vratila opet u sneg i naravno nestala.kaze da je stajala jos nekih 5 minuta u auto,posto nijedan auto nije isao ni od pozadi ni od spreda i posmatrala sta ce se dalje desiti,medjutim,nist a se vise nije desilo.izasla je iz auta i pogledala s puta da li se vidi otopljen sneg (nije isla do mesta gde je izasla jer kazem sneg je bio pola metra a i kamioni kad ciste naprave ga pored puta na metar) medjutim nigde ni traga nicemu.
e sad kaze da je razmisljala dal da mi kaze ili ne pa je reslila da cuti jer cu joj se smejati i pricati jos nekom......ali se ipak resila da mi kaze....ja naravno nikom nisam rekao sem celom forumu ;)
i da.....rekla mi je zato sto ja imam detektor a to pare igraju ;) ;) ;)
s obzirom da u to ne verujem,mislim u te igracke pare,bas bi me zanimalo kakva bi to pojava mogla biti.
iskreno,10000000% sam siguran da je zena videla bas to sta mi je rekla,naravno ja to nisam video svojim a ni njenim ocima al neku sliku imam u glavi kako je to izgledalo.
dakle jos jednom,kakva bi to pojava mogla biti.
zvuci interesantno-neverovatno.

Nigrianvs
30.03.2011, 00:37
mozda neke vlaske cini...............m ozda je tetka bas taj dan konzumirala vatrenu vodu........mozda... ......mozda......... .......ajd da joj poverujemo
mada se meni nikada ni slicno nesto nije desilo
i djavo bezi od mene......kako i da vidim nesto?
mala sala
sve je moguce............i. ..............nemogu ce je moguce

eclipse4
30.03.2011, 01:29
al rade ne bi bio rade kad se rade ne bi zvao rade ;)

ima jedan slican dogadjaj koji se desio u svajcarskoj na jezeru gde je bilo preko 20 ocevidaca o istoj vatrenoj lopti koja se spustila sa neba i isla preko celog jezera i na kraju se rasprsnula i komadice....madju njima je bio i moj drug,nikad nisam pisao na forumu jer on voli snaps itd ;) ali kad mi je i ova ispricala...hmmmm...

Danijel
30.03.2011, 01:43
te vatrene lopte me podsecaju na 1999god i ne ponovilo se kod nas ih je bas bilo i bas su se dobro videle

Vumi
30.03.2011, 01:55
Mozda se radi o loptastim munjama. Imao sam prilike da ih vidim kada sam bio u vojsci. Isto su se besumno kretale i na kraju su eksplodirale pri cemu se razvijalo veoma jako svjetlo ali zvuka nije bilo. Desilo se to jedne noci prilikom jakog nevremena, pozvali su nas sa jednog strazarkog mjesta jer se strazar prepao kada je vidio da se jedna kugla pojavila iz jednog stuba od ograde. Kada smo stigli da uduplamo strazu, nebom je "letjelo" prilicno dosta takvih i sve su "eksplodirale" na isti nacin.

crni
30.03.2011, 09:08
Ma jok ljudi to su se meskolile pare dodijalo im je da budu hiljadama godina na jednom mestu pa da ih jos niko nije pronasao e onda su malo igrale i pokazale se (moze se tumaciti kome je sudjeno-nemoz svaki to da vidi)

avgvst
30.03.2011, 10:25
Kažeš komšinica ne pije..... ili nije pila do sada? A da ne pije, ono kako se zvaše, a da droga? Šalim se ja naavno. Verujem da je to moglo biti tako jer je dosta ljudi koje ja poznajem čulo ovako nešto a poneko od njih i bio očevidac sličnim, mislim PRIRODNIM a ne nadprirodnim pojavama!

Marko
30.03.2011, 11:26
Bio je jedan sličan slucaj pre mesec dana na PRVOJ TV u emisiji EXPLOZIV kada je sličnu pojavu video ceo zaseok.Takodje je bilo u snegu i to na Svetog Jovana 20 januara.

pike.sch
30.03.2011, 12:39
Za verske fanatike to bi bio neki svetac, neki preznak, za NLO fanatike to je vio neki svemirski brod ili nesto slicno. Naucnici imaju svoju teoriju a sta je to tacno izgleda od svega po malo ili od svega nista.
Jednom prilikom sam se zadesio u dvoristu kad ke tacno u 6.00 ujutro po potpunom vedrom vremenu presao neki dugacki oblak. Kao neka magla bio je veoma nisko i to u pravcu sever jug. Nisam video koliko je dugacko jer sam okruzen gradjevinama. Kako bi taj fenomen objasnio, kao kad bi neki mlazni avion presao 8-10 metara iznad zemlje i ostavio za sobom dim. Iako nije bilo ni malo vetra taj nazovimo oblak je prosao dosta brzo.
Klega Grga mi se cini da je strucnjak za ovu temu pa bi mozda on imao neku teoruju.

eclipse4
30.03.2011, 13:07
Mozda se radi o loptastim munjama. Imao sam prilike da ih vidim kada sam bio u vojsci. Isto su se besumno kretale i na kraju su eksplodirale pri cemu se razvijalo veoma jako svjetlo ali zvuka nije bilo. Desilo se to jedne noci prilikom jakog nevremena, pozvali su nas sa jednog strazarkog mjesta jer se strazar prepao kada je vidio da se jedna kugla pojavila iz jednog stuba od ograde. Kada smo stigli da uduplamo strazu, nebom je "letjelo" prilicno dosta takvih i sve su "eksplodirale" na isti nacin.

upravo mi je to objasnio taj moj prijatelj iz svajcarske ali se lopta kaze spustila sa neba.sad se secam da sam nesto slicno video ovde ali je grunulo samo tako,nisam video odakle doslo ali je bilo veoma visoko.
al ovo kaze zena da je gledala kako izlazi iz snega i prelazi ulicu i vratilo se opet u sneg,bez zvuka.to podseca na to sta si ti video samo ipak drugacije.

eclipse4
30.03.2011, 13:10
Ma jok ljudi to su se meskolile pare dodijalo im je da budu hiljadama godina na jednom mestu pa da ih jos niko nije pronasao e onda su malo igrale i pokazale se (moze se tumaciti kome je sudjeno-nemoz svaki to da vidi)

kad sam jos bio klinac bio sam pozvan od bar 20 ljudi jer su videli vatre i da svuda je bilo para u izobilju hahaha.
pricam o pojavi druze moj,zanimalo bi me kakav bi to bio prirodni "spektakl" mogo biti ;),pod kojim imenom.

eclipse4
30.03.2011, 13:24
Bio je jedan sličan slucaj pre mesec dana na PRVOJ TV u emisiji EXPLOZIV kada je sličnu pojavu video ceo zaseok.Takodje je bilo u snegu i to na Svetog Jovana 20 januara.

nasao sam to :

http://www.prva.rs/sr/video/info/explosive/mediaSet/931/EXploziv+08.02.

Rosuljac
30.03.2011, 15:21
Eclipse, ne znam šta je to što je videla tvoja komšinica ali definitivno zna kako da pređe ulicu.

Grga
30.03.2011, 19:56
Ja mogu samo pretpostavit kakva bi ''kugla'' mogla biti. Kuglaste munje poznate su od davnina, snimljene i na neki način objašnjive, ali...
Kugle o kojima su mi pričali očevici iz cijele bivše Juge malo su kompliciranije građene i još tajanstvenije izgledaju. Iz moje bogate kolekcije mogu prenijeti ove dvije priče pa razmislite da li vjerovati ili ne. Nakon jednoga moga nastupa na TV (Živa istina) ljudi su me nazivali danonoćno, jedno mjesec dana i pričali mi svoje doživljaje. Mnogima sam povjerovao, a očevici su bili starosti od deset do osamdeset godina. Nikakve koristi od mene nisu imali zbog svojih ''doživljaja'' i ja baš nemam razlog da posumnjam u laž...

Ivan iz Opuzena...
...kaže da je za vrijeme zadnjeg nesretnog i glupog rata na ovim našim jadnim područjima... jedne noći bio na straži nedaleko Buškog Blata u Hercegovini. Odnekud se ispred njega iznenada pojavila neobična sjajna kugla veličine oko 80 cm. Primakla mu se vrlo blizu, na metar - dva udaljenosti i imao je osjećaj da mu želi nešto poručiti...
Kao da ga pozdravlja...
Nije mu dopustila da priđe prema obližnjoj šumici kraj koje je stražario. Kad je svanulo ovaj događaj ispričao je svojim ratnim kolegama. Pošli su provjeriti pomenuti šumarak... i naišli na nekoliko protupješačkih nagaznih mina. Nisu imali pojma tko ih je postavio. Ivan je, hm...pomalo ''prolupao'' i kako kaže, tražio pomoć na raznim mjestima: kod prijatelja, obitelji, po bolnicama, psihijatrijama, kod ''vidovnjaka''... Čak se obratio i fratrima (monasima) u Mostaru... I umjesto da ga ''odabranici od Boga'' nekako savjetuju i smire, oni su ga, po njegovim riječima, besramno ismijali...

Gospođa Lenka iz Rijeke doživjela je strašnu noćnu moru.
Spavala je i u ''gluho'' doba noći, kroz otvoren prozor, u okrugloj prozirnoj ''kugli'', promjera oko metra, posjetila ju je ''spodoba'' prikazana na crtežu.
Lebdjela je malo po spavaćoj sobi, prišla njezinom krevetu i nekakvom neobičnom zrakom ubola ju u prsa. Lenka kaže da nije mogla ni prstom maknuti, da je bila kao paralizirana i da je ubod bio jako bolan. Ožiljak je i dan danas dobro vidljiv.
Nakon par godina, sasvim slučajno, sreo sam ju u krugu riječke bolnice i čuo još zanimljiviju priču. Ide na terapije zbog bolova u kralježnici. Ništa čudno, moglo bi se reći, nije jedina s bolesnom kičmom ali...
Liječnici su otkrili malo drugačiju dijagnozu od uobičajene. Naime, kroz cijelu kost kralježnice, točno po sredini, ukoso prema dolje postoji uska rupica - kao da je probušena bušilicom...
Ovakva vrsta bolesne kralježnice ne postoji u nijednom medicinskom zapisu, niti su je liječnici ikada vidjeli...

Ako imate volje čitati ovakve ''gluposti'' imam ih punu bilježnicu, mogu još ponešto zanimljiva napisati, ali veći dio ću objaviti u eventualnoj novoj knjizi...