PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Gold max sa DeTech Sef i


kratki
28.05.2011, 21:53
Gold max sa DeTech Sef i stapom od Deusa. Lepo za oko a lepo leze i u ruci i ima strasnu dubinu......

pike.sch
28.05.2011, 23:19
Jel moze da nadje denar tamo gde ga nema?
Lako je tebi za dubine kad vodis Nigrijanusa da kopa citave sonde.

Nigrianvs
28.05.2011, 23:49
Lako je tebi za dubine kad vodis Nigrijanusa da kopa citave sonde.
Covek lepo placa, 100 novaca po rupi.
A za sondu delimo;)

Enigma
29.05.2011, 00:03
Auuuuuu ! I ja bih na tu bauštelu, Rade će na grubo, a ja na fino. :3_13_9[1]

ArchNosferatu
29.05.2011, 12:46
Kratki, a kolika je ta strasna dubina? Na koliko nalazi AE4?

kratki
29.05.2011, 23:48
Necu vi kazem, ce mislite da ve zamajavam........... ..
AE4 moram probati pa ti javim ;)

ArchNosferatu
30.05.2011, 10:31
Ajd vazi ;) Jedini model od fabrickih detektora koji sam oduvek zeleo da kupim je goldmax. Bas me zanima kako radi sa leptir sondom...

Vumi
30.05.2011, 10:53
Izasla je i nova sonda u obliku lastinog repa :)

pike.sch
30.05.2011, 13:59
Leptir sonda, lastin rep, medvedja sapa, krokodilova usta... ima li jos koji model hteo bih neku sondu koja nemora da se njise levo desno, bolu me ruke?

Vumi
30.05.2011, 14:48
Kupi si onda one papuce koje imaju sonde u djonovima, ne moras nicim da mases :)

eclipse4
30.05.2011, 18:14
ima i onaj usisivac na daljinski ;)

ArchNosferatu
31.05.2011, 19:08
Ima i sonda sa prikljuckom za bager :D

Desert Walker
16.11.2011, 14:37
Gold max sa DeTech Sef i stapom od Deusa. Lepo za oko a lepo leze i u ruci i ima strasnu dubinu......

je li ova sonda samo za Gold Max-a ili se moze kupiti i za ostale XP uredjaje?
koliko kosta inace ako nije tajna?

zeljketa
16.11.2011, 18:39
Ima i sonda za xp detektore koji rade sa frekvencijom od 4,6 kHz Ovdje(Holandija) kostaju 199 eura,isto ko ona od 18 kHz.

Desert Walker
16.11.2011, 19:22
pa da,nije samo GMAXX II na 4,6 KHz. ima ih jos 2 ili 3 modela. mogu misliti kakav bi bio dubinac GMAXX sa tom sondom ...mislim da je bolja od velike duplo D sonde za sitnije stvari jer ima vise krakova.
vec razmisljam... :)

kratki
16.11.2011, 19:31
Neces pogresiti ako je uzmes, samo ti je nebih preporucio ako nemas dobru kondiciju zbog kopanja........ :bier:

Desert Walker
16.11.2011, 19:49
imam ja kolegu profesora istorije i zaljubljenik u arheologiju. on se sam nudi da ide i da nosi asov tako da ga ne mogu odbiti :) ... jednostavno nemam srca . narocito sada ako kupim ovu sondu. sta cu ja kad covjek voli arheologiju :bier:

Spartakus
16.11.2011, 20:00
A kako delite nalaze ? Posteno bi bilo da covek dobije vise, ipak odradjuje veci deo posla :p

Desert Walker
16.11.2011, 20:22
dijelimo po visini ulozenih sredstava u nase partnerstvo. on je ulozio mali JNA asov a ja GMAXX-a :26:
pa sve sto je starosti do 1918 je moje a njegovo je ono poslije :D . salim se malo,mi to sve dijelimo drugarski. on pored malog asovcica ulaze i terene...on je vodic,zna sve dobre lokacije. ipak ne nalazimo toliko mnogo da bi nam proradila pohlepa :)
imali smo i klasicnih komercijalnih zadataka,iskopavanje obiteljskog zlata koje su ljudi zakopali ranih 90tih bjezeci pred ratnim dejstvima. nista krupno,male tegle sa prstenjem,lancicima i sl. to smo naplacivali u euricima,cisto da se malo pocastimo nakon teskog posla :nahrung00

kratki
16.11.2011, 20:39
Bas si mekog srca he he.
Ima ih u dve velicine, 10"x12" i 12"x15", ja cu u petak uzeti (pozajmiti) obe da opet malo probam Goldmaxa i vidim koja je razlika izmedju ove manje i 27ce od XP.
Pisacu sigurno opet o tome.

Desert Walker
16.11.2011, 21:07
poznat sam po tome sto imam zlatno srce :1545:
ja imam dvije DD sonde...22 i 27 icu. e sada ,dobro bi mi dosla uporedba sa 27 com...da mi se ne desi da kupim sondu sa istim karakteristikama.
pa kad stignes napisi sta o tome .

kratki
16.11.2011, 21:17
Definitivno je Detechova sonda dublja od Xp-eove, e sad koliko i isplati li se ulaganje to cu videti kad obavim test.

crni
16.11.2011, 22:55
Ako ti treba koja sonda na test sredjujem ti direktno od proizvodjaca na pozajmicu

Darko
17.11.2011, 01:47
...imali smo i klasicnih komercijalnih zadataka,iskopavanje obiteljskog zlata koje su ljudi zakopali ranih 90tih bjezeci pred ratnim dejstvima. nista krupno,male tegle sa prstenjem,lancicima i sl. to smo naplacivali u euricima,cisto da se malo pocastimo nakon teskog posla :nahrung00
Svaka ČAST!!!
Pitanje... ili dva
1. Na koju dubinu ljudi zakopavaju ostavice...???
2. Kako zvuče na detektoru (... kako ih prepoznati)

Danas sam bio do BGa pa i do prijatelja u sremu,...
Imaju staru kuću sa dvorištem za koje se priča... da su švabe zakopale... pre bežanije 45'

...Po Vojvodini ima dosta takvih priča, a imam i poziva...
Pošto je dvorište u pitanju dosta je zagađeno ekserima,...
Na par mesta sam imao "solidnije" signale,... ali ništa (osim nešto dinara iz SFRJ)

BTW...
Pošto su u blizini Rimski tereni :D imamo dogovor da dođem i ranije jedan dan (ovo je bilo više usput da okušamo sreću)

Simpatična je priča bake... mogla bi da se svrsta u detektoraške legende... da je komšija svojevremeno našao ključ... pitam kakav ključ, pokaza jedno 30cm... reko... pa dobro koji metal, a ona će: "Zlatan ključ, kila i dvesto"... :590:

Desert Walker
17.11.2011, 20:43
pa druze ne znam na koju dubinu inace ljudi zakopavaju jer smo nasli jednu a dvije su jos na cekanju. jednu nismo mogli naci ,mozda zato sto je vec neko nasao i pokupio ali opet cu se tamo vratiti sa velikom sondom definitivno.
ljudi su zakopavali kako su stigli jer je bilo u frci vjerovatno i taj koji je zakopavao se nadao da ce uskoro doci ponovo u priliku da to iskopa...garant nisu kopali dublje od 50 cm .
ostavica je bila na 35-40 cm...kutijica od cedevite i pokrivena smecem.
mozda da nije bilo mesingane stare "pipe" tj. cesme ne bismo nasli ni tu kutijicu.
blizu je bila djedova radionica i cudo smeca od aluminijuma i bakarnih sajbica te zileta i pivskih cepova.
zvukovi md-a su bili ko iz filma strave i uzasa dok ne sijevnu par tonova,razliciti ali jako snazni.
prvo smo udarili na kutiju a dok smo je otkopavali i prosirivali rupu udarimo i na pipu koja je bila malo plica od nje.
da je bila neka stara ostavica u keramickoj kutiji ne znam kako bi svirala.
da je u metalnoj bila onda bi valjda bilo malo maske ali bi je GMAXX "procitao " ko bukvar garantujem.
a za kljuceve znam da se nisu pravili od zlata sigurno. premeko i prevrijedno da bi se zakljucavalo nesto pa sta god da je. skup kljuc brate :)

Cezar Veliki
17.11.2011, 21:50
Sta je bilo u kutijici?

Rosuljac
17.11.2011, 22:17
Pa cedevita Cezare :691:

Darko
17.11.2011, 22:26
@Miralem...
HVALA na odgovoru...
Ljudi često misle da ako je u pitanju nešto vredno onda je duboko... ne shvataju da je često pod nogama, ali je najveći trik znati gde treba da se kopa...

Moja je pretpostavka bila da tražim dobar signal ili više zasebnih a zanimljivih...

BTW našao sam i plavu šerpu, ali je nismo otkopavali (prijatelji su obećali da će je oni otkopati...)

Ako nađem negde nešto (dao bog... :D )... Postavim Fotke

Nigrianvs
17.11.2011, 22:52
Sve zavisi o kojoj se ostavi radi, Bronzanodobne su na preo 60 cm. Rimske od 40-60cm i vecinom se nalaze ispod gradjevine na nekome cosku iste.Ponekada i na 70 cm ako se radi o zemunici. Sredjevekovne se pretezno jako plitko nalaze na nekih 40 cm vecinom slepleni jedan za drugi i deluju kao neka sipkica. Razlog je sto su bili najverovatnije u koznoj kesi duguljastoj. Takve ostave po mojoj pretpostavci nisu zakopavane vec u nekoj frci ili za vreme tvrdoga sna da kolege to nemanu nekim malo debljim prutom se ubusivala rupa u zemlji i kesa se spustala u istu, na kraju je obicno bio kozni oput ili konac da bi se lakse izvadila.

Lotr
18.11.2011, 00:15
Pozdrav kolege. Da i ja malo doprinesem ovoj temi.Niame, koristim SEF sondu 30x38cm na goldmaxx-u vec par meseci i ukratko, izuzetno duboka za krupne predmete(preko 25cm), detektuje dobrim izuzetno dobrim signalom preko 75-80cm. izuzetno stabilna, (potreban je nizi stepen ground reject-a) istovremeno dubina je veca nego kog standardne 22.5cm sonde. Za sitne predmete, novcici oko 11-12mm dubina i osetljivost se uopste ne gubi samo je kod SEF sonde potrebno malo usporiti mahanje sondom(sweep speed). O max dubini ne bih da nagadjam samo bih napisao da sam nalazio predmete na preko 80 cm na veoma mineralizovanom zemljistu. Za sumske terene je izuzetna, dok bih za gvozdjem zaprljane terene preporucio 22-ku(mozda je i 27-ca dobra ali je nemam ).
Nadam se da sam bio od pomoci.

Desert Walker
18.11.2011, 14:23
Sta je bilo u kutijici?

pa Cezare maloprije sam rekao da smo nasli zlato koje su covjek i zena zakopali u frci,da nisu pretresli bi ih i uzeli vjerovatno a mozda bi tome jadnom djedu ta zlatnina spasila tj. kupila zivot..ali nije.
ta ostavica je bila u zemlji 19 god. stavili su zlato u plasticnu kutijicu koja je mogla biti od bilo cega a ne od Cedevite.
neke nismo nasli ali opet cemo probati. zato se raspitujem o novoj sondi.
mislim da je DD 27 mica dobra ali oto potom.
ako su Rimske ostave na 50 ak cm dubine ni ove nase novijeg datuma nisu garant dublje.
znam za jednu srednjevjekovnu ostavu pronadjenu (izoranu) blizu mog mjesta. kvaka je u tome sto su novcici bili francuski srebrenjaci,zapravo Anzuvinskih plemica ako se ne varam.niko ne zna otkud u sjevernoj Bosni.
nalazili su se u metalnoj tubi dugackoj 50 cm. djed predao u policiju a za uzvrat dobio 1 novcic kao nekakav dokaz a od novcica vise ni traga ni glasa.