PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Europejci


Enigma
15.06.2011, 01:45
Godinama pričam ovu priču, a veleučeni me glupo gledaju jer su oni pročitali nešto sasvim drugo, istina, oni su samo čitali, ali nisu istraživali.
Mi smo starosjedioci, a ne dotepenci iz stoljeća sedmog, selila nas je muka i jad, ali smo se uvijek vraćali. Kada se ovaj projekat privede kraju puno će zabluda pasti u vodu. :) :26:

http://www.vecernji.hr/vijesti/prezivjeli-ledeno-doba-hrvati-su-prastanovnici-europe-clanak-300151

KUPAč
15.06.2011, 12:57
Daleko bi nas odvela ta priča, ali svakako ima nešto u tome.

Naravno, nekome (Berlinskoj - njemačkoj školi) je odgovaralo da se kaže da su Slaveni došljaci, i to da su stigli nakon Germana.

Genetika je u posljednjih 10 godina skinula mnoge predrasude, ali tek u sljedećih 10 će mnoge "istine" pasti u vodu.

Marko
15.06.2011, 16:12
Daleko bi nas odvela ta priča, ali svakako ima nešto u tome.

Naravno, nekome (Berlinskoj - njemačkoj školi) je odgovaralo da se kaže da su Slaveni došljaci, i to da su stigli nakon Germana.

Genetika je u posljednjih 10 godina skinula mnoge predrasude, ali tek u sljedećih 10 će mnoge "istine" pasti u vodu.

Kako im je nekad odgovaralo tako ce i opet izrezirati po svom interesu tako da nikad nece biti razotkrivena istina.Ima nesto milenijumski sto im smeta kod nas,hoce da ne znamo kao ni oni ko su i sta su.Ne znaju po dva kolena unazad,a to je sve vise preslo i na nas.

Pretorijanac
15.06.2011, 16:35
Jel vas to Hitler naučio da mešate nauku i nacionalizam? :) :nahrung00

miligor
15.06.2011, 18:11
Moji su dosli u Srem posle ameba a nesto pre zaba :4_1_6[1]:

Enigma
15.06.2011, 18:39
Skoro da je tako, a imperijalisti nam sole mozak i otimaju crkavicu. :) :26:

eclipse4
15.06.2011, 21:42
moji su ovde od nastanka sveta.moj pra cukun deda je tacno odredio centar sveta i zabo kolac u zemlji tacnije tada u sadnice paradajza......,a koji je i dan danas u mom dvoristu...e planeta zemlja se vrti oko tog kolca a ne oko zamisljene ose ;) a ostali se selili pored njega..... ;)

boaz137
16.06.2011, 19:45
Godinama pričam ovu priču, a veleučeni me glupo gledaju jer su oni pročitali nešto sasvim drugo, istina, oni su samo čitali, ali nisu istraživali.
Mi smo starosjedioci, a ne dotepenci iz stoljeća sedmog, selila nas je muka i jad, ali smo se uvijek vraćali. Kada se ovaj projekat privede kraju puno će zabluda pasti u vodu. :) :26:

http://www.vecernji.hr/vijesti/prezivjeli-ledeno-doba-hrvati-su-prastanovnici-europe-clanak-300151

Ovo mi se sviđa: prestaje priča o tome da su Hrvati arijevci ili čak Persijanci. Knjige su o tome pisane i pisane, povjesničari su držali simpozijume da bi danas egzaktnim naučnim metodama bilo utvrđeno da u ovom balkanskom loncu svako da svoj deo genetike, koji se razlikuje bitno i u okviru istog naroda! Čudno je da oni to štampaju u svom najvažnijem medicinskom časopisu - Croatian Medical Journal. Ranije priče (bez genetskog istraživanja) da je njihov bivši predjednik Mesić potomak Kromanjonaca zbog izgleda lubanje ovim se potvrđuju. Sam Mesić je inače genetičar, jer pravi genetski eksperiment - žena mu je čistokrvna Srpkinja!