PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Dzinovske zmije


Marko
06.07.2011, 15:47
Od kad sam u ovom hobiju cuo sam sto od starijih sto od mladjih raznorazne price,bajke i legende.
Prica o dzinovskoj zmiji mi je bila interesantna jer sam je cuo od vise ljudi iz susednih sela koji su je videli.Navodno su je vidjali u sumi nedaleko od prvih kuca gde su nekad bili majdani i kamenolomi.I dan danas postoje rupe 10-20 M precnika i isto tolike dubine odakle se vadila ruda.Kazu da kad pocne da gmize,zacuje se lomljavina grnja po zemlji i podizanje lisca ispod nje.Takvu zmiju je video jedan covek iz mog mesta pre 20 g0d.koje je udaljeno od ovog predhodnog 40 km.
Da li je neko jos nesto slicno cuo kako bi znao koliko je rasprostranjen taj mit?

Bane
06.07.2011, 18:11
Cuj jedini mit o dzinovskim zmijama znam o svemocnoj Nirdali.Prica se zasniva da je jedan covek rekao jednom coveku da na jednom mestu,kod jednog coeka,
jednu stvar, ne mogu ti reci dje,odma bi se setio koji je.(malo sale ne moze da skodi)Potrazi Gandora na netu sve ce ti se samo reci.Lik je neverovatan...

Pretorijanac
06.07.2011, 23:20
Kod nas ti je najveća Coluber jugularis, vrsta smuka.
Može da bude duži od 3 metra.
Jedan me je pristojno izujedao, mada moram da priznam da sam sam bio kriv.
Igrao sam se Crocodile huntera. :)
Svi su ujedi bili zagnojili, ali kroz par dana sve je bilo Ok.

Enigma
06.07.2011, 23:49
Zaebana beštija, grize ko pas ali samo ako je napadnut. :) :26:

eclipse4
06.07.2011, 23:51
Od kad sam u ovom hobiju cuo sam sto od starijih sto od mladjih raznorazne price,bajke i legende.
Prica o dzinovskoj zmiji mi je bila interesantna jer sam je cuo od vise ljudi iz susednih sela koji su je videli.Navodno su je vidjali u sumi nedaleko od prvih kuca gde su nekad bili majdani i kamenolomi.I dan danas postoje rupe 10-20 M precnika i isto tolike dubine odakle se vadila ruda.Kazu da kad pocne da gmize,zacuje se lomljavina grnja po zemlji i podizanje lisca ispod nje.Takvu zmiju je video jedan covek iz mog mesta pre 20 g0d.koje je udaljeno od ovog predhodnog 40 km.
Da li je neko jos nesto slicno cuo kako bi znao koliko je rasprostranjen taj mit?

proizvod ljudske maste koja se siri i deluje samo na ljude istih osobina.......

ah da....i cuvaj se malih sitnih zmija sa romboidima i rogovima.....

popimperia
06.07.2011, 23:55
Mene je ujela i serum sam primao 3 injekcije na svakih 15 minuta.

Pretorijanac
07.07.2011, 00:31
Zaebana beštija, grize ko pas ali samo ako je napadnut. :) :26:
Zanimljiva stvar...
Nisu svi agresivni.
Na primer: 9 je pitomo, ali onaj 10.ti će te izgristi kao besan. :)

Marko
07.07.2011, 08:34
Gledao sam neki klip koji su snimili neki klinci,cini mi se iz Teslica.Bila je velika ali ne i priblizno ovoj iz prica.Na nekom drvecu,sigurno je bila dugacka 3 m.

Marko
07.07.2011, 10:59
A evo i klipa.
http://www.snsd-teslic.org/press/press-cliping/962-dzinovska-zmija-u-dolini-male-usore.html

eclipse4
07.07.2011, 14:17
gledao sam ovaj klip secam se da sam se smejao celo vreme kad ovaj vice "da da vidi kolka je,metar ipo...ima metar sigurno"

ako je to po tebi dzinovska zmija,sta bi tek anakonda ili piton bilo?

kod nas ovde je prilikom izgradnje nekih dalekovoda vidjena neka zmija,u smislu "abnormalnih" dimenzija (koje su te dimenzije ja neznam) za nase podneblje,to mi je pricao prijatelj,koji je elektricar,nije on licno video ali je video njegov kolega koji je radio tada i bio na dalekovodu.kaze da su dosli iz beograda i pokupili je.oni su je zadrzavali ispod dalekovoda dok nisu stigli neki "strucnjaci" iz beograda i pokupili je.bez obzira sto mi je prijatelj,ja bi to abnormalno svrstao u do 4metara maksimum.takodje nije redak slucaj da cujes kod seljaka o zmijama koje kad prelaze preko puta ne vidi se glava ni rep.sve u svemu,treba da se razgranici sta znaci dzinovsko a sta ne.ja sam gledao da je najduza zmija na svetu bio piton koji je uginuo i bio je dug 7.30, i 136kg.

to sto je taj covek video sto puca grane i lisce pod njim je mozda bio Dolichophis caspius ali raste do 3m ;) tako da bi samo najsitnije grancice pucalo pod njim ;) ;) ;)......a trebalo bi da bude najduza zmija u evropi.

ArchNosferatu
07.07.2011, 18:55
Bas lepo zmijce komso... Ja po terenu nalazih samo neke narandzaste i sarenkaste... :D

eclipse4
07.07.2011, 21:35
dokle god nemaju romboide,kockice i rogove nemoj da bezis ;)

ArchNosferatu
07.07.2011, 23:25
Rogove? 0.0

eclipse4
08.07.2011, 00:42
vise zmija(vise rogova) + jedna zmija (jedan rog) = poskok ;)

ArchNosferatu
08.07.2011, 15:30
Ja reko nisu valjda nastali neki mutanti zbog onog zracenja iz Japana :00000726:

ArchNosferatu
08.07.2011, 15:35
Inace bas jedan dan idem po pokosenoj livadi i pricam sa pasom kako nema zmija gde je pokoseno... Tek vidim nesto se vijuga i ulazi u rupu... zmija nas cula i uhvatila maglu :D Smesan prizor...

Vumi
08.07.2011, 17:53
Kamo srece da zmije mogu cuti :)...ipak su sve gluve kao topovi.

Pretorijanac
08.07.2011, 20:17
Osećaju vibracije (ravno sluhu). :)

Vumi
08.07.2011, 22:28
Vibracije da, ali kada bi joj prisao neosjetno i vikunuo joj "BU" na uvce, nebi reagovala ni malo. Gledao sam dokumentarac o njima, gdje im je covjek prisao na nekoliko metara i onda je poceo da vice i sta ti ja znam sta, one nisu reagovale a kada je udario necim o zemlju (ne sjecam se vise cim), sve do jedne su pobjegle :)

avgvst
09.07.2011, 10:13
U pravu je Vumi &Co ,, Zmije nemaju uši ali imaju receprote koji se nalatze u lobanjici , nešto slično našem unutražžšnjem uvu, a odgovorno je za osežžćanje vibracija ( pozitivnih) haah ;)

ArchNosferatu
09.07.2011, 10:50
Cuti-primetiti... uglavnom razumeli ste sta sam hteo da kazem...