PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : meni interesantno pitanje


eclipse4
09.09.2011, 10:19
...svi smo mi citali feliksa kanica i ostalu kompaniju koje su eto na neki nacin prvi pisci koji su opisivali rimske lokalitete i ostalo.
sad sam nesto gledao po netu i padne mi za oko neki pdf,u kome su opisani lokaliteti,vise pisaca,studija a medju njima i kanic.

e sad primera radi,pise lokalitet taj i taj na 2.5km istocno od sela.

moje je pitanje na osnovu cega se orijentisao gospodin kanic?
nije isto ako je sedeo na kraj sela i merio ili na pocetak sela,ispred kafane ili crkve.
recimo u mom selu je NE gledajuci kilometrazu,samo kompas,jasno ukazao na lokalitete,dok u susednom selu,posmatrajuci google earth i njegovu pricu (sever,zapad,istok,j ug),totalno besmisleno opisao terene,koji nemaju veze sa vezom,znaci totalni haos u opisu.
no nebitno,ja bih se vratio nazad i zamoleo ako neko zna da odgovori na pitanje.

Marko
09.09.2011, 12:44
Jedino da pitamo deku Kanica

Polanski
09.09.2011, 12:49
mozda je selo promenilo staniste u medjuvremenu

biljadj
09.09.2011, 13:06
Mozda je bas namerno pogresio da bi ih citaoci teze pronasli.

Darko
09.09.2011, 14:42
... ili čovek nije pogrešio, ali mi imamo pogrešne pretpostavke...
Kako moj komšija kaže: "Nekada su živeli neki čudni ljudi"

... Google Earth je relativan pojam,... Upravo sam se vratio iz šumice koja je izgledala solidno,... zabeležih par koordinata,... a na terenu
:( ... ima i drveća ali i korov, travuljina od 1m, žbunje, neprohodno,... :) bude to i tako...
Niko ne reče da je potrebno ponekad nositi i kosu, ili bar srp...:totlach:

eclipse4
09.09.2011, 20:28
al niko da odgovori na pitanje ;)

Marko
09.09.2011, 21:13
Ajde da pokusamo da damo neki logican odgovor.
Kao prvo mozda je covek opisao loklitet koji je tada i na tom mestu postojao a kome se sada gubi svaki trag,nema nikakvih naznaka da je bilo nesto.Jer znajuci nas narod,svaki kamen su iskoristili za nesto a sto se tice zemlje uvek je bila otimacina.
A kao drugo,po opisu u kom selu je prvo bio u tvom ili susednom?mozda se covek orjentisao u nekom susednom mestu,pa na osnovu njega isao dalje.Moramo da imamo u vidu da je isao i nocu i po nevremenu.

eclipse4
09.09.2011, 21:38
... ima i drveća ali i korov, travuljina od 1m, žbunje, neprohodno,... :) bude to i tako...
Niko ne reče da je potrebno ponekad nositi i kosu, ili bar srp...:totlach:

ovim ptem te obavestavam,kao i sve ostale korisnike foruma da smo ja i moj kolega, inace inovator nigrianus,izbacili najnoviji model metal detektora,iz nase male i skromne radionce ( "N&E") ali pune duse,radosti i rakije.
nakon 3 godine istrazivanja,konacno mozemo da se pohvalimo,nasim naj novijim cudom od elektronike,pod imenom XPE-KOSAMAXX.
detektor malo podseca na neki tamo kupovni ali to je zato sto su ukrali brend od nas,ne zato sto smo mi njih kopirali.
detektor je predvidjen kako za oranice (skida se prednja kosa) ali i za teske travnate terene (tada se dodaje kosa).
sonde i kosa se mogu kupiti u raznim velicinama.
a uz detektor se dobija i GPS navigacija,kako bi ste kasnije ubacili vasu putanju u laptop za uspomenu,jer za drugo ne sluzi.
ukoliko vas gps ne zanima,antenom mozete hvatati,razne sat kanale,samo je potrebno prikljuciti antenu na mini tv.(uskoro cemo i njega izbaciti na trzistu,samo da ga nigrianus dovrsi kad se otrezni).
detektor je testiran i atestiran,i sa slike se jasno vidi da nas kolega koji testira detektor (dopingovan komovicom) vodi za citavih metar i koji par cm u odnosu na ostale koji nemaju detektor.
cena prava sitnica i po dogovoru.

Darko
09.09.2011, 23:27
... GDE JE OVDE "Like"?

Ajd :bier:

...a ja sam dobio neke informacije,...
Jel' ovo vaša poboljšana verzija, ili su vas kinezi odradili ?
20071

eclipse4
10.09.2011, 00:03
losa kopija...nas monitor jos nije dovrsen.planiramo ugraditi plazmu od 116cm a ne taj mali monitorcic....

Darko
10.09.2011, 00:37
... Čuo sam da su neki likovi probali ova Kineski, i nisu baš zadovoljni dikriminacijom sečiva kose...
... evo nešto i za Sremce http://www.youtube.com/watch?v=tC4VP4_Yvow
... našlo bi primenu i na drugim vrućim mestima :444: