PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : duboko je bilo...


Desert Walker
01.10.2011, 18:52
trazio sam na rimskom terenu (mozda sam i zakon prekrsio :) ) i na dubini od 50 cm pocese krupni metalni komadi ispadati...metalni predmet za koji ne znam sta je,veliki klin (ne znam je li toliko star ali je nagrizen dobro),polomljena keramicka rucka nekog cupa ili nesto slicno i dijelovi crijepa cini mi se (jako grubog i nepravilnog izgleda) .
na tom mjestu je bila rimska vila ,usce potoka u Drinu,sa mnom je bio jedan nastavnik istorije i radili smo po knjigama,detaljno i skolski :) . usput livada je njegova i zbog novcica koje je tu kao djecak nalazio zavolio je istoriju i arheologiju.
slike me nesto sram postaviti jer moze da bude NISTA pa ce me iskusni korisnici zezati dok sam ziv :) . bilo je duboko za nesto mladje ali ko zna...nadam se da je makar nesto od 5 nalaza staro. on misli da bi sve osim klina moglo biti staro ali mozda me zeza da se obrukam jer je stari z.je.ant .
moram jos malo razmisliti o tome. imam slike mjesta ,na proljece opet ako Bog da idem. do tada cu Gmaxx-a upoznati u dusu.

Nigrianvs
01.10.2011, 19:18
Samo ti postavi slike, nista nije sramota. A sto cemo se mi malo zezati na osnovu toga to je sasvim normalno u porodici tragaca, malo sale nece skoditi.
Svi smo mi prosli tu torturu na pocetku:bier:

Miki
01.10.2011, 19:23
sad si mi dao hrabrosti da i ja postavim nesto za sta mislim da je korica od maca ali isto tako moze biti i cev koju je bager pregazio i spljostio .. stavi slobodno sve osim klina ;)
sto se tice dubine , ja sinoc na terenu gde je bager skunuo vec prvih pola metara sloja zemlje uz to iskopa 20cm i nadjoh limenku od cocacole hahaa :)))

Desert Walker
01.10.2011, 19:31
pa gdje se oralo ima smeca i na velikim dubinama. ja sam konzervu od argete nasao na 20 cm ali basta je u pitanju. ovi su predmeti na livadi gdje se samo kosi a sljivik je veoma star ...nekoliko generacija sljiva je izraslo i iskrceno sa ove livade.

Desert Walker
01.10.2011, 19:47
pa gdje se oralo ima smeca i na velikim dubinama. ja sam konzervu od argete nasao na 20 cm ali basta je u pitanju. ovi su predmeti na livadi gdje se samo kosi a sljivik je veoma star ...nekoliko generacija sljiva je izraslo i iskrceno sa ove livade.

evo slika pa sta bude :)

Desert Walker
01.10.2011, 19:48
bilo je jos polomljenih crijepova ali sam to ostavio...nisam nasao cijeli ni jedan

Desert Walker
01.10.2011, 20:13
bilo je jos polomljenih crijepova ali sam to ostavio...nisam nasao cijeli ni jedan

teren je takav da bi jaci od mene poklekli :)
sanjam ovu livadu,da je opet raskopam.

Nigrianvs
01.10.2011, 20:19
mlati blize oko vode tu se uvek nalaze novcici i razni rekviziti.

IVLIANVS
01.10.2011, 20:30
au bre Miraleme al si se doterao za trazenje...pa ne ide to u belim patikama :)

pike.sch
01.10.2011, 23:08
To se ide samo u gumenim dubokim cizmama.

popimperia
01.10.2011, 23:42
Miralem Gmax-ov maneken.:)

avgvst
02.10.2011, 00:17
Pa zar ne vidite da Miralem reklamira Adidas i Gmaxa! :) Heheh

Marko
02.10.2011, 09:35
Covek krenuo u stetu.
-Dobar dan drugarice,da li ima neki lokalitet u vasem kraju,po mogucstvu da nije kaljavo.mozda kod vas u sobi,jos lepse bi bilo da je povecana vlaznost jer tad postizem najvece dubine sa svojom sondom od xx inca.Ako planirate da pozovete policiju recite im da ne dolaze badava jer sam skoro overio clansku kartu arheo amatera

Desert Walker
02.10.2011, 10:06
nisam toliko sj.eeban da budem maneken,ne volim manekene ni modelcice,modu isl. bio sam sa rajom na rostilju kraj Drine,popilo se koje pivo ,malo skobaljali na plovak i kroz pricu me drug nagovori da odemo na tu lokaciju 10o m od mjesta gdje smo sjedili. Gmaxx bio u gepeku i tako nas je i mrak stigao,polupijane,ni ti nekih nalaza nadjosmo a piva i riba ostadose u Drini. a ti se Iskusni korisnice Marko ne sekiraj za mene i policiju,to su moji drugovi sa kojima cugam. a ne znam o cemu pricas sa tom drugaricom pa nadalje. ne shvatam. septembar je bio extra topao,nema blata ni na vidiku,patike stare skoro 2 god,kakve reklame adidasa i xp-a...pokusavam da shvatim ovu za.ebanciju. mozda ova tema treba da se zatvori da ne duljimo sa glupostima. krenulo je u krivom smijeru.

Nezakcij
02.10.2011, 12:07
Bok Miraleme,pa nemoj tako:wos_armee...eki pa mora da se i našali malo :10_1_116[
:36_11_20[ :bier:

Desert Walker
02.10.2011, 12:34
Covek krenuo u stetu.
-Dobar dan drugarice,da li ima neki lokalitet u vasem kraju,po mogucstvu da nije kaljavo.mozda kod vas u sobi,jos lepse bi bilo da je povecana vlaznost jer tad postizem najvece dubine sa svojom sondom od xx inca.Ako planirate da pozovete policiju recite im da ne dolaze badava jer sam skoro overio clansku kartu arheo amatera

27 cm sonda.
u Bosni nema takvih amatera...cuj arheo-amateri?!
covjek s mosta da se baci.

avgvst
02.10.2011, 13:54
Jel ti brate Miraleme ne vidiš smajllija (i još plus osmeh, a ne smeh!) posle moga komentara?
Ako nećeš da se šalliš i zezaš na ovom forumu onda dobro .... kada sve ozbiljno shvataš.
Pa nisi valjda stvarno zamislio da te neko namerno naziva manekenom.. Pa šale se brate ljudi! Šta se oma ljutiš?

Desert Walker
02.10.2011, 18:22
:) :) :)

ma znam ljudi ali jednostavno sam bio iznerviran na poslu pa sjeo za komp da se malo opustim na ovom forumu kad poce paljba...reko sta je ovo sad??? postade Vumi's Za.ebantika forum...
ne ljutim se FORUMA mi :)
idemo dalje...ipak sam uspio da napravim od ove teme nesto...nalazi nikakvi,slike tako-tako ali se dosta pisalo o tome :)

Stalker
02.10.2011, 19:55
Kolko vidim osim bjelih patika sa onako ne fiksiranim kablom od sonde mora da imaš dosta smetnji?!

Desert Walker
02.10.2011, 20:03
ma zaboravio onaj stiker (cicak) da zalijepim ...kako rekog bilo je na brzaka ko tinejdzerski sex :) ... i naravno rezultati su u oba slucaja isti...porazni :D

Desert Walker
02.10.2011, 20:48
..a nisam htio uvrtati kabal oko drzaca kao mnogi,nije ni to bas pozeljno.
ma ljudi ovo mi je prvi detektor,prvi pravi izlet u prirodu sa njim. pa sta ocekujete?
ipak sam nasao par novcica mlateci po basti.
ima dana za mejdana...polako

Desert Walker
02.10.2011, 21:06
sad si mi dao hrabrosti da i ja postavim nesto za sta mislim da je korica od maca ali isto tako moze biti i cev koju je bager pregazio i spljostio .. stavi slobodno sve osim klina ;)
sto se tice dubine , ja sinoc na terenu gde je bager skunuo vec prvih pola metara sloja zemlje uz to iskopa 20cm i nadjoh limenku od cocacole hahaa :)))
ima i jedna storija o ljudima iz "nekog tamo" sela koji su radili na kopanju kanala i nasli crnu gumenu cizmu. posto se nikad s tim nisu susretali prije jer su nosili opanke pocnu tumaciti i razglabati o tome. na kraju jedan od njih,koji je po pricama bio najmudriji i najpametniji,prosao je svuda,bio u Tuzli i Bijeljini,ponosno objavi...E TO VAM JE FUTROLA OD MOTIKE.
tako pricaju,ako su lagali mene i ja lazem vas :D

Nigrianvs
02.10.2011, 21:58
:36_11_6[1:23_28_100:nahrung0 0