PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : efekat


eclipse4
04.10.2011, 22:08
pitanje za iskusnije,koji se bave elektronikom ili koji jednostavno znaju ;)

posto mi je bilo prko glave dugackog kabela na gmp-u,resio sam da mu kabal obmotam u krug,na plastici,pa sve to metnem na drzacu sonde.

e sada ono sto me zanima,da li je moguca pojava ili efekat duple sonde ili kako se vec zove (koja i neznam sta zapravo znaci i sta prouzrokuje).
kabal nije blizu sonde...al bolje da pitam.
mozda bi vumi,kratki,enigma znali ovaj deo eklektronike...i naravno unapred hvala.

Desert Walker
04.10.2011, 22:19
citao sam da nije pozeljno da se tako namotava kabal ali blizu sonde. za takvo namotavanje ne znam je li stetno ali nije dobro za kabal sigurno. svaki XP ima krut kabal pa sad ne znam. mozda Vumi zna...on je na "TI" sa XP-om.

banebeograd
04.10.2011, 22:39
slobodno mozes da na taj nacin da "skratis" kabal.
meni je na gmp bilo namotano bas kao na fotkama i nista nije smetalo traganju...

Stef74
04.10.2011, 22:49
meni je isto tako samo taj kabal prema sondi je labavo omotan oko stapa do sonde ( zbog lakseg sklapanja ) i nista mu ne fali :super:

Desert Walker
04.10.2011, 23:06
je li dobro za pojas zakaciti uredjaj ili postaviti na drzac? neko mi rece da se konektori lakse ostete kad je na pojasu ali kad je na remenu na pojasu imamo bolji pregled podesavanja.
eh ,ako je na drzacu je li bolje moztirati uredjaj ispod ruke ili napreijed kao vecine md-a?
ja ga za pojas zakacim i ko j..e

banebeograd
04.10.2011, 23:11
kad je pozadi desava se da kad je vetar ili buka ne cujes dobro zvuke,
meni je napred jer se bolje cuje i lakse je i brze za promene stelovanja ako je potrebno

Nigrianvs
04.10.2011, 23:19
Bezicne slusalice najbolje resenje onda aparatura moze i pod sesir

Nigrianvs
04.10.2011, 23:27
eklipse dao si mi ideju da i ja tako namotam kao i ti. Kod mene je namotaj blize sondi u donjem delu. Super si odradio.

avgvst
04.10.2011, 23:51
Opaaaaaaa koji strug svaka čast !!!! :super:
A tek kolika je burgija ova dole....
ZNači kad zatreba i za ove stvari imamo majstora... I za detektor i za strug. Jel tako ?
Samo da nisi kabal na strugu namotavao ! Heheheh :D :bier:

eclipse4
05.10.2011, 00:29
meni je isto tako samo taj kabal prema sondi je labavo omotan oko stapa do sonde ( zbog lakseg sklapanja ) i nista mu ne fali :super:

pa i kod mene je labav dole koliko da mogu da rasklapam gornji deo
jer ja ga samo tamo i rasklapam nigde drugde.

eclipse4
05.10.2011, 00:32
Opaaaaaaa koji strug svaka čast !!!! :super:
A tek kolika je burgija ova dole....
ZNači kad zatreba i za ove stvari imamo majstora... I za detektor i za strug. Jel tako ?
Samo da nisi kabal na strugu namotavao ! Heheheh :D :bier:

ma nema frke kad zatreba tu sam ;)
ako nisam tu,nazovite opet.

Stef74
05.10.2011, 01:59
pa i kod mene je labav dole koliko da mogu da rasklapam gornji deo
jer ja ga samo tamo i rasklapam nigde drugde.
ocu da kazem kod tebe kabal ide pravo prema sondi a meni je umotan :26:

kratki
05.10.2011, 10:59
Ako nisi previse zategao kabal nece mu nista faliti. Ja vec to imam samo malo nize i nema smetnji.
Jeli ovo ujedno reklama za strug???

eclipse4
05.10.2011, 15:44
kabal na plastici je zategnut poprilicno,jer ako nije dobro zategnut on bi se obmotao vremenom,za manje od mesec dana sigurno.
dole na sipci je naravno labav kako bi ga rasklapao.kad se zavrsi posao,odnosno hobi,rasklapam detektor i plastika se vadi veoma lako sa drzaca a i ne mora,ako se kabal sonde ne odvoji od kucista.

prosli put kad sam poslao sliku bese testa ili cega vec,detektor je bio slikan u kuci....zar je to bila reklama za kucu???
salim se.....
u radionice se zavrsavaju svi radovi,zato i je radionica....tamo sam odmah i poslikao,jer detektor ne unosim u kucu,vec ga drzim u drugoj kuci,gde drzim sav pribor sto se lova i ribolova tice a naravno i ostaloga.....moj mali svet ;)

Nigrianvs
05.10.2011, 16:27
:totlach:;)Moram i ja praviti jos jednu kucu za makine i ovako mi zena preti da ce me izbaci iz kucu

popimperia
05.10.2011, 16:54
Eclipse4,dobra ti zelena patina na strugu.:)

avgvst
05.10.2011, 20:02
:totlach:;)Moram i ja praviti jos jednu kucu za makine i ovako mi zena preti da ce me izbaci iz kucu


Bato temelje imaš ! Hahha :D
Ako doe do gradnje zovi me da antlogorim!
Plata komad adidas slaninice (one tvoje) i ljute mučenice ! A može i :bier:

Nigrianvs
05.10.2011, 20:29
ma sve more, a eklipse ce da nam napravi sarke i bebele brave na strugu:26:

eclipse4
06.10.2011, 01:43
:totlach:;)Moram i ja praviti jos jednu kucu za makine i ovako mi zena preti da ce me izbaci iz kucu

ahhhh,takav je zivot udatih.... ;)

eclipse4
06.10.2011, 01:44
Eclipse4,dobra ti zelena patina na strugu.:)

a,sve u sportskom skladu:)

Desert Walker
06.10.2011, 09:21
poslije cjelodnevnog izbivanja iz kuce sa detektorom moja draga doslovno klekne pred mene i moli me... "IZADJI ISPOD KREVETA ,NECU TI NISTA ,OBECAVAM" :)

Nigrianvs
06.10.2011, 18:16
Tebi je jos i lepo. Moja se nakostresi, razebe prvo krevet a posle mene................ ..:00001792::twak: