PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : diskriminacija


zeljkot
29.10.2005, 07:19
sta vam konkretno donosi diskriminacija na terenu, koje su to situacije gde pomaze i sta bi bilo da je nemate,

ps. ovo je za nas laike-pocetnike

pdragan
29.10.2005, 09:02
pozdrav zeljko .prepustio bih ovo nekom strucnijem ,ali ovako laicki znaci da bi bez diskriminacije kopao na sve (ek****,folije,novci ce pa cak i na neke kamencice )naravno zavisi jos od mnogo toga ali mislim da savrsen detektor jos uvek ne postoji:) .(nadam se vumi da se ne ljutis sto odgovaram na pitanja za koja nisam strucan)pisem ti zeljko samo iz mog iskustva od 4-5 godina i jos uvek trazim neku pomoc oko detektora.pozdrav svima i drago mi je da se pocelo pisati o detektorima i njihovom radu bar za pocetak.dragan

bojanrist
29.10.2005, 09:07
Diskriminacija pomaze da bise izdvojili plemeniti metali od gvozdja,recimo kod mene na mom detektoru a svuda je isto,imam skalu digitalnu koja belezi brojeve od 0-169,i cetiri tona,od 0-10 je gvozdje,znaci ekseri srafcici i tako to,i tu se pali bas ton,pretisnem DISC.on blokira skalu od 0-10 i na gvozdje se ne pali uopste,mogu i da neutralisem recimo foliju i zatvarace od flasa,ali ja konkretno radim na ALL METAL MODE jer na ton osetim i na skalu od 0-10 kada je gvozdje,a ako detektor nema to onda ti treba sesto culo za njega,i bogami izvadices dosta eksera i svakakvih gluposti

zeljkot
29.10.2005, 13:03
aparat bez diskriminacije sve oseti, da li je moguce kao sto neko rece da nema diskriminaciju ali da nema problema sa zemljom tj mineralima, vec da ima stelovanje samo za metale tj kalibrisanje aparata protiv minerala a da ostane osetljiv na metale,



auu, al sam ga zakomlikovao

Vumi
29.10.2005, 14:38
nadam se vumi da se ne ljutis sto odgovaram na pitanja za koja nisam strucanNe vidim razloga sto bih se ljutio, ovo je forum i svako moze da odgovara na sta zeli....mislis da sam ja vise strucan od tebe? Odmah da ti odgovorim...nisam ni ja strucnjak za te stvari i ne znaci ako sam administrator foruma da znam sve.... ;).od 0-10 je gvozdjejesi li siguran da je bas uvijek tako?Jesi li siguran da na tu skalu ne utice i dubina i velicina predmeta? Vjerujem da si nekada imao i dobrih signala i kada si htio da to iskopas, signal je nestao ili si iskopao nesto zeljezno. Po mome te skale su u dosta slucajeva neupotrebljive i ne smije se bas uvijek oslanjati na njih. Ne znam o kome se detektoru radi ali mislim da je neki novijega datuma. Evo da kazem nesto o fisherovoj CZ seriji. Diskriminator i pokazivac na njemu su npr napravljeni da pokazuju tacno o cemu se radi samo kada su u pitanju srebrni americki novcici a i to na odredjenoj dubini i pod odredjenim polozajem u zemlji. Posto mi ne trazimo takve novcice a i ovi sto trazimo ne leze uvijek perfektno znaci skala i nije bas neki pokazatelj.mogu i da neutralisem recimo foliju i zatvaracedosta "opasna radnja"

Vumi
29.10.2005, 14:42
aparat bez diskriminacije sve oseti, da li je moguce kao sto neko rece da nema diskriminaciju ali da nema problema sa zemljom tj mineralima, vec da ima stelovanje samo za metale tj kalibrisanje aparata protiv minerala a da ostane osetljiv na metale,
auu, al sam ga zakomlikovaoZeljkot, poznata je stvar da su PI detektori dosta neosjetljiviji na mineralizaciju zemlje i da prema tome odmah imaju i vecu dubinu trazenja. Ako vec zelis da sve kopas onda si nabavi takav jedan i bices zadovoljan. Jedno ti nebi preporucio a to je da sa takvim aparatom ides na njive koje su zagadjene svim i svacim jer se neces satima micati sa par kvadrata zemljista :)