PDA

Napustiti arhiv i stranicu prikazati u standardnom izgledu : Istina ili laž?


Mario
06.11.2011, 00:12
Da je ovo imati nebi bilo uzaluidnog kopanja.
http://www.okmmetaldetector s.com/products/earthimager/exp5000.php

avgvst
06.11.2011, 00:15
A daaaaaaaaaa
Mislim ono drugo što si napisao kao pretpostavku... :bier:

eclipse4
06.11.2011, 03:27
da ti je to kopao bi duplo uzaludnije mada bih mogao reci i troduplo....a na kraju bi zavrsio u oglase.

Frci
06.11.2011, 10:11
Cista laz ni najbolji 3D treba da razmisljas staje ispod a kamoli ovaj star trek.
To ti dodje ko Supermen

fabijanus
06.11.2011, 11:17
Da je ovo imati nebi bilo uzaluidnog kopanja.
http://www.okmmetaldetector s.com/products/earthimager/exp5000.php

...imali vanzemaljaca ili ne ?????? hm hm hm :00000461::sterb097: :sterb097::sterb097: :sterb097::19::19::1 9::smoke18::smoke18: :smoke18::smoke18::s moke18:

Frci
06.11.2011, 16:33
Ova naprava bi bila vec odavno u vojnoj upotrebi ali posto znam sta vojske u svetu koriste mogu da garantujem da neko oce da zaradi na tudjem neznanju.Intenet portal nije skup pa pises i kacis sta oces samo mora neko i da nasedne.
Poz

avgvst
06.11.2011, 19:17
Ćao Frci...
A šta predstavlja ova dole slika i odkud ona ovde u prči sa OKM mašinerijom za vremeplov :bier: :D

Probus
06.11.2011, 19:55
nasao sam ih u nekom nemackom forumu.. prodaju neke metal detektore.. ali terenski radar je naucna fantastika i ustvari ce morati da menjaju naziv jer je je ocigledna prevara kupaca. pise da je to ustvari FLUXGATE MAGNETOMETAR , pojma nemam ni sta je to :-) samo je 100x skuplji :-)

avgvst
06.11.2011, 20:10
Pa to je uređaj koji spada u grupu magnetometara...
Magnetometri mere poremećaje u magnetnom polju zemljišta.. pošto sama zemljina kora ima magnetno polje...
E sad ovaj uređaj najverovatnije meri promenu magnetnog fluksa (zato se zove (FLUXGATE MAGNETOMETAR)određen og područja ( Znajući da je magnetni fluks veličina koja označava magnetno polje u blizini pokretnog naelektrisanja). Ovaj aparat bi trebao da meri tu promenu magnetnog fluksa pošto ga narušava električnim poljem...
Ovo je moj skromni, laički odgovor kako sam razumeo rad VREMEPLOVA OKM...
A uzgred, pitao sam Frcži-a šta je ona slika dole, uzengija, dva srpa i neki nož i kakve veze sa ovom detektorom ima (možda je pronađeno njima i možda Frci ima ovu napravu u posedu ? :D) Heheheh

Frci
06.11.2011, 21:10
Ovoje trbala da bude slika.
Pozdrav svima od novog clana.

avgvst
06.11.2011, 21:19
Pozdrav i tebi Frci stari tragaču i numizmatičaru...
Dobro došao na FORVM !
A za ovu sliku i rukovanje sa uređajem samo je jedna osoba na svetu najobučenija... a to je kolega NIGRIANVS :bier: :super:

Nigrianvs
06.11.2011, 21:40
Posto sam prozvan od kolege.......Avgusta :bier:
Evo novoga naprednijeg modela.
Inace Vrbove su jos uvek neprevazidjene uz predhodni doping:marc3:

avgvst
06.11.2011, 21:57
Pa gde si nigri brate rođeni nema te 100 godina :D !!!
To to to novi model mi treba.....
Ove su ekstra, pa jel se sećaš da sam ih probao!
Na proleće nabavljamo druge ali VRBOVE !!! Jel važi!? Veliki pozdrav!

Nigrianvs
06.11.2011, 22:12
Avguse bato!
Trenutnuto sam na tajnom projektu odabira sermiumskih barskih vrba

banebeograd
07.11.2011, 00:08
Molekularno-frekfretni diskriminatori ,
Fluxgate Magnetometri ,
Rezistiviti metri,
Distancioni lokatori ,
Geo-radari ,
Metal-skeneri....

moz vi da pricate sta hocete i mozda sve to nista ne funkcionise ,
ali morate priznati da lepo zvuci kad nekome ko ne poznaje tu materiju kazete,

evo me stizem u nedelju , i donosim svu opremu.
prvo cemo iz dvorista na oko 1200 metara udaljenosti LRL-om da lociramo ostavu
da bi bili sigurni teren cemo izbliza iskontrolisati FLUXGATE MAGNETOMETROM,
okolinu cemo ispitati RESISTIVITI METROM i GEO RADAROM
a u cilju prepoznavanja nalaza teren cemo SKENIRATI
a da ne bude u pitanju nesto ukleto ukljucicemo i
MOLEKULARNO FREKVENTNI DISKRIMINATOR....

PS. doduse , sve je to moglo mnogo brze i jeftinije da se zavrsi ovom radetovom ultra-giga-mega sermijuskom vrbovom rasljom tjuniranom predhodnim dopingom....

eclipse4
07.11.2011, 01:49
a to je ta naprava?

eclipse4
07.11.2011, 01:52
....

evo me stizem u nedelju , i donosim svu opremu.
prvo cemo iz dvorista na oko 1200 metara udaljenosti LRL-om da lociramo ostavu......
al to je mudra matematika koja u drvorist ne detektuje dukate baba kurane....jos manje bilo koje zlatnik u selu....to detektuje samo van sela ,zlato, ili jos gore...grada....

Frci
07.11.2011, 09:56
Ja znam vise njih koji su bez ikakve elektronike pronasli zlato a mi investiramo tolike pare u tehniku ali su nam rezultati siromasni a nada velika, pa mozda ce i da bude nesto . Kocega znati valjda i u ovom nasem poslu treba radni staz i milione kilometra pesacenja pa da bude rezultat za istoriju.
Poz

banebeograd
07.11.2011, 11:30
Ja znam vise njih koji su bez ikakve elektronike pronasli zlato
znam i ja neke ,
oni su zlato najcesce nalazili sa nekom cudnom full metal napravom koja je koliko se secam te price imala mali domet ali 100% tacnu diskriminaciju,
u pitanju je bio hmhmhmhm cini mi se da se stroj zvao nesto kao kolt 357 :D

Frci
07.11.2011, 11:46
Nisam bas na to mislio ali i kubure nisu lose.
Ali ti sa kubure su i sakrivali ostave svi ostali su to trosili, ali tvoj komentar mise svidja.
Poz